Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

RUMUNIA

 • Rumunia

Opis

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, wciąż jeszcze nie dosyć odkryta, wciąż należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego przeciętny turysta potrzebuje. Różnorodność atrakcji turystycznych przyprawia o zawrót głowy: szlak Drakuli, kolorowe bukowińskie klasztory, warowne kościoły, średniowieczne  barwne miasteczka, imponujące zamki, zabytki Bukaresztu. Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury.  Na dodatek nie ma tu męczących tłumów, więc wyprawa do ojczyzny Drakuli będzie wyjątkowo przyjemna. Dopełnieniem będzie lokalna, regionalna, smaczna kuchnia oparta na świeżych produktach.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 7 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 2790 PLN + 810 EUR / os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Bukareszt; Cluj Napoca – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 4*, pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 160 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • kolację z pokazem folklorystycznym
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – BUKARESZT (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Bukaresztu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem z Rumunii. W planach tego dnia odkrywanie uroków Bukaresztu – panoramicznie zwiedzimy stolicę Rumunii i jej najbardziej okazałe budowle. Przejedziemy pod Pałac Parlamentu – krótki postój na zrobienie zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie czeka nas kolacja powitalna połączona z wieczorem folklorystycznym. Nocleg w stolicy kraju.

2 dzień

BUKARESZT – SINAIA – BRAN – BRASZÓW (Ś, K)
Śniadanie w hotelu, następnie przejazd malowniczą trasą do Transylwanii, do miejscowości Sinaia. Zwiedzanie znajdującego się tutaj zamku Peles, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Następnie udamy sie do Bran, gdzie odwiedzimy jedną z najstarszych fortec Transylwanii. Zawiłe ściany z wieloma wykuszowymi oknami i wieżyczkami zostały wybudowane na klifie przez Krzyżaków w 1377 roku. Romantycznie ulokowany zamek, siedziba rumuńskiej królowej Marii w okresie międzywojennym, dziś jest muzeum znanym również jako Zamek Drakuli. Przejazd do Braszowa, gdzie pospacerujemy po centrum i zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień

BRASZÓW – SYBIN (Ś, K)
Śniadanie w hotelu, następnie udamy się średniowiecznego Sybina, ogłoszonego w 2007 roku Europejską Stolicą Kulturową. Podczas spaceru zobaczymy zabytki przy małym i dużym rynku, Most Kłamstw, Pałac Bruckenthal. Odwiedzimy kościół ewangelicki, gdzie został pochowany syn hrabiego Drakuli. Zakwaterowanie w hotelu w Sybinie. Kolacja i nocleg.

4 dzień

MEDIAS – BIERTAN – SIGHISOARA – PIATRA NEAMT (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się do Biertan, gdzie zwiedzimy największy kościół warowny. Następnie naszą podróż będziemy kontynuować do Sighisoara – prawdopodobnie miejsce urodzenia Drakuli. Odwiedzimy Kościół  na Górze, czeka nas spacer po historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO i uznanym za jedno z najładniejszych miast Rumunii. Po południu przejazd do Piatra Neamt. Po drodze podziwiać będziemy wąwóz Bicaz. Jego skaliste zbocze o długości 5 km rozciąga się pomiędzy jeziorem Lacun Rosu a miejscowością Bicaz Chei. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Piatra Neamt.

5 dzień

KLASZTORY BUKOWINY (Ś, K)
Po śniadaniu w hotelu ruszymy szlakiem klasztorów mołdawskich. Klasztory Bukowiny to symbol regionu, nie mający odpowiednika nigdzie indziej. Czworoboczne mury z obronnymi bramami i basztami kryją smukłe, niewielkie bryły cerkwi. Unikalnym zjawiskiem są malowidła, wykonane techniką fresku na zewnętrznych ścianach. Wierni, którzy nie mogli wejść do świątyni podczas nabożeństw, w ten sposób poznawali historie biblijne. Pierwszym miejscem naszej wizyty będzie monastyr Voronet, który powstał zaledwie w 3 miesiące i 21 dni i jest najcenniejszym z całej grupy „malowanych monastyrów” ze względu na idealny stan fresków. Następnie wizyta w klasztorze Humor, który był bogatym ośrodkiem kulturalnym i religijnym w XV wieku. Przejazd do hotelu w miejscowości Sucevita. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień

ZAKĄTKI MNICHÓW – BOGDAN VODA – BAIA MARE (Ś, K)
Po śniadaniu kontunuacja odkrywania zakątków Bukowiny. Odwiedzimy monastyr Moldovita, wybudowany w 1532 roku, który dzięki położeniu należy do najbardziej malowniczych zespołów klasztornych na Bukowinie. Wnętrze zachwyca ogromem rozlicznych barw i form malarskich. Przeważające złote i ciemnoniebieskie malowidła na zewnętrznych ścianach zostały ukończone w 1537 roku. Jedno z nich przedstawia Drzewo Jessego, ukazujące genealogię Jezusa. Następnie zwiedzimy drewnianą cerkiew w Bogdan Voda. Późnym popołudniem odwiedzimy również miejscowość Sapanta, odkrytą przez francuskiego podróżnika, którą określono najdziwniejszym miejscem na świecie ze względu na „wesoły cmentarz”. Na cmentarzu, co krok zaskakuje różnorodność kolorowych krzyży czy też epitafia, relacjonujące z dużym poczuciem humoru życie zmarłych. Wieś słynie również ze wspaniałych wyrobów z wełny. Wieczorem przejedziemy do Baia Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

7 dzień

POŻEGNANIE Z RUMUNIĄ (Ś)
Po śniadaniu przejazd do Cluj Napoca. Zobaczymy najważniejsze atrakcje ukazujące witalność i artystyczne napięcie rumuńskiego tygla kulturowego, w tym położony w centrum gotycki kościół katolicki św. Michała. Transfer na lotnisko i przelot powrotny do kraju. Zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie