Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WEEKEND W DREŹNIE

 • Niemcy

Opis

Wspaniałe Drezno, uważane za jedno z najpiękniejszych barokowych miast w Europie. Stolica Saksonii, malowniczo położona nad Łabą, od wieków była natchnieniem artystów. Ten wyjątkowy klimat miasta sprawił, iż Drezno okrzykniętą „Florencją Północy”. Co ciekawe Dolina Łaby z Dreznem do niedawna była wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Jednak budowa przez władze miasta betonowego mostu przez Łabę doprowadziła do skreślenia tej architektonicznej perły z Listy UNESCO (drugi przypadek w historii). Fakt ten jednak nie przeszkadza turystom, którzy tłumnie przybywają podziwiać stolicę Saksonii. Drezno ma wiele wspaniałych zakątków godnych zwiedzenia.  Z pewnością znajdą tutaj Państwo swoje ulubione drezdeńskie zakątki. Oprócz Drezna zwiedzimy urokliwe miasteczko musztardy, gdzie oprócz degustacji czeka na niezwykle ciekawy spacer z przewodnikiem. Zajrzymy do  słynnej fabryki miśnieńskiej porcelany i spróbujemy wina na słynnym szlaku winnym.

 • Fantastyczny pomysł na październikowy weekend.
 • Świetne miejsca na weekendową randkę czy rodzinny wyjazd…
 • Wyjątkowa propozycja dla naszych Wyjątkowych Gości…

Skontaktuj się z nami by spędzić  swój niepowtarzalny weekend w Dreźnie

 

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 2 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena: 495 PLN/os. grupa będzie liczyć maksymalnie 27 osób! Dbamy o komfort zwiedzania.

Uwagi

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-os.  160 zł 
 • śniadanie według programu
 • obiadokolacja według programu
 • transport autokarem według programu
 • opieka licencjonowanego pilota podczas całego wyjazdu 
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opłatę do Funduszu TFG

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Dopłaty za bilety wstępu, przewodnika i zestawy słuchawkowe – płatne u pilota 75 euro/os. Poniżej szczegóły co zawiera opłata: dopłaty za zwiedzanie miasta z przewodnikiem i zestawy słuchawkowe oraz opłaty klimatyczne 15 euro); zwiedzanie manufaktury porcelany w Miśni (ok 12 euro) ; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Dreźnie (Zwinger – ok. 14 Euro (młodzież do 17 lat gratis; Zamek w Dreźnie – ok. 14 Euro (młodzież do 17 lat gratis ) degustacja win 10 euro; Muzeum Higieny 8 euro 
 • innych opłat niż wymienione powyżej,
 • napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla 25 osób.

Plan podróży

1 dzień

POLSKA – BUDZISZYN/ HISTORIA I MUSZTARDA – MIŚNIA/PORCELANA/ SAKSOŃSKI SZLAK WINNY(K)
Wyjazd z Wrocławia we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Budziszyna, położonego we wschodniej części Saksonii, który oczarowuje swoją piękną, zabytkową starówką, pełną historycznych budowli, największym w Niemczech kościołem dla katolików i protestantów, oryginalnymi serbołużyckimi tradycjami i „ostrymi” specjałami na bazie musztardy, która jest tutaj specjalnością. Spacer po miasteczku z przewodnikiem, zwiedzanie najciekawszych atrakcji, wizyta w muzeum musztardy. czas wolny na obiad. Przejazd do Miśni, gdzie czeka nas zwiedzanie miśnieńskiej manufaktury porcelany. Na dwóch piętrach muzeum będziemy podziwiać ponad 300 letnią historię „białego złota”, czyli pierwszą europejską porcelanę, jej znakiem rozpoznawczym są dwa krzyżujące się ze sobą miecze. Na własne oczy zobaczymy technologię wytwarzania porcelany. W manufakturze znajduje się restauracja i kawiarnia Meissen, gdzie można wstąpić na kawę i ciasto, gdzie wszystko  serwowane jest oczywiście na porcelanie miśnieńskiej. Spacer po miasteczku. Na koniec czeka nas degustacja wina na Saksońskim Szlaku Winnym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

DREZNO (Ś)
Po śniadaniu zwiedzanie Drezna, niemieckiej perły baroku. Zobaczymy m.in. Zwinger, będący dumą barkowego Drezna, mieszczący m.in. Galerię Dawnych Mistrzów, Zwiedzanie Zamku Rezydencyjnego, którego początki sięgają XII w. Zobaczymy Plac Teatralny, jeden z najpiękniejszych w świecie, Plac Zamkowy z mostem Augustowskim, najstarszym na północy Niemiec, Opera Sempera, Tarasy Bruehla – jedyną w swoim rodzaju historyczną promenadę, Kościół Frauenkirche z kamiennym dzwonem i krzyżem pojednania. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju z epoki. Czas wolny na obiad.  Po południu odwiedzimy niezwykle interesujące Muzeum Higieny, do największych atrakcji należy niezmiennie wystawa stała o nazwie „Przygoda – człowiek” – Przygodę zaczynamy w pierwszym pomieszczeniu, które przedstawia, jak na przestrzeni wieków zmieniało się postrzeganie ludzkiego organizmu. Kolejne sale tematyczne stałej wystawy to: Życie i Śmierć, Jedzenie i Picie, Seksualność, Mózg człowieka, Ruch oraz Piękno, Skóra, Włosy.  To niezwykle ciekawe Muzeum jest szczególnie godne odwiedzania w czasach, gdy temat higieny tak ściśle wiąże się ze zdrowiem. Późnym popołudniem wyruszamy w drogę powrotną do Polski.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie