Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

SZWAJCARIA KOLEJĄ

 • Szwajcaria

Opis

09.08 – 18.08.2024 

Pociągi panoramiczne jeżdżą po całej Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Pociągi panoramiczne zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Pasażerowie siedzą wygodnie w fotelach, w słuchawkach mają opowieść o tym, co widać za oknem, na jakiej jesteśmy wysokości, o historii samego pociągu i mijanych miasteczek. Elegancko ubrani kelnerzy przyjmują zamówienia na lunch. Nie trzeba będzie jeść go oczywiście na kolanach, wszystkie siedzenia odgradzają stoliki. Zapraszamy w podróż Expresem Lodowcowym, Złotej Przełęczy czy też, smakowicie brzmiącym, Czekoladowym . Ponadto odwiedzimy elegancki Zurych,  międzynarodową Genewę, snobistyczny Zermat czy romantyczną Lucernę. Wjedziemy kolejkami na słynne szczyty, spróbujemy fondue i raclettes oraz poznamy lokalne szczepy win…

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • EXPRES LODOWCOWY
 • POCIĄG „CZEKOLADOWY”
 • SZWAJCARSKIE WINNICE  
 • KOLEJKĄ NA JUNGFRAUJOH I PILATUS 
 • JEZORA I LODOWCE

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-08-09 - 2024-08-18

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 15950 PLN / os. + bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 15950 PLN + przelot  
 • dopłata do jedynki: 2550 PLN
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 14 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • przejazdy pociągami na całej trasie, w tym panoramicznymi i tematycznymi 
 • dopłatę do miejscówek w Ekspresie Lodowcowym
 • noclegi w hotelach 3* w pokoju 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2750 PLN/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • przejazd Pociągiem Czekoladowym wraz z degustacjami
 • osobny transfer bagaży między hotelami
 • przejazdy kolejkami wysokogórskimi w Zermatt, na Jungfraujoh oraz Pilatus
 • rejs statkiem w Lucernie oraz Interlaken
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • opłaty TFG TFP 
 • zestawy słuchawkowe 

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu na trasie Warszawa – Zurych – Genewa – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób, według kursu 1 CHF = 4,35 PLN. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – ZURICH, FINANSOWA STOLICA (O)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Zurichu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po południu spacer po centrum miasta. Odwiedzimy najsłynniejsze miejsca, a przewodnik opowie o historii tutejszych banków, miejscach spotkań biznesowych, jak również o specyfice życia w Szwajcarii, ekonomii, finansach i podatkach. Na najsłynniejszym deptaku handlowym miasta poznamy historię najbardziej znanych szwajcarskich marek czekoladek, zegarków, eleganckich nożyków. Poznamy też miasto od strony kultury, przez wiele wieków Zurich słynął jako ośrodek liberalnej myśli, przyciągał wiele słynnych postaci, wśród których byli Goethe, Wagner, Tomasz Mann, Albert Einstein, James Joyce i Trocki. W trakcie wycieczki w restauracji serwującej lokalną kuchnię. Nocleg.

2 dzień

GÓRA PILATUS – ZABYTKOWA LUCERNA (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Lucerny. Udamy się w stronę góry Pilatus, położonej nieopodal miasta, która jest jednym z najbardziej legendarnych miejsc środkowej Szwajcarii. W pogodny dzień miejsce oferuje panoramiczny widok na 73 alpejskie szczyty. Wyprawa na Pilatus dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Z Lucerny popłyniemy statkiem do Alpnachstad, gdzie przesiądziemy się do kolejki zębatej, która wspina się po stromym zboczu. Następnie udamy się na taras widokowy, skąd podziwiać będziemy widok na okoliczne jeziora i szczyty. W drogę powrotną wyruszymy kolejką linową z przeszklonymi gondolami. Powrót do Lucerny. Po południu spacer po mieście. Tętniące życiem uliczki, przepiękne fasady średniowiecznych budynków tworzą atrakcyjne miejsce do zwiedzania. Historia miasta sięga VIII wieku, obecnie należy ono do najważniejszych centrów kulturalnych kraju i szczyci się niezwykłą starówką, gdzie zachwycają zwłaszcza drewniane mosty. W trakcie wycieczki obiad. Nocleg.

3 dzień

LUCERNA – ST. MORITZ (Ś, O)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Lucerny, gdzie zachował się dawny układ ulic i wiele zabytkowych domów. Wyjazd pociągiem w kierunku St. Moritz, jednej z najsłynniejszych, najbardziej snobistycznych miejscowości wypoczynkowych świata, bajecznie położonej na nasłonecznionym tarasie rozciągającym się u stóp gór, nad krystalicznie czystym jeziorem. Na wakacje przyjeżdża tutaj nie tylko cały światek finansowy, ale też gwiazdy filmowe i koronowane głowy, Spacer po kurorcie. Obiad w trakcie wycieczki.  Nocleg

4 dzień

PRZEJAZD EKSPRESEM LODOWCOWYM (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się na stację kolejową, by odbyć niezapomnianą podróż lodowcowym pociągiem na trasie St. Moritz-Zermatt. Pociąg jedzie trasą Albula, od niedawna znajdującą się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, do Chur, następnie przeciska się pod potężnymi, stromymi ścianami wąwozu Renu – Swiss Grand Canyon, dalej wspina się na 2033 m n.p.m. na przełęcz Oberalp i za tunelem Furka wjeżdża do słonecznego Wallis. Na końcu tej 300-kilometrowej trasy najwolniejszy pociąg ekspresowy świata serwuje smakowity deser – widok przez ogromne panoramiczne okna na szczyt Matterhorn. Ekspres Lodowcowy to marzenie każdego, kto przybywa do Szwajcarii, bajeczna podróż okraszona pięknymi widokami, na trasie jest 291 mostów, 91 tuneli, 7 dolin. Posiłek w wagonie restauracyjnym z kieliszkiem wina. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Zermatt.

5 dzień

ZERMATT I MATTERHORN (Ś, O)
Po śniadaniu okazja, by podziwiać jeden z najbardziej imponujących widoków Szwajcarii, szczyt Matterhorn, do kształtu, którego nawiązują nawet producenci słynnych czekoladek „Toblerone”. Zermatt otacza 38 szczytów, o wysokości ponad 4 tys. metrów każdy. Wjedziemy kolejką na Klein Matterhorn, a następnie odbędziemy trekking jedną z górskich tras. Obiad w lokalnej restauracji. Spróbujemy specjalności Szwajcarii, czyli raclette. Późnym popołudniem przejazd do Interlaken. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 dzień

KOLEJKĄ NA JUNGFRAUJOH I REJS STATKIEM (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do lodowcowej wioski Grindelwald i wjazd kolejką na Jungfraujoch, 3454 m n.p.m. Trasa kolejki wykuta jest w skale i prowadzi wewnątrz szczytów Eiger i Mönch. Następnie wizyta w Pałacu Lodowym, labiryncie o powierzchni tysiąca m². Późnym popołudniem powrót do Interlaken, malowniczo położonego pomiędzy jeziorami Thun i Brienz. Podziwiać będziemy malownicze widoki podczas wieczornego rejsu statkiem po jeziorze Thun. Kolacja i nocleg.

7 dzień

BERNO I ZŁOTA PRZEŁĘCZ (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Berna, stolicy Szwajcarii, niewątpliwie jednego z najpiękniejszych miast kraju. Podziwiać będziemy doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny, pospacerujemy unikalnymi zadaszonymi przejściami pod arkadami. Zobaczymy katedrę, ratusz i bramy miejskie. Obiad w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem przejazd pociągiem Złotej Przełęczy do Montreaux, perły szwajcarskiej riwiery, dokąd zjeżdżali artyści z całego świata. Zachował się tu zespół niezwykłych secesyjnych hoteli z przełomu XIX i XX w., błyszczących dzisiaj na tle nowoczesnej architektury. Miejsce znane m.in. z Festiwalu Jazzowego, zamku Chillon czy pomnika Freddiego Mercury’ego. Wybrzeże alpejskiego jeziora w połączeniu z degustacją białego wina z lokalnego szczepu Petite Arvine i majestatycznym widokiem na ośnieżone szczyty to niezapomniane doświadczenie. Zakwaterowanie i nocleg.

8 dzień

CZEKOLADA I SERY (Ś, O)
Po śniadaniu czeka nas pyszny dzień, czyli niepowtarzalna podróż po świecie czekolady i sera gruyere. Całodzienna wyprawa Pociągiem Czekoladowym rozpocznie się w Montreux nad Jeziorem Genewskim, skąd udamy się do fabryki czekolady i serowarni w Gruyeres. Podczas zwiedzania degustacja obu specjałów. Będziemy podróżować eleganckim wagonem Belle Epoque z 1915 roku lub nowoczesnym wagonem panoramicznym. W trakcie wycieczki obiad. Późnym popołudniem powrót do Montreaux.

9 dzień

ZAMEK CHILLON – WINNICE, GENEWA (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do urzekającego, średniowiecznego zamku Chillon, położonego nad Jeziorem Genewskim. Zwiedzanie twierdzy będącej inspiracją dla wielu pisarzy i poetów. Po południu przejedziemy do Genewy wzdłuż wybrzeża jeziora i szwajcarskich winnic. W trakcie podróży zatrzymamy się, by delektować się winem z lokalnych winnic i lokalną kuchnią. Nocleg.

10 dzień

KOSMOPOLITYCZNA GENEWA I PYSZNE FONDUE (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie kosmopolitycznej Genewy. To niewielkie miasto, przez wieki zyskało miano światowej metropolii, gdzie przybywali protestanci z całej Europy, a następnie osiedlały się liczne międzynarodowe instytucje. Dzisiaj Genewa jest siedzibą ponad 200 organizacji międzynarodowych. Spacer po mieście i pożegnalny obiad w formie pysznego fondue, specjalności Szwajcarii i pobliskiej francuskiej Sabaudii. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

SZWAJCARIA - KOLEJOWY KRAJ

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie