Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA

 • Wietnam

Opis

Stolica Wietnamu Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne, przez wiele lat było stolicą francuskich Indochin, wielu do dziś nazywa je „Paryżem wschodu”. To miasto pełne bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek, ale i miejsce spokojniejsze niż inne, o mniejszym natężeniu ruchu i ilości spalin i większych otwartych przestrzeniach. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta na terenie Zatoki Halong, umieszczona na liście UNESCO, jest jednym z naturalnych cudów świata – na obszarze ok. 1.500 km2, rozsianych jest ponad 3000 wysepek i strzelistych skał wyrastających wprost z kryształowych wód Zatoki Tonkin. Magiczną scenerię Halong podziwiać będziemy podczas dwudniowego rejsu tradycyjną łodzią poruszającą się pomiędzy klifami, które wynurzają się jak zamki w bajce wraz ze swymi skalistymi iglicami i ukrytymi jaskiniami. Niektóre z nich bogate we wspaniałe stalaktyty i stalagmity udostępnione zostały dla turystów i są warte zobaczenia. Odwiedzimy Sajgon, największe miasto Wietnamu, położone na południu kraju, uznawane jest za serce i duszę państwa oraz ekonomiczną stolicę kreującą wszystkie trendy. To typowo azjatyckie miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy są tu zajęci – kupują, sprzedają, studiują, budują i bawią się. Odbędziemy rejs fragmentem rzeki Mekong, która jest jedną z największych i najdłuższych rzek świata. Wypływa z Tybetu, dalej przez Chiny, Laos i Kambodżę, kończy swój bieg na południu Wietnamu wpadając do Morza Południowochińskiego największą deltą świata. Czeka nas wypoczynek w Hoi An, gdzie będzie okazja do odbycia licznych wycieczek opcjonalnych.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 1399 USD/os. + 2900 PLN/os. (dla grupy min. 14 osób pełnopłatnych)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa-Hanoi i Sajgon-Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi,
 • 2 przeloty wewnętrzne wraz z opłatami lotniskowymi
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pok. 2-os.,
 • 1 nocleg w kabinie dwuosobowej na dżonce 4* w Zatoce Halong
 • transport autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości uczestników zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota POLKA TRAVEL dedykowanego specjalnie dla grupy
 • bilety wstępu do miejsc zwiedzania wg programu
 • koszt wizy do Wietnamu
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe i wypadki pod wpływem alkoholu)
 • rejs po Delcie Mekongu
 • rajd elektryczną eko-rikszą w Hanoi
 • teatr kukiełek wodnych
 • posiłki (Ś/O/K) jak wskazane w programie
 • 2 butelki wody mineralnej na osobę dziennie podczas transferów i zwiedzania (poza dniami na plaży)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obsługę lokalnych anglojęzycznych przewodników podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • atrakcje według programu

CENA NIE OBEJMUJE

 • pozostałych posiłków poza wymienionymi w programie  
 • napoi do posiłków
 • early check-in and late check-out
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi)

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – DOHA – HANOI

O godzinie 07:25 w słonecznych nastrojach spotykamy się z pilotem Polka Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie. Po powitaniach i prezentacjach następuje wręczenie dokumentów, programów, identyfikatorów i innych ważnych podczas podróży detali. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Wietnamu. Posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

ODKRYWAMY UROKI HANOI

Na lotnisku przywita nas lokalny przewodnik. Przejazd do centrum Hanoi. Poznamy etymologię okrzyku „Ale Sajgon!”, widząc natężenie ruchu i ilość dwuśladów na ulicach. Tak, koloryt miasta jest niesamowity. Z pieśnią na ustach udamy się na plac Ba Dinh i rozpoczniemy zwiedzanie od wizyty przy Mauzoleum Ho Chi Minha, jego dom i sprzęty codziennego użytku. Będzie też czas na sesję foto przy XI-wiecznej urokliwej Pagodzie na Jednym Słupie. Udamy się na Stare Miasto, gdzie między innymi czeka nas szalony rajd elektrycznymi eko-rikszami po uliczkach i zaułkach. Dzień zakończymy uczestnicząc w unikalnym przedstawieniu wodnego teatru kukiełkowego – jedyna tego typu sztuka na świecie.

3 dzień

HANOI – ZATOKA HALONG (Ś, O, K)

Po śniadaniu ruszamy na północ do zatoki Halong (UNESCO), niewątpliwie jednego z najbardziej spektakularnych regionów Wietnamu, gdzie około 2700 wysepek znajdujących się na wodzie tworzy niepowtarzalny krajobraz. Wiele z nich, dzięki dziwnym formom, nosi nazwy pochodzące od zwierząt lub postaci baśniowych. Zakwaterowanie na dżonce w towarzystwie powitalnego drinka. Czas na odkrywanie jaskiń i zatoczek oraz kąpiel w szmaragdowych wodach. Możliwość skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji: pływanie kajakami, warsztaty gotowania, opalanie na pokładzie. Czas na relaks, kontemplację natury, czy udział w programie animacyjnym (dziennym i wieczornym) na pokładzie. Obiad i kolacja na dżonce.

4 dzień

ZATOKA HALONG – HANOI – HOI AN (Ś)

Wczesnym porankiem witamy dzień odprężającym Tai Chi, albo siedząc na górnym pokładzie i popijając kawę lub herbatę. Dżonka sunie po spokojnej tafli wody, a my podziwiamy niesamowite kształty wynurzających się skalnych wysepek zatoki. W tle pewnie słychać będzie śpiew ptaków, odgłosy cykad oraz łagodne uderzenia fal o naszą łódź; idealny akompaniament dla świeżego powietrza i delikatnej bryzy. Będzie również okazja do zwiedzenia Jaskini krasowej, całkiem sporej i ładnie iluminowanej. Dopływamy do portu. Lekki brunch. Następnie ruszamy do Hanoi na lotnisko, skąd lecimy do Danag, do centrum kraju. Po przylocie jedziemy do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży w uroczym, zabytkowym Hoi An (UNESCO). i…. aż trudno uwierzyć, że nic, po prostu nic nie robimy. Takie błogie lenistwo na plaży. Nocleg w Hoi An.

5 dzień

HOI AN (Ś)

Leniwe śniadania, potem spacery po plaży, kąpiel w basenie i morzu….. i tak do południa. Można zatem bezkarnie leniuchować, pławić się w morzu lub basenie albo poznawać Wietnam od kuchni. Noclegi w Hoi An.

6 dzień

HOI AN (Ś)

Wypoczynek oraz możliwość wycieczek fakultatywnych

Mamy do zaproponowania opcjonalnie szalenie ciekawe spędzenie czasu – wycieczkę rowerową i lekcje gotowania z elementami carvingu (misternej sztuki dekoracji potraw). Jak rdzenni Wietnamczycy ruszymy pomiędzy polami ryżowymi na przejażdżkę rowerową, pewne będzie szansa za zobaczenie pasących się bawołów wodnych lub siedzących na polach czapli. Potem, przebrani w zgrzebne mundurki i oczywiście z głowami ubranymi w stożki ruszamy do kulinarnych zajęć. To fantastyczna możliwość  smacznych, prostych i zdrowych dać, jakimi potem zaskoczyć możemy znajomych.  Po południu i po pysznym obiedzie wracamy na plażę i delektujemy się nią i morzem, albo dokonujemy ostatnich przymiarek naszej nowej garderoby.

7 dzień

HOI AN (Ś)

Wypoczynek oraz możliwość wycieczek fakultatywnych.

8 dzień

HOI AN -SAJGON (Ś)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lecimy do Ho Chi Minh, dawnego Sajgonu, największego miasta Wietnamu. Tutaj okrzyk „Ale Sajgon” znów często nam towarzyszy, kiedy patrzymy na ruch uliczny. Oglądamy dawny budynek rządowy, neogotycką Katedrę Notre Dame oraz Pocztę Główną z największym chyba portretem Wujka Ho. Potem rzut oka na China Town. Czas na shopping! Nocleg w Sajgonie.

9 dzień

DELTA MEKONGU (Ś, K)

Po miejskich przygodach czas na przyrodę. Ruszamy za miasto, do rozłożystej Delty Mekongu. Rejs łodzią po wąskich kanałach wijących się przez las kokosowy. Zatrzymamy się w warsztatach obróbki cegieł i kokosów, aby zobaczyć, jak miejscowi robią ręcznie cegły i uczą się, jak wytwarzać różne produkty z kokosów. Następnie wskoczymy na rower, pojedziemy wiejskimi drogami przez lokalne wioski, pola ryżowe i gaje kokosowe. Zatrzymamy się w wielu interesujących miejscach, aby przyjrzeć się bliżej miejscowemu życiu i kulturze. Następnie dotrzemy do domu pana Sau Khanha, którego ambicją jest zbieranie antyków. Jego kolekcja waha się od starożytnej i cennej ceramiki, kawałków ceramiki, takich jak miski, naczynia i wazony, do lamp sufitowych, rzeźb i posągów Buddy. Wracamy do Sajgonu. Wieczorem czeka nas nie lada atrakcja – rejs po rzece Sajgon eleganckim statkiem z muzyką i kolacją. Nocleg w Sajgonie.

10 dzień

TUNELE CU CHI (Ś, O)

Dzisiaj damy się wpuścić w kanał a dokładniej w tunel, bowiem udamy się wojskowymi jeepami do tuneli Cu Chi, zobaczymy legendarną podziemną sieć tuneli (ponad 200 km), zbudowanych przez Vietkong w czasie wojny. Tunele wyposażone są w pokoje, kuchnie, szpitale, pomieszczenia, które mieściły magazyny broni i żywności, tworząc podziemne miasto. Najgłębsze mają do 10 metrów, mogły pomieścić jednorazowo około 16.000 osób. Obecnie muzeum tuneli ma 121 km. Po filmie video będącym wstępem/przygotowaniem do zwiedzania, obejrzymy różnego rodzaju pułapki, pozostałości po amerykańskich czołgach.  Następnie przejdziemy na obiad do Sajgonu –  lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

11 dzień

WYLOT DO WARSZAWY (Ś)

Po przylocie pozostaje rozstanie z Uczestnikami podróży „Śladami Skarbów Indochin”, wywołanie zdjęć. Słońce pozostanie w duszy na długo.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie