Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WŁOCHY - APULIA

 • Włochy

Opis

Włoska Apulia to kraina morza, wzgórz, domków trulli i makaronu orecchiette. Przyciąga swoim niesamowitym wybrzeżem usianym pięknymi plażami, czarującymi miasteczkami zanurzonymi w gajach oliwnych i malowniczymi wioskami, w których stare tradycje wciąż są jak żywe. Zapraszamy, by zobaczyć ten niezwykły region Włoch zakochać się w nim. Poznaj najpiękniejsze miasteczka Apulii, jej najciekawsze atrakcje i ruszaj na niezapomniany weekend.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • NAJPIĘKNIEJSZE MIASTECZKA APULII
 • DEGUSTACJE LOKALNYCH SPECJAŁÓW
 • SŁYNNE DOMKI TRULII
 • NAJPIĘKNIEJSZE GROTY APULII

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni
Dostępne terminy wypraw
CENA 975 euro + bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 975 EUR + przelot (ok 1100 PLN)
 • dopłata do jedynki: ok 1100 PLN 
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 10 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • 4 noclegi ze śniadaniem w pokojach dwuosobowych  w hotelu 3* w centrum Bari
 • transfery klimatyzowanym minibusem  zgodnie z programem
 • 3 lunche – 2 dania, kawa, herbata, woda
 • 1 degustację wina z lunchem
 • 1 degustację oliwy
 • rejs motorówką  (na wyłączność)  1,5h plus kieliszek wina
 • ubezpieczenie  KL-30.000 EUR, NNW-15.000 PLN, BP-2000 PLN + CP
 • opiekę wykwalifikowanego pilota
 • opłatę funduszy TFG/TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu ok. 1100 – 1200  pln
 • kolacji z napojami
 • dopłaty do dodatkowych napoi do lunchy
 • wydatków natury osobistej (napiwki, telefon w hotelu, mini bar, room-service)

Cena skalkulowana dla grupy min. 10 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Podróże do Włoch w czasie Covid

Green Pass jest ważny 9 miesięcy od szczepienia, ale od 1 lutego 2022 roku jego ważność zostaje skrócona do 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami (w Polsce to certyfikat z aplikacji mObywatel).

Green Pass zaświadcza o ukończeniu podstawowego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE albo przyjęcie dawki przypominającej (booster) przynajmniej dzień przed podróżą lub przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej).

Wskazówka I Jeśli masz wątpliwości, czy twój certyfikat covidowy jest wciąż ważny na terenie Włoch, zainstaluj aplikację na telefon, VerificaC19, dzięki której to sprawdzisz.

KAŻDA osoba powyżej 6 roku życia przyjeżdżająca na teren Włoch z krajów Unii Europejskiej ma obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu (uwaga, to nie może być autotest, czyli test, który sobie sami wykonamy w domu, musimy mieć formalny wynik).

Obowiązuje to wszystkich, TAKŻE ZASZCZEPIONYCH I OZDROWIEŃCÓW. Ten  obowiązek jest do 31 marca.

Ponadto w przypadku podróży do Włoch ważność testu antygenowego (tzw. tampone rapido) została skrócona do 24 godzin, a testu PCR do 48 godzin. I tu mała uwaga, na terenie samych Włoch ważność testów nadal wynosi odpowiednio 48h (antygenowy) i 72h (PCR), ich ważność została skrócona wyłącznie na potrzeby podróży do Włoch! Proszę, miejcie to na uwadze.

Dla osób NIEZASZCZEPIONYCH, oprócz negatywnego wyniku testu dodatkowo obowiązuje 5-dniowa kwarantanna w miejscu wskazanym w formularzu lokalizacyjnym (dPLF). Po jej odbyciu wymagane jest wykonanie kolejnego testu. W przypadku wyniku negatywnego obowiązek kwarantanny wygasa. Uwaga, kwarantanna jest na koszt własny.

Zawsze przed wyjazdem do Włoch należy wypełnić formularz lokalizacyjny, EU Digital Passenger Locator Form, gdzie w pierwszej kolejności wskazujesz środek transportu, a w dalszej części musisz wpisać, m.in. adres miejsca pobytu we Włoszech. Osoby dorosłe mogą dopisać małoletnie do swojego formularza.

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

BARI (O)

Przelot do Bari. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Lunch powitalny w centrum miasta, przed nami pierwsze smaki regionu i typowy makaron dla tutejszej kuchni orecchiette con cime di rapa,  na deser pyszne lody rzemieślnicze. Ruszamy na zwiedzanie Bari z przewodnikiem spacer po starym mieście, wejdziemy do  Bazyliki Św. Mikołaja, w której pochowana została królowa Bona Sforza, a następnie udamy się Katedry San Sabino. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta

2 dzień

GROTTE DI CASTELLANA, ALBEROBELLO, OSTUNI, MONOPOLI (Ś,O)

Śniadanie. Wczesnym rankiem o 08:00 przejazd do Grotte di Castellana – Zwiedzanie jednego  z najbardziej znanych jaskiń we Włoszech. Następnie przejazd do Alberobello – znane z tradycyjnych domków zwanych trulli. Te okrągłe domki ze stożkowym dachem zbudowanym z kamienia wpisane są na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO i są znakiem rozpoznawalnym południowych Włoch. Kolejny przystanek to Ostuni, zaczniemy od lunchu w lokalnej pizzerii, a następnie zaczniemy zwiedzanie. Ostunii nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Apulii. Leży na łagodnym wzniesieniu, z którego roztacza się bajeczny widok na Adriatyk, olśniewa bielą murów obronnych i kamienic, zielenią gajów oliwnych i winnic, a także błękitem nieba (słońce świeci tu przez 300 dni w roku). Niemal wszystkie domy w mieście pomalowane są na biało, a przed nimi stoją donice z okazałymi sukulentami lub kolorowymi kwiatami. Spacery tu będzie czystą przyjemnością. Przejazd do Monopoli – piękne włoskie miasteczko, które swoją historią sięga średniowiecza. Ciasne uliczki, place, stary port, wszystko to składa się na atmosferę tego miejsca, spacer z przewodnikiem. Powrót do Bari Kolacja we własnym zakresie Nocleg

3 dzień

POLIGNANO A MARE, MATERA (Ś,O)

Śniadanie. Przejazd do Polignano a Mare, którego niewątpliwym atutem jest jego malownicze położenie na stromym klifie pełnym urokliwych jaskiń. Z lądu jaskinie nie są zbyt dobrze widoczne, zatem udamy się w rejs aby je odkryć. Wejdziemy na pokład łodzi motorowej (na wyłączność grupy) i ruszymy w trasę szlakiem głównych jaskiń. Zobaczymy m.in.: Grotta Palazzese, Grotta Santa Caterina, Grotta Chiari di Luna. Czeka nas przerwa na pływanie w jednym z najpiękniejszych miejsc u wybrzeża Polignano. Załoga poczęstuje nas pysznym aperitifem z Prosecco. Powrót do portu i zwiedzanie Polignano a Mare, które zachwyca przepiękną architekturą oraz  niezwykle efektowną, kamienną plażą Lama Monachile (została ona okrzyknięta najpiękniejszą plażą Apulii). Plaża wąskim gardłem wciska się pomiędzy wysokie skały jest malutka i kamienista, dlatego będziemy ją podziwiać z wysokości mostu,  przez który  przed wiekami biegła Via Traiana, czyli starożytna rzymska droga. Po przejściu mostu zagubimy się w labiryncie wąskich uliczek, kolorowych kwiatów zasadzonych w licznych donicach i dotrzemy do restauracji na lunch. Po posiłku przejazd do Matery – na „plan filmowy”. W jednej ze scen „Nie czas umierać” możemy podziwiać, jak James Bond z wykonuje karkołomny skok na motorze, naszą uwagę przykuwa niezwykła sceneria, w której rozgrywa się pościg. Przedziwne, wykute w skałach domy przypominają raczej jaskinie niż włoską architekturę. … to Matera, miasteczko w regionie Basilicata na południu Włoch. Krajobraz jest tu dość surowy, ale bardzo malowniczy. Największy skarb Matery kryje się jednak nie w samych zabudowaniach miejskich, lecz raczej poniżej nich, wśród grot, do których liczne wejścia otwierają się w ścianach rozpadlin. Jak ustalili archeolodzy, to właśnie groty w skałach otaczających Materę są prawdopodobnie najdłużej zamieszkaną siedzibą ludzką w całych Włoszech. W naturalnych jaskiniach lub wykutych własnoręcznie pieczarach ludzie żyją tutaj już co najmniej od 9 tys. lat. Po zwiedzaniu powrót do Bari. Czas wolny Kolacja we własnym zakresie

4 dzień

DEGUSTACJA OLIWY I WINA, MARTINA FRANCA,LOCOROTONDO (Ś,O)

Po pysznym włoskim śniadaniu, ruszymy na obrzeża Bari na rodzinną farmę, otoczoną oszałamiającym krajobrazem Apulii. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem poznamy proces produkcji oliwy od  zbierania, przez mielenie i tłoczenie na zimno na koniec  skosztujemy wyników tej pracy winiarskich rzemieślników. Następnie ruszymy dalej na południe w kierunku winnicy położonej w dolinie. Poznamy  historie lokalnej produkcji wina oraz czeka nas degustacja trzech wyjątkowych trunków, którym towarzyszyć będą lokalne przysmaki. Następnie spacer po  barokowych zaułkach miasta Martina Franca. Przejazd do Locorotondo, prawdziwej perły tej części Italii. Śnieżnobiałe mury ozdobione kolorową ceramiką i bujną roślinnością tworzą malowniczy labirynt uliczek, pośród których znajdziecie zachwycające pałace i kościoły. Po intensywnym popołudniu zapraszamy na lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Bari. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie

5 dzień

POWRÓT DO KRAJU (Ś)

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot 15:00 – 17:05. Zakończenie wyjazdu

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie