Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WŁOCHY - FLORENCJA, TOSKANIA WYCIECZKI

 • Włochy

Opis

Poznawanie Florencji przypomina trochę zgłębianie tajników gry w szachy – im więcej o nich wiemy, tym bardziej sobie uświadamiamy, ile jeszcze musimy się nauczyć. Właśnie dlatego wielu turystom Florencja może się wydać jednym z najbardziej onieśmielających miast na świecie. Florencja nie jest miastem z zabytkami, to miasto-zabytek, któremu nie oprze się najwybredniejszy wielbiciel sztuki. Gdzie jeszcze sąsiadują ze sobą dzieła tylu mistrzów renesansu? Stolica Toskanii zgromadziła jedną trzecią włoskich dzieł sztuki. Michał Anioł mówił, że „Italia to ogród Europy, Toskania – ogród Italii, Florencja – kwiat Toskanii”. Już sam widok Katedry Santa Maria del Fiore sprawia, że nie sposób się z nim nie zgodzić. Będzie to również podróż pełna smaków, czas na lampkę wina w kawiarni na jednym z licznych placów, lunch w typowej osterii i doskonałe espresso na tarasie. Ponadto wybierzemy się w podróż kulinarną po regionie, pod okiem przewodnika – znawcy poznamy lokalne sery, oliwę, regionalne wina. A potem staniemy w białych fartuchach naokoło starego stołu i zanurzymy ręce w cieście na makaron pod czujnym okiem włoskiej mammy czy też sprawdzonego szefa kuchni…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 4 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 759 EUR / os. ( dla min. 10 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transfer z i na lotnisko
 • przejazdy minibusem według programu
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os.
 • śniadania według programu
 • zwiedzanie Florencji według programu
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • obiady według programu
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika 2 i 3 dnia zgodnie z programem
 • spacer z przewodnikiem po lokalnym targu
 • lekcje gotowania według programu
 • przepisy na wykonywane potrawy
 • degustacje win, serów, oliwy według programu

CENA NIE OBEJMUJE

 • bilety lotnicze wykupywane indywidualnie – cena ok: 1200 PLN/os. rezerwacje imienne. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków, napoi do posiłków, wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 10 osób. Możliwość przygotowania kalkulacji już od 2 osób! Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – FLORENCJA
Przylot do Florencji, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek oraz zapoznanie się z magicznym miastem Toskanii. Nocleg.

2 dzień

KUCHNIA TOSKANII (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd na lekcję gotowania. Pod czujnym okiem anglojęzycznego szefa kuchni przygotowywane będą typowo toskańskie dania. Po zakończeniu lekcji obiad z przygotowanych przez siebie potraw z odpowiednio dobranymi do nich winami. Powrót do hotelu. Po południu zwiedzanie zabytków Florencji z lokalnym przewodnikiem – m.in. katedra Santa Maria del Fiore na placu Duomo, dzwonnica Giotta, Piazza della Signoria ze wspaniałymi rzeźbami m.in. fontanna Neptuna, Dawid – najwspanialsze dzieło Michała Anioła, rzeźby Bandinellego – Herkules i Kakus. Przy placu znajduje się Pałac Vecchio. Obowiązkowym punktem zwiedzania Florencji jest Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

WINA I SERY (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, następnie udamy się na kolejną lekcję gotowania. Obiad „przy akompaniamencie” doskonałego wina, następnie wyjazd z anglojęzycznym przewodnikiem, ekspertem w dziedzinie toskańskich win i kulinariów, w okolice Impruneta, jednej z najbardziej urodzajnych części Toskanii. Jest to okazja do zapoznania się z produkcją wybornej oliwy z oliwek, wina oraz smakowitego sera, połączona z degustacjami. Późnym popołudniem powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

FLORENCJA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakupy. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Zakończenie kulinarnej przygody w Toskanii.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie