Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

SZKOCJA

 • Wielka Brytania

Opis

Soczyście zielone wzgórza, zamglone, skaliste góry, tajemnicze zamki i piękne wyspy, ekscytująca i odkrywcza przeszłość, róg obfitości starożytnych i ultranowoczesnych zabytków oraz trwałe legendy dawnych królów i królowych. Szkocja zachwyca bogactwem krajobrazów i miejscami przepełnionymi historią.

W Szkocji nie chrupie się śródziemnomorskich rogalików, których wspomnienie ulatuje wraz z ostatnim kęsem. Na tutejszych stołach królują dania proste, tłuste i obfite. Do tego mocne trunki, co prawda miejsce pochodzenia whisky wciąż pozostaje sporne, jednak bez wątpienia trunek ten najczęściej kojarzy się ze Szkocją. Whisky obecnie jest głównym produktem eksportowym Szkocji i występuje w ponad 2 tysiącach odmian. Jej smak i aromat zależą od wielu czynników, a procedury produkcji są dopracowywane przez gorzelnie przez wiele lat. Obok zabytków Edynburga odwiedzimy zatem destylarnie i puby…

Od niemal dramatycznych krajobrazów Trossachs i Borders po energetyczne i żywiołowe kultowe miasta, jak Glasgow i Edynburg, niezależnie od tego, którą część Szkocji odkryjemy przed Tobą,  obiecujemy, że wspomnienia z tej legendarnej krainy, będą wyjątkowe i niepowtarzalne.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • NAJWIĘKSZE ATRAKCJE EDYNBURGA I GLASGOW
 • DESRYLARNIE WHISKY
 • NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI SZKOCJI
 • PODRÓŻ HOGWART EKSPRESEM
 • REJS PO JEZIORZE LOCH NESS 
 • WYSPA SKYE

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni
Dostępne terminy wypraw
2310 GBP + 1250 zł + ok 1500 zł bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 2310 GBP + 1250 PLN + przelot  wycena w chwili zakupu
 • Uwaga: koszt wycieczki zawiera wszystkie koszty biletów wstępu, przejazdu pociągiem rejsów, degustacji, przewodników na miejscu co składa się na kwotę ok 400 GBP 
 • dopłata do jedynki: 670 EUR 
 • wylot z Warszawy lub Krakowa tanimi liniami 
 • grupa min. 14 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • 7 noclegów w hotelach 3* i 4* ze śniadaniami 
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • transport autokarem zgodnie z programem
 • obiady lub kolacje według programu, przystawka, danie główne deser w lokalnych restauracjach, 3 kolacje w hotelach 
 • opieka licencjonowanego pilota na całej trasie
 • opiekę lokalnych przewodników 
 • przejazd pociągiem Hogwart Express
 • przeprawa promowa na wyspę Skye
 • rejs po jeziorze Loch Ness
 • bilety wstępu do wszystkich zamków i muzeów wyszczególnionych w programie
 • bilet wstępu na Jacht Britannia
 • zwiedzanie destylarni z degustacjami 
 • zwiedzanie czekoladziarni z degustacją 
 • Ubezpieczenie KLNNW, bagażu obejmujące choroby przewlekłe i COVID
 • opłaty TFG i TFP
 • zestawy nagłaśniające podczas zwiedzania 

CENA NIE OBEJMUJE: 

 • przelot na trasie Warszawa/Kraków – Edynburg – Warszawa/Kraków przelot tanimi liniami, wycena w chwili zakupu  
 • pozostałych posiłków 
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA/KRAKÓW – EDYNBURG 

Przelot do stolicy Szkocji z Warszawy lub Krakowa.  Na miejscu transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Jeśli siły pozwolą wyjście na wieczorny spacer po Edynburgu, gdzie  urok przeszłości przesiąkniętej legendami łączy się z magnetyczną energią, tworząc to tętniące życiem, nowoczesne miasto, warte swojego statusu stolicy.  Nocleg w hotelu położonym w centrum miasta.

 

2 dzień

SKARBY EDYNBURGA (Ś,O) 

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Edynburga z przewodnikiem. Naszym pierwszym celem będzie zamek, który odegrał przełomową rolę w burzliwej historii Szkocji, między innymi jako dom Marii Królowej Szkotów, króla Artura (tak, tego samego!) i króla Szkocji, Jakuba VI. Zamek w Edynburgu jest dziś jedną z najbardziej zapierających dech w piersiach i najlepiej rozpoznawalnych fortec na świecie. Sylwetka góruje nad miastem, dumnie wieńcząc szczyt liczącej 340 milionów lat skały wulkanicznej, a jego legendarne kaplice, sklepienia, muzea i szkockie klejnoty koronne przyciągają każdego roku ponad 1,3 miliona zwiedzających. Lunch w klasycznym pubie. Po południu kontynuujemy zwiedzanie miasta i odkrywanie jego skarbów w Narodowym Muzeum Szkocji. To fantastyczne muzeum pozwala prześledzić historię Szkocji od czasów celtyckich do dnia dzisiejszego. Na koniec czeka nas odkrywanie tajników powstawania kolejnego słynnego szkockiego trunku z wyczuwalną nutą jałowca, którym jest gin. Pomimo tego, iż trunek ten powstał w XVII w. w Holandii, to popularność zyskał dopiero w Szkocji. Obecnie najbardziej znanym szkockim ginem jest Hendrick’s Gin, produkowany przez William Grant & Sons in Girvan od 1999 roku, który w 2003 roku został okrzyknięty przez „The Wall Street Journal” najlepszym ginem świata. Ma nietypową zawartość alkoholu, bo 41,1 proc., a do jego produkcji oprócz jałowca używa się… ogórków i płatków bułgarskiej róży. Butelkowany jest w ciemnym szkle w dawnym aptekarskim stylu. Po tak niezwykłych emocjach czas wolny. Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg.

3 dzień

NA EDYNBRSKIM SZLAKU – JACHRY, PODZIEMIA I ZAMKI  (Ś,O)

Po śniadaniu ruszamy na dalsze odkrywanie najciekawszych miejsc Edynburga. Rozpoczniemy od zwiedzania Pałacu Holyrood, którego początki sięgają czasów króla Dawida I, prawie tysiąc lat temu; obecnie jest to oficjalna rezydencja królowej w Szkocji. Kolejnym punktem na naszej mapie będą podziemia szkockiego Edynburga, które skrywają mroczną tajemnicę z czasów XVII-wiecznej historii miasta. Lunch w typowym pubie. Po południu kolejne spotkanie z historią Szkocji w Narodowej Galerii Portretów. Na koniec dnia nie lada gratka, zwiedzimy bowiem królewski jacht Britannia, który dawniej należał do Elżbiety II, a po wycofaniu ze służby stoi przycumowany i pełni rolę wyjątkowego muzeum. HMY Britannia to statek, którym Elżbieta II opłynęła niemalże cały świat. Przez 43 lata służył on za dom królowej na wodzie i przyjął na pokład mnóstwo najważniejszych osób na świecie. W każdej chwili jacht mógł pełnić rolę pływającego szpitala. W trakcie wycieczki będzie również czas na kolejną degustację whisky. Powrót do hotelu na nocleg

 

4 dzień

PAŁAC FALKLAND, ST ANDREWS, ZAMEK GLAMIS I WIKTORIAŃSKIE PITLOCHRY (Ś,K)

Po śniadaniu ruszamy do Falkland urokliwie położonej miejscowości u podnóża gór Lomond Hills, która dawniej zachwycała koronowane głowy. Obecnie przyciąga producentów filmowych i turystów z najdalszych zakątków świata, to właśnie tutaj kręcono sceny do serialu Outlander. W sercu miejscowości znajduje się pałac, który przez wielu jest uważany za jedno z najładniejszych dzieł architektonicznych szkockiego renesansu, dla Marii Królowej Szkotów, miejsce, w którym spędziła „najszczęśliwsze dni swojego życia”. Podziwiać będziemy misternie rzeźbione dekoracje z drewna i piękne malowidła Kaplicy Królewskiej, wspaniałe XVII-wieczne flamandzkie gobeliny myśliwskie; królewskie łóżko z baldachimem wykonane dla Jakuba VI oraz najstarszy kort tenisowy w Wielkiej Brytanii. Zatrzymamy się w urokliwym miasteczku ST Andrews, gdzie podczas pieszej wycieczki zobaczymy katedrę, zamek i uniwersytet oraz British Golf Museum. Po południu udamy się do zamku Glamis, który znany jest jako miejsce narodzin nieżyjącej już Królowej Matki, oraz miejsce gdzie spędzała swe dzieciństwo obecna Królowa Elżbieta II. Tu również urodziła się siostra Królowej – Małgorzata. Na koniec dnia krótki spacer po Pitlochry, małym przepięknym wiktoriańskim miasteczku, szalenie klimatycznym miejscu, w którym ma się wrażenie, czas się zatrzymał. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 

5 dzień

NA SZLAKU DESTYLARNI, CZEKOLADY, ZAMKÓW I POTWORA Z LOCH NESS (Ś,K)

Śniadanie. dzień rozpoczniemy wizytą w destylarni Blair Athol – jednej z najstarszych działających w Szkocji i produkującej jedne z najlepszych single maltów, jakich można spróbować. Zwiedzanie połączone z degustacją. Po whisky czas na degustację czekolady. W doskonałych nastrojach udamy się do zamku Cawdor. Jego początki sięgają przełomu XIV i XV wieku, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia, znany jest także z szekspirowskiej powieści Makbet, jako siedziba i miejsce śmierci króla Dunkana. Po południu udamy się nad legendarne jezioro Loch Ness, które fascynuje legendą o legendarnej prehistorycznej bestii…  Czeka nas rejs, podczas którego chłonąć będziemy dzikie krajobrazy. Zwiedzimy również imponujące ruiny  XIII-wiecznego zamku Urquart na brzegu jeziora. To będzie ekscytująca podróż, pełna magii i legend. Na koniec dnia przejazd wzdłuż Kanału Kaledońskiego do FORT WILLIAM u podnóża najwyższej góry Wielkiej Brytanii – Ben Nevis (1346 m npm). Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu jeziora, kolacja i nocleg.

6 dzień

PODRÓŻ POCIĄGIEM HOGWART EXPRESS I REJS NA WYSPĘ SKYE (Ś,K)

Po śniadaniu ruszamy na wycieczkę, by cieszyć się przejażdżką słynnym pociągiem Jacobite.  Udamy się do Glenfinnan, miejscowości w Szkocji, która przyciąga tysiące turystów z całego świata (zwłaszcza fanów książki o Harrym Potterze). Główną atrakcją tego miejsca jest wiadukt kolejowy Glenfinnan, przez który codziennie przejeżdża dawna lokomotywa parowa, a to tylko jedna z tras pociągu, który przemierza najpiękniejsze scenerie tego regionu Szkocji. Podróż pociągiem Jacobite uznawana jest za najwspanialszą podróż kolejowa na świecie. Jej trasa przebiega bowiem przez najpiękniejsze miejsca oraz atrakcje turystyczne w zachodnim regionie Highland. Naszą podróż rozpoczniemy w miejscowości Fort William, w której to znajduje się najwyższa góra w Wielkiej Brytanii – Ben Nevis oraz słynny Glenfinnan Wiadukt; następnie przejeżdża przez miejscowość Arisaig, do malowniczej miejscowości, Mallaig. Po południu czeka nas przeprawa promowa na wyspę Skye, wyspę chmur, uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc Szkocji. Rejs z  Mallaig do Armadale zajmuje około 25 minut. Na wyspie zobaczymy zamek Eilean Donan,  który przez wieki bronił dostępu w głąb Szkocji przed Wikingami i późniejszymi najeźdźcami. Przejazd na kolację i nocleg.

7 dzień

SZKOCKIE KRAJOBRAZY I GLASGOW (Ś, O)

Śniadanie. Tego dnia będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy Szkocji. Na początek przejazd doliną Glen Coe, gdzie w 1692 r. doszło do mordu na klanie MacDonaldów, najkrwawszego wydarzenia na Wyspach Brytyjskich. Przystanek na lunch w typowym pubie. Następnie Przejazd wzdłuż jeziora L Loch Lomond do Glasgow – tętniącego życiem, największego miasta Szkocji. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu a następnie spacer po mieście.

8 dzień

MUZEUM KELVINGROVE I POWRÓT DO DOMU (Ś) 

Po śniadaniu czeka nas ekscytująca wizyta w jednym z najczęściej odwiedzanych Muzeów Szkocji Kelvingrove. Okazja do podziwiania bogatych zbiorów sztuki – malarstwa i rzeźby oraz jednej z największych ekspozycji broni. Następnie przejazd na lotnisko do Edynburga i powrót do Polski.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie