Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

WYCIECZKI DO TANZANII - ZANZIBAR

 • Tanzania
 • Zanzibar

Opis

Tanzania przyciąga tych, którzy chcą na żywo zobaczyć niezwykłe zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Właśnie tutaj można wybrać się na safari albo obejrzeć wielką migrację antylop – niezwykły spektakl natury. W granicach Tanzanii znajdują się najsłynniejsze parki narodowe Afryki – Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Kilimandżaro oraz Park Narodowy Aruszy. Pierwszy znany jest przede wszystkim z wielkiej migracji antylop gnu, która odbywa się w okresie od maja do lipca, oraz ze śladów stóp hominidów, datowanych na ponad 3,5 mln lat. Drugi, słynie z masywu Kilimandżaro, najwyższego szczytu w Afryce. W trzecim można wejść na górę Meru, spróbować swoich sił w trakcie spływu kajakowego na rzece Uso albo zobaczyć stada flamingów przy jeziorze Momella.
Zanzibar to niewielka, tropikalna wyspa na Oceanie Indyjskim, tuż u wschodnich wybrzeży Afryki. Jedno z najbardziej urokliwych i tajemniczych miejsc Afryki. Pełna bujnej, podzwrotnikowej roślinności, przyciąga turystów przepięknymi plażami, gorącym klimatem oraz otwartością i gościnnością mieszkańców. Zanzibar to mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej. Jest idealnym miejscem dla amatorów nurkowania, oceanicznego wędkowania i wylegiwania się na tropikalnych piaszczystych plażach.

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA 16 os. od 4800 USD/os

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot lokalny na trasie Manyara – Zanzibar – Dar Es Salaam wraz z opłatami lotniskowymi
 • przejazdy minibusem na trasach lotnisko – hotel – lotnisko
 • przejazdy samochodami terenowymi podczas safari
 • zakwaterowanie w lodge’ach na obszarze Tanzanii oraz w 4* hotelu na Zanzibarze (pok. 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 690 USD/os.)
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje (bez napoi) według programu
 • podczas pobytu na Zanzibarze – formuła ALL INCLUSIVE (zgodnie z ofertą hotelu)
 • wizytę u plemienia Jeziora Eyasi
 • bilety wstępu do parków i rezerwatów
 • lokalne podatki
 • opłatę wylotową na Zanzibarze
 • koszt wizy do Tanzanii – wymagane 2 zdję-cia paszportowe – w paszporcie należy mieć dwie strony wolne, a okres jego ważności nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
 • obsługę lokalnego angielskojęzycznego kierowcy-przewodnika
 • butelkowaną wodę podczas przejazdów
  (1-litrowa butelka na osobę dziennie)
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NWW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu międzynarodowego – koszt przelotu od ok. 3500 PLN/os. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • napoi do posiłków (wyłączając pobyt w hotelu na Zanzibarze w formule ALL INCLUSIVE)
 • napiwków dla lokalnej obsługi – kierowców, bojów hotelowych, przewodników
 • innych opłat niż wymienione powyżej i wydatków natury osobistej
 • ewentualnych wycieczek lokalnych na Zanzibarze

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

WYMAGANE SZCZEPIENIE PRZECIW ŻÓŁTEJ FEBRZE!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TANZANIA

Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, odprawa biletowo-bagażowa, przelot z Warszawy do Tanzanii z przesiadką w porcie europejskim. Przylot do Tanzanii, transfer do lodge na zasłużony odpoczynek.

2 dzień

PARK NARODOWY ARUSHA – PARK NARODOWY TARANGIRE (Ś, O, K)

Po śniadaniu ruszymy na przejażdżkę jeepami, aby przyjrzeć się okolicznej faunie i florze. Park Narodowy Arusha, o powierzchni ok. 137 km kw., położony zaledwie 40 minut drogi od miasta Arusha, uważany jest za małą perłę w tanzańskiej „północnej trasie safari”. Park otaczają górskie szczyty Kilimandżaro oraz Meru, tworząc nieprawdopodobne widoki. Mimo że jest jednym z najmniejszych parków Tanzanii, jest również niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najciekawszych. Następnie przejazd do Parku Narodowego Tarangire, położonego w północnej części kraju. Charakteryzuje się przepięknymi widokami na rozległą trawiastą sawannę z lasami akacjowymi oraz wielkimi baobabami. Jest to drugi park po Ngorongoro pod względem gęstości zamieszkującej go zwierzyny. Nazwa parku pochodzi od rzeki Tarangire, która przepływa przez park. W Tarangire można zobaczyć ogromne stada słoni, to zdecydowanie najlepsze miejsce do ich obserwacji, gdyż występuje tutaj największa ich koncentracja. Słonie razem z zebrami, bawołami i innymi zwierzętami migrują od suchych masajskich stepów do wód rzeki Tarangire w poszukiwaniu wody podczas pory suchej. Obiad w formie suchego prowiantu. Przyjazd do lodge – kolacja i nocleg.

3 dzień

PARK NARODOWY NGORONGORO (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyjazd do Ngorongoro, kaldery wygasłego wulkanu, położonego w północnej części Tanzanii. Po drodze zatrzymamy się z wizytą u plemienia Jeziora Eyasi i Buszmenów, aby poznać ich świat codziennych niezmienionych od wielu wieków rytuałów. Park Narodowy Ngorongoro jest jednym z najważniejszych rezerwatów dzikiej zwierzyny w Afryce. Położony jest wewnątrz wygasłego krateru o średnicy 18-22 km. Krawędzie kaldery sięgają nawet 2500 m n.p.m., natomiast jej położone ok. 600 m. niżej dno stanowi bogate, naturalne pastwisko. Żyje tu liczna i różnorodna zwierzyna, która nie dopuszcza do dużego przyrostu traw, dzięki czemu możliwa jest obserwacja mniejszych drapieżników. Oprócz zebr, gazel, lampartów, szakali i gnu białobrodego występuje też pokaźna populacja czarnego nosorożca. Obiad w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do lodge, czas wolny na odpoczynek i delektowanie się okolicznym krajobrazem. Kolacja i nocleg w lodge.

4 dzień

NGORONGORO (Ś, O, K)

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do podłoża krateru Ngorongoro połączona ze zwiedzaniem osobliwości tego miejsca. Widoki tego dnia, zapierające dech, przywoływać będą biblijne skojarzenia. Na powierzchni krateru wulkanu, który wygasł przed tysiącami lat, zgromadziły się najbardziej charakterystyczne gatunki zwierząt zamieszkujące wschodnią Afrykę. Miejscowy ekosystem przywodzi na myśl olbrzymią Arkę Noego i stwarza, jeśli dopisze szczęście, niepowtarzalną okazję do uwiecznienia na zdjęciach Afrykańskiej Wielkiej Piątki – lwa, słonia, bawoła, nosorożca i lamparta. Obiad w formie suchego prowiantu. Późnym popołudniem powrócimy do lodge. Kolacja i nocleg w lodge.

5 dzień

PARK NARODOWY SERENGETI (UNESCO) (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Serengeti. Zobaczymy wąwóz Olduvai, słynący z najstarszych odnalezionych śladów bytowania człowieka. W centralnej części równiny Serengeti, na wschód od Jeziora Wiktorii, leży jeden z największych i najbardziej znanych parków narodowych świata, będący prawdziwą ostoją nienaruszonej przyrody. Założony w 1929 r. park Serengeti prawie w całości porośnięty jest trawiastą sawanną. Na skraju sawanny leżą pokryte rzadkimi lasami wzniesienia, na zachodzie, w pobliżu jeziora Wiktorii, rosną gęste lasy. W Serengeti jest najwyższa koncentracja wielkich ssaków na naszej planecie. Nazwa parku pochodzi z języka masajskiego i oznacza „nieskończone równiny”. Po obiedzie popołudniowe fotosafari – przejazd samochodami terenowymi i możliwość zobaczenia wielu gatunków dzikich zwierząt. Kolacja i nocleg w lodge.

6 dzień

PARK NARODOWY SERENGETI (UNESCO) (Ś, O, K)

Po śniadaniu wycieczka jeepami po Parku Narodowym Serengeti, słynącym z malowniczej trasy i krajobrazów. Powrót do lodge na obiad, po którym wyruszymy na popołudniową przejażdżkę jeepami w poszukiwaniu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodge.

7 dzień

PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyjedziemy w stronę Parku Narodowego Jeziora Manyara. Po przyjeździe obiad. Park zajmuje obszar 330 km kw., z czego 230 km kw. to Jezioro Manyara. To niezwykłe miejsce leży w cieniu Wielkiej Doliny Ryftowej, której rudobrązowe ściany skalne od strony wschodniej wznoszą się na wysokość 600 m. Jezioro to idealne siedlisko dla wielu gatunków ptaków, a otaczające je tereny zamieszkują niezliczone gatunki zwierząt. Zróżnicowane okolice Jeziora Manyara przyciągają małpy, antylopy, zebry, hipopotamy, krokodyle, bawoły, żyrafy i ogromne ilości słoni. Park jest znany z lwów wspinających się na drzewa i drzemiących na gałęziach, a jezioro to raj dla ptaków pelikanów, kormoranów, gęsi egipskich i bocianów. Popołudniowa jazda jeepami pozwoli przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. Kolacja i nocleg w lodge.

8 dzień

MANYARA – ZANZIBAR (Ś, ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu czas wolny na relaks, około południa przejazd na pas startowy w Manyara, skąd odlecimy na Zanzibar. Przejazd do hotelu (ok. 1h). Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w opcji ALL INCLUSIVE. Głębia zieleni, szum liści palm i turkus oceanu gubiący linię między wodą a niebem… Tak w jednym zdaniu można opisać magiczny Zanzibar. Wyspa słynie nie tylko z najpiękniejszych na świecie plaż, zniewalających widoków, ale także z niezwykle bogatej kultury i historii. To idealne miejsce, aby oddać się błogiemu lenistwu. Znajdą też coś dla siebie osoby preferujące bardziej aktywne formy spędzania czasu wolnego. Jednak to, co przyciąga najbardziej, to ludzie. Swoją serdecznością i wiecznym uśmiechem sprawiają iż Zanzibar jest miejscem, do którego zawsze chce się wracać.

9 dzień

ZANZIBAR (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu możliwość własnej organizacji czasu na Zanzibarze, tropikalnej korzennej wyspie położonej u wybrzeży Afryki Wschodniej. To idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Wyżywienie w formule ALL INCLUSIVE.

10 dzień

ZANZIBAR (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu możliwość własnej organizacji czasu na Zanzibarze, tropikalnej korzennej wyspie położonej u wybrzeży Afryki Wschodniej. To idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Wyżywienie w formule ALL INCLUSIVE…

11 dzień

ZANZIBAR – WARSZAWA (Ś)

Po śniadaniu czas wolny na łapanie ostatnich promieni słońca (wykwaterowanie do godz. 10:00). Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Dar es Salaam.

12 dzień

WARSZAWA

Przylot do Warszawy przez jeden z portów europejskich. Zakończenie imprezy w formule ALL INCLUSIVE.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie