Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Północna

USA - ZACHODNIE WYBRZEŻE

 • USA

Opis

Kiedy wjeżdza się do Las Vegas od wschodu, rozstępują się niebotyczne góry i otwiera się Sezam. Wjeżdzamy właśnie do najbardziej zaludnionego miasta w Nevadzie, gdzie życie zaczyna się po północy. A nawet jeśli chcemy rozpocząć życie nocne przed południem, wszystkie kasyna światowej stolicy hazardu zaoferują nam taką możliwość. Zachodnie wybrzeże USA jest jednym z najciekawszych krajobrazowo rejonów kraju. To właśnie tu znajduje się Grand Canyon, którego majestatu i ogromu nie odda żadne zdjęcie ani żaden film. Tutaj też zobaczymy Park Narodowy Yosemite, gdzie wysokości wahają się od 648 do 3997 m n.p.m. i istnieje pięć stref roślinności w liczbie 7000 gatunków. Możemy odwiedzić Bryce Canyon, znany z różowych, ostrych strzelistych skał przypominających ciasno stojące postaci, czy Zion National Park słynący z niemal rajskich widoków. Odwiedzając ten niewielki obszar Stanów Zjednoczonych nie można zapomnieć również o światowej stolicy filmu – Hollywood, gdzie wprost na ulicy czekają na nas Marylin Monroe czy Elvis Presley, oczywiście jako figury woskowe. Warto wspomnieć także o największej na świecie betonowej konstrukcji, którą jest monumentalna wręcz zapora Hoovera na rzece Kolorado (224,1 m wys.), obecnie 38. elektrownia wodna pod względem wielkości na świecie.

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 3500 USD/os. ( dla grupy min 20 os.)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotniska
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 920 USD/os.
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika-opiekuna podczas całego pobytu w USA (przewodnik będzie czekał na grupę po przylocie w San Francisco)
 • bilety wstępu do obiektów podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu Warszawa – San Francisco; Los-Angeles – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi – koszt od 2500 PLN/os. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.
 • wycieczek i atrakcji wymienionych w programie jako opcjonalne/fakultatywne.
 • Wizy/Esta do USA.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SAN FRANCISCO (K)
Spotkanie na lotnisku, odprawa biletowo-paszportowa i przelot do San Francisco przez jeden z portów europejskich. Przylot do San Francisco, powitanie przez polskojęzycznego przewodnika, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie kolacja i nocleg.

2 dzień

SAN FRANCISCO (Ś, O)
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od słynnego więzienia Alcatraz, następnie zobaczymy najważniejsze miejsca San Francisco jak: Lombard Street, Union Square, Chinatown, dzielnicę włoską, Ghirardelli Square, most Bay Bridge oraz słynny most Golden Gate, nabrzeże Fisherman’s Wharf. Udamy się też na punkt widokowy Alamo Square, na jednym ze wzgórz, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Czeka nas również przejazd kultową kolejką Cable Car. W trakcie zwiedzania zjemy obiad. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem proponujemy Państwu (fakultatywnie) wyjście na kolację w restauracji z muzyką jazzową na żywo.

3 dzień

PARK NARODOWY YOSEMITE (Ś, O)
Po śniadaniu wycieczka do parku Yosemite w zachodniej części kraju w stanie Kalifornia, na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. To trzeci najstarszy park w USA, a jego charakterystycznym znakiem są ogromne masywy z granitu oraz wysokie wodospady. Częścią parku jest kompleks leśny, w którym rosną najstarsze drzewa świata. Są nimi sekwoje olbrzymie, które obecnie mają po 3200 lat. W trakcie wycieczki obiad. Powrót do San Francisco i nocleg.

4 dzień

SAN FRANCISCO – SAN LUIS OBISPO (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, przejazd na południe Kalifornii autostradą numer 1, biegnącą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, która obfituje w przepiękne krajobrazy – górzyste z jednej strony i wi-doki na ocean z drugiej. Przejazd 17 Mile Drive, która jest najbardziej znanym odcinkiem tej trasy. Przyjazd do San Luis Obispo, gdzie będziemy mogli zwiedzić Hearst Castle, należący do magnata prasowego Williama Randolpha Hearsta. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w San Luis Obispo.

5 dzień

SAN LUIS OBISPO – LOS ANGELES (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, przejazd do Los Angeles, gdzie proponujemy zwiedzanie miasta i okolic. Podczas zwiedzania zobaczymy najsłynniejsze obiekty rejonu – napis Hollywood, Aleję Gwiazd, „Dolby Theatre”, w którym co roku rozdawane są prestiżowe nagrody filmowe Oscary, okolice Hollywood oraz Beverly Hills. Po południu czas wolny na zakupy na słynnej Rodeo Drive lub opcjonalna wizyta w bibliotece prezydenta Ronalda Reagana, gdzie będziemy mieli okazję zetknięcia się z młodą historią Stanów Zjednoczonych i zobaczymy eksponat Air Force One oraz gabinet owalny prezydenta. Nocleg w Los Angeles.

6 dzień

LOS ANGELES – LAS VEGAS (Ś, O)
Śniadanie w hotelu, przejazd do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się w Calico Ghost Town, które niegdyś było osadą ludzi trudniących się wydobywaniem srebra. Kiedy złoża srebra się skończyły, ludzie opuścili to miejsce, w którym do dzisiaj są zachowane oryginalne budynki z roku 1800. Po południu zwiedzanie Las Vegas, które znane jest jako Światowa Stolica Rozrywki. Miasto słynie z ogromnych kasyn i eleganckich restauracji. Tutaj także znajduje się 19 z 25 największych hoteli świata. Nocleg w Las Vegas.

7 dzień

LAS VEGAS – PAGE (Ś, O)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejsza trasa prowadzi przez słynne i malownicze parki narodowe Stanów Zjednoczonych, do których dojedziemy zwiedzając po drodze tamę Glen Canyon. Tama Glen Canyon jest betonową konstrukcją w kształcie łuku, zbudowaną na rzece Kolorado, aby regulować przepływ wody z górnej części rzeki do dolnej. Kontynuując trasę dotrzemy do Parku Narodowego Zion, który został założony jako pierwszy w stanie Utah i nazwany przez mormońskich osadników Syjonem. Można w nim znaleźć ścieżki pradawnych ludzi oraz masywne formacje skalne w kolorach kremu, różu oraz czerwieni, które zatapiają się w głębokim błękicie nieba. Kontynuując naszą wyprawę, odwiedzimy Bryce Canyon, który zasłynął na cały świat swoją unikalną geologią oraz licznymi amfiteatrami wyrzeźbionymi w skałach. Nocleg w Page.

8 dzień

PAGE – CHINLE (Ś, O)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia podczas przejazdu zwiedzimy The Monument Valley, który był planem filmowym dla większości westernów w Stanach Zjednoczonych oraz Canyon de Chelly, gdzie zobaczymy unikalne formacje piaskowców. Tereny, które będziemy zwiedzać, są kolebką dla wielu grup etnicznych Indian amerykańskich. Po drodze będzie wiele okazji, aby zatrzymać się w przydrożnych sklepikach i zakupić ręcznie robione indiańskie pamiątki lub po prostu porozmawiać z ludźmi, dla których ziemie te były domem od setek lat. Nocleg w Chinle.

9 dzień

CHINLE – FLAGSTAFF (Ś, O)
Śniadanie w hotelu. Kontynuując wyprawę odwiedzimy Park Narodowy Petrified Forest National Park oraz Kolorową Pustynię, która jest utworzona z drobnoziarnistych, wielokolorowych kamieni, ułożonych warstwowo. Bogata zawartość złóż żelaza i magnezu sprawia, ze warstwy te mają różne kolory. Zobaczymy również Krater Barringera, którego średnica przekracza długość kilometra. Dla chętnych możliwość wieczornego wyjścia do słynnego „Museum Club” na nocną zabawę. Nocleg we Flagstaff.

10 dzień

FLAGSTAFF – WIELKI KANION – LAS VEGAS (Ś, O)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejsza trasa prowadzi nad majestatyczny Wielki Kanion, gdzie będziemy mogli podziwiać piękno i potęgę tego cudu natury. Podczas wizyty nad Zachodnią Krawędzią Wielkiego Kanionu wejdziemy na szklany pomost zwisający nad przepaścią. Trasa dzisiejszego dnia prowadzi wzdłuż historycznej drogi Route 66. Drogę wybudowano w latach 30. XX wieku jako jedną z pierwszych autostrad amerykańskich. Z czasem stała się najsłynniejszą drogą w Ameryce. Zatrzymamy się również nad słynną Tamą Hoovera, która w tamtych czasach była największą konstrukcją budowlaną stworzoną przez człowieka. Tama Hoovera jest cudem technologii inżynieryjnej. Jej projekt był bardzo kontrowersyjny, gdyż kosztował życie ponad stu osób. Kontynuacja przejazdu do Las Vegas. Nocna wizyta w kasynach i możliwość spróbowania szczęścia w hazardzie. Fakultatywnie możliwość wyjścia na jeden z wielu show-spektakli, oferowanych przez liczne hotele. Nocleg w Las Vegas.

11 dzień

POŻEGNANIE Z USA (Ś)
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Los Angeles. Wylot z Los Angeles do Polski.

12 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy przez jeden z portów europejskich i zakończenie amerykańskiej imprezy na Wschodnim Wybrzeżu.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie