Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

WYCIECZKI DO PORTUGALII - SMAKI I TRADYCJE

 • Portugalia

Opis

Nic nie mówi o danym kraju tak wiele, jak jego mieszkańcy. Urok Portugalii wynika właśnie z natury Portugalczyków, w których energia południowców, towarzyskość i naturalna wylewność mieszają się z czarującym dystansem, gościnnością i głęboko zakorzenioną melancholią. Podobnie jest z całą Portugalią, w której o palmę pierwszeństwa walczą dumne, pokryte patyną Porto, górujące nad złotą rzeką Duero, i rozbrzmiewająca dźwiękami fado, skrywająca się pomiędzy pagórkami, zwracającymi się w stronę srebrzystego Tagu Lizbona. Sintra – miasteczko, wpisane na listę UNESCO, zachwyca tak samo jak przed laty. Na zalesionych wzniesieniach leżą pałace i ogrody, a w oddali majaczy Atlantyk. Coimbra położone jest na wzniesieniu, które oplata sieć wąskich i stromych uliczek, w których łatwo się pogubić. Wiele domów stojących przy tych uliczkach to kwatery studenckie jeszcze od czasów średniowiecza. Na szczycie wzgórza stoją wiekowe budynki uniwersyteckie, w cieniu których pozostają dwie katedry. A zmęczony turysta może odpocząć w jednej z licznych, klimatycznych kafejek Coimbry. W Aveiro każdego ranka ożywa targ rybny. Specjalnością Aveiro są węgorze, ale można tu też kupić popularne w całej Portugalii dorsze, a także doradę, miecznika czy płaszczkę. Kulinarną specjalnością Aveiro są ovos moles, czyli żółtka utarte z cukrem w cukrowej osłonce, mającej kształt ryby albo beczułki. Fatima leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od trzech wspaniałych klasztorów, znajdujących się na liście UNESCO: cystersów w Alcobacie, dominikanów w Batalha i templariuszy w Tomarze. Majestatyczne budowle o bogatej przeszłości to miejsca, których nie może pominąć nikt, kto chce poznać kulturę i historię Portugalii.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 2800 PLN + 995 EUR / os. ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Porto – Liz-bona – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport autokarem według programu
 • noclegi w hotelach 3* w pok. 2-os., do-płata do pok.1-os. 270 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • rejs statkiem w regionie Duero
 • opiekę lokalnych przewodników
 • rejs statkiem w Porto, do Tua i w Aveiro
 • zwiedzanie winnicy w Pinhão i bodegi w Porto
 • degustacje według programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • słuchawki podczas zwiedzania Lizbony i Porto
 • koncerty fado w Coimbrze i Lizbonie

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – PORTO
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Porto w Portugalii. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 dzień

PORTO (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Porto, uznanego przez turystów za jedno z najciekawszych miejsc Europy. Zobaczymy romańską katedrę, średniowieczny kościół św. Franciszka, przebudowany w stylu baroku portugalskiego. Następnie wyruszymy w rejs po rzece Duero. Będziemy podziwiać położenie miasta, sześć mostów łączących jego północny i południowy brzeg, w tym zaprojektowany przez Gustawa Eiffla. Obiad w regionalnej restauracji złożony z przysmaków kuchni portugalskiej. Jednym z dań będą flaczki – specjalność Porto. Do obiadu zostanie podane lokalne wino. Spacer po zaułkach, zajrzymy m.in. na Aleję Św. Katarzyny, do księgarni „Lullo”, uznanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Po południu wizyta z degustacją w winiarni w dzielnicy Vila Nova de Gaia, gdzie leżakuje wino porto. Nocleg.

3 dzień

WINNICE I DZICZYZNA (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do regionu rzeki Duero, gdzie uprawiana jest winorośl i wytwarza się słynne wino porto. To jedyny region, gdzie jego produkcja jest możliwa ze względu na warunki klimatu oraz charakter gleb, co nadaje winogronom niepowtarzalnego smaku. Z Pinhão, położonego w dolinie rzeki Duero, gdzie wielu producentów ma swoje quintas, czyli winnice, rozpoczniemy rejs do Tua, podczas którego podziwiać będziemy tarasowe winnice na zboczach wąwozu. Obiad w lokalnej restauracji serwującej doskonałą dziczyznę – specjalność regionu. Powrót do Pinhão, gdzie odwiedzimy winnicę Fonseca, czeka nas tu degustacja wina, serów i oliwy, a także lekcja na temat produkcji porto. Wyrób trunku odbiega od standardów winiarskich, fermentację przerywa się, dodając wysokoprocentowego alkoholu, co powoduje, że trunek staje się słodki i mocny. Nocleg.

4 dzień

VISEU – PLAŻE COSTA NOVA – PORTUGALSKA WENECJA (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do urokliwego Viseu, głównego ośrodka produkcji wina dão, czerwonego i mocnego, dojrzewającego przez wiele lat w drewnianych beczkach. Degustacja. Zwiedzanie Viseu, katedry oraz dzielnicy żydowskiej. Po południu przejazd do Costa Nova, nieopodal Aveiro, gdzie w pobliżu plaży podziwiać można charakterystyczne pasiaste domy. Obiad złożony z ryb i owoców morza w lokalnej restauracji. Po południu zwiedzanie Aveiro, nazywanego portugalską Wenecją. Rejs kanałami i spacer uliczkami miasta. Odwiedzimy także cukiernię, gdzie spróbujemy lokalnych łakoci, Portugalia słynie bowiem ze słodkości, a każde miasteczko może poszczycić się własnymi ciasteczkami, których początki sięgają tradycji klasztornych. Nocleg w Aveiro.

5 dzień

SZLAK ŁUPKOWYCH WIOSEK I FADO W COIMBRZE (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszymy w pasmo Serra da Lousa. To niewielkie góry w regionie Beiras, w okolicach Coimbry. Na łagodnych zboczach ukryte są maleńkie wioski zbudowane z kamienia łupkowego. W celu ożywienia tych odizolowanych osiedli powstał międzynarodowy projekt „Aldeias do Xisto”, w związku z czym miejsce stało się odrobinę bardziej „turystyczne”, ale wciąż nie na tyle, by stracić swój magiczny urok. Trekking pomiędzy wioskami, okazja by podziwiać łupkową zabudowę oraz krajobrazy. W Candal czeka nas piknik złożony z produktów regionalnych oraz warsztaty produkcji sera. Po południu przejazd do Coimbry. Zakwaterowanie. Wieczorem udamy się do dawnej kaplicy przekształconej w klub muzyczny, na koncert fado z Coimbry.

6 dzień

COIMBRA – FATIMA (Ś, K)
Po śniadaniu spacer po uniwersyteckiej Coimbrze. Zobaczymy bogato zdobioną barokową bibliotekę oraz kaplicę uniwersytetu. Następnie przejazd do Tomar, gdzie zwiedzimy jeden z najbardziej imponujących klasztorów Portugalii, dawną siedzibę zakonu Aviz, który odegrał znaczącą rolę w rozwoju wypraw oceanicznych i podboju kolonialnym. W centrum miasta zwiedzanie dawnej synagogi, obecnie muzeum kultury sefardyjskiej. Po południu przejazd do Fatimy, duchowej stolicy kraju. Kolacja i nocleg.

7 dzień

BATALHA – DORSZ W NAZARÉ I WIŚNIÓWKA W OBIDÓS (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do Batalha, gdzie znajduje się jeden z najbardziej imponujących gotyckich klasztorów Portugalii. Spacer po pięknych krużgankach. Obiad w Nazaré, będziemy delektować się dorszem, którego w Portugalii przygotowuje się na 365 sposobów. Chwila relaksu na pobliskiej plaży, a po południu spacer po Obidós, najpiękniejszej wiosce Portugalii. Zachwycać się będziemy ukwieconymi uliczkami i białą zabudową miasta. Będzie czas na lokalny specjał w postaci wiśniówki serwowanej w czekoladowych kieliszkach. Przejazd na nocleg do Lizbony.

8 dzień

SINTRA – MIASTO KRÓLÓW (Ś, O)
Po śniadaniu wyjedziemy z Lizbony na zwiedzanie Sintry, pięknie położonej na północnym stoku góry o tej samej nazwie, będącej w przeszłości letnią rezydencją królów. Miasto znane jest z romantycznej atmosfery opisywanej przez licznych artystów. Zwiedzimy Palacio de Pena, usytuowany ponad miasteczkiem, wybudowany w stylu romantycznym, który zadziwia bogactwem kolorów i mnogością ornamentów. Następnie zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej, na koniec zobaczymy niesamowity Pałac Regaleira. Obiad w regionalnej restauracji. Nocleg w Lizbonie.

9 dzień

LIZBONA – TRAMWAJE, FADO, AZULEJOS I OCEANARIUM (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii. Rozpoczniemy wizytą w Oceanarium. Powrót do centrum i wjazd zabytkową windą Santa Justa do dzielnicy Chiado, spacer po jej najciekawszych częściach, a następnie przejażdżka słynnym lizbońskim tramwajem numer 28. Spacer po dzielnicy Alfama w kierunku Placu Rossio. Obiad, podczas którego spróbujemy kuchni regionu Alentejo, zwłaszcza wieprzowiny z małżami. Następnie przerwa na wiśnióweczkę w najsłynniejszym barze miasta. Późnym popołudniem zwiedzanie Museu do Fado i Museu Nacional do Azulejo, czyli muzeów fado oraz słynnych płytek azulejos. Wieczorem wyjście na koncert pieśni fado, wyrażających ducha Portugalii.

10 dzień

LIZBONA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Powrót do kraju i zakończenie wyjątkowej portugalskiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

PORTUGALIA - DWIE POŁÓWKI SERCA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie