Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

TAJLANDIA - LEJDIS TRIP

 • Tajlandia

Opis

W pierwszej chwili, Europejczykowi może wydawać się, że Tajlandia jest krainą chaosu. Od pierwszego dnia pobytu ten malowniczy kraj zachwyca feerią dźwięków, kolorów, zapachów i smaków. Tutaj zobaczymy niezwykłe złote świątynie z czerwono-zielonymi dachami, wspaniałego Szmaragdowego Buddę, mnichów w szafranowych strojach w podcieniach świątyń i długie łodzie wypełnione warzywami, owocami bądź kwiatami, płynące na targ. Przeszłość w Tajlandii łączy się ze współczesnością jak rzeka z morzem. Wszystko, co było, przenika to, co jest… Zapraszamy na spotkanie z tym niezwykłym krajem, nazywanym „krainą uśmiechu”, gdzie mieszkańcy są gościnni i życzliwi, a życie płynie w zgodzie z tradycją i wymaganiami współczesności.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od 3990 PLN/os. +1850 USD/os ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
  transfery z i na lotnisko
 • transport klimatyzowanym autokarem, ciężarówkami, łodziami, na słoniach
 • noclegi: w hotelach 4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 450 USD/os., nad rzeką Kwai w domkach na wodzie (bez elektryczności)
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady lub/i kolacje według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • przejazd pociągiem nocnym na trasie Ayutthaya – Chiang Mai – Bangkok (miejsca sypialne)
 • lekcję gotowania
 • sesję fotograficzną w strojach tajskich
 • lekcję tańca
 • lekcję jogi
 • kurs carvingu (rzeźby w owocach)
 • tajski masaż w słynnym centrum medycyny
 • safari na słoniach
 • lekcję malowania parasolek
 • wypoczynek w hotelu nad morzem – Pattaya
 • przelot Chiang Mai – Bangkok wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
 • rejs łodzią z kolacją w Bangkoku

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków (ok. 50 USD/os.)
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – BANGKOK
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Bangkoku. Posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

BANGKOK MASAŻ I REJS Z KOLACJĄ (K)
Przylot do Bangkoku, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Bangkok to miasto kontrastów, gdzie drapacze chmur wyrastają ponad złotymi dachami buddyjskich świątyń, a środkiem transportu jest zarazem szybka, nowoczesna kolej, jak i wąska tradycyjna łódka. Popołudniowa wizyta w Świątyni Wat Pho oraz tradycyjny masaż tajski, w jednej z najstarszych szkół medycyny naturalnej. Wieczorem rejs po rzece Chao Praya, podczas którego na pokładzie statku zaserwowana zostanie kolacja. Nocleg w Bangkoku.

3 dzień

BANGKOK (Ś, O)
Na początek, o ile wstaniemy wraz ze skowronkami, poznamy codzienny rytuał obdarowywania mnichów buddyjskich tzw. alms giving. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku. Zobaczymy Wielki Pałac Królewski, najważniejszą świątynię w kraju – Wat Phra Kaew, nazywaną Świątynią Szmaragdowego Buddy, będącą celem pielgrzymek. W świątyni znajduje się najsłynniejszy posąg Buddy, wykonany z jadeitu o zielonkawym odcieniu, który początkowo uznano za szmaragd. Figurę tę datuje się na 43 r. p.n.e, choć znaleziono ją w jednej z wież świątynnych w Chiang Rai dopiero w XV wieku. Posąg zawsze odziany jest w szatę, która zmieniana jest stosownie do pory roku. Wieczorem wjazd na najwyżej położony punkt widokowy Baiyoke Sky Tower – 77 piętro oraz otwartą platformę obrotową – 84 piętro!!! Stąd rozciąga się niezwykła panorama na całe „Miasto Aniołów”. Opcjonalnie wyjście na Galę Boksu Muay Thai – narodowego sportu Tajów. Nocleg w Bangkoku.

4 dzień

BANGKOK – MOST NA RZECE KWAI (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się na Pływający Targ Damnoen Saduak, gdzie od ponad stu lat handluje się warzywami i owocami z małych drewnianych łódeczek. Po drodze przystanek przy plantacji kokosów. Na targu oprócz zakupu pamiątek, degustacji owoców, można też skosztować przepysznej noodle soup, przygotowanej oczywiście na łódce albo ryżu gotowanego w mleku kokosowym z mango. Następnie przejazd do Kanchanaburi. Spacer po słynnym moście na rzece Kwai. W czasach II wojny światowej na pobliskiej rzece Meaklong zbudowano dwa mosty, stanowiące część Kolei Birmańskiej, zwanej „Koleją Śmierci”. Wydarzenia rozsławił film „Most na rzece Kwai” Davida Leana na podstawie powieści Pierre’a Boulle’a. Podróż odcinkiem słynnej „Kolei Śmierci”, następnie przeprawa łodzią do hotelu na tratwach (bez elektryczności). Kolacja przy świecach. Fakultatywnie możliwość uczestnictwa w przedstawieniu tradycyjnych tańców plemienia MON (uchodźców z Birmy). Nocleg w domkach na tratwach, przycumowanych przy brzegu rzeki Kwai.

5 dzień

AYUTTHAYA – CHIANG MAI (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Ayutthaya, dawnej stolicy Syjamu. Przejazd lektyką na słoniu przy parku historycznym Ayutthaya – sesja fotograficzna w tradycyjnych szatach. Zwiedzanie trzech świątyń buddyjskich, ruin dawnej stolicy Tajlandii. W trakcie dnia lunch w lokalnej restauracji. Przejazd na stację kolejową, skąd nocnym pociągiem odjedziemy do Chiang Mai. Na kolację produkty zakupimy w lokalnej „Biedronce”. W pociągu nocne Polek rozmowy i nocleg (przedziały 2-osobowe).

6 dzień

CHIANG MAI (Ś, K)
Po przyjeździe do Chiang Mai śniadanie, a następnie zwiedzanie miasta: wizyta w jednej z najważniejszych świątyń tajskiego buddyzmu Doi Suthep. Ten kompleks świątynny jest chlubą miasta. XVI-wieczne wnętrza oczarują nas połączeniem złota i czerwieni. Na wzgórze świątynne prowadzi 306 zdobionych stopni. Wewnątrz przechowywane są prawdopodobnie relikwie Buddy, jego kość z lewej nogi i miska na jałmużnę. Wedle opowieści, setki lat temu słoń, który przenosił relikwie Buddy, nagle przystanął, zatrąbił, okręcił się trzykrotnie i przyklęknął. To miejsce szybko stało się terenem nowej świątyni. Następnie przejazd do lokalnej wioski słynącej z pięknego rękodzieła. Własnoręczne malowanie papierowych parasolek, które jako wytworne damy po-winnyśmy posiadać, aby ukryć się przed słońcem. Tutaj czeka nas też kolejna atrakcja – nauka klasycznego tańca tajskiego. Kolacja. Cóż, nie pora na sen – wieczorem spacer po Nocnym Bazarze – świetna okazja do zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

7 dzień

BANGKOK – PATTAYA (Ś, O)
Poranna lekcja gotowania pod czujnym okiem tajskiego mistrza. Wczesny lunch w szkole gotowania. Potem czeka nas trekking na słoniach, które przekraczają m.in. koryto rzeki. Spływ tratwami i manewry „a la flisacy”. Transfer na lotnisko – przelot do Bangkoku i przejazd do nadmorskiego kurortu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na błogi relaks i wypoczynek po dniu pełnym wrażeń. Nocleg.

8 dzień

PATTAYA (Ś, K)
Rozpoczniemy dzień od zajęć jogi. Czas na wypoczynek przy hotelowym basenie lub na plaży. Pokaz i nauka rzeźbienia w owocach. Potem zawody na najpiękniejszy filigranowy ażur w owocach. Na koniec wspólna witaminowa uczta. O ile zacznie nas dopadać nuda, albo chęć poznania nowych lądów, proponujemy ciekawe atrakcje (dodatkowo płatne) – wedle potrzeb grupy. Wieczorem możliwość wyjścia na pokaz słynnych Lejdiboys. Nocleg w hotelu przy plaży.

9 dzień

PATTAYA (Ś, K)
Rozpoczniemy dzień od zajęć jogi. Czas na wypoczynek przy hotelowym basenie lub na plaży. Pokaz i nauka rzeźbienia w owocach. Potem zawody na najpiękniejszy filigranowy ażur w owocach. Na koniec wspólna witaminowa uczta. O ile zacznie nas dopadać nuda, albo chęć poznania nowych lądów, proponujemy ciekawe atrakcje (dodatkowo płatne) – wedle potrzeb grupy. Wieczorem możliwość wyjścia na pokaz słynnych Lejdiboys. Nocleg w hotelu przy plaży.

10 dzień

PATTAYA (Ś, O)
Czas na ostatnie zakupy, relaks, uzupełnienie poziomu endorfin przed powrotem do codzienności. Z tym pozytywnym nastawieniem udamy się na lotnisko. Odlot do Europy. Posiłki na pokładzie samolotu.

11 dzień

WARSZAWA
Przylot do kraju i zakończenie unikalnego tajskiego LEJDIS TRIP.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie