Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WIELKA BRYTANIA I SZKOCJA

  • Wielka Brytania

Opis

Soczyście zielone wzgórza, zamglone, skaliste góry, tajemnicze zamki i piękne wyspy. Szkocja zachwyca bogactwem krajobrazów i miejscami przepełnionymi historią. W Szkocji nie chrupie się śródziemnomorskich rogalików, których wspomnienie ulatuje wraz z ostatnim kęsem. Na tutejszych stołach królują dania proste, tłuste i obfite. Do tego mocne trunki, co prawda miejsce pochodzenia whisky wciąż pozostaje sporne, jednak bez wątpienia trunek ten najczęściej kojarzy się ze Szkocją. Whisky obecnie jest głównym produktem eksportowym Szkocji i występuje w ponad 2 tysiącach odmian. Jej smak i aromat zależą od wielu czynników, a procedury produkcji są dopracowywane przez gorzelnie przez wiele lat. Obok zabytków Edynburga odwiedzimy zatem destylarnie i puby…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni
Dostępne terminy wypraw

termin 2018-08-11 – 2018-08-15 – dopłata 150 GBP/os.

Cena

2300 PLN + 999 GBP / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
GBP
POLKA STANDARD
2300
580

przelot na trasie Warszawa – Edynburg – Warszawa wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi i transportowymi
transport autokarem według programu
noclegi w hotelu 3* w pokoju 2-os., dopłata do pokoju 1-os. ***
śniadania według programu
opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
120

kolacje według programu
zwiedzanie destylarni whisky
obsługę lokalnego przewodnika

POLKA LUX
0
299

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
tradycyjny szkocki wieczór

Suma
2300
999

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

UWAGA dopłata do pokoju 1 –os.  ***
w terminie majowym = 220 GBP/os.
w terminie lipcowym i wrześniowym = 270 GBP/os.
w terminie sierpniowym = 320 GBP/os.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SZKOCJA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, biletów, identyfikatorów z adresami i numerami alarmowymi, tzw. „road book”, czyli programów z informacjami praktycznymi. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Edynburga. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie udział w szkockim wieczorze powitalnym pod nazwą „Taste of Scotland”. Kolacja z muzyką i pokazem tańców. Nocleg.

2 dzień

EDYNBURG – SCOTH WHISKY EXPERIENCE (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie zamku w Edynburgu. To górująca nad miastem imponująca twierdza, jedna z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze ślady fortyfikacji pochodzą z IX w., większa część budowli pochodzi z wieku XVI. Znajdują się tu najcenniejsze pamiątki związane z historią Szkocji, m.in. insygnia koronacyjne oraz „Stone of Destiny”, kamień, na którym koronowali się królowie szkoccy. Następnie wizyta w „The Scoth Whisky Experience”, gdzie istnieje okazja do odkrycia tajników najsłynniejszego szkockiego trunku oraz odbycia wirtualnej podróży po regionach, gdzie on powstaje. Obiekt położony w Castlehill, na starym mieście Edybnurga, gościł w 2008 roku największą na świecie kolekcję szkockiej whisky, aż 3384 butelek, stworzoną w ciągu 35 lat przez brazylijskiego entuzjastę Claive’a Vidiza. Następnie udamy się na spacer średniowieczną ulicą Royal Mile, łączącą zamek z pałacem Holyrood House, w którym gościła kiedyś Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. Po drodze wizyta w katedrze św. Idziego. Kolacja w jednym z pubów. Powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień

ROSSLYN – TAJEMNICE TEMPLARIUSZY (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do wioski Roslin, nieopodal stolicy, gdzie znajduje się zbudowana w 1446 roku gotycka kaplica Rosslyn, obecnie kościół protestancki. Świątynia posiada liczne odniesienia do tradycji templariuszy i masonerii, stanowiąc zdaniem wielu badaczy klucz do sekretnej wiedzy o losach Jezusa i Świętego Graala. Dan Brown wokół historii tej tajemniczej budowli, skonstruował fabułę swojej bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Następnie czeka nas odkrywanie podziemnych tajemnic miasta w jaskini Gilmerton na przedmieściach Edynburga. Sztuczna jaskinia wykuta w piaskowcu składa się z serii grot połączonych 12-metrowym głównym korytarzem, z dwoma wejściami umieszczonymi około trzech metrów pod ziemią. Przez długi czas uznawano ją za dzieło XVIII-wiecznego kowala, być może miejsce spotkań masonerii, jednak inne wersje wskazują na pogański „inkubator snów”. Podobne jaskinie, podziemne korytarze i labirynty stanowią zagadkę archeologiczną Europy. Znajdują się od Irlandii i Szkocji aż po Węgry. Według archeologów, symbolizują łono Matki Ziemi i powstały w epoce kamienia. Mogły być wówczas traktowane jako miejsca zsyłające symboliczne sny i wizje. Po południu wycieczka na Carlton Hill, skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto. Wieczorem wyjście na spektakl do jednego z teatrów. Kolacja i nocleg.

4 dzień

MUZEUM NARODOWE I NAJLEPSZY GIN ŚWIATA (Ś, K)
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Narodowym Szkocji, a następnie wejście na taras widokowy na Scot’s Monument. Po południu czeka nas odkrywanie tajników powstawania kolejnego słynnego szkockiego trunku z wyczuwalną nutą jałowca, którym jest gin. Pomimo tego, iż trunek ten powstał w XVII w. w Holandii, to popularność zyskał dopiero w Szkocji. Obecnie najbardziej znanym szkockim ginem jest Hendrick’s Gin, produkowany przez William Grant & Sons in Girvan od 1999 roku, który w 2003 roku został okrzyknięty przez „The Wall Street Journal” najlepszym ginem świata. Ma nietypową zawartość alkoholu, bo 41,1 proc., a do jego produkcji oprócz jałowca używa się… ogórków i płatków bułgarskiej róży. Butelkowany jest w ciemnym szkle w dawnym aptekarskim stylu. Po tak niezwykłych emocjach czas wolny na zakupy lub relaks. Kolacja i nocleg.

5 dzień

SZKOCJA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy. Zakończenie imprezy i czas na oglądanie zdjęć przy szklaneczce whisky lub ginu.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
POLINEZJA FRANCUSKA
Poznawcze
Top service
15 dni

POLINEZJA FRANCUSKA

Wycieczka na rajskie wyspy, cudowny wypoczynek w turkusowych lagunach Polinezji Francuskiej i przystanek w Los Angeles.

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
10 dni

KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie
KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Lejdis trip
12 dni

KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP

Kobieca podróż do jednego z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie