Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WŁOCHY - FLORENCJA, TOSKANIA WYCIECZKI

  • Włochy

Opis

Poznawanie Florencji przypomina trochę zgłębianie tajników gry w szachy – im więcej o nich wiemy, tym bardziej sobie uświadamiamy, ile jeszcze musimy się nauczyć. Właśnie dlatego wielu turystom Florencja może się wydać jednym z najbardziej onieśmielających miast na świecie. Florencja nie jest miastem z zabytkami, to miasto-zabytek, któremu nie oprze się najwybredniejszy wielbiciel sztuki. Gdzie jeszcze sąsiadują ze sobą dzieła tylu mistrzów renesansu? Stolica Toskanii zgromadziła jedną trzecią włoskich dzieł sztuki. Michał Anioł mówił, że „Italia to ogród Europy, Toskania – ogród Italii, Florencja – kwiat Toskanii”. Już sam widok Katedry Santa Maria del Fiore sprawia, że nie sposób się z nim nie zgodzić. Będzie to również podróż pełna smaków, czas na lampkę wina w kawiarni na jednym z licznych placów, lunch w typowej osterii i doskonałe espresso na tarasie. Ponadto wybierzemy się w podróż kulinarną po regionie, pod okiem przewodnika – znawcy poznamy lokalne sery, oliwę, regionalne wina. A potem staniemy w białych fartuchach naokoło starego stołu i zanurzymy ręce w cieście na makaron pod czujnym okiem włoskiej mammy czy też sprawdzonego szefa kuchni…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 4 dni

PRZEZ CAŁY ROK!!!
Według życzenia KLIENTA

Cena

0 PLN + 759 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
0
389

transfer z i na lotnisko
przejazdy minibusem według programu
zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os.
śniadania według programu
zwiedzanie Florencji według programu
ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

POLKA KOMFORT
0
150

obiady według programu
opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika 2 i 3 dnia zgodnie z programem
spacer z przewodnikiem po lokalnym targu

POLKA LUX
0
220

lekcje gotowania według programu
przepisy na wykonywane potrawy
degustacje win, serów, oliwy według programu

Suma
0
759

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE
Biletu lotniczego. Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków, wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 10 osób. Możliwość przygotowania kalkulacji już od 2 osób! Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – FLORENCJA
Przylot do Florencji, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek oraz zapoznanie się z magicznym miastem Toskanii. Nocleg.

2 dzień

KUCHNIA TOSKANII (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd na lekcję gotowania. Pod czujnym okiem anglojęzycznego szefa kuchni przygotowywane będą typowo toskańskie dania. Po zakończeniu lekcji obiad z przygotowanych przez siebie potraw z odpowiednio dobranymi do nich winami. Powrót do hotelu. Po południu zwiedzanie zabytków Florencji z lokalnym przewodnikiem – m.in. katedra Santa Maria del Fiore na placu Duomo, dzwonnica Giotta, Piazza della Signoria ze wspaniałymi rzeźbami m.in. fontanna Neptuna, Dawid – najwspanialsze dzieło Michała Anioła, rzeźby Bandinellego – Herkules i Kakus. Przy placu znajduje się Pałac Vecchio. Obowiązkowym punktem zwiedzania Florencji jest Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

WINA I SERY (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, następnie udamy się na kolejną lekcję gotowania. Obiad „przy akompaniamencie” doskonałego wina, następnie wyjazd z anglojęzycznym przewodnikiem, ekspertem w dziedzinie toskańskich win i kulinariów, w okolice Impruneta, jednej z najbardziej urodzajnych części Toskanii. Jest to okazja do zapoznania się z produkcją wybornej oliwy z oliwek, wina oraz smakowitego sera, połączona z degustacjami. Późnym popołudniem powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

FLORENCJA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie i zakupy. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Zakończenie kulinarnej przygody w Toskanii.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie