Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube

Wyniki wyszukiwania

Znaleźliśmy dla Ciebie

24 ekscytujące wyprawy

15 dni

ARGENTYNA - PARKI NARODOWE - WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Niezapomniana wyprawa do najpiękniejszych parków narodowych Argentyny: Ziemia Ognista, Patagonia – wspaniałe krajobrazy, majestatyczne lodowce, sympatyczne pingwiny, bezkresne przestrzenie. Trekking u stóp Chalten oraz przejażdżka konna po stepach Patagonii. Wodospady Iguazu – majestatyczne kaskady na pograniczu Brazylii i Argentyny; zmysłowe tango w Buenos Aires i doskonała wołowina na farmie Gauchos.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • BOSKIE BUENOS Z WIECZOREM W KLUBIE TANGA
 • TREKKING W STRONĘ CHALTEN
 • KONNO PRZEZ PATAGONIĘ
 • LODOWIEC PERRITO MORENO
 • USHUAIA – NA KOŃCU ŚWIATA 
 • WODOSPADY IGUAZU 

czytaj więcej
17 dni

CHILE - parki krajobrazowe

Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Kraj rozciąga się w czterech strefach klimatycznych, dzięki czemu oferuje niespotykane scenerie: od pustyni w północnej części kraju przez rajskie plaże, wiecznie zielone lasy i wielotysięczne góry do potężnych lodowców na południu. Na początek przepiękna stolica kraju – Santiago de Chile – która położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Macocho.  Następnie udamy się na najbardziej jałową pustynię na świecie (niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat),  zobaczymy salary, oszałamiające laguny, kolorowe góry, bajkową Dolinę Księżycową oraz wybuchające gejzery. Odwiedzimy Ziemię Ognistą i znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Podziwiać będziemy wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi. Odwiedzimy również malowniczą Krainę Jezior położoną u stóp wulkanów i  jeden z cudów geologicznych Chile, czyli Marmurową Jaskinię.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • DOLINA KSIĘŻYCOWA – ATAKAMA
 • GEJZERY I LAGUNY W ANDACH
 • CHILIJSKIE WINA
 • KOLOROWE VALPARAISO
 • TREKKING W TORRES DEL PAINE
 • MARMUROWA JASKINIA 
 • OPCJONALNIE WYSPA WIELKANOCNA 

czytaj więcej
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie.

Po hiszpańsku Ecuador oznacza równik. Jak na warunki południowoamerykańskie, jest to mały kraj o wielkiej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. To właśnie ona sprawia, że ten kraj staje się wyjątkowym miejscem, nazwanym przez niektórych „rajem na ziemi”. Czeka nas trekking w Andach oraz przygoda w Górnej Amazonii.

Zwiedzimy stolicę Ekwadoru, jedno z pierwszych miejsc na świecie wpisanych na listę UNESCO oraz zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Warto wiedzieć, że narodowym przysmakiem są tu świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze.

 

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • 4 – DNIOWY REJS PO GALAPAGOS KLASY PREMIUM 
 • TREKKING W PARKU NARODOWYM WULKANU  COTOPAXI 
 • PRZYGODA W BANOS
 • KLIMATYCZNE HACJENDY I LODGE 
 • GÓRNA AMAZONIA
 • LAGUNA QUILOTOA 

czytaj więcej
15 dni

EKWADOR (WYPRAWA DO SERCA AMAZONII) I GALAPAGOS - rejs

To wyjazd dla najbardziej wymagających podróżników.

Po hiszpańsku Ecuador oznacza równik. Jak na warunki południowoamerykańskie, jest to mały kraj o wielkiej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. To właśnie ona sprawia, że ten kraj staje się wyjątkowym miejscem, nazwanym przez niektórych „rajem na ziemi”.

Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę oraz przygodę.  Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy jako Miejsce Światowego Dziedzictwa, ponad 97% ich powierzchni jest pod ochroną. Odbędziemy wyjątkowy rejs po „zaczarowanych” wyspach Galapagos na pokładzie jachtu Coral.

Jedną z najważniejszych atrakcji podróży będzie pobyt w sercu Amazonii, w pięknej Sacha Lodge położonej pośród dzikiej natury.

Zwiedzimy stolicę Ekwadoru, jedno z pierwszych miejsc na świecie wpisanych na listę UNESCO oraz zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje rdzennej ludności. Warto wiedzieć, że narodowym przysmakiem są tu świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze. Odwiedzimy Banos, gdzie czeka nas wiele aktywności i przygód. Niezapomnianym momentem będzie trekking w Parku Narodowym  Wulkanu Cotopaxi.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • SERCE EKWADORSKIEJ AMAZONII W OKOLICY COCA 
 • 4 – DNIOWY REJS PO AMAZONII KLASY PREMIUM 
 • TREKKING W PARKU NARODOWYM WULKANU  COTOPAXI 
 • PRZYGODA W BANOS
 • KLIMATYCZNE HACJENDY I LODGE 

czytaj więcej
6 dni

EXPO DUBAJ - PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI

Zapraszamy we wspólną podróż na Światową Wystawę EXPO w Dubaju. To wydarzenie unikalne, bardzo ciekawe pod względem architektury, technologii i trwające tylko do końca marca 2022.

Proponujemy wyjazd na EXPO w połączeniu ze zwiedzaniem nowości Dubaju w tym przejażdżki najwyższym kołem młyńskim na świecie, z którego pięknie widać Marinę oraz słynną Palmę,. Futurystyczna kapsuła jest początkiem „podróży do przyszłości”, jaka będzie nam towarzyszyć na EXPO. Ponadto czeka nas: wieczorny rejs z kolacją i muzyką, wjazd niemal na szczyt Burj Khalifa czyli najwyższego wieżowca na świecie, przygody kulinarne, możliwość wjechania na słynną złotą „Ramkę” czy pójścia na piękny spektakl La Perle porównywalny z Cirque de Soleil.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • EXPO 2020 – SPUER WYSTAWA I MEGA ZABAWA
 • NAJWIĘKSZE KOŁO MŁYŃSKIE ŚWIATA
 • KOLACJA NA PUSTYNI I RAJD 4X4
 • REJS I DUBAJ Z PERSPEKTYWY WODY

 

czytaj więcej
6 dni

FRANCJA - NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Bordeaux znane jest na całym świecie ze swojego wina, między innymi z tego względu w 2017 roku zostało wybrane przez Lonely Planet jako „Najlepszy cel podróży” i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Samo miasto zaskakuje niezwykłą jednością architektoniczną z XVIII wieku. Piękne kamienice, interesujące kościoły, mnóstwo uroczych zaułków, fantastyczne bary i restauracje i wszechobecne wino. Bordeaux jest idealną bazą wypadową na jednodniowe lub półdniowe wycieczki po winnicach ulokowanych przy monumentalnych zamkach, gdzie będziemy degustować fantastyczne wina oraz uczestniczyć w warsztatach enologicznych. Wybierzemy się do uroczych miasteczkach mogących służyć jako kadr do filmów kostiumowych czy do zatoki  Arcachon, by spróbować najlepszych we Francji ostryg i cieszyć się pięknymi plażami. Francja to królestwo dobrej kuchni, podczas naszej podróży nie zabraknie gęsich wątróbek, kaczych piersi, pysznych makaroników. Wybornym zakończeniem będzie kieliszek koniaku w piwnicach gdzie powstaje ten wyborny trunek.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • SPRÓBUJEMY OSTRYG Z ARCACHON
 • WEJDZIEMY NA NAJWIĘKSZĄ WYDMĘ EUROPY
 • SPRÓBUJEMY WIN Z OKOLIC BORDEAUX
 • W COGNAC UDAMY SIĘ NA WARSZTATY I KIELISZEK PYSZNEGO KONIAKU
 • ZACHWYCI NAS MIASTECZKO SAINT EMILION
 • ODWIEDZIMY FUTURYSTYCZNE CITE DE VIN 

 

 

 

czytaj więcej
10 dni

FRANCJA - NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia, tajemnicze menhiry i celtyckie legendy. Bretania uwodzi urokiem prowincji, tajemnicą i surowością północy. Normandia zachwyca naturalnością i spokojem, od zawsze była inspiracją dla pisarzy i artystów. Bez wątpienia główną atrakcją regionu jest opactwo Mont Saint-Michel, miejsce pielgrzymek, ale przede wszystkim klejnot architektoniczny na wyspie oblewanej wodami przypływów. Krajobraz zmienia się w miarę oddalania od wybrzeża. Im dalej w głąb lądu, tym więcej pól uprawnych czy sadów, a w powietrzu dominuje zapach jabłoni. Dookoła zabudowa szachulcowa, średniowieczne zamki i opactwa… Kulinarne klasyki Normandii to bez wątpienia świeże owoce morza, kremowy camembert, cydr, czy też słynny calvados. Przede wszystkim jednak Normandia kojarzona jest z historią. Pielęgnuje się tu pamięć o ludziach, którzy oddali swoje życie na plażach Normandii w czerwcu 1944 roku. Zginęło wśród nich wielu Polaków, świadczą o tym białe krzyże na cmentarzach z powiewającą biało-czerwoną flagą.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • OPACTWO MONT SAINT MICHEL
 • OGRODY GIVERNY CLAUDE’A MONET
 • WYBRZEŻE BRETANII
 • OSTRYGI, CALVADOS, CAMEMBERT 
 • MENHIRY CARNAC

czytaj więcej
7 dni

FRANCJA - PROWANSJA

Prowansja to rozpalająca wyobraźnię, pachnąca ziołami historyczna kraina, położona w południowo-wschodniej Francji nad Morzem Śródziemnym. Malownicze wioski toną tu w morzu lawendy, a piękne miasteczka kryją imponujące zabytki. Granice regionu wytyczyła natura: od zachodu Rodan, od południa Morze Śródziemne a od wschodu Alpy, łączące dwa kraje – Francję i Włochy. Pomiędzy nimi rozciąga się różnorodna bajkowa kraina gór i wąwozów, fioletowych pól i skąpanych w słońcu malowniczo położonych wiosek. Prowansja to kraj wina, trufli i oliwek. Oczywiście jest to duże uproszczenie, niemniej właśnie gaje oliwne i produkcja oliwy są jedną z ważniejszych gałęzi rolnictwa na południu Francji. Widoki kształtnych drzewek, posadzonych w równych rzędach, towarzyszą nam w Prowansji na każdym kroku. Prowansalskiej kuchni, jednej z najzdrowszych na świecie, towarzyszą jednak nie nie tylko wyborna oliwa czy wspaniałe dojrzewające w łagodnym słońcu oliwki. Bogatego i głębokiego smaku nadają jej również dojrzałe, soczyste owoce i warzywa, świeże ryby i obfitość aromatycznych ziół.  W Marsylii spróbujemy słynnej zupy bouillabaisse z kilku gatunków ryb, odwiedzimy prowansalski targ. To wszystko sprawi, że  niepowtarzalny aromat i smak regionu będzie można poczuć tylko tutaj.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • ZOBACZYMY KANION VERDON – DRUGI NAJWIĘKSZY W EUROPIE 
 • WIZYTA NA PROWANSALSKIM TARGU
 • SPRÓBUJEMY ZUPY BOUILLABAISSE 
 • PROWANSALKIE COLORADO 
 • ZWIEDZIMY NAJPIĘKNIEJSZE WIOSKI PROWANSJI 

 

czytaj więcej
7 dni

GRUZJA

Gruzja to wspaniały kraj. W dodatku Gruzini uwielbiają Polaków. Wystarczy sparafrazować powiedzenie dotyczące braterstwa z Węgrami i powiedzieć: „Polak, Gruzin, dwa bratanki.”. Gruzini przyklasną temu z radością. Poleją wino, zakrzykną zwyczajowe gaumardżos (coś między „na zdrowie”, a „niech żyje” ) i wychylają kielichy do dna.

Gruzja położona jest na pograniczu dwóch kontynentów, w miejscu gdzie spotyka się chrześcijańska Europa i muzułmańska Azja, gdzie spotyka się nowoczesność z tradycją, a tożsamość narodowa kształtuje się na styku dwóch kultur. Pod względem krajoznawczym zdominowana jest przez masywy Kaukazu Wysokiego i Niskiego, który z jednej strony opada w stronę Morza Czarnego, a z drugiej biegnie w kierunku granic z Azerbejdżanem, Armenią, Turcją i Rosją. Kraj o którym można mówić w kategoriach tygla kulturowego. Prawdziwą skarbnicą reliktów historii i pereł architektury Gruzji jest Tibilisi. Miejscem, którego nie sposób pominąć jest Gruzińska Droga Wojenna. Ciekawym doświadczeniem kulturowym będzie wizyta w Kachetii, by przy gruzińskim stole nauczyć się wznosić toasty winem z bawolego rogu.

czytaj więcej
6 dni

HISZPANIA - BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa Podróż szlakiem architektury nowoczesnej, doskonałej gastronomii uhonorowanej gwiazdkami Michelin i wina z najlepszych bodeg regionu Rioja. Wizyta w Muzeum Guggenheima oraz spacer szlakiem ikon architektury współczesnej w Bilbao. Ponadto średniowieczne miasteczka, niezwykłe doznania kulinarne, degustacje wina i lokalnych specjałów, zajęcia z uznanym enologiem, butikowe hotele. Uczta dla duszy i ciała w najlepszym wydaniu. Podróż dla najbardziej wymagających.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • WIZYTA W MUZEUM GUGGENHEIMA
 • BILBAO – ARCHITEKTONICZNE IKONY
 • TAPAS TOUR W SAN SEBASTIAN I BILBAO
 • ZATOKA W SAN SEBASTIAN
 • DEGUSTACJE WIN W REGIONIE RIOJA
 • 1 OBIAD I 1 KOLACJA W RESTAURACJACH Z GWIAZDKAMI MICHELIN

czytaj więcej
6 dni

HISZPANIA - KASTYLIA - SZLAKIEM WINA

To będzie podróż wyjątkowa, dla koneserów, szlakiem wybornej kuchni i najlepszych restauracji regionu, zaskakującej architektury i genialnych win Ribera de Duero. Każdy, kto ceni jakość świadczeń, będzie zachwycony butikowymi hotelami i doskonałymi restauracjami.

 

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • SEGOVIA
 • WINA Z RIBERA DEL DUERO
 • BAJKOWE HOTELE W ZAMKACH I ZABYTKOWYCH KLASZTORACH
 • KUCHNIA KASTYLII
 • SZTUKA NOWOCZESNA W MUZEACH MADRYTU

czytaj więcej
8 dni

HISZPANIA - SEWILLA,KADYKS, JEREZ DE LA FRONTERA

Andaluzja, jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii, pełen fantastycznych zabytków będących odzwierciedleniem bogatej historii i rozwijających się obok siebie trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej. Głównym celem będzie Sewilla, stolica Andaluzji z imponującymi zabytkami, koncertem flamenco i kolacją w legendarnym hotelu Alfonso XIII. Wybierzemy się do Kadyksu by statkiem wyruszyć na rejs wzdłuż murów. Czeka nas również degustacja wina w słynnych bodegach w Jerez de la Frontera. Ponadto lokalna kuchnia, obiady i kolacje w lokalnych miejscach czyli ducha i temperamentu południowej Hiszpanii.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • ZWIEDZANIE IMPONUJĄCEJ KATEDRY I ALCAZARU W SEWILLI
 • KOLACJA W SŁYNNYM HOTELU ALFONSO XIII
 • TAPAS TOUR 
 • POKAZ FLAMENCO
 • REJS STATKIEM W KADYKSIE
 • DEGUSTACJA WIN W JEREZ DE LA FRONTERA

czytaj więcej
13 dni

KOLUMBIA - BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) - CARTAGENA, KARAIBY

Kolumbia to szalenie zróżnicowany kraj, ponadto w ostatnich latach stała się jednym z najmodniejszych kierunków turystycznych. Podczas jednej podróży zobaczymy: kolonialną zabudowę typową dla Ameryki Łacińskiej w Bogocie i Cartagenie, plantacje kawy w regionie Pereira, niezwykłą kolorową rzekę, dostępną tylko przez kilka miesięcy w roku,  piękne karaibskie plaże, miasteczko Mompox, w którym poczujemy atmosferę powieści Gabriela Garcia Marqueza. popłyniemy też rzeką Magdalena, by podziwiać wspaniałą przyrodę. Spróbujemy lokalnej kuchni, nauczymy się zbierać kawę i zatańczymy w rytm karaibskich rytmów. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody, pięknych karaibskich plaż, po najpiękniejszych regionach Kolumbii.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • PLANTACJE KAWY I TREKKING W DOLINIE COCORA
 • KOLOROWA RZEKA – JEDEN Z CUDÓW KOLUMBII
 • KOLONIALNA CARTAGENA
 • SZLAKIEM POWIEŚCI GABRIELA GARIA MARQUEZA
 • MEDELLLIN

czytaj więcej
13 dni

KOSTARYKA

Kostaryka raj przyrodniczy – kraina gęstej dżungli, aktywnych wulkanów i dziewiczych plaż – dzięki urozmaiconemu krajobrazowi kraj wydaje się większy niż w rzeczywistości. Na niewielkiej powierzchni kraju znajduje się stosunkowo dużo ekosystemów, a jedną czwartą powierzchni kraju zajmują Parki Narodowe. Aby przenieść się z jednego do drugiego, często wystarczy przebyć zaledwie kilka kilometrów. Zmieniają się przy tym szata roślinna i gatunki zwierząt. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem wulkanów, wspaniałej przyrody, pięknych plaż. Okazja by odbyć spacer w koronach drzew, zjechać na linach ponad dżunglą czy też zajrzeć do krateru wulkanu. Na koniec czeka nas relaks nad Pacyfikiem…

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • WULKANY POAS ORAZ IRAZU 
 • POSZUKIWANIE QUETZALA 
 • SPACER W KORONACH DRZEW LASÓW DESZCZOWYCH 
 • WIZYTA NA PLANTACJI KAWY 
 • WYPOCZYNEK ALL INCLUSIVE 

czytaj więcej
4 dni

LIZBONA - WEEKEND NAD OCEANEM!

W Lizbonę trzeba się wsłuchać, wpatrzeć, by zrozumieć, jak niesamowitych doznań może dostarczyć to miasto. Lizbona jest jedną z najmniejszych stolic europejskich. Położona pośród siedmiu wzgórz, odznacza się intymnością i przyjazną atmosferą w starym stylu. Z zabytkowych balkonów zwiesza się pranie, mauretańskie uliczki wiją się wśród ciemnych zaułków, a lizbończycy wypełniają tysiące kafejek i podniszczonych restauracji. Nocą melodie fado, melancholijnej muzyki tęsknoty, płyną z ukrytych w zaułkach knajpek, a w dzień starsze damy spacerują z pieskami. Klekoczące tramwaje i kolejki linowe w stylu retro potęgują nastrój minionej epoki, przypominający – jak twierdzą niektórzy – Paryż XIX wieku.

W okolicach Lizbony warto odwiedzić baśniową Sintrę pełną zamków i pałaców, zjeść sardynki nad oceanem w Caiscais czy popatrzeć na wybrzeże i klify na końcu Europy.

Nie zabraknie chwili na kieliszek wina w winnicy.

czytaj więcej
12 dni

MEKSYK - MEXICO CITY I JUKATAN

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w Krainie Słońca i Historii Majów – w słonecznym Meksyku. 

W programie: zwiedzanie miasta Meksyk, wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe, rejs w Xochimilco, zwiedzanie Jukatanu, w tym jednego ze współczesnych cudów świata – Chichen Itza (UNESCO) i świętych studni Majów „cenotes”, dwie malownicze miejscowości, tzw. „pueblos magicos” i perła kolonialnej architektury – Merida. Różnorodnie i ciekawie. Błogie lenistwo w Cancun i Playa del Carmen.

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku. Na koniec rajskie karaibskie plaże. Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania.

czytaj więcej
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w Krainie Słońca i Historii Majów.

Hotele wyselekcjonowane na czas podróży mają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają standardy. Po licznych rozmowach telefonicznych wiemy, jak bardzo jesteście spragnieni odpoczynku. Zaczynamy wyruszając w etnograficzną podróż do Gwatemali, zwiedzimy zagubione w dżungli Tikal, położone u stóp wulkanu Antigua, odwiedzimy szamankę, która „prawdę Ci powie” i to zaskakująco trafnie! Odwiedzimy jeden z najbardziej barwnych targów w Ameryce Środkowej – Chichicastenango, a następnie na Jukatanie zwiedzimy jeden ze współczesnych cudów świata, Chichen Itza (UNESCO) i święte studnie Majów „cenotes”. Na koniec – błogie lenistwo, tym razem w Playa del Carmen.

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku i Gwatemali. Na koniec rajskie karaibskie plaże.  Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Gwatemala to kraj, który ciągle dochodzi do siebie po czasach rządów wojskowych dyktatur i wojen partyzanckich, wykazuje ogromną determinację, aby zachować wspaniałe dziedzictwo kultury Majów. I na dodatek ma się czym pochwalić: znajdują się tu najwyższe i najaktywniejsze wulkany, starożytne ruiny miast Majów, kolonialne, nasycone historią miasteczka, tajemnicze i nieprzebyte dżungle oraz niezwykła w skali światowej flora i fauna.

czytaj więcej
14 dni

NAMIBIA

W Namibii czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy zatem wyjechać niedaleko od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania, a zarazem bezradności wobec potęgi Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, nie przestaje zadziwiać, jego magia kryje się w ogromnych obszarach pustkowi, gdzie żyje niewielu ludzi, za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba.

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w przyrodniczym raju jakim jest Namibia  w oparciu o wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa. 

czytaj więcej
15 dni

PERU

Peru, marzenie każdego podróżnika, kraj położony w centralnej i zachodniej Ameryce Południowej, miejsce spotkań wielu kultur, mozaika krajobrazów, napotkamy tutaj  tropikalne wybrzeże, pustynne wyżyny i amazońską dżunglę. Podczas wyprawy przeniesiemy się w fascynujące i tajemnicze czasy kultur prekolumbijskich, zwłaszcza Inków, odkryjemy wspaniałe stanowiska archeologiczne: Machu Picchu, wybrane kilka lat temu jednym z cudów świata, niewiarygodne Pisac czy monumentalne Ollantaytambo. Będziemy zastanawiać się nad tajemnicą hieroglifów Nazca, poznawać kulturę Indian, czy podziwiać kolonialną architekturę. Podczas wyprawy nie zabraknie miejsc przyrodniczych, odwiedzimy między innymi Kanion Colca i mieniącą się kolorami tęczową górę. Peru jest krajem o niezwykle bogatej przeszłości i żywej teraźniejszości. Szczątki wielkich cywilizacji i dawnych kultur sprawiają, że ten fascynujący obszar pozostaje na zawsze w pamięci.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • ODWIEDZIMY NUMER 1 NA NOWEJ LIŚCIE CUDÓW  ŚWIATA – MACHU PICCHU
 • TREKKING NA TĘCZOWĄ GÓRĘ
 • LOT NAD LINIAMI NAZCA
 • KANION COLCA
 • JEZIORO TITICACA – WYSPY UROS I TAQUILE 
 • ŚWIĘTA DOLINA INKÓW 

czytaj więcej
4 dni

PORTO - MAGICZNE MIASTO NA SZLAKU WINA I LOKALNYCH SPECJAŁÓW ( Warszawa)

Największym atutem wyjazdu jest możliwość poznania Porto, niezwykle ciekawego miasta północnej Portugalii, wielokrotnie wybieranego najciekawszą destynacją na wyjazd weekendowy w Europie.  Atmosfera minionej epoki, piękne położenie, ciekawa architektura to tylko niektóre cechy Porto, do tego trzeba dodać poznanie smaków regionu, degustacje lokalnych win, podróż statkiem pośród winnic. Zapraszamy na krótki, intensywny, a przede wszystkim niezwykły wyjazd do miasta o ciekawej historii i pięknym położeniu

czytaj więcej
4 dni

PORTO - MAGICZNE MIASTO NA SZLAKU WINA I LOKALNYCH SPECJAŁÓW (Kraków)

Największym atutem wyjazdu jest możliwość poznania Porto, niezwykle ciekawego miasta północnej Portugalii, wielokrotnie wybieranego najciekawszą destynacją na wyjazd weekendowy w Europie.  Atmosfera minionej epoki, piękne położenie, ciekawa architektura to tylko niektóre cechy Porto, do tego trzeba dodać poznanie smaków regionu, degustacje lokalnych win, podróż statkiem pośród winnic. Zapraszamy na krótki, intensywny, a przede wszystkim niezwykły wyjazd do miasta o ciekawej historii i pięknym położeniu

czytaj więcej
11 dni

UZBEKISTAN

Zapraszamy do wyjątkowego Uzbekistanu. Pewnie wielu z Was Uzbekistan może kojarzyć się z krajem, który ma klimat  „postsowiecki”, a to bardzo błędna opinia. Uzbekistan ma ponad 2700 lat historii, w tym wspaniały rozwój podczas „ery Jedwabnego Szlaku”, czasów Timura Zdobywcy, jednego z trzech największych twórców Imperiów w historii Świata. Tylko 70 lat przypadło na czasy sowieckie.

Uzbekistan jest orientalną perełką, która zachwyca ilością i klasą zabytków. Do tego Uzbekistan należy do jednego z 5 najbezpieczniejszych krajów świata i do jednego z najczystszych. Zatem czas, aby „poczuć w sobie dziecko” i przenieść się do kraju, który idealnie mógłby stanowić tło dla „Baśni z 1001 Nocy”

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • TRASA JEDWABNEGO SZLAKU
 • IMPERIUM TAMERLANA
 • WSPOLNE GOTOWANIE
 • JEDWABIE I TIUBIETIEJKI

 

czytaj więcej
5 dni

WEEKEND W STAMBULE

Stambuł – miejsce gdzie wschód spotyka się z zachodem, tradycja z nowoczesnością, a codzienność z egzotyką. Jedno z najbardziej niezwykłych miast, pełne sprzeczności, naznaczone dziedzictwem dwóch imperiów bizantyjskiego i osmańskiego, których stolicą było przez piętnaście stuleci. O bogatej przeszłości świadczą imponujące zabytki zaliczane do najwspanialszych na świecie. Jedyne na świecie miasto położone na dwóch kontynentach, tworzy metropolię podzieloną na dwie części: europejską i azjatycką. Od wieków stanowi istny tygiel kulturowy. Europejczyk znajdzie tu bezpieczny pomost miedzy rzeczami znanymi i egzotycznymi. Kiedy zmęczą go gwarne bazary, ciasne zaułki, nawoływania muezinów i muzułmańska surowość obyczajów, zawsze może wsiąść do metra i pojechać do swojskiego świata drapaczy chmur, galerii handlowych i nocnych klubów lub pójść do dzielnicy Pera (Beyoglu), gdzie jedno miesza się z drugim.

 

czytaj więcej
5 dni

WŁOCHY - APULIA

Włoska Apulia to kraina morza, wzgórz, domków trulli i makaronu orecchiette. Przyciąga swoim niesamowitym wybrzeżem usianym pięknymi plażami, czarującymi miasteczkami zanurzonymi w gajach oliwnych i malowniczymi wioskami, w których stare tradycje wciąż są jak żywe. Zapraszamy, by zobaczyć ten niezwykły region Włoch zakochać się w nim. Poznaj najpiękniejsze miasteczka Apulii, jej najciekawsze atrakcje i ruszaj na niezapomniany weekend.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • NAJPIĘKNIEJSZE MIASTECZKA APULII
 • DEGUSTACJE LOKALNYCH SPECJAŁÓW
 • SŁYNNE DOMKI TRULII
 • NAJPIĘKNIEJSZE GROTY APULII

czytaj więcej

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
EKWADOR (WYPRAWA DO SERCA AMAZONII) I GALAPAGOS – rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (WYPRAWA DO SERCA AMAZONII) I GALAPAGOS – rejs

Rejs śladami Darwina, serce Amazonii, wizyta na równiku, trekking u stóp jednego z najwyższych wulkanów świata...

więcej o wyprawie
CHILE – parki krajobrazowe
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
17 dni

CHILE – parki krajobrazowe

Parki narodowe Chile, trekking w Torres del Paine, Marmurowa Jaskinia...

więcej o wyprawie
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie