Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WIELKA BRYTANIA I SZKOCJA

 • Wielka Brytania

Opis

Soczyście zielone wzgórza, zamglone, skaliste góry, tajemnicze zamki i piękne wyspy. Szkocja zachwyca bogactwem krajobrazów i miejscami przepełnionymi historią. W Szkocji nie chrupie się śródziemnomorskich rogalików, których wspomnienie ulatuje wraz z ostatnim kęsem. Na tutejszych stołach królują dania proste, tłuste i obfite. Do tego mocne trunki, co prawda miejsce pochodzenia whisky wciąż pozostaje sporne, jednak bez wątpienia trunek ten najczęściej kojarzy się ze Szkocją. Whisky obecnie jest głównym produktem eksportowym Szkocji i występuje w ponad 2 tysiącach odmian. Jej smak i aromat zależą od wielu czynników, a procedury produkcji są dopracowywane przez gorzelnie przez wiele lat. Obok zabytków Edynburga odwiedzimy zatem destylarnie i puby…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 2300 PLN + 999 GBP / os. ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Edynburg – Warszawa wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi i transportowymi
 • transport autokarem według programu
 • noclegi w hotelu 3* w pokoju 2-os., dopłata do pokoju 1-os. ***
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • kolacje według programu
 • zwiedzanie destylarni whisky
 • obsługę lokalnego przewodnika
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • tradycyjny szkocki wieczór

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SZKOCJA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, biletów, identyfikatorów z adresami i numerami alarmowymi, tzw. „road book”, czyli programów z informacjami praktycznymi. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Edynburga. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie udział w szkockim wieczorze powitalnym pod nazwą „Taste of Scotland”. Kolacja z muzyką i pokazem tańców. Nocleg.

2 dzień

EDYNBURG – SCOTH WHISKY EXPERIENCE (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie zamku w Edynburgu. To górująca nad miastem imponująca twierdza, jedna z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze ślady fortyfikacji pochodzą z IX w., większa część budowli pochodzi z wieku XVI. Znajdują się tu najcenniejsze pamiątki związane z historią Szkocji, m.in. insygnia koronacyjne oraz „Stone of Destiny”, kamień, na którym koronowali się królowie szkoccy. Następnie wizyta w „The Scoth Whisky Experience”, gdzie istnieje okazja do odkrycia tajników najsłynniejszego szkockiego trunku oraz odbycia wirtualnej podróży po regionach, gdzie on powstaje. Obiekt położony w Castlehill, na starym mieście Edybnurga, gościł w 2008 roku największą na świecie kolekcję szkockiej whisky, aż 3384 butelek, stworzoną w ciągu 35 lat przez brazylijskiego entuzjastę Claive’a Vidiza. Następnie udamy się na spacer średniowieczną ulicą Royal Mile, łączącą zamek z pałacem Holyrood House, w którym gościła kiedyś Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. Po drodze wizyta w katedrze św. Idziego. Kolacja w jednym z pubów. Powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień

ROSSLYN – TAJEMNICE TEMPLARIUSZY (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do wioski Roslin, nieopodal stolicy, gdzie znajduje się zbudowana w 1446 roku gotycka kaplica Rosslyn, obecnie kościół protestancki. Świątynia posiada liczne odniesienia do tradycji templariuszy i masonerii, stanowiąc zdaniem wielu badaczy klucz do sekretnej wiedzy o losach Jezusa i Świętego Graala. Dan Brown wokół historii tej tajemniczej budowli, skonstruował fabułę swojej bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Następnie czeka nas odkrywanie podziemnych tajemnic miasta w jaskini Gilmerton na przedmieściach Edynburga. Sztuczna jaskinia wykuta w piaskowcu składa się z serii grot połączonych 12-metrowym głównym korytarzem, z dwoma wejściami umieszczonymi około trzech metrów pod ziemią. Przez długi czas uznawano ją za dzieło XVIII-wiecznego kowala, być może miejsce spotkań masonerii, jednak inne wersje wskazują na pogański „inkubator snów”. Podobne jaskinie, podziemne korytarze i labirynty stanowią zagadkę archeologiczną Europy. Znajdują się od Irlandii i Szkocji aż po Węgry. Według archeologów, symbolizują łono Matki Ziemi i powstały w epoce kamienia. Mogły być wówczas traktowane jako miejsca zsyłające symboliczne sny i wizje. Po południu wycieczka na Carlton Hill, skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto. Wieczorem wyjście na spektakl do jednego z teatrów. Kolacja i nocleg.

4 dzień

MUZEUM NARODOWE I NAJLEPSZY GIN ŚWIATA (Ś, K)
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Narodowym Szkocji, a następnie wejście na taras widokowy na Scot’s Monument. Po południu czeka nas odkrywanie tajników powstawania kolejnego słynnego szkockiego trunku z wyczuwalną nutą jałowca, którym jest gin. Pomimo tego, iż trunek ten powstał w XVII w. w Holandii, to popularność zyskał dopiero w Szkocji. Obecnie najbardziej znanym szkockim ginem jest Hendrick’s Gin, produkowany przez William Grant & Sons in Girvan od 1999 roku, który w 2003 roku został okrzyknięty przez „The Wall Street Journal” najlepszym ginem świata. Ma nietypową zawartość alkoholu, bo 41,1 proc., a do jego produkcji oprócz jałowca używa się… ogórków i płatków bułgarskiej róży. Butelkowany jest w ciemnym szkle w dawnym aptekarskim stylu. Po tak niezwykłych emocjach czas wolny na zakupy lub relaks. Kolacja i nocleg.

5 dzień

SZKOCJA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy. Zakończenie imprezy i czas na oglądanie zdjęć przy szklaneczce whisky lub ginu.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie