Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

UZBEKISTAN

 • Uzbekistan

Opis

Tym razem zapraszamy do wyjątkowego Uzbekistanu. Pewnie wielu z Was Uzbekistan może kojarzyć się z krajem, który ma klimat  „postsowiecki”, a to bardzo błędna opinia. Uzbekistan ma  ponad 2700 lat historii, w tym wspaniały rozwój podczas „ery Jedwabnego Szlaku”, czasów Timura Zdobywcy, jednego z trzech największych twórców Imperiów w historii Świata. Tylko 70 lat przypadło na czasy sowieckie.

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży. Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Państwu zaproponować podróż do Uzbekistanu

Uzbekistan jest orientalną perełką, która zachwyca ilością i klasą zabytków. Do tego Uzbekistan należy do jednego z 5 najbezpieczniejszych krajów świata i do jednego z najczystszych. Zatem czas, aby „poczuć w sobie dziecko” i przenieść się do kraju, który idealnie mógłby stanowić tło dla „Baśni z 1001 Nocy”

Uzbekistan jest mało znanym krajem położonym z dala od popularnych szlaków turystycznych. Życie toczy się tu powoli, można pić herbatę, rozmawiać lub po prostu spoglądać w dal. Czas i odległość są naznaczone wielowiekową historią najazdów plemion koczowniczych, Persów, Turków, Mongołów, Arabów… Nazywany Krajem Baśni z 1000 i jednej nocy, kryje wśród piasków pustyni nieprzebrane skarby – wspaniale zachowane miasta, które od setek lat rozbudzają wyobraźnię podróżników. Samarkanda, Chiwa czy Buchara to perły architektury, ku którym przez ponad dwa tysiące lat prowadził karawany kupców Jedwabny Szlak – najdłuższa droga handlowa lądowo-morska w starożytności. Meczety, medresy i pałace Uzbekistanu były świadkami rozkwitu i upadku jednego z najpotężniejszych imperiów w dziejach świata – imperium Tamerlana. Współczesny Uzbekistan jest państwem świeckim, jednakże kultura islamu jest obecna w społeczeństwie uzbeckim.

Wiemy, jak bardzo każdy z nas spragniony jest podróżowania i odpoczynku, stąd nasz program łączy zwiedzanie, aktywności i błogie lenistwo.

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena dla grupy 12 osób: 7099 PLN/os. + bilet lotniczy

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot wewnętrzny Taszkient – Urgench wraz z opłatami lotniskowymi
 • transport autokarem lub mikrobusem w zależności od ilości uczestników zgodnie z programem
 • transport taksówkami do Shakhrisabz
 • przejazd szybkim pociągiem typu  AVE z Samarkandy do Taszkientu (klasa ekon.)
 • przejazd szybkim pociągiem typu AVE z Buchary do Samarkandy (klasa ekon.)
 • zakwaterowanie w hotelach 4*/5* (pok. 2-os.), dopłata do pok. 1-os. 230 USD/os.
 • wczesne zakwaterowanie w dniu przelotu do Taszkientu
 • posiłki wg programu (Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja) – bez napoi
 • jeden obiad połączony z pokazem gotowania w Bucharze
 • wycieczki według programu
 • pokaz folklorystyczny z pokazem mody w Bucharze
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • obsługę lokalnych angielskojęzycznych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
 • butelkę 1l wody mineralnej dziennie/osobę
 • degustacja wina – 1 0 gatunków/os
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe i zachorowanie na Covid)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podróżowanie w kameralnej grupie

 CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa- Taszkient – Warszawa z przesiadką
 • biletu pilota – koszt dzielony na wszystkich Uczestników 
 • pozostałych posiłków poza wymienionymi w programie
 • napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych i lokalnej obsługi, opłaty za fotografowanie, hamman)
 • obowiązkowych testów na Covid- 19 – obowiązkowy test przed wylotem z Uzbekistanu (koszt 25 USD/os.); na dzień sporządzenia oferty linie Turkish Airlines nie wymagają testów przy przelotach tranzytowych przez Turcję. 

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Uzbekistanie

Uzbekistan jest otwarty dla turystów. Aby wjechać do kraju, Klient musi okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż na 72h przed przylotem. Brak dodatkowych testów po przylocie. Brak kwarantanny. Aby opuścić kraj również wymagany jest test PCR wykonany nie wcześniej niż na 72h przed wylotem. Koszt to 25 USD/os. Test odbywa się w hotelu. Nawet jeśli turysta jest już zaszczepiony, nadal trzeba mieć wykonane powyższe testy na Covid-19. 

Podczas realizacji programu  brak ograniczeń w odwiedzaniu restauracji i kawiarni. Wszystkie restauracje, centra handlowe, sklepy, kina, muzea i atrakcje są otwarte i dostępne dla turystów. W miejscach publicznych wymagane jest noszenie maseczek. Maseczkę można zdjąć w restauracji lub kawiarni po zajęciu stolika. Klienci mogą usiąść w restauracjach bez żadnych ograniczeń.

W części hoteli śniadanie podawane jest w formie bufetu. Istnieje możliwość zamówienia posiłków do pokoju (a la carte).

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TASZKIENT  
Przenosimy się w czasie, niemal do Baśni Szeherezady. Lecimy do magicznego Uzbekistanu, do Taszkientu.
WARSZAWA – ISTAMBUŁ 10:20 13:50
ISTAMBUŁ – TASZKIENT  18:45 01:00+1 dzień

2 dzień

TASZKIENT (Ś, O, K)  

Przylatujemy nad ranem, jedziemy do hotelu na zasłużony wypoczynek, potem czeka nas leniwe śniadanie.  Poznajemy stolicę kraju, w tym jest czas na poloniki: zwiedzanie Kościoła rzymskokatolickiego wraz z Pomnikiem Żołnierzy Polskich. Ponadto: Plac Niepodległości, Statua Amira Timura, bardzo nastrojowy Pomnik Ofiar II Wojny Światowej  z dziesiątkami mosiężnych tablic i wyrytych na nich tysiącami nazwisk, robi wrażenie. Następnie przeniesiemy się aż do VII wieku, aby zobaczyć jedną z najstarszych i największych na świecie ksiąg koranicznych.

Wycieczka po starej części Taszkentu: Zobaczymy kompleks Khazrat-Immam, ze szkołą koraniczną – medresą Barak Khan. Budowla wyróżnia się wyjątkowym pięknem – uwagę turystów przyciągają między innymi misterne mozaiki pokrywające ściany budynku. Niegdyś miała duże znaczenie jako uczelnia, obecnie zwraca się uwagę przede wszystkim jako miejsce przechowywania jednego z najważniejszych zabytków świata muzułmańskiego, czyli Koranu z Kalifatu Osmańskiego, a także wiekowych manuskryptów. meczetem Tillia Cheik z imponującą biblioteką oraz mauzoleum Abu Kaffal Chachi z XVI wieku. Dalej zobaczymy medresę Kukeldash, największą z 17 medres stolicy. Szkoła została założona w XVI wieku i szybko stała się ważnym ośrodkiem edukacyjnym regionu. Przez lata zmieniała jednak swoje funkcje – przez pewien czas była między innymi miejscem, gdzie kupcy mogli zostawiać na noc swój towar. Obecnie wróciła do dawnego statusu, a dziś oprócz nauk koranicznych i języka arabskiego wykłada się tu także nauki ścisłe. Także kobiety pobierają w Kukaldesz edukację. Odwiedzimy również Meczet Djuma.  Historia Meczetu Piątkowego Juma sięga XI wieku, jednak od tamtego czasu budowla była wielokrotnie przebudowywana, a dziś nie ma wiele wspólnego ze swoim pierwotnym wyglądem. To trzecia co do wielkości tego typu budowla w kraju. Z zewnątrz dość wystawna, a w środku raczej oszczędna ułatwia religijne skupienie.

Po południu, będziemy mogli nabyć pyszne bakalie, gdyby natomiast sprzedawcy postanowili świętować „Dzień pracy”, nabędziemy je w Samarkandzie przed wylotem. Na nocleg wracamy do hotelu.

3 dzień

TASZKIENT – URGENCH – KHIVA (Ś,O K)  

Po śniadaniu przelot do Urgench, a następnie przejazd do położonej nieopodal Khivy, zwiedzanie miasta. To wyjątkowe miasto-muzeum (UNESCO) okolone murem, liczące ponad 2500 lat historii. Każdy kamień ma tu swoją historię. Wspaniale jest posłuchać o medresach, czyli szkołach koranicznych, średniowiecznych obyczajach i kupcach jedwabnego szlaku. Idealne kompozycje do zdjęć przy turkusowo-zielonych majolikach fasad budynków. Kolacja u rodziny w Khivie, siedząc na miękkich sofach-łożach będziemy delektować się posiłkiem.
Nocleg w Khivie.

4 dzień

KHIVA – BUCHARA (Ś, O, K)  

Śniadanie w hotelu, a następnie podróż do Bukhary (440 km, 8h) wzdłuż starego szlaku jedwabnego, po drodze przystanek na obiad.
I pomyśleć, że w dawnych czasach trasa z Khivy do Buchary trwała ponad miesiąc. Dotarcie do Bukhary, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Bucharze.

5 dzień

BUCHARA (Ś, O, K)  
Poranna wycieczka za miasto na zwiedzanie mauzoleum Bahouddin Nakshbandi (XVI-XIX w.). Wizyta w letniej rezydencji Sitorai-Mokhi-Hossa z XIX wieku, przykładu lokalnej i rosyjskiej architektury carów).
Obiad z pokazem gotowania. Pod okiem eksperta nauczymy się przyrządzać lokalny plov (danie z ryżem).
Popołudnie wolne na relaks. Dla chętnych możliwość wizyty w prawdziwym Hammanie (koszt ok. 27 USD/os).
Wieczorem kolacja, a następnie pokaz folklorystyczny połączony z pokazem mody, ciekawa konwencja. Nocleg w Bucharze

6 dzień

BUCHARA (Ś, O, K)  
Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie, miasta w którym urodził się m.in. Ibn Sino (Avicenna), imponujące budowle medres i meczetów z filigranową ornamentyką, feerią barw na pewno nas zauroczą. Podczas spaceru po centrum zobaczymy m. in.: Cytadelę (z IV w.p.n.e.), Mauzoleum Samanidesa (IX w), Chashma Ayub (XIV w,), Meczet, Bazar Coumpol, kolorową Medresę Nodir-Divan-Beghi, kompleks Lyabi-Khauz (XIV- XVII w.), Minaret Kalon (XII w.), Medresę Miri Arab (XVI w.).

Kolacja w klimatycznej restauracji. Po kolacji spacer wąskimi uliczkami antycznej Buchary.

7 dzień

SHAKHRISABZ – SAMARKANDA (Ś, O, K)  
O poranku wsiadamy do szybkiego pociągu i mkniemy do Samarkandy (05:00-06:33). Śniadanie, a następnie małymi prywatnymi samochodami  ruszamy do Shakhrisabz (ok. 2,5 godz.). To tutaj urodził się słynny Timur Chromy, twórca jednego z trzech największych imperiów na świecie, obok Aleksandra Wielkiego i Czyngis Chana. Do dzisiaj zachowały się części XIV wiecznego Pałacu. Niegdyś  brama wjazdowa liczyła aż 70 metrów, a po majolikowych ścianach spływała woda. Zobaczymy także kryptę Jahangira i Omara (synów Timura). Innymi pięknymi miejscami w Shakhrisabz są zespół Dorut-Tilovat („Błękitny meczet”, XIV w.) – mauzoleum mentora duchowego Timura- Shamsiddina Kulola, mauzoleum Gumbazi-Seyidona (XVI w.), Meczet Kok-Gumbaz (1435) i Meczet Chazrat-Imam (XIV w.). Możemy też udać się z wizytą na cmentarz polskich żołnierzy armii generała Andersa w Shakhrisabz. Wracamy do Samarkandy. Kolacja i nocleg w Samarkandzie.

8 dzień

SAMARKANDA (Ś, O, K)  
Po śniadaniu zwiedzamy centrum Samarkandy: tutaj niemal każdy monument jest zachwycającym dziełem sztuki – Plac Registan – Medrasa Ulug Bega (XV w), Medrasa Shir-Dor (XVII w), Medrasa Tilla-Kori (wiek XVII).

Kompleks architektoniczny Shakhi-Zindeh (XI-XV w) – jeden z najbardziej tajemniczych i niepowtarzalnych zabytków architektonicznych w Samarkandzie, znajduje się niedaleko meczetu Bibi-Khanym, nazwanego tak na cześć ukochanej Timura.

Zwiedzmy też baśniowo kolorowe Mauzoleum Guri Emir skrywające Grób Tamerlana (XIV-XV w).

Po południu wizyta w lokalnej wytwórni wina nazwanej imieniem Khovrenko. Przewodnik opowie nam o tutejszych trunkach. Następnie degustacja 10 rodzajów win i koniaków, w tym słynnej nalewki ziołowej Samarkandy o orginalnym smaku. Możliwość zakupu degustowanych trunków.

Kolacja i nocleg w Samarkandzie.

9 dzień

SAMARKANDA – TASZKIENT (Ś, O, K)  

Po śniadaniu wycieczka do fabryki jedwabiu – pokaz wytwarzania papieru.

Następnie zwiedzimy Obserwatorium Ulugbeka (XV w.), Muzeum Afrosiab oraz grób św. Daniela.

Po południu przejedziemy szybkim pociągiem do Taszkentu (osiąga prędkość do 230km/h). Kolacja pożegnalna  i nocleg w Taszkiencie.

10 dzień

TASZKIENT – WYLOT DO POLSKI  

Wcześnie rano  transfer na lotnisko i przelot do Warszawy (via Istambuł). Przylot do kraju i zakończenie naszej wyjątkowej przygody.

TASZKIENT  ISTAMBUŁ              08:50 12:05

ISTAMBUŁ  WARSZAWA           16:40  18:00

PROPONOWANY PRZELOT:

TK1266  20.09   Warszawa – Istambuł          10:20 13:50

TK 370   20.09    Istambuł – Taszkient          18:45 01:00+1 dzień

TK 369   29.09   Taszkient – Istambuł           08:50 12:05

TK1765   29.09  Istambuł – Warszawa         16:40 18:00

Ważne: UBEZPIECZENIE– Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.
Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

PROPONOWANE HOTELE – kategoria lokalna (lub podobne)

MIASTO Hotel
Taszkient Courtyyard by Mariott 5***** lub podobny
Buchara Asia Bukhara 4 **** lub podobny
Samarkanda Dilimah Premium Luxury 4 **** lub podobny
Khiva Asia Khiva 4 **** lub podobny

 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
13 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs

8 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku,

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
10 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
MEKSYK I GWATEMALA
Poznawcze
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Gwatemala pełna kolorów. Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie