Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Australia i Oceania

POLINEZJA FRANCUSKA

  • Polinezja Francuska

Opis

Pośród wielu wyjątkowej urody miejsc na Ziemi otoczonych sławą Polinezja wysuwa się na prowadzenie. Jest ucieleśnieniem marzeń człowieka o raju. Piękno tropikalnego świata oszałamia i urzeka. Pionowe zbocza górskie kontrastują z łagodnymi brzegami, rozległe połacie zieleni współgrają z turkusem i szmaragdem wody, w głębi, której kryje się  feria barw podwodnego świata. To niesamowite miejsce na końcu świata nigdy nie zawodzi oczekiwań przyjezdnych. Wspaniałe krajobrazy wysp i ich podwodnych tajemnic zawładnęły wyobraźnią pisarzy, malarzy podróżników i łowców przygód. Polinezja składa się z pięciu archipelagów. Większość wysp archipelagu utworzyły wulkany, które wyłoniły się z oceanu miliony lat temu. Odwiedzimy największą z wysp Tahiti z ogrodem botanicznym i muzeum Gauguina. Udamy się na pobliską Moorea, gdzie oprócz pięknych plaż, zagłębiać się będziemy w tajemnice lokalnej kultury. Na Huahine odwiedzimy plantacje i cieszyć się będziemy kąpielą słoneczną. Niewątpliwie najpiękniejszym miejsce archipelagu jest Bora Bora. To atol koralowy, a zarazem baśniowa wyspa marzeń.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

11600 PLN + 3470 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
11600
2580

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Los Angeles – Papeete – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

przeloty wewnętrzne

transfery z i na lotniska

transport autobusem lub minibusem, łodziami

zakwaterowanie w hotelach 4* w Papeete, na Moorea, Bora-Bora, Huahine w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1470 EUR/os.

śniadania według programu

opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy

ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
0
570

obiady i kolacje według programu

POLKA LUX
0
320

wycieczki po wyspach według programu wraz z biletami wstępu

Suma
11600
3470

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.
KOSZTU WIZY AMERYKAŃSKIEJ

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Ze względu na przelot do LA, przy zapisie należy posiadać wizę amerykańską lub złożyć pełną dokumentację w celu jej otrzymania. Koszt uzyskania wizy oraz pośrednictwo nie są wliczone w cenę.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – LOS ANGELES
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Papeete (Tahiti) przez jeden z europejskich portów lotniczych, następnie przez Los Angeles.

2 dzień

LOS ANGELES – PAPEETE (Ś, K)
Przylot do Papeete, transfer do hotelu i odpoczynek. Tahiti to największa, najbardziej zaludniona wyspa Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch obecnie wygasłych wulkanów – Tahiti Nui i Tahiti Iti, które oddziela jedynie wąski przesmyk. Wyspa otoczona jest przepiękną laguną, a wybrzeże pokryte czarnym, wulkanicznym piaskiem. Centralna część wyspy ze szczytami powyżej 2000 m n.p.m., wodospadami i grotami jest przyrodniczym rajem. Urokowi scenerii uległ francuski malarz Paul Gauguin, który spędził na Tahiti kilka lat, by ostatecznie osiąść na pobliskich Markizach. Dla chętnych po południu możliwość wyjścia do centrum miasta. Papeete jest stolicą Polinezji Francuskiej. Mieszczą się tutaj budynki rządowe, ponadto katedra, ratusz i ciekawy, barwny targ, na którym można zakupić lokalne produkty, a zwłaszcza egzotyczne dla nas owoce i warzywa. Kolacja i nocleg.

3 dzień

CZARNE PLAŻE TAHITI – MUZEUM GAUGUINA (Ś, K)
Po śniadaniu całodzienna wycieczka i zwiedzanie wyspy. Zobaczymy m.in. Przylądek Wenus, miejsce przybycia pierwszych Europejczyków, Arahoho Blow Hole – aktywny gejzer, wodospad, Muzeum Paula Gauguina. Spacer po niewielkim Ogrodzie Botanicznym – okazja do zapoznania się z bogactwem gatunków flory. Na koniec odwiedzimy jedno z ceremonialnych miejsc pierwotnych mieszkańców Tahiti. Kolacja i nocleg.

4 dzień

TAHITI – MOOREA (Ś, K)
Po śniadaniu przelot na Moorea, wulkaniczną wyspę w kształcie trójzębu, położoną zaledwie 17 km od Tahiti. Ze względu na otaczającą ją rafę koralową, wyspa jest doskonałym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Białe, piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów. Przy odrobienie szczęścia w pobliżu wyspy można spotkać delfiny, a od lipca do października pojawiają się wieloryby ze swymi młodymi, które podpływają w okolice rafy. Na wyspie znajduje się 8 szczytów (najwyższy 1207 m n.p.m.), położonych wśród zieleni i tropikalnej przyrody. Zakwaterowanie. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

5 dzień

MOOREA – RAJSKA SCENERIA (Ś, K)
Po śniadaniu plażowanie, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych lub sportów wodnych (dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja i nocleg w hotelu na wyspie Moorea.

6 dzień

MOOREA – PLANTACJA ANANASÓW S O K
Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po wyspie. Udamy się do zatok Cooka oraz Opunohu. Ze wzgórza Belvedere podziwiać będziemy wspaniały widok na turkusowe wody laguny. Odwiedzimy plantację ananasów. W południe udamy się do Tiki Village, gdzie w tradycyjnej wiosce-skansenie weźmiemy udział w pokazie tańców polinezyjskich, a także tradycyjnego sposobu przygotowania i gotowania potraw w dziurach w ziemi. Po lunchu, odpoczynek. Kolacja i nocleg.

7 dzień

MOOREA – RELAKS I SPORTY WODNE (Ś, K)
Po śniadaniu plażowanie. Dla chętnych fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych (dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja i nocleg.

8 dzień

MOOREA – HUAHINE (Ś, K)
Po śniadaniu przelot na Huahine, wyspę, z której podczas przypływu tworzą się dwie – Huahine Nui na północy oraz Huahine lti na południu, leżącą ok. 170 km na północny-zachód od Tahiti, należącą do Wysp Towarzystwa. Obie wyspy oddzielone są wąskim kanałem, o którym mówi się kanoe boga Hiru oraz dwiema zatokami – Zatoką Maroe i Zatoką Bouvoyne. Nazwa Huahine w języku tahitańskim oznacza kobietę w ciąży. Na północy Huahine Nui znajduje się jezioro Fauna Nui. Obie wyspy są górzyste, ale o łagodnych zboczach, otoczone laguną i odcięte od morza przez rafę koralową. Na Huahine uprawia się wanilię, melony i banany. Transfer do hotelu. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

9 dzień

HUAHINE – PLANTACJA WANILII MIEJSCA CEREMONII (Ś, K)
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po wyspie (pół dnia). Zobaczymy turkusowe wody, odwiedzimy plantację wanilii oraz zobaczymy dawne miejsce ceremonialne Polinezyjczyków. Ponadto pojedziemy do urokliwej wioski rybackiej. Powrót do hotelu. Po południu dalsze delektowanie się urokami plaży. Kolacja i nocleg.

10 dzień

MOOREA – BORA-BORA – SPOKÓJ I WYTCHNIENIE (Ś, K)
Po śniadaniu przelot na Bora-Bora. Położona 280 km na północny-zachód od Tahiti wyspa, nazywana jest „Perłą Pacyfiku”, co idealnie oddaje jej niezwykłe piękno. Turkusowa laguna z różnorodną, wielobarwną fauną zachęca do nurkowania, wycieczek łodziami i uprawiania sportów wodnych. Białe, piaszczyste plaże są idealnym miejscem wypoczynku. Podczas II wojny światowej wojska amerykańskie posiadały tu swoje bazy lotnicze, a po zakończeniu wojny wielu żołnierzy, urzeczonych pięknem miejsca, nie chciało wrócić do domu. Swoją światową reputację Bora-Bora zawdzięcza także licznym artystom, malarzom i pisarzom, którzy szukali tu spokoju i wytchnienia. Transfer do hotelu. Odległość pomiędzy lotniskiem a hotelem pokonamy katamaranem lub motorówką. Przepłyniemy nieprawdopodobnie błękitną laguną, której kolor wydaje się wręcz nierzeczywisty. Następnie przejazd minibusem do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Kolacja i nocleg.

11 dzień

BORA-BORA – TURKUSOWA LAGUNA (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się na niezapomnianą wycieczkę po lagunie. Wypłyniemy motorówką do miejsc, gdzie podziwiać będziemy bogatą faunę i florę morską (pływanie z maską). Możliwość popływania wśród płaszczek i rekinów. Odpoczynek na białych plażach, polinezyjski lunch. Kolacja i nocleg.

12 dzień

BORA-BORA – PERŁA PACYFIKU (Ś, K)
Śniadanie. Plażowanie i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja i nocleg.

13 dzień

BORA-BORA – PERŁA PACYFIKU (Ś, K)
Śniadanie. Plażowanie i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne na miejscu). Transfer na lotnisko. Przelot do Papeete. Kolacja i nocleg.

14 dzień

BORA-BORA – PAPEETE – LOS ANGELES (Ś)
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy przez Los Angeles.

15 dzień

WARSZAWA
Powrót do kraju i zakończenie rajskiej polinezyjskiej imprezy w najpiękniejszych zakątkach świata

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

POLINEZJA - ARCHIPELAG RAJU

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Lejdis trip
12 dni

KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP

Kobieca podróż do jednego z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
16 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA
Poznawcze
11 dni

WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA

Rejs pośród wysp Ha Long i deltą Mekongu, wizyta w Sajgonie, plażowanie...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie