Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

UZBEKISTAN

 • Uzbekistan

Opis

10.09 – 20.09.2023

Zapraszamy do wyjątkowego Uzbekistanu. Pewnie wielu z Was Uzbekistan może kojarzyć się z krajem, który ma klimat  „postsowiecki”, a to bardzo błędna opinia. Uzbekistan ma ponad 2700 lat historii, w tym wspaniały rozwój podczas „ery Jedwabnego Szlaku”, czasów Timura Zdobywcy, jednego z trzech największych twórców Imperiów w historii Świata. Tylko 70 lat przypadło na czasy sowieckie.

Uzbekistan jest orientalną perełką, która zachwyca ilością i klasą zabytków. Do tego Uzbekistan należy do jednego z 5 najbezpieczniejszych krajów świata i do jednego z najczystszych. Zatem czas, aby „poczuć w sobie dziecko” i przenieść się do kraju, który idealnie mógłby stanowić tło dla „Baśni z 1001 Nocy”

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • TRASA JEDWABNEGO SZLAKU
 • IMPERIUM TAMERLANA
 • WSPOLNE GOTOWANIE
 • JEDWABIE I TIUBIETIEJKI

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni
Dostępne terminy wypraw

1375 USD + 2120 PLN/os. + bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1375 USD + 2120 PLN przelot (ok 2900 pln)
 • dopłata do jedynki: 290 USD/os  
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 12 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników
CENA OBEJMUJE
 • przelot wewnętrzny Taszkient – Urgench 
 • transport autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości uczestników  
 • transport taksówkami do Shakhrisabz
 • przejazd szybkim pociągiem typu  AVE z Samarkandy do Taszkientu (klasa ekon.)
 • przejazd szybkim pociągiem typu AVE z Buchary do Samarkandy (klasa ekon.)
 • noclegi 4*/5* (pok. 2-os.)
 • wczesne zakwaterowanie w dniu przelotu do Taszkientu
 • posiłki 3 x dziennie – wg programu (Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja) – bez napoi
 • 1 obiad połączony z pokazem gotowania w Bucharze
 • wycieczki według programu
 • pokaz folklorystyczny z pokazem mody w Bucharze
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • opiekę lokalnych przewodników
 • bilety wstępu wg programu
 • butelkę 1l wody mineralnej dziennie/osobę
 • degustacja wina – 1 0 gatunków/os
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe i zachorowanie na Covid)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podróżowanie w kameralnej grupie
 CENA NIE OBEJMUJE
 • przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa- Taszkient – Warszawa z przesiadką
 • biletu pilota – koszt dzielony na wszystkich Uczestników 
 • pozostałych posiłków poza wymienionymi w programie
 • napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi, opłaty za fotografowanie, hamman)
 • obowiązkowych testów na Covid- 19 – obowiązkowy test przed wylotem z Uzbekistanu (koszt 25 USD/os.); na dzień sporządzenia oferty linie Turkish Airlines nie wymagają testów przy przelotach tranzytowych przez Turcję.

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Uzbekistanie

Uzbekistan jest otwarty dla turystów. Aby wjechać do kraju, Klient musi okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż na 72h przed przylotem. Brak dodatkowych testów po przylocie. Brak kwarantanny. Nawet jeśli turysta jest już zaszczepiony, nadal trzeba mieć wykonane powyższe testy na Covid-19. 

Podczas realizacji programu  brak ograniczeń w odwiedzaniu restauracji i kawiarni. Wszystkie restauracje, centra handlowe, sklepy, kina, muzea i atrakcje są otwarte i dostępne dla turystów. W miejscach publicznych wymagane jest noszenie maseczek. Maseczkę można zdjąć w restauracji lub kawiarni po zajęciu stolika. Klienci mogą usiąść w restauracjach bez żadnych ograniczeń.

W części hoteli śniadanie podawane jest w formie bufetu. Istnieje możliwość zamówienia posiłków do pokoju (a la carte).

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

 

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TASZKIENT  

Przenosimy się w czasie, niemal do Baśni Szeherezady. Lecimy do magicznego Uzbekistanu, do Taszkientu.

2 dzień

TASZKIENT (Ś, O, K)  

Przylatujemy nad ranem, jedziemy do hotelu na zasłużony wypoczynek, potem czeka nas leniwe śniadanie. Poznajemy stolicę kraju, ale też ciekawe Poloniki: zwiedzanie Kościoła rzymskokatolickiego wraz z Pomnikiem Żołnierzy Polskich. Ponadto bardzo ciekawy Pomnik Ofiar II Wojny Światowej  z dziesiątkami mosiężnych tablic i wyrytych na nich tysiącami nazwisk. Następnie przeniesiemy się aż do VII wieku, aby zobaczyć jedną z najstarszych i największych na świecie ksiąg koranicznych w zabytkowej medresie. Przed nami ekscytująca podróż przez stulecia. Po południu, na klimatycznymi lokalnym targu będziemy mogli nabyć pyszne bakalie. Na nocleg wracamy do hotelu.

3 dzień

TASZKIENT – URGENCH – KHIVA (Ś,O,K)  

Po śniadaniu lecimy do Urgench, a następnie jedziemy do położonej nieopodal Khivy. To wyjątkowe miasto-muzeum (UNESCO) okolone murem, liczące ponad 2500 lat historii. Wspaniale jest posłuchać o medresach, czyli szkołach koranicznych, średniowiecznych obyczajach i kupcach jedwabnego szlaku. Idealne kompozycje do zdjęć przy turkusowo-zielonych majolikach fasad budynków. Kolacja u rodziny w Khivie, siedząc na miękkich sofach-łożach będziemy delektować się posiłkiem. Nocleg w Khivie

4 dzień

KHIVA – BUCHARA (Ś,O,K)  

Śniadanie w hotelu, a następnie podróż do Bukhary, przez tajemniczą czerwoną pustynię „Kyzyl-Kum”, terytorium „Khorezm”, które w przeszłości nazywano „Państwom Tysiąca i Stu Miast”. Jakie tajemnice kryją się na tej pustyni, to jest coś, co archeolodzy i historycy będą starali się odkryć w przyszłości? W międzyczasie zapraszamy do oglądania egzotycznych krajobrazów pustyni z wędrującymi wielbłądami, koczowniczymi jurtami i starą rzeką Amudaria (Oxus).
I pomyśleć, że w dawnych czasach trasa z Khivy do Buchary trwała ponad miesiąc. Dotarcie do Bukhary, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Bucharze.

5 dzień

BUCHARA (Ś,O,K)  

Poranna wycieczka niedaleko za miasto na zwiedzanie ciekawego mauzoleum Bahouddin Nakshbandi (XVI-XIX w.), przy okazji wizyty w letniej rezydencji Sitorai-Mokhi-Hossa zobaczymy budowlę przypominającą tę z Petersburga, czy to przypadek? Dziś wspólnie przygotowujemy obiad pod okiem  szefa kuchni. W menu plov i inne pyszności.

Popołudnie wolne na relaks, możliwość wizyty w Hammanie (koszt ok. 27 USD/os).
Wieczorem kolacja, a następnie unikalne połączenie pokaz folklorystycznego z pokazem mody. Nocleg w Bucharze.

6 dzień

BUCHARA (Ś,O,K)  

Po śniadaniu zwiedzamy miasto, w którym urodził się m.in. Avicenna, zwany Ojcem współczesnej medycyny.  Podczas spaceru pośród turkusowo błękitnych medres z filigranową ornamentyką posłuchamy wielu szalenie ciekawych historii Jedwabnego Szlaku, oglądając Cytadelę z IV w.p.n.e., Mauzolea, Meczaty i Minarety. Kolacja w klimatycznej restauracji. Po kolacji spacer wąskimi uliczkami antycznej Buchary i zakupy pięknych jedwabi, jak na jedwabny szlak przystało.

7 dzień

SHAKHRISABZ – SAMARKANDA (Ś,O,K)  

O poranku ruszamy do Shakhrisabz (ok. 2,5 godz.). To tutaj urodził się słynny Timur Chromy, twórca jednego z trzech największych imperiów na świecie, obok Aleksandra Wielkiego i Czyngis Chana. Do dzisiaj zachowały się części XIV wiecznego Pałacu. Niegdyś brama wjazdowa liczyła aż 70 metrów, a po majolikowych ścianach spływała woda. Zobaczymy także kryptę Jahangira i Omara (synów Timura). Innymi pięknymi miejscami w Shakhrisabz są zespół Dorut-Tilovat („Błękitny meczet”, XIV w.) – mauzoleum mentora duchowego Timura- Shamsiddina Kulola, mauzoleum Gumbazi-Seyidona (XVI w.), Meczet Kok-Gumbaz (1435) i Meczet Chazrat-Imam (XIV w.). Możemy też udać się z wizytą na cmentarz polskich żołnierzy armii generała Andersa w Shakhrisabz.  Piękna trasa na popołudnie, prowadząca przez góry do Samarkany Kolacja i nocleg w Samarkandzie.

8 dzień

SAMARKANDA (Ś,O,K)  

Po śniadaniu zwiedzamy centrum Samarkandy, zdawać by się mogło, że już nie ma nic piękniejszego, a jednak – zabytki Registanu z przepiękną ornamentyką, historie chwytające za serce opowiadane przy meczecie Bibi Kahnym nazwanego tak na cześć ukochanej Timura. Zwiedzmy też baśniowo kolorowe Mauzoleum Guri Emir skrywające Grób Tamerlana (XIV-XV w). Po południu wizyta w lokalnej wytwórni wina. Przewodnik opowie nam o tutejszych trunkach. Następnie degustacja wielu win i koniaków, w tym słynnej nalewki ziołowej Samarkandy o orginalnym smaku. Możliwość zakupu degustowanych trunków. Kolacja i nocleg w Samarkandzie.

9 dzień

SAMARKANDA – TASZKIENT (Ś,O,K)  

Po śniadaniu wycieczka do fabryki jedwabiu a także pokaz wytwarzania papieru. Następnie zwiedzimy szalenie ciekawe architektonicznie Obserwatorium Ulugbeka (XV w.), Muzeum Afrosiab oraz grób św. Daniela. Po południu przejedziemy szybkim pociągiem do Taszkentu (osiąga prędkość do 230km/h). Kolacja pożegnalna i nocleg w Taszkiencie.

10 dzień

TREKKING – PARK NARODOWY UGAM – CHATKAL (Ś,O,K)

Po śniadaniu czeka nas aktywny dzień w otoczeniu pięknej przyrody na terenie Parku Narodowego Ugam-Chatkal położonego około 80 km od Taszkientu. 4 godziny trekkingu pośród majestatycznej natury. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu chwila relaksu nad jeziorem Charvak. Powrót do Tszakientu na klację i nocleg.

11 dzień

TASZKIENT – WYLOT DO POLSKI  

Wcześnie rano  transfer na lotnisko i przelot do Warszawy. Przylot do kraju i zakończenie naszej wyjątkowej przygody.

Ważne: UBEZPIECZENIE– Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.
Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie