Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WIETNAM

 • Wietnam

Opis

03.11 – 15.11.2023

Stolica Wietnamu Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne, przez wiele lat było stolicą francuskich Indochin, wielu do dziś nazywa je „Paryżem wschodu”. To miasto pełne bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek, ale i miejsce spokojniejsze niż inne, o mniejszym natężeniu ruchu i ilości spalin i większych otwartych przestrzeniach. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta na terenie Zatoki Halong, umieszczona na liście UNESCO, jest jednym z naturalnych cudów świata – na obszarze ok. 1.500 km2, rozsianych jest ponad 3000 wysepek i strzelistych skał wyrastających wprost z kryształowych wód Zatoki Tonkin. Magiczną scenerię Halong podziwiać będziemy podczas dwudniowego rejsu tradycyjną łodzią poruszającą się pomiędzy klifami, które wynurzają się jak zamki w bajce wraz ze swymi skalistymi iglicami i ukrytymi jaskiniami. Niektóre z nich bogate we wspaniałe stalaktyty i stalagmity udostępnione zostały dla turystów i są warte zobaczenia. Odwiedzimy Sajgon, największe miasto Wietnamu, położone na południu kraju, uznawane jest za serce i duszę państwa oraz ekonomiczną stolicę kreującą wszystkie trendy. To typowo azjatyckie miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy są tu zajęci – kupują, sprzedają, studiują, budują i bawią się. Odbędziemy rejs fragmentem rzeki Mekong, która jest jedną z największych i najdłuższych rzek świata. Wypływa z Tybetu, dalej przez Chiny, Laos i Kambodżę, kończy swój bieg na południu Wietnamu wpadając do Morza Południowochińskiego największą deltą świata.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • REJS TRADYCYJNĄ DŻONKĄ PO ZATOCE HA LONG Z NOCLEGIEM
 • UROKI HANOI, WODNY TEATR KUKIEŁEK
 • WYPOCZYNEK W HOI AN
 • REJS PO MEKONGU
 • WIETNAMSKIE SMAKI

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2023-11-03 - 2023-11-15

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

1680 USD + 1550 PLN + bilet lotniczy ok 4950 PLN (listopad)

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1680 USD + 1550 PLN + bilet lotniczy ok 4950 PLN  
 • dopłata do jedynki:  470 USD 
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 14 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

 

CENA OBEJMUJE

 • przelot y wewnętrzne na trasie Hanoi-Danang i Danag –Sajgon wraz z opłatami
 • transfery z i na lotniska,
 • transport klimatyzowanymi autobusami według programu
 • noclegi w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 470 USD/os.
 • 1 nocleg na dżonce  podczas rejsu po zatoce Ha Long
 • śniadania, obiady, kolacje  według programu
 • opiekę licencjonowanego polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe i Covid),
 • obsługę lokalnych przewodników
 • zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,
 • butelka wody mineralnej/os. dziennie podczas przejazdów
 • bilety do zwiedzanych obiektów według programu
 • Rejs po delcie Mekongu
 • Rejs z kolacją w Sajgonie
 • Teatr Kukiełek wodnych
 • koszt wizy turystycznej do Wietnamu i pośrednictwo wizowe Polka Travel
 • materiały, logosmycze, identyfikatory,
 • aktualne, lokalne podatki i opłaty
 • składka na Turystczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Hanoi – Sajgon – Warszawa z przesiadką w porcie tranzytowym wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
 • pozostałych posiłków poza wymienionymi w programie  
 • napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi)

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA 

W słonecznych nastrojach spotykamy się z pilotką Polka Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie, wręczenie dokumentów i innych ważnych podczas podróży detali. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Wietnamu. Posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

ODKRYWAMY UROKI HANOI (Ś, K)

Good morning Vietnam!!! Przylot do Hanoi w godzinach porannych czasu lokalnego i transfer do hotelu. Zakwaterowanie early check in, a następnie czas na odpoczynek po podróży. Po południu udamy się do tętniącego życiem centrum na typowe wietnamskie doświadczenie; przejażdżka rikszą po ulicach miasta to okazja  do zapoznania się z kolorytem Wietnamu. Następnie przejazd na kolację, pierwsze spotkanie z tradycyjną kuchnią Wietnamu, na pewno będzie nie tylko smacznie ale też ciekawie i zabawnie. Zasypiamy w hotelu w centrum Hanoi.

3 dzień

HANOI  (Ś, O)

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta  o ponad 1000 letniej historii. Między innymi zaprosimy Państwa do Świątyni Literatury, poświęconej Konfucjuszowi, zbudowanej w 1070 roku. Był to pierwszy uniwersytet w tej części świata.  Następna wizyta to kompleks „Wujka Ho” czyli Ho Chi Minha i przyjemny spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Poznamy też historię XI wiecznej pagody wspartej na kolumnie. Obiad. Popołudnie wolne, przeznaczone na shopping np. na ulicy „Jedwabnej”, której nazwa mówi sama za siebie. Nocleg w Hanoi.

4 dzień

ZATOKA HALONG (Ś,O,K)

Dziś przed nami niesamowita przygoda! Jeden z 7 przyrodniczych cudów świata! Po śniadaniu wyruszymy w stronę zatoki Ha Long, gdzie tysiące wysepek znajdujących się na wodzie tworzy niepowtarzalny krajobraz. Przyjazd do Zatoki Ha Long (wpisana na Listę UNESCO w 1994 roku) i zakwaterowanie na tradycyjnej drewnianej łodzi – dżonce. Podczas rejsu zjemy pyszny obiad, delektując się pięknem zatoki, gdzie kręcone były sceny z filmu „Indochiny”, francuskiej wersji sztuki „Madame Butterfly”. Mijać będziemy wiele egzotycznych wysepek – Teapot Islet, Marker Islet, Fire Islet, Dove Islet. Kontynuując rejs, zobaczymy także Men’s Head Islet, Tortoise Islet oraz Heaven Gate. Zwiedzimy jaskinię z ciekawymi formami krasowymi. Po południu cooking classes – czyli rolujemy sajgonki. Kolacja na pokładzie statku. Wieczorem na sun decku nocne Polaków rozmowy…… Nocleg w kajutach na dżonce.

Uwaga:

– Trasa rejsu i harmonogram zajęć mogą ulec zmianie ze względu na okoliczności niezależne od organizatora. Wówczas  zostanie przedstawiona alternatywna propozycja. 

5 dzień

HA LONG – HUE (Ś, brunch, K)

Wczesnym rankiem podziwiamy wschód Słońca nad zatoką. Chętni mogą poćwiczyć tai chi, albo delektować się herbatą czy kawą w promieniach wschodzącego słońca. Jest cisza, czas na relaks i bycie „sama na sam” w unikalnym miejscu. Po śniadaniu kontynuujemy rejs, podczas którego zrobimy przystanek na jednej z pływających wiosek rybackich. Wczesny brunch zjemy na pokładzie dżonki. Powrócimy do portu w Ha Long, gdzie opuścimy łódź i wyruszymy w stronę lotniska w Hanoi. Teraz czeka na odkrycie kolejny region –  środkowa część Wietnamu!

Przelot do Danang, przejazd do Hoi An,  miasta o kilkusetletniej historii (UNESCO), gdzie mieszają się kultury japońska, chińska i wietnamska. Oprócz pięknej architektury jest to najsłynniejsze miasto krawców i szewców. W Hoi An jest wiele galerii sztuki, w których można kupić unikalne obrazy prosto od artystów. Kolacja i nocleg w Hoian.

6 dzień

HOI AN (Ś, O)

Po śniadaniu czas na relaks lub indywidualne spacery. Po południu zapraszamy na spacer z przewodnikiem zabytkowymi uliczkami Hoi An, wzdłuż których stoją budynki należące niegdyś do chińskich kupców, klimatyczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy  lokalnych artystów, rzemieślników i krawców. Unikalna architektura sprawia, że miasto zostało objęte patronatem UNESCO.

Zobaczymy  piękny XVI-wieczny Most Japoński – symbol Hoi An i świadectwo jego fascynującej historii. Most, znany również jako Most Pagodowy (Chua Cau), został zbudowany przez japońskich rzemieślników, którzy byli częścią licznej społeczności zagranicznych kupców działających w Hoi An.

Wieczorem rejs o zachodzie słońca, który pozwoli nam przyjrzeć się pracy lokalnych rybaków. Nocleg w Hoi an.

 

7 dzień

HOI AN – SAJGON  (Ś, K)

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko i ruszymy na głębokie południe, do Sajgonu. Tutaj okrzyk „Ale Sajgon” znów często nam towarzyszy, kiedy patrzymy na ruch uliczny. Zwiedzamy miasto: oglądamy dawny budynek rządowy, neogotycką  Katedrę Notre Dame oraz Pocztę Główną z największym chyba portretem Wujka Ho. Potem rzut oka na China Town. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych możliwość wyjścia na clubbing. Nocleg w Sajgonie.

8 dzień

SAJGON – PHAN THIET  (Ś)

Po śniadaniu przejazd do Phan Thiet na wypoczynek (ok. 3 h). Po dotarciu do hotelu zakwaterowanie. Popołudnie wolne na zasłużony odpoczynek  lub indywidualną eksplorację okolicy.

9 dzień

PHAN THIET (Ś, O)

Po śniadaniu czas wolny na niezmącony niczym relaks. Wypoczywamy w niezwykłym hotelu i delektujemy się otaczającą nas przyrodą.

Opcjonalnie: półdzienna wycieczka na piaszczyste wydmy.

 

10 dzień

PHAN THIET (Ś)

Po śniadaniu czas wolny na niezmącony niczym relaks. Wypoczywamy w niezwykłym hotelu i delektujemy się otaczającą nas przyrodą.

 

 

 

 

11 dzień

PHAN THET- REJS PO RZECE SAJGON (Ś, K)

Do południa plażujemy, pławimy się w basenie i relaksujemy nad Morzem Południowochińskim, a następnie ruszamy do Sajgonu. Wieczorem wybieramy się na wyjątkową kolację pożegnalną z rejsem i dancingiem. Świetne ukoronowanie podroży.

 

12 dzień

SAJGON – DELTA MEKONGU  (Ś, O)

Kropką nad „i” będzie eksploracja Delty Mekongu. Przepłyniemy  na jedną z wielu wysp rozsianych po Delcie. Rejs zaczynamy od Ben Tre. Po drodze zatrzymamy się przy miejscowych manufakturach. Następnie dziarsko wiosłować będziemy dżonką w głąb jednego z tysięcy kanałów i obserwować rolników przy pracy. Zasmakujemy w sezonowych owocach wsłuchując się przy tym w tradycyjną  muzykę Południa Wietnamu. Podczas wycieczki obiad. Po południu wracamy do Sajgonu, czas na odświeżenie, odpoczynek przed podróżą. Wieczorem jedziemy na lotnisko, aby wrócić do kraju.

 

13 dzień

XINCHAO WARSZAWO!

Przylot do Warszawy i zakończenie bardzo ciekawej podróży po Indochinach.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie