Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube

Wyniki wyszukiwania

Znaleźliśmy dla Ciebie

94 ekscytujące wyprawy

15 dni

ARGENTYNA - PARKI NARODOWE - WYCIECZKI DO ARGENTYNY

Niezapomniana wyprawa do najpiękniejszych parków narodowych Argentyny: Ziemia Ognista, Patagonia – wspaniałe krajobrazy, majestatyczne lodowce, sympatyczne pingwiny, bezkresne przestrzenie. Trekking u stóp Chalten oraz przejażdżka konna po stepach Patagonii. Wodospady Iguazu – majestatyczne kaskady na pograniczu Brazylii i Argentyny; zmysłowe tango w Buenos Aires i doskonała wołowina na farmie Gauchos.

czytaj więcej
13 dni

ARGENTYNA, CHILE - REJS DO PRZYLĄDKA HORN

Wyruszamy do Ameryki Południowej z nastawieniem na eksplorację Patagonii, Ziemi Ognistej i Przylądka Horn, choć nasza trasa wiedzie także przez tropikalną dżunglę, deltę Tigre, kolorowe dzielnice Buenos Aires i sielskie „Estancias”, gdzie w spokoju żyją „Gauchos” czyli argentyńscy kowboje.  Największą przygodą podczas tej podróży jest rejsu Mare Australis do Przylądka Horn.
Nieprzejednany Horn – to marzenie nie tylko żeglarzy, ale takich niespokojnych duchów, które zamiast wybrać leniwe karaibskie plaże czy inne ciepłe zakątki naszego globu, wyruszają na wody arktyczne. Przemierzymy kilkanaście tysięcy kilometrów, aby znaleźć się na „końcu świata” (w Patagonii) i stąd wyruszyć do jeszcze bardziej odległego krańca świata.  Jesteście przygotowani, posiadacie bieliznę termiczną, kurtki przeciwwietrzne, nieprzemakalne spodnie, grube swetry, rękawice, wind stopery – zapraszamy!

czytaj więcej
8 dni

ARMENIA - SZLAK WINA

Klasztory tchną wielowiekowym dostojeństwem. Jakkolwiek nie patrzeć, to najstarszy chrześcijański kraj świata! Zmyślni, przedsiębiorczy Ormianie korzystają z niepodległości, po latach funkcjonowania jako Republika Sowiecka. Z tęsknotą spoglądają tylko na górę Ararat, którą mają w herbie, a nie mogą się do niej dostać, bo… leży za granicą. Ormianie mają w sobie sporo dumy i godności. Pomocni, życzliwi, ale wyczuwa się w nich jakieś wewnętrzne dostojeństwo. Naród zmyślny, sprytny, inteligentny, ze smykałką do handlu i do języków. Od wieków spierają się z Gruzinami o prawo do nazywania się krajem- kolebką wina na świecie. Można tutaj spotkać wiele endemicznych szczepów i ciekawych tradycji winiarskich. Wino stanowi tutaj ważny element kultury biesiadowania, jest dopełnieniem smacznej zdrowej kuchni opartej na prostych i zawsze świeżych produktach. Podróż przez Armenię to mozaika historii, tradycji i smaków.

czytaj więcej
4 dni

BELGIA - BRUKSELA

Bruksela jest nie tylko piękna, wyjątkowo ciekawa i warta odwiedzenia, to idealne miejsce na weekend z przyjaciółmi czy też prawdziwie męski wypad – dla miłośników sztuki, przyrody, starych samochodów, dobrej kuchni, piwa i… komiksów. Miasto uznane za polityczną stolicę Europy, poważne i stateczne, kojarzące się być może wielu z nas z eleganckimi garniturami czy biznesowymi spotkaniami, ma również duszę artystyczną. Na co dzień są tu obecne sztuka dawna i współczesna, architektoniczne perły i perełki oraz wspaniała i zróżnicowana kuchnia. Brukselczycy umieją się świetnie bawić, cechuje ich poczucie humoru i dystans, a smak duszonych małży zapijanych oryginalnym owocowym piwem i deseru skomponowanego z ciasteczek czy wybornej belgijskiej czekolady można wspominać naprawdę długo…

czytaj więcej
16 dni

BIRMA LAOS

Birma jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata kraj był niedostępny i zapomniany, a przywódczyni birmańskiej opozycji i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991, Aung San Suu Kyi apelowała do turystów o nieodwiedzanie Birmy, by nie wspierać rządów wojskowej junty. Zmiany, które zaszły w Birmie w ostatnich latach odwróciły sytuację – podróżni są mile widziani i zachęcani do wizyty, a kraj systematycznie zdobywa popularność. Birma została uznana za jeden z najciekawszych krajów Azji, a jej niedostępność przez lata, przydaje jej aury tajemniczości i egzotyki. Ceniona jest za wspaniałe zabytki, dziką przyrodę i gościnność mieszkańców.  Jedną z największych atrakcji pozostaje Bagan – starożytna stolica birmańskiego królestwa Bagan, nazywana również równiną świątyń.

czytaj więcej
17 dni

BOLIWIA

Boliwia jest bardzo zróżnicowanym krajem tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Różnorodność krajobrazu rozpościerającego się między Andami, lasami amazońskimi oraz salarami (czyli solniskami – słonymi wyschniętymi jeziorami) a piaskową pustynią może sprawić, że poczujemy się jak posiadacze siedmiomilowych butów, przemierzający susami całą ziemię. Każdego dnia będziemy zaskakiwani niewiarygodnym zróżnicowaniem przyrodniczym tego kraju. Niewątpliwie największą atrakcją wyprawy będzie największa na świecie pustynia solna, położona w najbardziej surowej i nieprzyjaznej południowej części Altiplano.  Miejsce robi wrażenie, którego nie zapomina się do końca życia. Niezmierzone przestrzenie białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody, w której odbija się niebo, czerwone i niebieskie laguny, wulkany, czy tysiące flamingów to tylko niektóre atrakcje Salar de Uyuni. Jeśli chodzi o mieszkańców, to wielokulturowe społeczeństwo zachwyci nas radością życia i żywiołowym folklorem, ujawniającym się przede wszystkim podczas częstych lokalnych świąt. Boliwia należy do najbardziej zróżnicowanych pod względem etnicznym krajów Ameryki Południowej. Barwne stroje, bogate tradycje i autentyczny świat Indian, daleki od pozowanych zdjęć dla turystów, pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

czytaj więcej
11 dni

BRAZYLIA - RIO DE JANEIRO

Zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe tropikalne plaże, atmosfera karnawału, kolonialna zabudowa, las tropikalny w centrum miasta, kuszące restauracje.

Odwiedzimy Rio de Janeiro, które  jest niezwykle pięknie położone – u stóp malowniczych wzgórz z Głową Cukru i Corcovado, nad którym góruje figura Chrystusa. W Rio zobaczymy najsłynniejsze plaże kraju – Copacabana i Ipanema rozdzielone skałą Arpoador. Na tych plażach rodziły się legendy brazylijskiego futbolu, które później grały na słynnej Maracanie. W programie proponujemy również wyjazd na plantację kawy oraz wycieczki na pobliskie wyspy i do cesarskiego miasteczka Petropolis. A to tylko niektóre z atrakcji.

czytaj więcej
17 dni

CHILE - WYSPA WIELKANOCNA, ARGENTYNA

Kamienne kolosy, niczym nieśmiertelni wojownicy, strzegą niewielkiej Wyspy Wielkanocnej, zagubionej pośród wód Oceanu Spokojnego. Zainspirowały setki legend i mitów, rozbudziły wyobraźnię podróżników i naukowców. Są świadectwem fascynującej kultury Rapa Nui. Wyspa Wielkanocna to fenomen w skali świata. Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Podczas podróży zobaczymy: najbardziej jałową pustynię na świecie(niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat), będziemy u stóp Andów, gdzie występuje ponad 50 czynnych wulkanów i w jednym z najpiękniejszych parków narodowych Torres del Paine. Znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi, przyciągają tysiące turystów. W Argentynie bedziemy na  Ziemii Ognistej, która samą swoją nazwą od zawsze pobudzająca wyobraźnię nie tylko podróżników. W Patagonii zobaczymy jeden z najpiękniejszych lodowców Perito Moreno. Czeka nas spotkanie z pingwinami, przejażdżka konna a w Buenos ogniste tango. To wyprawa przez wszystkie strefy klimatyczne, dla prawdziwych koneserów. Dopełnieniem są dobrej klasy hotele, położone w bdb lokalizacji i smakowanie kuchni i wina w starannie dobranych restauracji należących do czołówki list gastronomicznych w swoich regionach – czeka nas degustacja ceviche, kraba królewskiego, wspaniałych steków czy jagnięciny.

czytaj więcej
14 dni

CHILE, ARGENTYNA, URUGWAJ - NA WINNYM SZLAKU

Argentyna i Chile, gdzie od stuleci wytwarza się wino, stoją na progu winiarskiej rewolucji. Podobnie jak w innych krajach Ameryki Łacińskiej, hiszpańscy zdobywcy wprowadzili tu w XVI wieku uprawę winorośli. Jednak początki nowoczesnego winiarstwa Chile zawdzięcza inwazji francuskiej kultury i myśli w XIX wieku. Przybyli tu wówczas francuscy winiarze, a winnice obsadzono sprowadzonymi z Francji sadzonkami. „Carmenère” w Chile i „malbec” w Argentynie to szczepy, dla których warto odwiedzić te regiony. Chilijska droga winna prowadzi nas przez nadmorski region Casablanca, gdzie dominują szczepy win białych, do regionu Maipo, serca chilijskiego winiarstwa. Tutaj właśnie powstawały pierwsze wina, a miejscowi bogacze sadzili winorośl sprowadzaną aż z Bordeaux. Mendoza z kolei zachwyci nas doliną Maipu i Uco. Zwłaszcza dolina Uco szczyci się dynamicznym rozwojem, powstają tutaj nowoczesne winiarnie, być może wkrótce będzie to jeden z najlepszych regionów winiarskich Argentyny. Podróż do „Nowego Świata Win” to również okazja, by podziwiać majestatyczne szczyty Andów i wszystkie odcienie Oceanu Spokojnego, niezwykła okazja nasycenia się wspaniałą kuchnią, zaspokojenia podniebienia doskonałą wołowiną, przyrządzoną przez samych gauchos, a także wirowania w ramionach argentyńskiego tanga…

czytaj więcej
17 dni

CHILE, BOLIWIA, PERU WYCIECZKI

Zapraszamy na niezwykle ciekawą wyprawę do trzech południowoamerykańskich krajów. Czeka nas wyjątkowa trasa poprzez pustynie, góry, szlaki wodne. Będziemy podziwiać starożytne ruiny i zabytki z czasów Inków, będzie możliwość nasycenia się niezwykłymi krajobrazami Doliny Księżycowej, pustyni Atakama czy Salar de Uyuni. Zobaczymy największą na świecie odkrywkową kopalnię miedzi Chuqicamata, zapuścimy się off road poprzez bezdroża Ameryki Południowej, by podziwiać jej surrealistyczne wręcz krajobrazy na pustyni Dali. Czekają nas również dżungla z bogactwem fauny i flory, zapomniane kolonialne pełne tajemnic miasteczka, targ czarownic, rejs na pływające wyspy ludu Uros, Świątynia Słońca i zaginione miasto Inków – Machu Picchu. I to wszystko podczas jednej wyprawy! Poznamy również smaki zwiedzanych regionów, zajęcia mieszkańców tych ziem, będziemy degustować najwspanialsze na świecie wina i sycić się niezwykłością tego kontynentu.

czytaj więcej
10 dni

CHINY - MAKAU I HONG KONG

Hongkong zostanie ostatecznie zespolony z ChRL w roku 2047, zaś Makau w 2049. Dziś jeszcze obydwa te miejsca są specjalnymi okręgami administracyjnymi Chin. Hongkong, dosłownie „pachnący port”, do 1999 był brytyjską kolonią. Obecnie stanowi gospodarczą potęgę. Jest światowym centrum handlowo-finansowym oraz siedzibą wielonarodowych organizacji i banków. To miasto, które nigdy nie zasypia, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Jest supernowoczesny, słynie z imponujących drapaczy chmur, nowoczesnych technologii i najwyższego na świecie wskaźnika wolności gospodarczej. Ogromną rolę w życiu mieszkańców Hongkongu odgrywa duchowość. To wielokulturowe miasto pełne świątyń jest domem dla buddystów, taoistów, konfucjanistów, muzułmanów, katolików i innych. Makau, dawniej port słynący z przemytu opium, to najdłużej istniejąca kolonia europejska na terenie Chin. Obecnie promuje turystykę i hazard. Najpiękniej napisał o nim Tiziano Terzani,  włoski reporter, dziennikarz i wieloletni korespondent dzienika „Der Spiegel” w Azji – Gdyby historia miała zapach, pachniałaby jak to miasto o świcie, kiedy kościoły są puste, a domy gry jeszcze pełne, kiedy żebracy podnoszą się z ławeczek nadmorskiej promenady, a zmarznięte pary oglądają w witrynach lombardów zegarki, złote łańcuszki, wieczne pióra oddane w zestaw i utracone przez graczy. Z wysokości swoich piedestałów kamienni bohaterowie i święci celują mieczami oraz łacińskimi krzyżami w przejaśniające się azjatyckie niebo. Po żółtawych wodach zatoki, do której wpada Rzeka Perłowa, suną drewniane dżonki z rozpostartymi żaglami. Świt w Makau nie jest początkiem nowego dnia, lecz tylko chwilą w nieustannej wymianie ciemności i światła, podobnej do następujących po sobie czerwonych i czarnych pól w ruletce, której koła nigdy się nie zatrzymują.

czytaj więcej
9 dni

CHINY - PEKIN I CHENGDE

Proponujemy Państwu ciekawą wyprawę do Chin. Zwiedzimy Pekin i położone nieopodal miasto Chengde, gdzie spotyka się tradycja chińska, tybetańska, mongolska i mandżurska. Stolica Chin to most pomiędzy przeszłością a przyszłością. Bardzo szybko staje się jedną z ważniejszych metropolii świata. Jest miastem zarówno cesarskim jak i typowo chińskim we współczesnym rozumieniu tego słowa oraz przykładem nieograniczonych ludzkich możliwości. Wszystko, co powstaje w Pekinie, musi być i jest – większe, szybsze, potężniejsze i piękniejsze od poprzedniego. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne drapacze chmur, autostrady i centra handlowe. Nie jest to już Pekin sprzed dziesięciu lat, kojarzący się z zadymionym centrum z milionami rowerów, wąskimi uliczkami i historycznym klimatem. Chengde natomiast jest typowym kurortem – znanym uzdrowiskiem z gorącymi źródłami i często odwiedzanym ośrodkiem turystycznym. Zachowały się tu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO pozostałości po największych w Chinach ogrodach królewskich wraz z letnim pałacem dynastii Qing, a także zespół świątyń buddyjskich. Podczas rewolucji kulturalnej miasto popadło w ruinę i zapomnienie, obecnie jest restaurowane pod patronatem UNESCO.

czytaj więcej
11 dni

CHINY KULINARNE

Kuchnia chińska jest tak zróżnicowana jak sam kraj, smak potraw, przepisy i techniki ich przygotowania uzależnione są od miejsca z którego się wywodzą. Smażone w wokach potrawy (stir-fries) pochodzą z bogatej kuchni kantońskiej, która rożni się od reszty Chin tak samo jak język kantoński różni się od mandaryńskiego. Z prowincji syczuańskiej wywodzą się piekielnie ostre potrawy takie jak syczuański hot-pot. Z Pekinu pochodzą popularne już w całych Chinach pierożki gotowane na parze (dim-sum). W nadmorskich prowincjach Shandong i Zhejiang znajdziemy najwięcej potraw z owoców morza. W prowincji Jiangsu przyrządzając potrawy najczęściej się je dusi i gotuje, tymczasem w Syczuanie często potrawy się piecze. Głównym składnikiem potraw na południu Chin jest ryż, najczęściej gotowany na parze. Na północy z kolei przoduje pszenica używana do przyrządzania makaronów czy też pierożków. Jedzenie dla Chińczyków jest świętością, każda uroczystość i ważny moment w życiu Chińczyka jest nierozerwalnie związany z jedzeniem. Często chińskie pozdrowienie ‘ni hao’ zastępowane jest ‘czy jadłeś już ryż’. Kuchnia chińska jest popularna na całym świecie, głównie za sprawą licznych imigrantów chińskich. Ewoluowała ona w różnych rejonach świata, dostosowując się do lokalnych smaków, stąd jej niezwykła różnorodność.  Warto jednak poznać ją u źródła, zatem zapraszamy w podróż kulinarną, będziemy gotować, smażyć, smakować ale i przy okazji poznawać najbardziej emblematyczne miejsca Chin.

czytaj więcej
16 dni

EKWADOR I GALAPAGOS - rejs

Po hiszpańsku Ecuador oznacza równik. Jak na warunki południowoamerykańskie, jest to mały kraj o wielkiej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. To właśnie ona sprawia, że ten kraj staje się wyjątkowym miejscem, nazwanym przez niektórych „rajem na ziemi”. Typowym elementem krajobrazu są hacjendy – duże gospodarstwa, należące do miejscowej elity, niejednokrotnie pełniące dziś rolę eleganckich hoteli butikowych, w których się zatrzymamy. Odbędziemy też trekking u stóp jednego z najwyższych wulkanów świata. Zrobimy zakupy na barwnym bazarze pełnym rękodzieła i poznamy tradycje zamieszkujących kraj Indian. Warto wiedzieć, że narodowym przysmakiem są tu świnki morskie, które kupić można na każdym bazarze. Udamy się do lasów deszczowych Amazonii, gdzie czeka nas wiele ciekawych aktywności. Niezapomnianym fragmentem wyprawy będzie rejs śladami Darwina. Galapagos to raj dla botaników i wszystkich kochających przyrodę. Wyspy słyną z licznych endemitów – obszarów, na których żyją gatunki niewystępujące nigdzie indziej na świecie. UNESCO uznało wyspy jako Miejsce Światowego Dziedzictwa, ponad 97% ich powierzchni jest pod ochroną.

czytaj więcej
15 dni

ETIOPIA

Podróż po Etiopii to jedna z najpiękniejszych, jakie przeżyłam. To „podróż w czasie” pełna poruszających chwil, nieopanowanych łez płynących ze wzruszenia, momentów radości, ale to także czas spokojnej kontemplacji, czas poświęcony drugiemu człowiekowi, CZAS – który nam, na skutek pędu cywilizacyjnego, gdzieś się zagubił. W Etiopii czasu jest pod dostatkiem.

czytaj więcej
5 dni

FRANCJA - ALZACJA

Alzacja – region urzeka, pomimo że położony na pograniczu Francji i Niemiec, można tutaj posmakować prawdziwej Francji, tej z dala od zgiełku Paryża i tłumów turystów. To niewątpliwie kraina wyrafinowanych posiłków, albo raczej biesiad, wina, przepięknych krajobrazów, urokliwych miasteczek i idyllicznej atmosfery. Na początek zapraszamy do Colmar w Alzacji. To średniowieczne miasto położone między Strasburgiem i Bazyleą, kwintesencja tego, co w Alzacji najwspanialsze. Colmar jest niezwykle malownicze, pełne zachwycających zabytków, położone w samym centrum winnego szlaku, który rozciąga się pomiędzy Wogezami a Renem. Tutejsza przyroda eksploduje bogactwem zapachów i barw, zamieniając miasto we wspaniały ogród botaniczny. Zabytkowe średniowieczne kamieniczki centrum w otoczeniu zieleni, kunsztownie odestaurowane, pełne tajemniczych zaułków, zachwycają urodą, sprzyjając niespiesznej relaksującej włóczędze. Restauracje oferują tu niemal wszystko, od najprostszych przystawek po najbardziej wyszukane dania. Polecana jest szczególnie tarta – jeden ze sztandarowych specjałów alzackiej kuchni. Przyrządza się ją z serami, wędlinami czy nawet owocami, traktując zarówno jako przystawkę, szybkie danie główne lub deser. Najpopularniejsza jest w Alzacji „tarte flambée” na cieniutkim cieście zapieczonym z kwaśną, gęstą śmietaną, boczkiem i przypieczoną cebulą.

czytaj więcej
6 dni

FRANCJA - BURGUNDIA

Burgundia to dumna, bogata kulturowo i gospodarczo kraina, będąca sercem Francji. Pozostaje nieco zdystansowana do reszty kraju. Jej centrum jest Dijon, dawna stolica najprężniejszego państwa w Europie, ze szlakami pielgrzymujących do dalekiego Santiago. Region dumnych i majestatycznych klasztorów, opactw i katedr, średniowiecznych miast i licznych szlaków winnych, zdecydowanie należy do najciekawszych. Oprócz historii i zabytków znajdziemy tu także zwyczaje i tradycje, które przetrwały w niezmienionej formie setki lat, zwłaszcza tradycje winiarskie. Obiektem wzbudzającym zrozumiałe emocje zwiedzających, są wielokilometrowe XIII-wieczne piwnice, ciągnące się praktycznie pod całym Beaune. Najsłynniejsze to Marché aux Vins, Reine Pedaque czy Caves Patriarche. Zdawałoby się z nigdy nie kończącymi się korytarzami, oferują fascynującą wędrówkę enologiczną od burgunda… do burgunda.

czytaj więcej
6 dni

FRANCJA - MASYW CENTRALNY

Masyw Centralny to jeden z najmniej znanych regionów Francji. Region wygasłych wulkanów, znany jako Owernia, zachwyca krajobrazami i średniowiecznymi wioskami, które sprawiają wrażenie ustawionej scenografii filmowej. Ponadto zachwyca wspaniałą romańską architekturą i świetną kuchnia. To podróż, która zachwyci miłośnika francuskiej kuchni, gdzie oprócz wiosek słynących z serów, lokalnych, autentycznych restauracji, które zapraszają regionalnymi produktami zabierzemy Państwa do prawdziwego gastronomicznego raju, czyli Lyonu. Miasto uważane za kulinarną stolicę Francji. Nauczymy się wypiekać francuskie makaroniki pod okiem znanego szefa kuchni i zjemy kolację w restauracji króla gastronomii Bocuse; 50 lat 3*** Michelin. Ponadto raj dla aktywnych spływ kajakowy. Dla żadnych zabytków wspaniała romańska architektura, a dla miłośników wina region Beaujolais.

 

czytaj więcej
10 dni

FRANCJA - NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia, tajemnicze menhiry i celtyckie legendy. Bretania uwodzi urokiem prowincji, tajemnicą i surowością północy. Normandia zachwyca naturalnością i spokojem, od zawsze była inspiracją dla pisarzy i artystów. Bez wątpienia główną atrakcją regionu jest opactwo Mont Saint-Michel, miejsce pielgrzymek, ale przede wszystkim klejnot architektoniczny na wyspie oblewanej wodami przypływów. Krajobraz zmienia się w miarę oddalania od wybrzeża. Im dalej w głąb lądu, tym więcej pól uprawnych czy sadów, a w powietrzu dominuje zapach jabłoni. Dookoła zabudowa szachulcowa, średniowieczne zamki i opactwa… Kulinarne klasyki Normandii to bez wątpienia świeże owoce morza, kremowy camembert, cydr, czy też słynny calvados. Przede wszystkim jednak Normandia kojarzona jest z historią. Pielęgnuje się tu pamięć o ludziach, którzy oddali swoje życie na plażach Normandii w czerwcu 1944 roku. Zginęło wśród nich wielu Polaków, świadczą o tym białe krzyże na cmentarzach z powiewającą biało-czerwoną flagą.

czytaj więcej
7 dni

FRANCJA - PROWANSJA

Prowansja to rozpalająca wyobraźnię, pachnąca ziołami historyczna kraina, położona w południowo-wschodniej Francji nad Morzem Śródziemnym. Malownicze wioski toną tu w morzu lawendy, a piękne miasteczka kryją imponujące zabytki. Granice regionu wytyczyła natura: od zachodu Rodan, od południa Morze Śródziemne a od wschodu Alpy, łączące dwa kraje – Francję i Włochy. Pomiędzy nimi rozciąga się różnorodna bajkowa kraina gór i wąwozów, fioletowych pól i skąpanych w słońcu malowniczo położonych wiosek.Prowansja to kraj wina, trufli i oliwek. Oczywiście jest to duże uproszczenie, niemniej właśnie gaje oliwne i produkcja oliwy są jedną z ważniejszych gałęzi rolnictwa na południu Francji. Widoki kształtnych drzewek, posadzonych w równych rzędach, towarzyszą nam w Prowansji na każdym kroku. Prowansalskiej kuchni, jednej z najzdrowszych na świecie, towarzszą jednak nie nie tylko wyborna oliwa czy wspaniałe dojrzewające w łagodnym słońcu oliwki. Bogatego i głębokiego smaku nadają jej również dojrzałe, soczyste owoce i warzywa, świeże ryby i obfitość aromatycznych ziół.  W Marsylii ugotujemy słynną zupę bouillabaisse z kilku gatunków ryb, odwiedzimy prowansalski targ, zielarnie. To wszystko sprawi, że  niepowtarzalny aromat i smak regionu będzie można poczuć tylko tutaj.

czytaj więcej
9 dni

GRUZJA - SMAKI KAUKAZU

Oprócz wspaniałych zabytków i pięknych krajobrazów, Gruzja słynie z gościnności. Warto zatem przyjrzeć się gruzińskiemu menu. Znajdziemy tutaj kuchnię prostą, nieskomplikowaną, ale smaczną, opartą na świeżych produktach, pachnących naturą i… wszechobecną kolendrą. Dominują chaczapuri, zmieniające się w formie wraz z granicami regionów Gruzji i szaszłyki z wszelkiego rodzaju mięs. Nie wyjedziemy z tego kraju bez poznania smaku pasty orzechowej nakładanej an smażone bakłażany i duszoną paprykę, tak samo, jak bez opanowania sztuki przyrządzania, ale i jedzenia pierogów chinkali, by ich sok nie pozostał na naszej garderobie. Smak Gruzji będzie też kojarzył się nam z chlebem, który sami będziemy wypiekać, układając go  w tradycyjnym piecu. Nauczymy się również sztuki wygłaszania toastów przy wspaniałym gruzińskim winie, pitym z bawolich rogów.

czytaj więcej
9 dni

GRUZJA WYCIECZKI

Gruzja położona jest na pograniczu dwóch kontynentów, w miejscu gdzie spotyka się chrześcijańska Europa i muzułmańska Azja, gdzie spotyka się nowoczesność z tradycją, a tożsamość narodowa kształtuje się na styku dwóch kultur. Pod względem krajoznawczym zdominowana jest przez masywy Kaukazu Wysokiego i Niskiego, który z jednej strony opada w stronę Morza Czarnego, a z drugiej biegnie w kierunku granic z Azerbejdżanem, Armenią, Turcją i Rosją. Kraj o którym można mówić w kategoriach tygla kulturowego. Prawdziwą skarbnicą reliktów historii i pereł architektury Gruzji jest Tibilisi. Miejscem, którego nie sposób pominąć jest Gruzińska Droga Wojenna. Ciekawym doświadczeniem kulturowym będzie wizyta w Kachetii, by przy gruzińskim stole nauczyć się wznosić toasty winem z bawolego rogu, a relaksu szukać będziemy na plażach Batumi…

czytaj więcej
16 dni

GRUZJA, ARMENIA, AZERBEJDŻAN

Podróż szlakiem zabytków UNESCO w Eurazji, historii i ormiańskich kościołów. Specjały gruzińskiej kuchni i nauka wygłaszania toastów. Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win. Zabytki sięgające pierwszych wieków Średniowiecza i kultury Chrześcijaństwa, majestatyczna przyroda i gościnni mieszkańcy. Wspaniała wyprawa do miejsca, gdzie Zachód spotyka się z Orientem.

czytaj więcej
8 dni

HISZPANIA - ANDALUZJA

Andaluzja, jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii, pełen fantastycznych zabytków będących odzwierciedleniem bogatej historii i rozwijających się obok siebie trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej.  Na trasie zwiedzanie trzech najsłynniejszych miast Sewilli Kordoby i Granady i zlokalizowanych tam wspaniałych zabytków, ponadto wizyta na terenie Gibraltaru czy degustacja wina w słynnych bodegach w Jerez de la Frontera. Ponadto lokalna kuchnia, obiady i kolacje w lokalnych miejscach oraz pokaz flamenco, czyli ducha i temperamentu południowej Hiszpanii.

czytaj więcej
6 dni

HISZPANIA - BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa Podróż szlakiem architektury nowoczesnej, doskonałej gastronomii uhonorowanej gwiazdkami Michelin i wina z najlepszych bodeg regionu Rioja. Wizyta w Muzeum Guggenheima oraz spacer szlakiem ikon architektury współczesnej w Bilbao. Ponadto średniowieczne miasteczka, pokazy kulinarne, degustacje wina i lokalnych specjałów, zajęcia z uznanym enologiem, butikowe hotele. Uczta dla duszy i ciała w najlepszym wydaniu. Podróż dla najbardziej wymagających.

czytaj więcej
7 dni

HISZPANIA - KASTYLIA

Kastylia-León to jeden z regionów autonomicznych Hiszpanii w północno-środkowej części Półwyspu Iberyjskiego. Niemal cała powierzchnia tego regionu otoczona jest masywami górskimi i leży na wysokości ponad 600 m n.p.m. Zimy są tam długie i mroźne, lata krótkie, suche i upalne, prawie nie zaznaczają się wiosna i jesień. Klimat kontynentalny wpływa na rodzaje uprawianych roślin, dominują więc uprawy zbóż, kukurydzy, występują uprawy tytoniu, czereśni i winorośli. Kastylia-León oferuje wspaniałe zabytki, istotny dorobek historyczny, kulturalny, architektoniczny oraz obszary naturalne objęte ochroną. Coraz bardziej popularna staje się w regionie turystyka aktywna – sporty górskie czy ekstremalne. Na terenie Kastylii-León znajduje się 329 zamków, 129 kompleksów historycznych, 865 zabytków i 103 strefy badań archeologicznych. Pod ochroną UNESCO znajdują się miasta Avila, Segovia i Salamanka. W Valladolid co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Kina Światowego.

czytaj więcej
8 dni

HISZPANIA I PORTUGALIA

Największym atutem wyjazdu jest możliwość poznania regionu północnej Portugalii i hiszpańskiej Galicji nie tylko od strony ciekawych miast jak Porto czy Santiago de Compostela, ale poznanie smaków regionu, degustacje lokalnych win, podróż statkiem pośród winnic, degustacja świeżo łowionych małży, noclegi w ciekawych miejscach; dogłębnego poznanie regionu. Zapraszamy na krótki, intensywny, a przede wszystkim niezwykły wyjazd  na pogranicze dwóch regionów i krajów. 

czytaj więcej
8 dni

INDIE - LEJDIS TRIP

Indie to kraj, w którym kobieta ma swoje dziwne, czasem bardzo niewygodne z europejskiego punktu widzenia miejsce. Aby poznać nieco lepiej „kobiecą stronę Indii” ruszamy w naszą podróż, podczas której postaramy się nieco lepiej zrozumieć panujące tu damsko-męskie zależności, a przy okazji zakosztować jogi, ajurwedy i skorzystać z okazji do superatrakcyjnych zakupów.

czytaj więcej
13 dni

INDIE POŁUDNIOWE

Większość podróżujących do Indii na swą pierwszą wyprawę wybiera zwykle północ, z dobrze rozpoznawalnymi miastami Delhi i Jaipurem. Stosunkowo niewielu podróżuje do mniej znanych Indii południowych. Region ten oferuje wręcz nieprzebrane bogactwo kulturowe i przyrodnicze. Można tu nasycić zmysły wspaniałymi krajobrazami przepięknych plaż czy rozlewisk Kerali, zapoznać się z doskonałą pełną smaków i zapachów kuchnią Orientu, czy doznać niemal mistycznych przeżyć podczas spektaklu Kathakali. Zatrzymana w czasie przeszłość jest tu na wyciągnięcie ręki. Urzekające, pokryte misternymi zdobieniami świątynie, mistrzostwo wykonania wspaniałej sztuki i architektury, bogato zdobione pałace starożytnych indyjskich dynastii to tylko nieliczne z proponowanych atrakcji. Wreszcie, zgłębiając tajemnice regionu, można odkrywać uroki życia codziennego kolonialnych miast i miasteczek czy zagubionych rybackich osad, by z tej niezwykłej podróży mógł powstać zmysłowy, pełen gwaru i kolorów obraz Południowych Indii. W porównaniu z północą południe Indii to zupełnie inny kraj, inne Indie. Ludność południa posługuje się językami odmiennymi od tych używanych na północy – są one pochodzenia drawidyjskiego. To tamilski (Tamil Nadu), kannada (Karnataka), malayalam (Kerala) oraz telugu (Andhra Pradesh). To obszar zamieszkany przez ¼ populacji kraju. Południe Indii w niewielkim stopniu ulegało wpływom muzułmańskim.  Niektóre rejony południa Indii, przede wszystkim Tamil Nadu, są ostoją żywej tradycji hinduskiej Indii. Hinduskie świątynie przetrwały tam w prawie nienaruszonym stanie okres najazdów i podbojów. Ciągle rozbudowywane i upiększane przez kolejnych władców są dowodem geniuszu architektonicznego dawnych południowych Indii.

czytaj więcej
11 dni

INDIE WYCIECZKI - ZŁOTY TRÓJKĄT I GOA

Trasa prowadzi wzdłuż północno-zachodniej częsci Indii przez prowincję Radżastan, jej góry i pustynie. Pokazuje różnorodność natury i bajkowy przepych królestwa Mogołów. Szlak zaczyna się w Delhi. Stare Delhi zachwyca krętymi uliczkami i bazarami. Na peryferiach dominuje Czerwony Fort, olbrzymi zespół obronny z pałacami, Perłowym Meczetem i muzeum. Wyruszymy do Agry, gdzie najbardziej znaną budowlą jest Tadż Mahal. To, co wydaje się pałacem w rzeczywistości jest grobowcem wybudowanym po śmierci ukochanej żony. Ta idealnie symetryczna budowla uznawana jest za najpiękniejszy zabytek sztuki muzułmańskiej. Mauzoleum jest częścią wielkiego zespołu, obejmującego ogród, dwa meczety oraz bramę wyjściową. W Dżajpurze zobaczymy Pałac Wiatrów z tysiącem otworów okiennych. To z nich kobiety z haremu mogły obserwować życie miasta. Na koniec czeka nas wypoczynek na plażach Goa.

czytaj więcej
11 dni

INDONEZJA - WYJAZD NA BALI - LEJDIS TRIP

Lejdis Trip na Bali jest jedną z naszych najbardziej kobiecych wypraw. Nigdzie nie ma takich warunków do wypoczynku, zwłaszcza do wyciszenia wewnętrznego. Będziemy relaksować się wśród niezwykłych krajobrazów tarasowych pól ryżowych czy wulkanów, spotkamy się ze wspaniałymi artystami, medycyną naturalną, mało znanym balijskim wzornictwem i dziełami sztuki nie tylko użytkowej. Znakomicie podziałają na zmęczenie i codzienny stres masaż oczyszczający, lekcje jogi czy balijski taniec, którego będziemy się uczyć pod okiem wytrawnych tancerzy. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, spragnione chwili wytchnienia, by wybrały się z nami na Bali, które… leczy ciało i duszę.

czytaj więcej
11 dni

IRAN - WYCIECZKA

Iran od lat wzbudza wiele emocji. Dla przeciętnego zjadacza chleba to kraj uważany co najmniej za niebezpieczny i nieprzyjazny. Dla osób, które miały okazję przemierzać tereny dawnej Persji, bardzo bezpieczny, a także jeden z najbardziej przyjaznych w jakim byli.
I mimo, że każdy turysta podlega wielu nakazom i zakazom, które w Europie nie występują, Iran wynagradza to z nawiązką. Zwiedzanie Iranu to wyłącznie przyjemność. Nie tylko spowodowana przyjaznym nastawieniem Irańczyków, ale także brakiem tłumów turystów, co pozwala na spokojne czerpanie radości z odwiedzania danego miejsca, a niepowtarzalnych miejsc, których nie chce się opuszczać, jest tu bardzo wiele. Każdy kto chce choć na chwilę przenieść się w czasie, powinien odwiedzić jedno z historycznych miast dawnej Persji, w których bez trudu można odnaleźć obrazki z baśni tysiąca i jednej nocy.

czytaj więcej
10 dni

IRLANDIA

W Irlandii, jak w każdym innym kraju są miejsca, które trzeba zobaczyć. Niezwykle piękne stojące od wieków, mające swój urok i swoją historię. Od smaganych wiatrem klifów Moheru po deszczowe wyspy Aran. Zdaniem wielu podróżników to właśnie Pierścień Kerry (Ring of Kerry) w hrabstwie Kerry, w południowo – zachodniej części Irlandii oddaje cały jej urok – od wielu zabytków, przez romantyczne zamki i ogrody po kolorowe miasteczka i wsie, a wszystko to w otoczeniu spektakularnych krajobrazów. Szlak turystyczny biegnie dookoła półwyspu Iveragh i ma około 180 kilometrów długości.

czytaj więcej
4 dni

IRLANDIA - DUBLIN

Ciekawy weekend, przybliżający gastronomiczne oblicze Irlandii, odwiedzimy najsłynniejszą destylarnię whiskey, browar Guinnessa, nauczymy się parzyć kawę po irlandzku i piec typowe bułeczki. Ponadto odwiedzimy najciekawsze miejsca Dublina, udamy się do pubu i obejrzymy pokaz tańca, a może i znajdziemy leprikorny. Irlandia to Zielona Wyspa, nie tylko ze względu na krajobraz, ale również na dużą zawartość…

czytaj więcej
11 dni

KANADA

Kanada to kraj ogromnych przestrzeni i bogatych zasobów naturalnych. Kanadyjski krajobraz jest pełen niespodzianek: w południowo-zachodnim zakątku kraju dżungla sąsiaduje z pustynią, a na wschodzie – obok fiordów – rozciągają się bujne sady. Kanada, podobnie jak jej południowy sąsiad, to mozaika kulturowa, gdzie obok przeważających w społeczeństwie obywateli o korzeniach brytyjskich i francuskich żyją mniejszości zachowujące tradycje swych przodków. Rejs kajakami, śladami Arkadego Fiedlera w poszukiwaniu łosi i bobrów zachwyci każdego miłośnika przyrody. Dla melomanów i spragnionych rozrywki koncert w Orleanie i wieczór w Quebecu. Dla wielbicieli miejskiego zgiełku – Montreal i Toronto.

czytaj więcej
10 dni

KOLUMBIA - BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) - CARTAGENA

Kolumbia to szalenie zróżnicowany kraj, ponadto w ostatnich latach stała się jednym z najmodniejszych kierunków turystycznych. Podczas jednej podróży zobaczymy: kolonialną zabudowę typową dla Ameryki Łacińskiej w Bogocie i Cartagenie, plantacje kawy w regionie Pereira, niezwykłą kolorową rzekę, dostępną tylko przez kilka miesięcy w roku,  piękne karaibskie plaże, Muzeum Złota i sztukę Botero. Spróbujemy lokalnej kuchni, nauczymy się zbierać kawę i zatańczymy w rytm karaibskich rytmów. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody, pięknych karaibskich plaż, po najpiękniejszych regionach Kolumbii.

czytaj więcej
10 dni

KOLUMBIA - LEJDIS TRIP

Jak zwykle nasza podróż Lejdis Trip powiedzie nas szlakami zwiedzania, poznawania mieszkańców regionu, ich zwyczajów, kultury, codzienności, rękodzieła i kuchni. Po „wyczerpujących” atrakcjach czeka nas również błogi relaks. A wszystko to w słonecznej i roztańczonej Kolumbii, krainie najwspanialszej kawy.

A tak charakteryzuje zalety Kolumbii pisarka Ewa Kulak Carvajal – również nasza kolumbijska pilotka:

 • Przez Bogotę przepływa 96 rzeczek i strumieni.
 • W Kolumbii, a dokładnie w puszczy nad Pacyfikiem żyje najbardziej jadowita żaba na świecie (łac. Dendrobates Philobates Terriblis). Podobno jej jad może zabić 10-20 ludzi.
 • Kolumbia jest 2 na świecie, po Indiach, producentem nierafinowanego cukru.
 • Kolumbia jest 4 na świecie producentem oleju palmowego.
 • Kolumbia to numer 1 w gatunkach ptaków na świecie. Posiada ich 1865.
 • Kolumbia jest 3 na świecie producentem bananów.
 • Kolumbia jest 1 na świecie producentem goździków.
 • Kolumbia jest 2 na świecie krajem o największej bioróżnorodności.
 • Kolumbia jest numerem 1 w gatunkach kolibrów. Posiada ich 155.
 • Kolumbia jest 1 na świecie producentem szmaragdów.
 • Kolumbia posiada 290 gatunków rozgwiazd i jeży morskich.
 • Kolumbia jako 1 na świecie wystawiła kobietę jako sędziego na Mistrzostwach Piłki Nożnej.
 • Kolumbia jest 1 na świecie eksporterem ludzkich kości.
 • W Kolumbii wynaleziono i po raz pierwszy użyto nosidełka dla niemowląt.
 • Kolumbia posiada największą na świecie kopalnię odkrywkową węgla.
 • W Kolumbii odbyła się największa na świecie pokojowa demonstracja. Wzięło w niej udział 11 milionów ludzi.
 • Kolumbia to numer 1 na świecie w eksporcie laminowanych maczet.
 • Kolumbia jest numerem 1 na świecie w gatunkach motyli. Posiada ich 3000 rodzin i 14.000 gatunków.
 • Kolumbia jest numerem 2 na świecie w produkcji jeżyn.
 • Kolumbia to 2 na świecie kraj pod względem zasiadających w rządzie kobiet.
 • Kolumbia posiada największe na świecie Muzeum Złota.
 • W Kolumbii istnieje 939 gatunków mchu.
 • Kolumbia to numer 1 w ilości orchidei, czyli najdroższych kwiatów na świecie. Jest ich 3500 gatunków.
 • Kolumbijczycy to najbardziej kreatywny naród świata.
 • Kolumbia to numer 9 w produkcji złota na świecie.
 • Kolumbia to numer 4 w ilości przepracowanych tygodniowo godzin.
 • Kolumbia to numer 1 w eksporcie bambusa (łac. Bambusa Angustifolia), określanego lokalnie jako guadua.
 • Kolumbia to najważniejszy producent ziemniaków w Ameryce Łacińskiej.
 • Kolumbia to 3 na świecie kraj produkujący wysokiej jakości damską bieliznę.
 • Kolumbia to numer 1 na świecie w wizytach w bibliotekach państwowych.
 • W Kolumbii produkuje się 70-85% koszulek dla dzieci marki Ralph Lauren, 100% damskich skarpet Victoria Secret i 80% dziecięcych skarpetek Marks&Spencer.

czytaj więcej
14 dni

KOREA POŁUDNIOWA

Korea Południowa to wysoko rozwinięty kraj ze wspaniałą przyrodą i przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. To prawdziwy gospodarczy tygrys Azji, egzotyczne, choć zarazem nowoczesne państwo. Znane jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz ogromnych obszarów, pokrytych lasami, które obejmują 60% powierzchni całego kraju. Większości Polaków wciąż kojarzy się z nieosiągalnym celem podróży. Korea Południowa to azjatycka nowoczesność, buddyjskie tradycje, spokojne zakątki świątyń i klasztorów…

czytaj więcej
14 dni

KOSTARYKA WYCIECZKI

Kostaryka raj przyrodniczy – kraina gęstej dżungli, aktywnych wulkanów i dziewiczych plaż – dzięki urozmaiconemu krajobrazowi kraj wydaje się większy niż w rzeczywistości. Na niewielkiej powierzchni kraju znajduje się stosunkowo dużo ekosystemów, a jedną czwartą powierzchni kraju zajmują Parki Narodowe. Aby przenieść się z jednego do drugiego, często wystarczy przebyć zaledwie kilka kilometrów. Zmieniają się przy tym szata roślinna i gatunki zwierząt. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem wulkanów, wspaniałej przyrody, pięknych plaż. Okazja by odbyć spacer w koronach drzew, zjechać na linach ponad dżunglą czy też zajrzeć do krateru wulkanu. A wszystko we wspaniałej atmosferze zabawy…

czytaj więcej
12 dni

KOSTARYKA, PANAMA - LEJDIS TRIP

Kolejna edycja Lejdis Trip – tym razem ruszamy do Ameryki Środkowej – Kostaryki i Panamy!

Ameryka Środkowa jest unikalna pod względem biofery i będąc w tym rejonie świata warto pospacerować po prawdziwym lesie deszczowym poznając jego unikalną faunę i florę. Żyją tu leniwce dwupalczaste i trójpalczaste, wiele gatunków małp, w tym wyjce i czepiaki, liczne gatunki ptaków, jak tukany czy papugi, ponadto iguany, bazyliszki. Jednym z najbardziej kolorowych  i największych motyli na świecie jest szafirowobłękitny motyl Morfo, którego bedziemy mieć okazję zobaczyć w motylarni. Wieczorem, przy odrobinie szczęścia, można podglądać myszkujące nieopodal ostronosy czy kapibary.

czytaj więcej

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polkatra/domains/polkatravel.pl/public_html/wp-content/themes/polka/page-tpl-search.php on line 58
6 dni

KRAJE NADBAŁTYCKIE

Państwa nadbałtyckie, które często są postrzegane jako identyczne, mają swoją odrębną tożsamość historyczną i kulturową. Litwa, Łotwa i Estonia tworzą złożony obraz, na który składają się zarówno zabytki architektury i sztuki, nowoczesna architektura, jak i dziewicza przyroda.Wszystkie mają urocze miasta, piękne parki narodowe i zabytki UNESCO. Każde z tych Państw zaskakuje ciekawą i smaczną kuchnią. Nie brakuje tutaj śladów naszej historii. Podróż przez kraje nadbałtyckie niewątpliwie pozytywnie zaskoczy.

czytaj więcej
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Nigdzie na świecie nie ma tak wiele muzyki i tańca jak na Kubie. Niektórzy tłumaczą to klimatem lub castryzmem, inni wspominają o niewolnictwie, lub mówią, że jedynym sposobem Kubańczyków na przetrwanie są właśnie muzyka i taniec. Karnawały na Kubie odbywały się już przed rokiem 1585, „Tropicana” jest jednym z zaledwie kilku najsłynniejszych kabaretów świata, Kubański Balet Narodowy wychował najbardziej rozchwytywanych tancerzy, o obrzędach santerii mówi się wyłącznie szeptem, a gorące rytmy Buena Vista, salsę i rumbę znają wszyscy – od Karaibów po Chiny i Japonię. Wyprawa to w ciągu dnia podróż szlakiem zabytków karaibskiej wyspy, a wieczorami szlakiem „casas de musica”, tanecznych klubów salsy, barów z muzyką na żywo. Czeka nas lekcja tańca pod okiem lokalnych instruktorów. Ponadto przejażdżka starymi samochodami czy też coco- taxi, nocleg w casas particulares. Nie zabraknie wypoczynku na karaibskich plażach, lokalnej kuchni i kolorowych, typowych drinków. Kuba się zmienia – być może to ostatni moment by zobaczyć prawdziwą wyspę…Największym atutem tego wyjazdu jest zabawa sylwestrowa na Placu w Hawanie, przed katedrą, plac na tę jedną noc zamienia się w wytworną salę balową. Stroje wieczorowe, bajkowa atmosfera i gorące rytmy – tej nocy nie może Cię tam zabraknąć.

czytaj więcej
15 dni

LAOS, KAMBODŻA

Laos to kraj rolniczy, gdzie większość mieszkańców żyje w małych wioskach, zajmując się głównie uprawą ryżu. Życie toczy się tu wolno i spokojnie. Laos wita egzotyczną roślinnością, kolorowo ubranymi ludźmi, muzyką, alkoholami i jedzeniem. Podróżni znajdą tu wiele ciekawych górskich tras wycieczkowych i dziką roślinność. Ważne szlaki transportowe stanowi sieć rzek. Kambodża jest krajem z niezwykle ciekawą, ale i bolesną przeszłością. Po latach wojen, walk domowych i eksperymentów społecznych dopiero od niedawna cieszy się względnym spokojem. Kambodża jest słabo rozwinięta i należy do najbiedniejszych państw na świecie. Wyniszczona wojnami powoli dźwiga się z ruin. Dopiero od 1986 r. istnieje możliwość zwiedzania tego niebywale doświadczonego, ale jakże pięknego kraju. To wyprawa dla prawdziwych miłośników Azji, nie tylko poznamy największe atrakcje odwiedzanych krajów, ale podczas lekcji gotowania poznamy tajniki kuchni azjatyckiej, czeka nas również wyprawa rowerowa i trekking.

czytaj więcej
17 dni

MADAGASKAR I MAURITIUS

Wyspa pachnąca wanilią, kraina lemurów i kameleonów. Pozwala zanurzyć się w bujnej roślinności wilgotnej dżungli, by po kilku godzinach marszu wyłonić scenerię suchego lasu niczym z futurystycznej wizji. Mały „kontynent”, gdzie czas się zatrzymał i czarnymi oczami lemura drwi niemiłosiernie z teorii ewolucji. Fauna i flora ewoluowały w każdym zakątku Ziemi, a Madagaskar pozostał uśpionym rajem. Tylko tutaj przetrwały gatunki, o których w innych częściach świata dawno już zapomniano. Madagaskar jest jak… zamieszkujące go kameleony, w zależności od regionu zmienia swoje kolory. Wyspę zamieszkują liczne plemiona o niezwykle barwnych i zaskakujących nas tradycjach związanych z pochówkiem.  Na koniec wyprawy czeka nas wypoczynek na rajskiej wyspie Mauritius.

czytaj więcej
15 dni

MALEZJA - BORNEO I SINGAPUR

Malezja, w odróżnieniu od kosmopolitycznego Singapuru na południu i położonej na północy Tajlandii, jest dla wielu ludzi krajem dość tajemniczym. W efekcie większość osób podróżujących do Południowo-Wschodniej Azji omija ją, wybierając bardziej uczęszczane szlaki. Bez wątpienia sporo na tym tracą. Pobyt w Malezji daje okazję do poznania kraju wolnego od przesadnie rozwiniętego przemysłu turystycznego, ale zaskakująco otwartego na przybyszów. Już sama nazwa Borneo wywołuje skojarzenia z wielką, egzotyczną wyprawą. Ta trzecia co do wielkości wyspa na świecie to miejsce wspaniałej przyrody, tropikalnej dżungli, która liczy 130 milionów lat. To świat, który nie może zaginąć. W 2007 r. z inicjatywy WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej z pandą w logo, powstał projekt „Serce Borneo” mający na celu ochronę 220 000 km² lasu tropikalnego. Od tej pory na Borneo naukowcy ciągle odkrywają nowe gatunki zwierząt i roślin. Trasa wycieczki wiedzie przez rejony niesłychanie bogate w skarby natury, miejsca występowania endemicznych gatunków fauny i flory. Wielu wzruszeń dostarczy wizyta w Centrum Rehabilitacji orangutanów, które otoczone wielką troską uczą się tu samodzielności, aby wrócić do życia w naturalnych warunkach. Wielkim kontrastem do podróży przez tropikalne lasy Borneo jest otwierająca program wizyta w Kuala Lumpur, której bliźniacze wieże Petronas są symbolem miasta i dynamicznego rozwoju Malezji. Borneo to cudowna egzotyka, gęsta dżungla, endemiczne gatunki zwierząt i świeże, zjawiskowo smaczne owoce.
Futurystyczne ogrody z superdrzewami i szklarniami o kosmicznych kształtach, największe oceanarium świata, jedzenie, które urosło do rangi narodowej pasji, oraz drapacze chmur i niesamowite widoki – to tylko kilka, ale za to bardzo dobrych, powodów żeby odwiedzić Singapur.

czytaj więcej
8 dni

MAROKO - LEJDIS TRIP

Maroko pozostaje w pamięci jako kraj, gdzie słodki smak mięty łączy się z obrazem delikatnych ruchów tancerek i dźwiękami tamburynu. Magiczne miejsce, które zaspokaja ciekawość i potrzebę piękna, zaklętą w surowym krajobrazie gór i pustyni, widoku kazb południa i kołysanych wiatrem palmach. Kiedy przychodzi sen, smukłe kształty minaretów, przepych meczetów i gwar niezwykłych uliczek Marrakeszu pojawiają się pod powiekami. To kraj niezwykły i jednocześnie najbardziej odpowiedni, by właśnie tutaj przeżyć kobiecą podróż marzeń. Wizyta w hammamie, baśniowy Marrakesz, warsztaty kulinarne, tajemnice olejku arganowego i zakupy na barwnych sukach to tylko niektóre atrakcje…

czytaj więcej
12 dni

MAROKO WYCIECZKI

Maroko to jedno z najciekawszych państw Maghrebu. Od stuleci cieszy się zainteresowaniem podróżników z całego świata. Ziemia wielu kontrastów: społecznych, przyrodniczych i kulturowych, o których trudno napisać w kilku zdaniach. Przyczyniły się do tego zarówno warunki naturalne, jak i pełna niezwykłych zwrotów historia, w której wpływy europejskie mieszały się z arabskimi, berberyjskimi i afrykańskimi, dając w rezultacie oryginalną w swym bogactwie kulturę. Panujący tu od wieków islam powołał do życia świat orientalnych barw i zapachów, przepięknie zdobionych meczetów i gwarnych suków. Muzułmańskie miasta Maroka otaczają wyniosłe grzbiety Atlasu i złote piaski pustyni, zielone doliny i oazy oraz błękit oceanu.

czytaj więcej
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w Krainie Słońca i Historii Majów.

Hotele wyselekcjonowane na czas podróży mają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają standardy. Po licznych rozmowach telefonicznych wiemy, jak bardzo jesteście spragnieni odpoczynku, stąd nasz program zaczynamy od błogiego lenistwa i all inclusive, potem wyruszamy w etnograficzną podróż do Gwatemali, zwiedzimy zagubione w dżungli Tikal, położone u stóp wulkanu Antigua, odwiedzimy szamankę, która „prawdę Ci powie” i to zaskakująco trafnie! Odwiedzimy jeden z najbardziej barwnych targów w Ameryce Środkowej – Chichicastenango, a następnie na Jukatanie zwiedzimy jeden ze współczesnych cudów świata, Chichen Itza (UNESCO) i święte studnie Majów „cenotes. Na koniec – błogie lenistwo, tym razem w Playa del Carmen.

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku i Gwatemali. Na koniec rajskie karaibskie plaże.  Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Gwatemala to kraj, który ciągle dochodzi do siebie po czasach rządów wojskowych dyktatur i wojen partyzanckich, wykazuje ogromną determinację, aby zachować wspaniałe dziedzictwo kultury Majów. I na dodatek ma się czym pochwalić: znajdują się tu najwyższe i najaktywniejsze wulkany, starożytne ruiny miast Majów, kolonialne, nasycone historią miasteczka, tajemnicze i nieprzebyte dżungle oraz niezwykła w skali światowej flora i fauna.

czytaj więcej
5 dni

MOŁDAWIA

Magia Mołdawii polega na prowincjonalności. Znajdziemy w Mołdawii miejsca unikatowe w skali światowej, jak choćby okolice Starego Orhei, gdzie w stromych zboczach meandrującego Reutu średniowieczni mnisi wykuli podziemne cerkwie i monastery. W okolicach Kiszyniowa znajdują się największe na świecie piwnice win. Setki kilometrów podziemnych korytarzy wydrążonych w miękkim muszlowcu, a w każdym z nich hektolitry wyśmienitego mołdawskiego wina! Ciekawostką jest separatystyczna Naddniestrzańska Republika Mołdawska, w której idee wielkich budowniczych komunizmu pozostają wciąż żywe. Odnajdziemy tu też miejsca związane z polską historią i mitologią. Jednak najprzyjemniejsze momenty podróży zdarzają się zazwyczaj gdzieś pomiędzy, w drodze do wybranego celu degustacje wina, podglądanie lokalnych tradycji, smakowanie kuhchni – niespodziewane zaproszenie od mołdawskiego gospodarza na degustację domowego wina, słój zimnego kwaśnego mleka, kosz winogron, aromatyczne, soczyste melony, dziesiątki historii i opowieści…

czytaj więcej
15 dni

MONGOLIA

Mongolia nazywana jest „Krajem błękitnego nieba” a opady deszczu to niecodzienne wydarzenie. Jest drugim po Kazachstanie największym krajem śródlądowym na Ziemi. Uzyskała niepodległość od mandżurskej dynastii Qing 29 grudnia 1911 roku. Mongolia jest pięciokrotnie większa od Polski, w jej granicach znajduje się największa azjatycka pustynia Gobi, która była kiedyś morzem, skąd w Mongolii wiele słonych jezior, a nie zabezpieczone skamieniałości dinozaurów wciąż należą do „pamiątkarskich” atrakcji. Główną religią jest buddyzm tybetański. Mongołowie uwielbiają wyścigi konne, strzelanie z łuku i mongolskie zapasy. 30 procent ludności prowadzi koczowniczy tryb życia i zamieszkuje w jurtach. Stary zwyczaj głosi, że przy wejściu do jurty nie można nadepnąć na próg, ponieważ stanowi on rodzaj granicy pomiędzy bezpieczeństwem i spokojem domu oraz jego mieszkańców, a nieznanym i pełnym czyhających zagrożeń światem zewnętrznym. Mieszkańców Mongolii cechuje umiłowanie wolności i przestrzeni oraz wielka pokora dla olbrzymich odległości. W kraju syberyjskich lasów, bezkresnych stepów, pokrytych lodowcem gór i krystalicznie czystych jezior czas i przestrzeń nabierają zupełnie innego znaczenia i do dziś stanowią o tym, że to jeden z najmniej odkrytych zakątków Azji.

czytaj więcej
5 dni

NIEMCY - DREZNO

We wschodniej części Niemiec od tysiąca lat mieszka najmniejszy naród zachodniosłowiański – Serbołużyczanie. W Saksonii są określani mianem Sorben (Serbowie), zaś w Brandenburgii Wenden (Wandowie). Kraina przez nich zamieszkiwana to Łużyce (niem. Lausitz) z takimi miastami jak Chociebuż czy Budziszyn, gdzie do dziś jest żywa ich kultura i tradycje, które uwidaczniają się podczas licznych świąt. regionalnych. Poza tradycjami ludowymi warto zapoznać się również z tradycjami kulinarnymi Serbołużyczan, a najlepiej to zrobić w krainie o nazwie Spreewald. Od 1991 roku stanowi wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery, jego centrum to niezwykle urokliwe miasteczko Lubbenau, często określane mianem niemieckiej Wenecji lub „Stolicy ogórka”. Przez ciekawy  Budziszyn możemy udać się do barokowego Drezna, gdzie istnieje możliwość podróży w czasie i spotkania słynnych metres księcia elektora Augusta II Mocnego. Ten fascynujący szlak kulturowo-kulinarny znajduje się zaledwie kilka godzin od największych miast Polski, zatem wcielając w życie powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zapraszamy na naszą nową trasę.

czytaj więcej
10 dni

OMAN

Oman w niewielkim stopniu odkryty przez turystów, zaprasza swoją gościnnością i dziką, nieokiełznaną przyrodą. To kraj otwartych i sympatycznych ludzi. Fajny klimat, więc bez pośpiechu, wyluzowani będziemy poznawać kilkusetletnią historię, a jazda jeepami pozwoli nam dotrzeć do miejsc wyjątkowych, gdzie nie ma możliwości dotarcia w inny sposób! Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia. Program jest bardzo dynamiczny i przenosić nas będzie „w czasie” o kilkaset lat wstecz.

czytaj więcej
16 dni

PERU BOLIWIA

Peru, ponad 25,6 mln mieszkańców, kraj położony w centralnej i zachodniej Ameryce Południowej, miejsce spotkań wielu kultur. Graniczy z Chile, Boliwią, Brazylią, Kolumbią i Ekwadorem. Peru jest krajem zróżnicowanym klimatycznie. Napotkamy tutaj  tropikalne wybrzeże, pustynne wyżyny i amazońską dżunglę. Stolicą kraju jest ośmiomilionowa Lima.  Podczas wyprawy odkryjemy tutaj  wspaniałe stanowiska archeologiczne. Machu Picchu, wybrane kilka lat temu jednym z cudów świata, niewiarygodne Pisac czy monumentalne Ollantaytambo.  Będziemy zastanawiać się nad tajemnicą hieroglifów Nazca, poznawać kulturę Indian, czy podziwiać kolonialną architekturę. Podczas wyprawy nie zabraknie miejsc przyrodniczych, odwiedzimy między innymi Kanion Colca. Peru jest krajem o niezwykle bogatej przeszłości i żywej teraźniejszości. Szczątki wielkich cywilizacji i dawnych kultur sprawiają, że ten fascynujący obszar pozostaje na zawsze w pamięci. Odwiedzimy również stolicę Boliwii La Paz, pięknie położone miasto. Odwiedzimy lokalne targi, gdzie podglądać będziemy życie Indian.

czytaj więcej
15 dni

POLINEZJA FRANCUSKA

Pośród wielu wyjątkowej urody miejsc na Ziemi otoczonych sławą Polinezja wysuwa się na prowadzenie. Jest ucieleśnieniem marzeń człowieka o raju. Piękno tropikalnego świata oszałamia i urzeka. Pionowe zbocza górskie kontrastują z łagodnymi brzegami, rozległe połacie zieleni współgrają z turkusem i szmaragdem wody, w głębi, której kryje się  feria barw podwodnego świata. To niesamowite miejsce na końcu świata nigdy nie zawodzi oczekiwań przyjezdnych. Wspaniałe krajobrazy wysp i ich podwodnych tajemnic zawładnęły wyobraźnią pisarzy, malarzy podróżników i łowców przygód. Polinezja składa się z pięciu archipelagów. Większość wysp archipelagu utworzyły wulkany, które wyłoniły się z oceanu miliony lat temu. Odwiedzimy największą z wysp Tahiti z ogrodem botanicznym i muzeum Gauguina. Udamy się na pobliską Moorea, gdzie oprócz pięknych plaż, zagłębiać się będziemy w tajemnice lokalnej kultury.  Niewątpliwie najpiękniejszym miejsce archipelagu jest Bora Bora. To atol koralowy, a zarazem baśniowa wyspa marzeń. Dbając o Państwa komfort, podczas długiego przelotu na Polinezję zatrzymamy się na jeden nocleg w Los Angeles, a przy okazji zwiedzimy anielskie miasto snów…Luksusowy wyjazd marzeń- spełnienie snów…

czytaj więcej
4 dni

PORTUGALIA - LIZBONA

W Lizbonę trzeba się wsłuchać, wpatrzeć, by zrozumieć, jak niesamowitych doznań może dostarczyć to miasto. Lizbona jest jedną z najmniejszych stolic europejskich. Położona pośród siedmiu wzgórz, odznacza się intymnością i przyjazną atmosferą w starym stylu. Z zabytkowych balkonów zwiesza się pranie, mauretańskie uliczki wiją się wśród ciemnych zaułków, a lizbończycy wypełniają tysiące kafejek i podniszczonych restauracji. Nocą melodie fado, melancholijnej muzyki tęsknoty, płyną z ukrytych w zaułkach knajpek, a w dzień starsze damy spacerują z pieskami. Klekoczące tramwaje i kolejki linowe w stylu retro potęgują nastrój minionej epoki, przypominający – jak twierdzą niektórzy – Paryż XIX wieku.

czytaj więcej
4 dni

PORTUGALIA - PORTO

Największym atutem wyjazdu jest możliwość poznania Porto, niezwykle ciekawego miasta północnej Portugalii, wielokrotnie wybieranego najciekawszą destynacją na wyjazd weekendowy w Europie.  Atmosfera minionej epoki, piękne położenie, ciekawa architektura to tylko niektóre cechy Porto, do tego trzeba dodać poznanie smaków regionu, degustacje lokalnych win, podróż statkiem pośród winnic. Zapraszamy na krótki, intensywny, a przede wszystkim niezwykły wyjazd do miasta o ciekawej historii i pięknym położeniu

czytaj więcej
5 dni

ROSJA - SANKT PETERSBURG

Petersburg – jedno z najpiękniejszych miast Rosji, położone jest w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Fińską. Nie bez racji nazywane bywa „kulturalną stolicą Rosji”, ponieważ takiego nagromadzenia interesujących obiektów, zadziwiających swoim pięknem i talentem twórców nie ma w żadnym innym mieście. Oprócz znanych na całym świecie zabytków i atrakcji, jak Państwowe Muzeum Ermitażu, sobór Izaaka, sobór Zmartwychwstania Pańskiego, czy Pałac Zimowy, w Petersburgu warto zwrócić uwagę również na inne wspaniałe i niezwykłe miejsca, pójść na przedstawienie do jednego ze wspaniałych teatrów czy nocny spacer po mieście. 

czytaj więcej
7 dni

RUMUNIA

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, wciąż jeszcze nie dosyć odkryta, wciąż należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego przeciętny turysta potrzebuje. Różnorodność atrakcji turystycznych przyprawia o zawrót głowy: szlak Drakuli, kolorowe bukowińskie klasztory, warowne kościoły, średniowieczne  barwne miasteczka, imponujące zamki, zabytki Bukaresztu. Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury.  Na dodatek nie ma tu męczących tłumów, więc wyprawa do ojczyzny Drakuli będzie wyjątkowo przyjemna. Dopełnieniem będzie lokalna, regionalna, smaczna kuchnia oparta na świeżych produktach.

czytaj więcej
11 dni

TAJLANDIA - LEJDIS TRIP

W pierwszej chwili, Europejczykowi może wydawać się, że Tajlandia jest krainą chaosu. Od pierwszego dnia pobytu ten malowniczy kraj zachwyca feerią dźwięków, kolorów, zapachów i smaków. Tutaj zobaczymy niezwykłe złote świątynie z czerwono-zielonymi dachami, wspaniałego Szmaragdowego Buddę, mnichów w szafranowych strojach w podcieniach świątyń i długie łodzie wypełnione warzywami, owocami bądź kwiatami, płynące na targ. Przeszłość w Tajlandii łączy się ze współczesnością jak rzeka z morzem. Wszystko, co było, przenika to, co jest… Zapraszamy na spotkanie z tym niezwykłym krajem, nazywanym „krainą uśmiechu”, gdzie mieszkańcy są gościnni i życzliwi, a życie płynie w zgodzie z tradycją i wymaganiami współczesności.

czytaj więcej
12 dni

USA - ZACHODNIE WYBRZEŻE

Kiedy wjeżdza się do Las Vegas od wschodu, rozstępują się niebotyczne góry i otwiera się Sezam. Wjeżdzamy właśnie do najbardziej zaludnionego miasta w Nevadzie, gdzie życie zaczyna się po północy. A nawet jeśli chcemy rozpocząć życie nocne przed południem, wszystkie kasyna światowej stolicy hazardu zaoferują nam taką możliwość. Zachodnie wybrzeże USA jest jednym z najciekawszych krajobrazowo rejonów kraju. To właśnie tu znajduje się Grand Canyon, którego majestatu i ogromu nie odda żadne zdjęcie ani żaden film. Tutaj też zobaczymy Park Narodowy Yosemite, gdzie wysokości wahają się od 648 do 3997 m n.p.m. i istnieje pięć stref roślinności w liczbie 7000 gatunków. Możemy odwiedzić Bryce Canyon, znany z różowych, ostrych strzelistych skał przypominających ciasno stojące postaci, czy Zion National Park słynący z niemal rajskich widoków. Odwiedzając ten niewielki obszar Stanów Zjednoczonych nie można zapomnieć również o światowej stolicy filmu – Hollywood, gdzie wprost na ulicy czekają na nas Marylin Monroe czy Elvis Presley, oczywiście jako figury woskowe. Warto wspomnieć także o największej na świecie betonowej konstrukcji, którą jest monumentalna wręcz zapora Hoovera na rzece Kolorado (224,1 m wys.), obecnie 38. elektrownia wodna pod względem wielkości na świecie.

czytaj więcej
11 dni

UZBEKISTAN

Tym razem na weekend majowy zapraszamy do wyjątkowego Uzbekistanu. Pewnie wielu z Was Uzbekistan może się kojarzyć z krajem, który ma klimat  „postsowiecki”, a to bardzo błędna opinia. Uzbekistan ma  ponad 2700 lat historii, w tym wspaniały rozwój podczas „ery Jedwabnego Szlaku”, czasów Timura Zdobywcy, jednego z trzech największych twórców Imperiów w historii Świata. Tylko 70 lat przypadło na czasy sowieckie.

Uzbekistan jest orientalną perełką, która zachwyca ilością i klasą zabytków. Do tego Uzbekistan należy do jednego z 5 najbezpieczniejszych krajów świata i do jednego z najczystszych. Zatem czas, aby „poczuć w sobie dziecko” i przenieść się do kraju, który idealnie mógłby stanowić tło dla „Baśni z 1001 Nocy”

Uzbekistan jest mało znanym krajem położonym z dala od popularnych szlaków turystycznych. Życie toczy się tu powoli, można pić herbatę, rozmawiać lub po prostu spoglądać w dal. Czas i odległość są naznaczone wielowiekową historią najazdów plemion koczowniczych, Persów, Turków, Mongołów, Arabów… Nazywany Krajem Baśni z 1000 i jednej nocy, kryje wśród piasków pustyni nieprzebrane skarby – wspaniale zachowane miasta, które od setek lat rozbudzają wyobraźnię podróżników. Samarkanda, Chiwa czy Buchara to perły architektury, ku którym przez ponad dwa tysiące lat prowadził karawany kupców Jedwabny Szlak – najdłuższa droga handlowa lądowo-morska w starożytności. Meczety, medresy i pałace Uzbekistanu były świadkami rozkwitu i upadku jednego z najpotężniejszych imperiów w dziejach świata – imperium Tamerlana. Współczesny Uzbekistan jest państwem świeckim, jednakże kultura islamu jest obecna w społeczeństwie uzbeckim.

czytaj więcej
4 dni

WEEKEND - LONDYN - METAMORFOZY

Proponujemy wyjazd motywacyjny stworzony specjalnie dla kobiet. Która z Pań nie marzy o zakupach w Londynie, wejściu do jednego ze słynnych butików, podróży stworzonej z myślą o jej potrzebach. Metamorfozy, styliści, wielka moda… te hasła zmotywują każdą kobietę do działania… Podróż do europejskiej stolicy mody w towarzystwie fryzjera, stylisty i wizażysty to wyjątkowy prezent motywacyjny, jak również niezapomniany wyjazd dla kobiecej części zarządu każdej firmy. A wszystko to w atmosferze luksusu i wysokiej jakości. Zadbamy o każdy szczegół, ponieważ kobiety zasługują na to, co najlepsze…

W PROGRAMIE:

 • Konsultacje i usługi: fryzjera, stylistki i wizażystki
 • Zwiedzanie: Twierdza Tower, Muzeum Victorii i Alberta, Opactwo Westminster,
  Muzeum Mody i Tkanin, Dzielnica City z Katedrą Św. Pawła, Muzeum Wzornictwa
 • Odkrywanie smaków kuchni fusion w najmodniejszych restauracjach:
  kolacja w BEACH BLANKETT BABYLON na Notting Hill, lunch w pubie GORDONA RAMSAY’A
 • Udział w tradycyjnej brytyjskiej herbatce w THE BERKELEY, gdzie serwowane ciasteczka są kopią tego, co jest prezentowane w najsłynniejszych kolekcjach prêt à porter.
 • Zakupy w towarzystwie stylistów – HARROD’S, najnowocześniejsze centrum handlowe WESTFIELD, sklepy przy OXFORD STREET oraz REGENT STREET
 • Wyjście do jednego z londyńskich teatrów na musical

czytaj więcej
4 dni

WEEKEND - PARYŻ - METAMORFOZY

Proponujemy wyjazd motywacyjny stworzony specjalnie dla kobiet. Która z Pań nie marzy o zakupach w Paryżu, wejściu do jednego ze słynnych butików, podróży stworzonej z myślą o jej potrzebach.
Metamorfozy, styliści, wielka moda… te hasła zmotywują każdą kobietę do działania… Podróż do europejskiej stolicy mody w towarzystwie fryzjera, stylisty i wizażysty to wyjątkowy prezent motywacyjny, jak również niezapomniany wyjazd dla kobiecej części zarządu każdej firmy. A wszystko to w atmosferze luksusu i wysokiej jakości. Zadbamy o każdy szczegół, ponieważ kobiety zasługują na to, co najlepsze…

W PROGRAMIE

 • Konsultacje i usługi: fryzjera, stylistki i wizażystki
 • Zwiedzanie: Pola Elizejskie, Muzeum d’Orsay, Wyspa Cite z Katedrą Notre Dame, Muzeum Mody, Budynek Opery, Plac Vendome, Muzeum Okularów, Dzielnica Marais, Muzeum Perfum
 • Bogactwo smaków najlepszych restauracji paryskich: kolacje w słynnej CAFE DE LA PAIX, w restauracji ATTITUDE na WIEŻY EIFFEL’A
 • Możliwość spróbowania prawdziwych paryskich sufletów oraz czekolady w jednej z najsłynniejszych pijalni czekolady
 • Spektakl w Kabarecie MOULIN ROUGE
 • Zakupy w towarzystwie stylistów: GALERIA LAFAYETTE, sklepy awangardowych projektantów mody, sklepy z ciekawymi kolekcjami
 • Wizyta w legendarnym butiku CHANEL

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W AMSTERDAMIE

Amsterdam, miasto na wodzie, centrum życia kulturalnego Holandii. Posiada balet, orkiestry, teatry, muzea i galerie. Jest również dla wielu przede wszystkim miastem wolności i tolerancji, z centralnie położoną dzielnicą „czewonych latarń”, Muzeum Haszyszu i Marihuany. Warto wybrać się w rejs po kanałach, pospacerować wąskimi uliczkami, przy których stoją kolorowe domy o wąskich fasadach, odwiedzić Pałac Królewski, czy sfotografować wiatraki – symbol Holandii.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zorganizujemy rejs po kanałach, wycieczkę rowerową, zabierzemy na ciekawą wystawę, polecimy świetną restaurację
 • Zaproponujemy wyjazd do wytwórni chodaków, sera, szlifierni diamentów

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Amsterdamie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W ATENACH

Ateny z pewnością oczarują nas magią ciekawych mitycznych historii i wielowiekowych zabytków jak Akropol czy Partenon. To także idealny kierunek dla wszystkich, którzy chcą przy mezedes posłuchać buzuki, potańczyć, pośpiewać i pobiesiadować. Grecja działa kojąco i relaksująco. Klimat jest korzystny niemal przez cały rok. Dodatkowym atutem jest bliskość morza i plaż, a także szeroka oferta rejsów na przepiękne pobliskie wyspy.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery,
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania i wiele innych nietuzinkowych atrakcji

Skontaktuj się z nami, by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Atenach

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości.

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W BARCELONIE

Zapraszamy do odwiedzenia stolicy Katalonii położonej na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Park Guell czy Katedra Sagrada Familia to tylko jedne z wielu przykładów unikalnej twórczości Gaudiego warte zobaczenia. Z Placu Katalońskiego, który stanowi serce tego miasta, możemy wyruszyć na spacer po tętniącej życiem alei Las Ramblas. Klucząc zaułkami średniowiecznego centrum, poczujemy prawdziwego ducha Katalonii. Barcelona oferuje nie tylko wspaniałą architekturę, ale także smakowitą kuchnię oraz bezkonkurencyjne katalońskie wino, którego można zakosztować podczas spektaklu flamenco.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Odwiedzisz wnętrza budowli zaprojektowanych przez Antonio Gaudiego, wjedziesz kolejką linową na wzgórze widokowe, odbędziesz rejs statkiem wzdłuż portu, obejrzysz spektakl flamenco, zrobisz zakupy na barwnym targu, spróbujesz pysznych tapas, zobaczysz kolekcję malarstwa Juana Miró czy pójdziesz na mecz na Camp Nou.
 • Możesz odwiedzić miasteczka Katalonii, sanktuarium w Monserrat czy winiarnie gdzie leżakuje słynna katalońska cava.

Skontaktuj się z nami, by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Barcelonie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W BUDAPESZCIE

Budapeszt słusznie określany jest mianem „Perły Dunaju”. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem  zabytków. Do miejsc wartych zobaczenia zaliczyć należy Zamek Królewski z XIII wieku, bazylikę św. Stefana, czy też budynek węgierskiego parlamentu, który obok londyńskiego Westminster jest najpiękniejszym obiektem tego typu na świecie. Bogata architektura, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, relaks w źródłach wód leczniczych, piękne widoki i węgierska kuchnia – to właśnie te aspekty składają się na wyjątkowość Budapesztu.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy rejs statkiem z kolacją, wizytę w wytwórni tokaju, zamówimy lekcję języka węgierskiego

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Budapeszcie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
2 dni

WEEKEND W DREŹNIE

Wspaniałe Drezno, uważane za jedno z najpiękniejszych barokowych miast w Europie. Stolica Saksonii, malowniczo położona nad Łabą, od wieków była natchnieniem artystów. Ten wyjątkowy klimat miasta sprawił, iż Drezno okrzykniętą „Florencją Północy”. Co ciekawe Dolina Łaby z Dreznem do niedawna była wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Jednak budowa przez władze miasta betonowego mostu przez Łabę doprowadziła do skreślenia tej architektonicznej perły z Listy UNESCO (drugi przypadek w historii). Fakt ten jednak nie przeszkadza turystom, którzy tłumnie przybywają podziwiać stolicę Saksonii. Drezno ma wiele wspaniałych zakątków godnych zwiedzenia.  Z pewnością znajdą tutaj Państwo swoje ulubione drezdeńskie zakątki. Oprócz Drezna zwiedzimy urokliwe miasteczko musztardy, gdzie oprócz degustacji czeka na niezwykle ciekawy spacer z przewodnikiem. Zajrzymy do  słynnej fabryki miśnieńskiej porcelany i spróbujemy wina na słynnym szlaku winnym.

 • Fantastyczny pomysł na październikowy weekend.
 • Świetne miejsca na weekendową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…

Skontaktuj się z nami by spędzić  swój niepowtarzalny weekend w Dreźnie

 

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W DUBLINIE

Dublin – miasto, które znane jest między innymi z produkcji najsłynniejszego ciemnego  piwa Guinness. Wizyta w fabryce tego trunku pozwoli zapoznać się z procesem jego powstawania, oraz skorzystać z niepowtarzalnej okazji szybkiego kursu właściwego nalewania piwa do kufla, aby na wytworzonej pianie utrzymała się moneta.  Tym, czym dla Paryża jest Wieża Eiffla, tym dla Dublina jest Spire, określana jako „Szpila”, która jest największym monumentem na świecie. Będąc w Dublinie, nie sposób nie odwiedzić serca dublińskiej zabawy – Temple Baru. Niegdyś mieściły się tutaj pracownie artystów, sklepy z używaną odzieżą i drukarnie. Dzisiaj to dzielnica z drogimi mieszkaniami, galeriami sztuki i restauracjami oraz niezliczoną ilością pubów.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy wizytę w wytówrni Guinnessa, bilet na wyścigi psów, pokaz irlandzkiego tańca czy polecimy najlepszy pub w dzielnicy

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Dublinie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W LIZBONIE

Lizbona, położona amfiteatralnie nad Oceanem Atlantyckim, zachwyca górującym nad miastem Zamkiem Św. Jerzego, średniowieczną dzielnicą Alfama i ogromnym Oceanarium. Warto wybrać się na koncert muzyki fado, szaloną jazdę starym tramwajem po krętych uliczkach, pyszne rubinowe porto lub dorsza przyrządzanego na 365 sposobów. Cabo da Roca, najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy czy Sanktuarium Fatimskie leżą około godzinę jazdy od Lizbony.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy rejs statkiem o zachodzie słońca, polecimy pyszne ciastka, wiśniówkę i wiele innych lokalnych potraw, zabierzemy na wyjatkowy koncert muzyki Fado
 • Zorganizujemy wycieczkę do Sintry, Cascais, Oceanarium, Cabo de Roca, Fatimy…

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Lizbonie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W LONDYNIE

Londyn to tygiel kulturowy, super miasto na clubbing, shopping i musicale. Mają tu siedziby Covent Garden, słynne orkiestry oraz teatry, m.in. Theatre Royal. Wielbiciele historii będą oczarowani kolekcjami Muzeum Brytyjskiego, National Gallery, Tate Gallery, Muzeum Victorii i Alberta czy Muzeum Historii Naturalnej. Londyn jest także kojarzony z ciekawymi i zadbanymi parkami, jak słynny Hyde Park, St. James ‚ s Park, Kew Gardens, Green Park, Regent’s Park i inne.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy  hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery,
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zabierzemy na wycieczkę szlakiem Harego Pottera, czy Jamesa Bonda

Skontaktuj się z nami, by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Londynie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W MADRYCIE

Madryt to raj dla wielbicieli sztuki, tutaj znajdują się trzy najważniejsze galerie Półwyspu Iberyjskiego: Prado z płótnami El Greco, Velazqueza, Goyi, Muzeum Thyssen Bornemisza oraz Muzeum Reina Sofia z „Guernicą” Pabla Picas-sa. Ponadto wytworny Madryt kusi klubami, dyskotekami, koncertami, meczami Realu czy corridą na największej w Hiszpanii arenie walki byków. Można też odwiedzić urokliwe Toledo, oddalone zaledwie o godzinę jazdy od stolicy.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy bilet do Muzeum Prado lub innego z licznych muzeów; doradzimy klub na wieczorną zabawę, zorganizujemy wyjście na spektakl flamenco, polecimy dobre restauracje
 • Zorganizujemy wyjazd do Escorialu, Toledo, Segowii…

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Madrycie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W MEDIOLANIE

Mediolan uznawany jest za najwytworniejsze i jedno z najbogatszych miast Europy. Słynna opera „La Scala” przyciąga koneserów muzyki, pobliski tor Formuły 1 „La Monza” i AC Milan – miłośników sportu, a wielbicieli kulinariów lombardzkie restauracje i winnice. Ponadto, to właśnie tutaj, w katedrze Santa Maria delle Grazie, możemy zobaczyć najbardziej znane dzieło Leonarda da Vinci – „Ostatnia Wieczerza”. Mediolan jest niewątpliwie doskonałym kierunkiem, zarówno dla wielbicieli zakupów, jak i koneserów włoskiej architektury.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zorganizujemy weekend zakupowy z doradcą, zarezerwujemy bilet do teatru lub opery; zorganizujemy kolację w nietuzinkowej restauracji, zorganizujemy wyjazd na mecz czy inne wydarzenie sportowe

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Mediolanie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
6 dni

WEEKEND W NOWYM JORKU

Nowy Jork to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Każdy wytrawny podróżnik chciałby spędzić tu choć kilka dni, poczuć unikalną atmosferę tej największej na świecie metropolii i zwiedzić tutejsze atrakcje turystyczne. Jedne z najważniejszych muzeów nie tylko w Nowym Jorku, ale i na świecie.  Metropolitan Muzeum of Art zwane często w skrócie „Met” posiada zbiory liczące około 2 miliony eksponatów, które dokumentują historię, kulturę i sztukę ludów z całego świata. Można tu podziwiać płótna takich artystów jak: Veermer, Rembrandt, El Greco, Rafael, van Gogh, Cezanne, Renoir czy Monet. Z kolei Museum of Modern Art znane jako MoMA to jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji sztuki współczesnej i marzenie każdego młodego artysty. Muzeum Guggenheima to także jedna z najważniejszych światowych galerii – zbiory ograniczone są przede wszystkim do sztuki XX wieku oraz sztuki współczesnej. Sam budynek mieszczący kolekcję jest wyjątkowy i stanowi samodzielne dzieło sztuki – zaprojektował go sam Frank Lloyd Wright. Niezapomnianym doświadczeniem jest odpoczynek na równych, czystych i pięknie przystrzyżonych trawnikach pośród około 4 milionów drzew, które zacieniają dobrze zagospodarowany teren parku Central Park. Jednym z najważniejszych znaków rozpoznawczych Nowego Jorku, poza żółtymi taksówkami, charakterystycznymi koszulkami „I love NYC” i Central Parkiem jest panorama Manhattanu, pełna drapaczy chmur. Wprawdzie po zamachach z 11 września brakuje pośród nich dwóch bliźniaczych wież Word Trade Center, jednak nadal każdy, kto odwiedza Nowy Jork jest pod wrażeniem tej panoramy. Najbardziej znane konstrukcje górujące nad nowym Jorkiem  to:  Empire State Building o wysokości niemal 450 metrów, Bank Of America Tower, Chrysler Building.  Ponadto warto zobaczyć Most Brookliński, Statuę Wolności czy przespacerować się Piątą Aleją. Weekend w Nowym Jorku może okazać się więc ciekawym doświadczeniem, tym bardziej, że odległość z Europy nie wydaje się już tak przerażająca jak jeszcze kilkanaście lat temu. Podróż samolotem trwa około 8 godzin, jest to czas porównywalny z przelotem do wielu europejskich miast, jeśli połączenie jest z przesiadkami.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zorganizujemy zakupy, zabierzemy na wspaniały koncert, wystawę, spektakl, zarezerwujemy stolik w wyjatkowej restauracji.

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Nowym Jorku

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W PARYŻU

Paryż to romantyczne miasto, oferujące wiele wyjątkowych atrakcji. Oprócz zwiedzania Luwru czy wyśmienitej galerii impresjonistów D’Orsay  i delektowania się sztuką, sugerujemy rejs po Sekwanie z kolacją, wizytę w kabarecie Moulin Rouge, wieczór na Montmartre,  by poczuć atmosferę dawnego Paryża czy podziwianie panoramy miasta z najwyższego poziomu Wieży Eiffla czy też kolację w restauracji na pierwszym piętrze Żelaznej Damy. Wyjątkowa francuska kuchnia będzie dopełnieniem pobytu. Ponadto ciekawe muzea, galerie, malownicze zaułki czy romantycznie usytuowane kawiarnie.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę, romantyczny  czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy  hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery,
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji

Skontaktuj się z nami, by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Paryżu

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W RZYMIE

Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad znaczeniem powiedzenia „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”? Odpowiedź nasunie nam się sama w „Wiecznym Mieście”. Chodząc po wąskich uliczkach, uzmysłowimy sobie, że kiedyś były one uczęszczane przez wielkich władców, filozofów i artystów. Chłód bijący od Fontanny Di Trevi pozwoli nam odetchnąć od zatłoczonego centrum. Aby poczuć ducha walk oraz starożytnych spektakli, koniecznie skierujmy swe kroki do Koloseum – jednego z największych symboli miasta.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy bilet do muzeum, na wystawę; zorganizujemy kolację w nietuzinkowej restauracji;

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Rzymie

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W STAMBULE

Stambuł łączy Europę z Azją, wiele kultur oraz religii. Warto tu zwiedzić Błękitny Meczet, Hagia Sofia, Hipodrom czy sułtański Pałac Topkapi oraz unikat na skalę światową – gigantyczne podziemne cysterny na wodę. Wieczorem warto udać się w rejs po Cieśninie Bosfor lub na pokaz tańca brzucha czy relaksujący zabieg do hammamu. Nie można zapomnieć, że Stambuł to także wyjątkowo atrakcyjne zakupy, np. na zabytkowym Grand Bazaar czy targu przypraw.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zorganizujemy rejs statkiem, polecimy dobrą restaurację, ciekawe miejsce na zakupy,

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Stambule

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W WENECJI

Weekend w mieście znanym z romantycznych przejażdżek gondolami gwarantuje niezapomniane wrażenia. Wenecja przyciąga zwiedzających wspaniałymi zabytkami średniowiecza. Płynąc Canale Grande można podziwiać budowle weneckiego gotyku – Złoty Dom oraz wiele innych. W centrum, na Placu Świętego Marka, skupione są najważniejsze symbole miasta – Wieża Zegarowa, Pałac Dożów i  Bazylika Św. Marka.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zorganizujemy pobyt podczas karnawału, zarezerwujemy bilet na najlepszy bal w mieście, doradzimy gdzie kupić piękną maskę, zarezerwujemy rejs gondolą

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Wenecji

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
3 dni

WEEKEND W WIEDNIU

Wiedeń jest wytwornym miastem nad „Pięknym i modrym Dunajem”, oferuje wspaniałą rozrywkę, ciekawe muzea, galerie, a dla rodzin z dziećmi atrakcje w Parku rozrywki Prater. Warte zobaczenia są też kolorowe domy Hundertwassera i Pałac Schönbrunn, rozsławiony przez Franciszka Józefa, Mozarta i cesarzową Sissi. Wieczorem w jednym z heurigerów warto zrelaksować się przy dobrym winie, albo udać się na panoramiczny rejs po Dunaju.

 • Wspaniały prezent na urodziny, rocznicę ślubu…
 • Każdy program przygotowany indywidualnie tylko dla was!
 • Świetne miejsca na wyjątkową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • To Państwo decydujecie o dacie, hotelu i atrakcjach!
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…
 • Nasze hotele zawsze są w centrum miasta blisko najciekawszych atrakcji!
 • Zaproponujemy hotel dostosowany do Twoich potrzeb: biznesowy, butikowy/ standard 3*/4* lub 5*
 • Na życzenie zarezerwujemy dodatkowe świadczenia: kolację w wyjątkowej restauracji, butelkę szampana do pokoju, zwiedzanie z przewodnikiem, transfery
 • Znajdziemy dla Ciebie ciekawy koncert, lekcję gotowania, inspirującą wystawę i wiele innych nietuzinkowych atrakcji
 • Zarezerwujemy bilet na spektakl do Opery, teatru, wystawę; polecimy świetną kawiarnię

Skontaktuj się z nami by stworzyć swój niepowtarzalny weekend w Wiedniu

To Państwo decydują o wyborze dodatkowych atrakcji i ich wartości

czytaj więcej
5 dni

WIELKA BRYTANIA I SZKOCJA

Soczyście zielone wzgórza, zamglone, skaliste góry, tajemnicze zamki i piękne wyspy. Szkocja zachwyca bogactwem krajobrazów i miejscami przepełnionymi historią. W Szkocji nie chrupie się śródziemnomorskich rogalików, których wspomnienie ulatuje wraz z ostatnim kęsem. Na tutejszych stołach królują dania proste, tłuste i obfite. Do tego mocne trunki, co prawda miejsce pochodzenia whisky wciąż pozostaje sporne, jednak bez wątpienia trunek ten najczęściej kojarzy się ze Szkocją. Whisky obecnie jest głównym produktem eksportowym Szkocji i występuje w ponad 2 tysiącach odmian. Jej smak i aromat zależą od wielu czynników, a procedury produkcji są dopracowywane przez gorzelnie przez wiele lat. Obok zabytków Edynburga odwiedzimy zatem destylarnie i puby…

czytaj więcej
10 dni

WIETNAM - SMAKI INDOCHIN

Podróż kulinarna po Wietnamie jest niczym szalony i pełen niespodzianek rajd rikszą krętymi uliczkami Hanoi. Tradycje Północy, cesarskiego Centrum i należącego do delty Mekongu Południa, mimo swojej odrębności, łączą się tu czasem w zaskakujący sposób. Nie można również pominąć wpływów francuskich, związanych z długoletnią kolonizacją. Nic więc dziwnego, że kuchnię Wietnamu uważa się za jedną z najbogatszych i zróżnicowanych smakowo, skoro Hanoi od Sajgonu dzieli podobna odległość jak Warszawę od Paryża. Kuchnia Północy obfituje w makarony i cięższe zupy z wołowiną, pozostałość po panowaniu Imperium Chińskiego i Mongołów. Środkowa część kraju to dawne tereny starożytnego królestwa Champa, gdzie jadało się wiele maleńkich dań, głównie warzywnych, a w Zakazanym Mieście w Hue rozwinęła się sztuka misternej dekoracji potraw na wzór Cesarstwa Chińskiego. Na południu Wietnamu rozpościera się Delta Mekongu. Tutaj ryż i wiele owoców dojrzewa trzy razy w roku. Kuchnia obfi tuje więc w ryby, warzywa, słodkie owoce, curry. Wpływy kulinarne pochodzą jeszcze z czasów Imperium Angkor, którego Południe było częścią.

czytaj więcej
11 dni

WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA

Stolica Wietnamu Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne, przez wiele lat było stolicą francuskich Indochin, wielu do dziś nazywa je „Paryżem wschodu”. To miasto pełne bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek, ale i miejsce spokojniejsze niż inne, o mniejszym natężeniu ruchu i ilości spalin i większych otwartych przestrzeniach. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta na terenie Zatoki Halong, umieszczona na liście UNESCO, jest jednym z naturalnych cudów świata – na obszarze ok. 1.500 km2, rozsianych jest ponad 3000 wysepek i strzelistych skał wyrastających wprost z kryształowych wód Zatoki Tonkin. Magiczną scenerię Halong podziwiać będziemy podczas dwudniowego rejsu tradycyjną łodzią poruszającą się pomiędzy klifami, które wynurzają się jak zamki w bajce wraz ze swymi skalistymi iglicami i ukrytymi jaskiniami. Niektóre z nich bogate we wspaniałe stalaktyty i stalagmity udostępnione zostały dla turystów i są warte zobaczenia. Odwiedzimy Sajgon, największe miasto Wietnamu, położone na południu kraju, uznawane jest za serce i duszę państwa oraz ekonomiczną stolicę kreującą wszystkie trendy. To typowo azjatyckie miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy są tu zajęci – kupują, sprzedają, studiują, budują i bawią się. Odbędziemy rejs fragmentem rzeki Mekong, która jest jedną z największych i najdłuższych rzek świata. Wypływa z Tybetu, dalej przez Chiny, Laos i Kambodżę, kończy swój bieg na południu Wietnamu wpadając do Morza Południowochińskiego największą deltą świata. Czeka nas wypoczynek w Hoi An, gdzie będzie okazja do odbycia licznych wycieczek opcjonalnych.

czytaj więcej
4 dni

WŁOCHY - FLORENCJA, TOSKANIA WYCIECZKI

Poznawanie Florencji przypomina trochę zgłębianie tajników gry w szachy – im więcej o nich wiemy, tym bardziej sobie uświadamiamy, ile jeszcze musimy się nauczyć. Właśnie dlatego wielu turystom Florencja może się wydać jednym z najbardziej onieśmielających miast na świecie. Florencja nie jest miastem z zabytkami, to miasto-zabytek, któremu nie oprze się najwybredniejszy wielbiciel sztuki. Gdzie jeszcze sąsiadują ze sobą dzieła tylu mistrzów renesansu? Stolica Toskanii zgromadziła jedną trzecią włoskich dzieł sztuki. Michał Anioł mówił, że „Italia to ogród Europy, Toskania – ogród Italii, Florencja – kwiat Toskanii”. Już sam widok Katedry Santa Maria del Fiore sprawia, że nie sposób się z nim nie zgodzić. Będzie to również podróż pełna smaków, czas na lampkę wina w kawiarni na jednym z licznych placów, lunch w typowej osterii i doskonałe espresso na tarasie. Ponadto wybierzemy się w podróż kulinarną po regionie, pod okiem przewodnika – znawcy poznamy lokalne sery, oliwę, regionalne wina. A potem staniemy w białych fartuchach naokoło starego stołu i zanurzymy ręce w cieście na makaron pod czujnym okiem włoskiej mammy czy też sprawdzonego szefa kuchni…

czytaj więcej
7 dni

WŁOCHY - PIEMONT

Piemont to kraina historyczna i region administracyjny w północno-zachodnich Włoszech. Jej nazwa pochodzi od określenia „ad pededs montorium”, czyli „pod stopami gór”. Piemont jest niezwykle różnorodny pod względem geograficznym, rozciaga się od morza aż do gór, poprzez wzgórza i równiny pokryte jeziorami, jak m.in. Lago Maggiore na pograniczu z Lombardią, przecina go majestatyczny Pad, przepływający przez Turyn. Piemont to również mieszanka różnych nacji. Niemal całe dzielnice Turynu zdominowane są przez przybyszów z Afryki Północnej, Chin, Peru… Zróżnicowany Piemont bazuje nie tylko na przemyśle, ale również na rolnictwie. Ziemia wydaje tu drogocenne trufle (tartufo), orzechy laskowe, ryż, czy szparagi. Na południu Piemontu bardzo dobrze rozwinięta jest enoturystyka. Miłośnicy wszelkich piemonckich trunków mają okazję do odwiedzenia licznych winnic, zrobienia zakupów i przy okazji zwiedzenia pięknych, dobrze zachowanych starych miasteczek. Jest to główny region enogastronomiczny Włoch. To właśnie tutaj narodziła się światowa organizacja non-profit Slow Food, założona w Barolo, odbywają się też tutaj Międzynarodowe Targi Białej Trufli w Albie. Urozmaicone ukształtowanie terenu oraz liczne historyczne i dobrze zachowane miasteczka sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje zabytkowych zamków, pałaców, kościołów oraz pięknych ogrodów i widoków, a także ciekawych tras spacerowych.

czytaj więcej
4 dni

WŁOCHY - SYCYLIA

Winna podróż z rustykalną kuchnią sycylijską
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym i jeden z największych producentów wina na świecie (100 tys. hektarów). Na Sycylii produkuje się wszystkie rodzaje win. Specjalnością wyspy są wina słodkie, znane wina Marsala albo z kantyny Firriato L’Ecru.

czytaj więcej
15 dni

WYCIECZKI DO CHILE - parki krajobrazowe

Chile to kraj oszałamiający różnorodnością krajobrazów. Wciśnięty pomiędzy wybrzeże Oceanu Spokojnego i pasmo Andów, długi na 4300 km, w najszerszym miejscu liczy zaledwie 445 km, a w najwęższym – 90. Kraj rozciąga się w czterech strefach klimatycznych, dzięki czemu oferuje niespotykane scenerie: od pustyni w północnej części kraju przez rajskie plaże, wiecznie zielone lasy i wielotysięczne góry do potężnych lodowców na południu. Na początek przepiękna stolica kraju – Santiago de Chile – która położona jest na przedgórzu andyjskim nad rzeką Macocho.  Następnie udamy się na najbardziej jałową pustynię na świecie (niektóre fragmenty Atacamy nie poczuły kropli deszczu od ponad 400 lat),  zobaczymy salary, oszałamiające laguny oraz wybuchające gejzery. Odwiedzimy Ziemię Ognistą i znajdujący się w Patagonii i wpisany na listę rezerwatu biosfery UNESCO, niezwykły Park Narodowy Torres del Paine został ogłoszony w 2013 roku „ósmym cudem świata” Podziwiać będziemy wyrastające niemal pionowo ze stepu trzy skalne wieże nie są jedyną atrakcją parku – turkusowe jeziora, wodospady, gęste lasy i naj­więk­szy poza stre­fa­mi po­lar­ny­mi lą­do­lód na Ziemi. Odwiedzimy również malowniczą Krainę Jezior położoną u stóp wulkanów i tajemniczą, pełną zachowanych indiańskich tradycji wyspę Chiloé.

czytaj więcej
14 dni

WYCIECZKI DO JAPONII DLA KONESERÓW

Japonia to kraj niezwykły, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc spójną całość. To miejsce osobliwych kontrastów, pełne pięknych świątyń i chramów, monumentalnych zamków, wyjątkowych krajobrazów, uroczych ogrodów, eleganckich sklepów, wyjątkowej kultury, kuchni, sztuki, obyczajów i religii. To kraj bardzo życzliwych i pomocnych ludzi. Wizyta w Japonii to magiczne przeżycie, które na długo zapada w pamięci. Wspaniałe świadczenia, bogaty program i mnóstwo ciekawych atrakcji pozwalających lepiej poznać kulturę kraju to niewątpliwe zalety tego wyjazdu.

czytaj więcej
13 dni

WYCIECZKI DO NAMIBII

W Namibii czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy zatem wyjechać niedaleko od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania, a zarazem bezradności wobec potęgi Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, nie przestaje zadziwiać, jego magia kryje się w ogromnych obszarach pustkowi, gdzie żyje niewielu ludzi, za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba.

czytaj więcej
18 dni

WYCIECZKI DO NOWEJ ZELANDII

To jedna z najpóźniej odkrytych ziem przez człowieka i najdalej wysunięty na Południe archipelag Oceanii. Można powiedzieć – koniec świata. Tym bardziej więc poznanie tak odległych i odizolowanych terenów wydaje się intrygujące. Bo ile właściwie wiemy o Nowej Zelandii? Co ma nam do zaoferowania, kiedy zdecydujemy się już tam polecieć? Niewątpliwie naturalne piękno, czyli wspaniałą przyrodę. Zapraszamy na naszą wyprawę, by się o tym przekonać. Na tym szlaku marzeń można nabrać głębokiego szacunku do natury, ponieważ aktywność planety jest tutaj wszędzie widoczna.

Atuty:

 • Zwiedzanie Północnej i Południowej Wyspy
 • Rejs z noclegiem po Fiordzie Doubtfullsound
 • Jeep safari „Śladami Władcy Pierścieni” 
 • Kolacja na Sky Tower w Auckland
 • Bogaty, aktywny program przyrodniczy 

czytaj więcej
10 dni

WYCIECZKI DO PORTUGALII - SMAKI I TRADYCJE

Nic nie mówi o danym kraju tak wiele, jak jego mieszkańcy. Urok Portugalii wynika właśnie z natury Portugalczyków, w których energia południowców, towarzyskość i naturalna wylewność mieszają się z czarującym dystansem, gościnnością i głęboko zakorzenioną melancholią. Podobnie jest z całą Portugalią, w której o palmę pierwszeństwa walczą dumne, pokryte patyną Porto, górujące nad złotą rzeką Duero, i rozbrzmiewająca dźwiękami fado, skrywająca się pomiędzy pagórkami, zwracającymi się w stronę srebrzystego Tagu Lizbona. Sintra – miasteczko, wpisane na listę UNESCO, zachwyca tak samo jak przed laty. Na zalesionych wzniesieniach leżą pałace i ogrody, a w oddali majaczy Atlantyk. Coimbra położone jest na wzniesieniu, które oplata sieć wąskich i stromych uliczek, w których łatwo się pogubić. Wiele domów stojących przy tych uliczkach to kwatery studenckie jeszcze od czasów średniowiecza. Na szczycie wzgórza stoją wiekowe budynki uniwersyteckie, w cieniu których pozostają dwie katedry. A zmęczony turysta może odpocząć w jednej z licznych, klimatycznych kafejek Coimbry. W Aveiro każdego ranka ożywa targ rybny. Specjalnością Aveiro są węgorze, ale można tu też kupić popularne w całej Portugalii dorsze, a także doradę, miecznika czy płaszczkę. Kulinarną specjalnością Aveiro są ovos moles, czyli żółtka utarte z cukrem w cukrowej osłonce, mającej kształt ryby albo beczułki. Fatima leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od trzech wspaniałych klasztorów, znajdujących się na liście UNESCO: cystersów w Alcobacie, dominikanów w Batalha i templariuszy w Tomarze. Majestatyczne budowle o bogatej przeszłości to miejsca, których nie może pominąć nikt, kto chce poznać kulturę i historię Portugalii.

czytaj więcej
10 dni

WYCIECZKI DO SZWAJCARII

Pociągi panoramiczne jeżdżą po całej Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Pociągi panoramiczne zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Pasażerowie siedzą wygodnie w fotelach, w słuchawkach mają opowieść o tym, co widać za oknem, na jakiej jesteśmy wysokości, o historii samego pociągu i mijanych miasteczek. Elegancko ubrani kelnerzy przyjmują zamówienia na lunch. Nie trzeba będzie jeść go oczywiście na kolanach, wszystkie siedzenia odgradzają stoliki. Zapraszamy w podróż Expresem Lodowcowym, Złotej Przełęczy czy też, smakowicie brzmiącym, Czekoladowym . Ponadto odwiedzimy elegancki Zurych,  międzynarodową Genewę, snobistyczny Zermat czy romantyczną Lucernę. Wjedziemy kolejkami na słynne szczyty, spróbujemy fondue i raclettes oraz poznamy lokalne szczepy win…

czytaj więcej
12 dni

WYCIECZKI DO TANZANII - ZANZIBAR

Tanzania przyciąga tych, którzy chcą na żywo zobaczyć niezwykłe zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Właśnie tutaj można wybrać się na safari albo obejrzeć wielką migrację antylop – niezwykły spektakl natury. W granicach Tanzanii znajdują się najsłynniejsze parki narodowe Afryki – Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Kilimandżaro oraz Park Narodowy Aruszy. Pierwszy znany jest przede wszystkim z wielkiej migracji antylop gnu, która odbywa się w okresie od maja do lipca, oraz ze śladów stóp hominidów, datowanych na ponad 3,5 mln lat. Drugi, słynie z masywu Kilimandżaro, najwyższego szczytu w Afryce. W trzecim można wejść na górę Meru, spróbować swoich sił w trakcie spływu kajakowego na rzece Uso albo zobaczyć stada flamingów przy jeziorze Momella.
Zanzibar to niewielka, tropikalna wyspa na Oceanie Indyjskim, tuż u wschodnich wybrzeży Afryki. Jedno z najbardziej urokliwych i tajemniczych miejsc Afryki. Pełna bujnej, podzwrotnikowej roślinności, przyciąga turystów przepięknymi plażami, gorącym klimatem oraz otwartością i gościnnością mieszkańców. Zanzibar to mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej. Jest idealnym miejscem dla amatorów nurkowania, oceanicznego wędkowania i wylegiwania się na tropikalnych piaszczystych plażach.

czytaj więcej
17 dni

ZIMBABWE, BOTSWANA, NAMIBIA

Afryka jest wyzwaniem, barwnym, pulsującym własnym rytmem życia, pozornie obcym, a jednak przyjaznym światem. W sercu południowej Afryki odkrywamy Botswanę i Namibię. Lot ponad największą deltą świata, graniczącą z pustynią, to podziwianie dzikiej przyrody i jednych z najbardziej malowniczych krajobrazów świata. O urodzie i wdzięku afrykańskich kobiet dawni podróżnicy europejscy wyrażali się z prawdziwym zachwytem, w Namibii spotykamy kobiety Himba – dumne i piękne. Z respektem poznajemy ich zwyczaje i specyficzne sposoby zdobienia ciała. Wodospady Wiktorii budzą szacunek dla potęgi przyrody. To podróż dla prawdziwych koneserów, dla najbardziej wymagających podróżników.

czytaj więcej

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie