Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WIETNAM - WIOSNA 2024

 • Wietnam

Opis

10.03 – 22.03.2024

Stolica Wietnamu Hanoi to miasto czarujące i zupełnie odmienne, przez wiele lat było stolicą francuskich Indochin, wielu do dziś nazywa je „Paryżem wschodu”. To miasto pełne bulwarów, zieleni parków i romantycznych jeziorek, ale i miejsce spokojniejsze niż inne, o mniejszym natężeniu ruchu i ilości spalin i większych otwartych przestrzeniach. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta na terenie Zatoki Halong, umieszczona na liście UNESCO, jest jednym z naturalnych cudów świata – na obszarze ok. 1.500 km2, rozsianych jest ponad 3000 wysepek i strzelistych skał wyrastających wprost z kryształowych wód Zatoki Tonkin. Magiczną scenerię Halong podziwiać będziemy podczas dwudniowego rejsu tradycyjną łodzią poruszającą się pomiędzy klifami, które wynurzają się jak zamki w bajce wraz ze swymi skalistymi iglicami i ukrytymi jaskiniami. Niektóre z nich bogate we wspaniałe stalaktyty i stalagmity udostępnione zostały dla turystów i są warte zobaczenia. Odwiedzimy Sajgon, największe miasto Wietnamu, położone na południu kraju, uznawane jest za serce i duszę państwa oraz ekonomiczną stolicę kreującą wszystkie trendy. To typowo azjatyckie miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy są tu zajęci – kupują, sprzedają, studiują, budują i bawią się. Odbędziemy rejs fragmentem rzeki Mekong, która jest jedną z największych i najdłuższych rzek świata. Wypływa z Tybetu, dalej przez Chiny, Laos i Kambodżę, kończy swój bieg na południu Wietnamu wpadając do Morza Południowochińskiego największą deltą świata.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • REJS TRADYCYJNĄ DŻONKĄ PO ZATOCE HA LONG Z NOCLEGIEM
 • UROKI HANOI, WODNY TEATR KUKIEŁEK
 • WYPOCZYNEK W HOI AN
 • REJS PO MEKONGU
 • WIETNAMSKIE SMAKI
 • TUNELE CU CHI

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-03-10 - 2024-03-22

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

1690 USD + 1980 PLN + bilet lotniczy ok 4990 PLN /os.

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1690 USD + 1980 PLN + bilet lotniczy ok 4990 PLN  
 • dopłata do jedynki:  470 USD 
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 14 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

 

CENA OBEJMUJE

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Hanoi – Sajgon – Warszawa z przesiadką w porcie tranzytowym wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
 • przeloty wewnętrzne na trasie Hanoi-Danang i Danag –Sajgon wraz z opłatam
 • transfery z i na lotniska,
 • transport klimatyzowanymi autobusami według programu
 • noclegi w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 470 USD/os.1 nocleg na dżonce  podczas rejsu po zatoce Ha Long
 • śniadania, obiady, kolacje  według programu
 • opiekę licencjonowanego polskiego pilotaubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe i Covid),
 • obsługę lokalnych przewodników
 • zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,
 • butelka wody mineralnej/os. dziennie podczas przejazdów
 • bilety do zwiedzanych obiektów według programu
 • Rejs po delcie Mekongu
 • Rejs z kolacją w Sajgonie
 • Teatr Kukiełek wodnych
 • koszt wizy turystycznej do Wietnamu i pośrednictwo wizowe Polka Travelmateriały, logosmycze, identyfikatory,
 • aktualne, lokalne podatki i opłatyskładka na Turystczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • pozostałych posiłków poza wymienionymi w programie  
 • napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi)

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA 

W słonecznych nastrojach spotykamy się z pilotką Polka Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie, wręczenie dokumentów i innych ważnych podczas podróży detali. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Wietnamu. Posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

ODKRYWAMY UROKI HANOI (Ś, K)

Good morning Vietnam!!! Przylot do Hanoi w godzinach porannych czasu lokalnego i transfer do hotelu. Zakwaterowanie early check in, a następnie czas na odpoczynek po podróży. Po południu udamy się do tętniącego życiem centrum na typowe wietnamskie doświadczenie; przejażdżka rikszą po ulicach miasta to okazja  do zapoznania się z kolorytem Wietnamu. Następnie przejazd na kolację, pierwsze spotkanie z tradycyjną kuchnią Wietnamu, na pewno będzie nie tylko smacznie ale też ciekawie i zabawnie. Zasypiamy w hotelu w centrum Hanoi.

3 dzień

HANOI  (Ś, O)

Po spokojnym i leniwym śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta  o ponad 1000 letniej historii. Między innymi zaprosimy Państwa do Świątyni Literatury, poświęconej Konfucjuszowi, zbudowanej w 1070 roku. Był to pierwszy uniwersytet w tej części świata.  Tutaj zaznamy spokojnej atmosfery zabarwionej dymem kadzidła przy stawach lotosu. Następna wizyta to kompleks „Wujka Ho” czyli Ho Chi Minha – przejście przed imponującym mauzoleum i przyjemny spacer po bujnych ogrodach Pałacu Prezydenckiego, w tym jednokolumnowej pagodzie  z XI wieku i domu na palach Ho Chi Minha. Będziemy rozwiązywać zagadki i tajemnice, związane z życiem przywódcy narodu. Następnie czas na opuszczenie zielonej oazy i powrót do hotelu. Popołudnie wolne, przeznaczone na shopping np. na ulicy „Jedwabnej”, której nazwa mówi sama za siebie. Obiad. Nocleg w Hanoi.

4 dzień

ZATOKA HALONG (Ś,O,K)

Dziś przed nami mega przygoda! Jeden z 7 cudów świata! Po śniadaniu wyruszymy w stronę zatoki Ha Long, gdzie tysiące wysepek znajdujących się na wodzie tworzy niepowtarzalny krajobraz. Przyjazd do Zatoki Ha Long (wpisana na Listę UNESCO w 1994 roku) i zakwaterowanie na tradycyjnej drewnianej łodzi – dżonce. Podczas rejsu zjemy tradycyjny wietnamski obiad, delektując się pięknem zatoki, gdzie kręcone były sceny z filmu „Indochiny”, francuskiej wersji sztuki „Madame Butterfly”. Mijać będziemy wiele egzotycznych wysepek – Teapot Islet, Marker Islet, Fire Islet, Dove Islet. Kontynuując rejs, zobaczymy także Men’s Head Islet, Tortoise Islet oraz Heaven Gate.  W trakcie rejsu przerwa na kąpiel. Kolacja na pokładzie statku. Wieczorem na sun decku nocne Polaków rozmowy…… Nocleg w kajutach na eleganckiej dżonce.

5 dzień

HA LONG – HUE (Ś, brunch, K)

Wczesnym rankiem podziwiamy wschód Słońca nad zatoką. Chętni mogą poćwiczyć tai chi, albo delektować się herbatą w promieniach wschodzącego słońca. Jest cisza, czas na relaks i bycie „sama na sam” w unikalnym miejscu. Po śniadaniu kontynuujemy rejs, zwiedzamy jaskinię, tajemniczą i  imponującą. Wczesny brunch zjemy na pokładzie dżonki. Powrócimy do portu w Ha Long, gdzie opuścimy łódź i wyruszymy w stronę lotniska w Hanoi. Teraz czeka na odkrycie kolejny region –  środkowa część Wietnamu!  Nocleg w Hue.

Uwaga:

– Trasa rejsu i harmonogram zajęć mogą ulec zmianie ze względu na okoliczności niezależne od organizatora. Wówczas  zostanie przedstawiona alternatywna propozycja. 

6 dzień

HUE (Ś, O)

Hue to piękne miasto, z mniejszą kopią Zakazanego Miasta w Chinach, wszak tutaj rządzili cesarzowie. Nie tylko w architekturze, ale też w cesarskiej sztuce dekoracji potraw można zobaczyć elegancję i dbałość o detale. Popłyniemy rzeką Perfumową  w stronę Pagody i klasztoru, ale dzisiaj będziemy też gośćmi w jednym z lokalnych domów. Poznamy życie Wietnamczyków „od kuchni” i to zarówno dosłownie jaki i w przenośni, ponieważ zjemy obiad w wiejskiej posiadłości. Potem zagłębimy się w meandry historii cesarskich dynastii Nguyenów. Nocleg w Hue.

 

7 dzień

HUE – HOI AN (Ś, O)

Dziś ruszamy na południe drogą obok cesarskich grobowców położonych na wzgórzach pośród zieleni, a potem mając po jednej stronie wysokie góry  a po drugiej zatoki morza południowochińskiego.  Piękna trasa  doprowadzi nas najpierw do nowoczesnego Danang, z kasynami, parkiem rozrywki i kolorowym nowoczesnym mostem, a my udamy się do pobliskiego Hoi An, miasta o kilkusetletniej historii (UNESCO), gdzie mieszają się kultury japońska, chińska i wietnamska. W tym bardzo klimatycznym mieście zatrzymamy się na dłużej. Oprócz pięknej architektury jest to najsłynniejsze miasto krawców i szewców, którzy mogą wyczarować piękne sukienki, koszule czy buty niemal z dnia na dzień. W Hoi An jest wiele galerii sztuki, w których można kupić unikalne obrazy prosto od artystów.

8 dzień

HOI AN  (Ś)

Błogostan nad morzem, czas na plażowanie albo jazdę rowerem wśród pól ryzowych a chętni mogą wziąć udział w kreatywnych zajęciach kulinarnych na farmie ekologicznej, albo udać się na masaż.

9 dzień

HOI AN (Ś, O)

Błogostan nad morzem, czas na plażowanie albo jazdę rowerem wśród pól ryzowych a chętni mogą wziąć udział w kreatywnych zajęciach kulinarnych na farmie ekologicznej, albo udać się na masaż.

 

10 dzień

HOI AN – SAJGON  (Ś,K)

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko i ruszymy na głębokie południe, do Sajgonu. Tutaj okrzyk „Ale Sajgon” znów często nam towarzyszy, kiedy patrzymy na ruch uliczny. Zwiedzamy miasto: oglądamy dawny budynek rządowy, neogotycką  Katedrę Notre Dame oraz Pocztę Główną z największym chyba portretem Wujka Ho. Potem rzut oka na China Town. Dziś czeka nas wyjątkowa kolacja – podczas rejsu po Sajgonie, wraz z muzyką i tańcami. Nocleg w Sajgonie.

 

 

 

 

11 dzień

TUNELE CU CHI (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę, zobaczymy legendarną podziemną sieć tuneli (ponad 200 km), zbudowanych przez Vietkong w czasie wojny. Tunele wyposażone są w pokoje, kuchnie, szpitale, pomieszczenia, które mieściły magazyny broni i żywności, tworząc podziemne miasto. Najgłębsze mają do 10 metrów, mogły pomieścić jednorazowo około 16.000 osób. Obecnie muzeum tuneli ma 121 km. Po filmie video będącym wstępem/przygotowaniem do zwiedzania, obejrzymy różnego rodzaju pułapki, pozostałości po amerykańskich czołgach. Obiad w plenerze. Po południu powrót do Sajgonu, wieczorem możemy wyjść na „street food” lub „clubbing”.

 

12 dzień

SAJGON – DELTA MEKONGU  (Ś, O)

Kropką nad „i” będzie eksploracja Delty Mekongu. Przepłyniemy  na jedną z wielu wysp rozsianych po Delcie. Rejs zaczynamy od Ben Tre. Po drodze zatrzymamy się przy miejscowych manufakturach. Następnie dziarsko wiosłować będziemy dżonką w głąb jednego z tysięcy kanałów i obserwować rolników przy pracy. Zasmakujemy w sezonowych owocach wsłuchując się przy tym w tradycyjną  muzykę Południa Wietnamu. Podczas wycieczki obiad. Po południu wracamy do Sajgonu, czas na odświeżenie, odpoczynek przed podróżą (możliwość przedłużenia doby w pokoju – chęć zgłaszamy w momencie zapisu na wyjazd – koszt 90 USD/pokój). Wieczorem jedziemy na lotnisko, aby wrócić do kraju.

 

13 dzień

XINCHAO WARSZAWO!

Przylot do Warszawy i zakończenie bardzo ciekawej podróży po Indochinach.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie