Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WIETNAM WYCIECZKI

  • Wietnam

Opis

Stolica Wietnamu Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne, przez wiele lat było stolicą francuskich Indochin, wielu do dziś nazywa je „Paryżem wschodu”. To miasto pełne bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek, ale i miejsce spokojniejsze niż inne, o mniejszym natężeniu ruchu i ilości spalin i większych otwartych przestrzeniach. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta na terenie Zatoki Halong, umieszczona na liście UNESCO, jest jednym z naturalnych cudów świata – na obszarze ok. 1.500 km2, rozsianych jest ponad 3000 wysepek i strzelistych skał wyrastających wprost z kryształowych wód Zatoki Tonkin. Magiczną scenerię Halong podziwiać będziemy podczas dwudniowego rejsu tradycyjną łodzią poruszającą się pomiędzy klifami, które wynurzają się jak zamki w bajce wraz ze swymi skalistymi iglicami i ukrytymi jaskiniami. Niektóre z nich bogate we wspaniałe stalaktyty i stalagmity udostępnione zostały dla turystów i są warte zobaczenia. Odwiedzimy Sajgon, największe miasto Wietnamu, położone na południu kraju, uznawane jest za serce i duszę państwa oraz ekonomiczną stolicę kreującą wszystkie trendy. To typowo azjatyckie miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy są tu zajęci – kupują, sprzedają, studiują, budują i bawią się. Odbędziemy rejs fragmentem rzeki Mekong, która jest jedną z największych i najdłuższych rzek świata. Wypływa z Tybetu, dalej przez Chiny, Laos i Kambodżę, kończy swój bieg na południu Wietnamu wpadając do Morza Południowochińskiego największą deltą świata. Na koniec czeka nas wypoczynek w Phan Thiet, wiosce rybackiej, położonej w głębi lądu nad rzeką Phan Thiet. Słynie z produkcji sosu rybnego używanego w kuchni azjatyckiej, jednak wśród turystów sławę zyskały pobliskie plaże Mui Ne, ciągnące się na długości ponad 20 km, piękne szerokie i piaszczyste, ocienione palmami, malowniczymi wydmami.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

4990 PLN + 1180 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
4990
590

przelot na trasie Warszawa – Sajgon; Hanoi – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przelot wewnętrzny z opłatami lotniskowymi
transport klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości Uczestników
zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 346 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
wycieczki według programu
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
340

obiady i kolacje według programu
rejs po delcie Mekongu
rejs po zatoce Ha Long
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
250

wczesne zakwaterowanie (early check-in) w Sajgonie drugiego dnia po przylocie
zakwaterowanie na dżonce w kajutach
2-osobowych
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów według programu
wizę do Wietnamu wraz z pośrednictwem Polka Travel

Suma
4990
1180

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SAJGON
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Sajgonu.

2 dzień

SAJGON (Ś, K)
Przylot do Sajgonu, zwanego „Perłą Południa”, powitanie przez przedstawiciela lokalnego kontrahenta i przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Po późnym śniadaniu udamy się na zwiedzanie najsłynniejszego miasta południowego Wietnamu: zobaczymy Pałac Zjednoczenia, katedrę Notre Dame i Pocztę Główną, udamy się na kolorowy targ Ben Thanh, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w lokalne produkty i pamiątki – jedwabie, pałeczki, miniatury kreślone tuszem… Zobaczymy też Chinatown. Kolacja i nocleg w Sajgonie.

3 dzień

DELTA MEKONGU – TUNELE CU CHI (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszymy na eksplorację Delty Mekongu, drugiej pod względem wielkości delty świata. Mekong (4500 km) ma początek na Wyżynie Tybetańskiej, płynie przez Chiny, Birmę, Laos, Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Dotrzemy do miasta My Tho, skąd wyruszymy w rejs w dół rzeki wąskimi kanałami. Na obiad zostanie zaserwowany jeden z lokalnych specjałów. Po południu przejedziemy do Cu Chi i zobaczymy legendarną podziemną sieć tuneli (po-nad 200 km), zbudowanych przez Vietkong w czasie wojny. Tunele wy-posażone są w pokoje, kuchnie, szpitale, mieściły magazyny broni i żywności, tworząc podziemne miasto. Najgłębsze mają do 10 metrów, mogły pomieścić jednorazowo około 16.000 osób. Obecnie muzeum tuneli ma 121 km. Nocleg w Sajgonie.

4 dzień

SŁONECZNE PLAŻE (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd na wypoczynek nad Morze Południowochińskie do Phan Thiet, kurortu o największej liczbie godzin słonecznych w Wietnamie. Około południa zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Reszta dnia wolna. Czas na błogie lenistwo, poznawanie lokalnego kolorytu, możliwość korzystania z lokalnego SPA i zażywania wspaniałych azjatyckich masaży. Wieczorem fakultatywnie można udać się jeepami na zachód słońca na położone nieopodal wydmy lub na zwiedzanie rybackiej wioski Mui Ne. W hotelu można również wypożyczyć rowery i udać się na przejażdżkę po okolicy.

5 dzień

SŁONECZNE PLAŻE (Ś, O)
Czas na błogie lenistwo, poznawanie lokalnego kolorytu i zażywanie azjatyckich masaży. Fakultatywnie możemy udać się do największego posągu Leżącego Buddy w Wietnamie – postać ma 49 m długości i znajduje się przy pagodzie Linh Son Truong Tho (Ta Ku), gdzie wjeżdża się kolejką. Nocleg w Phan Thiet.

6 dzień

SAJGON – HANOI (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Sajgonu, obiad, a następnie wylot do Hanoi. Po przyjeździe przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Nocleg w Hanoi.

7 dzień

HANOI (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy mauzoleum Ho Chi Minha oraz ogród, następnie „Pagodę na Jednym Słupie” z XI wieku, odwiedzimy Świątynię Literatury poświęconą Konfucjuszowi, gdzie został założony pierwszy uniwersytet Wietnamu oraz Muzeum Etnograficzne. W trakcie zwiedzania obiad. Wyruszymy też na szaloną przejażdżkę rikszą po ulicach starego miasta. Spacer w okolicy jeziora Hoan Kiem. Wieczorem udamy się do teatru na wodny spektakl kukiełkowy, unikalną, tradycyjną sztukę wietnamską. Nocleg w Hanoi.

8 dzień

HA LONG (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy do zatoki Ha Long (UNESCO), gdzie ok. 2700 wysepek znajdujących się na wodzie tworzy niepowtarzalny krajobraz. Zakwaterowanie na dżonce. Następnie rejs poprzez szmaragdowe wody między odsłoniętymi długimi wapiennymi korytarzami. To tutaj kręcono film „Indochiny”. Podczas rejsu tradycyjny wietnamski obiad. Mijać będziemy wiele egzotycznych wysepek – Teapot Islet, Marker Islet, Fire Islet, Dove Islet, Men’s Head Islet, Tortoise Islet oraz Heaven Gate. Zwiedzimy jaskinię Sung Sot („Jaskinię Niespodzianek”). W trakcie rejsu przerwa na kąpiel. Kolacja i nocleg na dżonce.

9 dzień

HA LONG – HANOI – WARSZAWA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Jaskini Luon, gdzie zobaczymy przepiękne formacje skalne. Następnie powrócimy na dżonkę. Kontynuujemy rejs wzdłuż magicznych wysepek. Obiad. Po południu powrót do Hanoi. Reszta dnia wolna na samodzielną eksplorację miasta i zakupy np. na Silk Road (ulicy Jedwabnej). W hotelu będzie możliwość skorzystania z kąpieli przed odlotem. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

10 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie tej wyjątkowej azjatyckiej podróży.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie