Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Australia i Oceania

POLINEZJA FRANCUSKA

 • Polinezja Francuska

Opis

Pośród wielu wyjątkowej urody miejsc na Ziemi otoczonych sławą Polinezja wysuwa się na prowadzenie. Jest ucieleśnieniem marzeń człowieka o raju. Piękno tropikalnego świata oszałamia i urzeka. Pionowe zbocza górskie kontrastują z łagodnymi brzegami, rozległe połacie zieleni współgrają z turkusem i szmaragdem wody, w głębi, której kryje się  feria barw podwodnego świata. To niesamowite miejsce na końcu świata nigdy nie zawodzi oczekiwań przyjezdnych. Wspaniałe krajobrazy wysp i ich podwodnych tajemnic zawładnęły wyobraźnią pisarzy, malarzy podróżników i łowców przygód. Polinezja składa się z pięciu archipelagów. Większość wysp archipelagu utworzyły wulkany, które wyłoniły się z oceanu miliony lat temu. Odwiedzimy największą z wysp Tahiti z ogrodem botanicznym i muzeum Gauguina. Udamy się na pobliską Moorea, gdzie oprócz pięknych plaż, zagłębiać się będziemy w tajemnice lokalnej kultury.  Niewątpliwie najpiękniejszym miejsce archipelagu jest Bora Bora. To atol koralowy, a zarazem baśniowa wyspa marzeń. Dbając o Państwa komfort, podczas długiego przelotu na Polinezję zatrzymamy się na jeden nocleg w Los Angeles, a przy okazji zwiedzimy anielskie miasto snów…Luksusowy wyjazd marzeń- spełnienie snów…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

5595 EUR + 6875 PLN/os bez biletu lotniczego

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przeloty wewnętrzne
 • transfery z i na lotniska
 • nocleg w Los Angeles z kolacją
 • zwiedzanie Universal Studio
 • zwiedzanie Los Angeles
 • obiad na terenie Universal Studio oraz kolację w Santa Monica (napoje nie są wliczone w cenie)
 • transport autobusem lub minibusem, łodziami
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w Papeete, na Moorea, Bora-Bora, Huahine w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1470 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • kolacje według programu w hotelach
 • 1 kolacja w wiosce polinezyjskiej (Moorea) z pokazem i zwiedzaniem
 • 1 kolacja w słynnej restauracji Bloody Mary na Bora Bora
 • wycieczkę 4 x4 po Moorea
 • wycieczkę po Tahiti ze zwiedzaniem Muzeum Paule Gauguin’a
 • wycieczkę 4 x 4 po Bora Bora
 • wycieczkę katamaranem po lagunie Bora Bora (płaszczki, rekiny)
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu
 • opłatę TFG

CENA NIE OBEJMUJE

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Los Angeles – Papeete – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi  w klasie ekonomicznej ok 9800 PLN/os

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, pozostałych posiłków nie wymienionych w programie,  napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – LOS ANGELES
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Papeete (Tahiti) przez jeden z europejskich portów lotniczych, a następnie przelot do Los Angeles. (Dla Państwa komfortu, proponujemy przystanek w Los Angeles, by rozłożyć długi czas spędzony w samolocie). Przylot do Los Angeles w godzinach południowych. Procedura migracyjna i następnie przejazd do hotelu w pobliżu lotniska na odpoczynek. Wyjście na kolację do pobliskiej restauracji. Nocleg w LA.

2 dzień

LOS ANGELES – HOLLYWOOD – MIASTO SNÓW (Ś,O,K)

Po śniadaniu wyprawa do parku rozrywki Universal Studios, będzie można poznać tajniki kręcenia hollywoodzkich superprodukcji. Szalona zabawa w kinach 4D u Minionków lub Shreka. Lunch na terenie kompleksu Po południu zwiedzanie miasta – pojedziemy do dzielnicy biznesowej downtown, zobaczymy 18tysięczną halę sportowo-widowiskową Staples Center, gdzie mecze rozgrywają LA Lakers, LA Kings, następnie zobaczymy najpiękniejszy gmach LA, zbudowany ze stali a projektowany przez Franka Gehry’ego – Walt Disney Concert Hall. Spacer najsłynniejszym w Mieście Aniołów bulwarem – Aleją Gwiazd.  Czas wolny pod Dolby Theatre, gdzie co roku wręczane są statuetki Oskara. Wizyta pod Chinese Theatre, gdzie odciśnięte są dłonie i stopy gwiazd showbiznesu i gdzie cyklicznie odbywają się premiery filmów.  Czas wolny na zakupy pamiątek. Przejazd  do Santa Monica, kurortu nad oceanem, pięknie położonego na klifie, ze słynnym ponad stuletnim molo. Kolacja w Santa Monica. Przejazd na lotnisko i przelot d Papetee.

3 dzień

PAPEETE (Ś, K)
Przylot do Papeete we wczesnych godzinach porannych, transfer do hotelu, dla Państwa komfortu wczesne zakwaterowanie i odpoczynek. Tahiti to największa, najbardziej zaludniona wyspa Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch obecnie wygasłych wulkanów – Tahiti Nui i Tahiti Iti, które oddziela jedynie wąski przesmyk. Wyspa otoczona jest przepiękną laguną, a wybrzeże pokryte czarnym, wulkanicznym piaskiem. Centralna część wyspy ze szczytami powyżej 2000 m n.p.m., wodospadami i grotami jest przyrodniczym rajem. Urokowi scenerii uległ francuski malarz Paul Gauguin, który spędził na Tahiti kilka lat, by ostatecznie osiąść na pobliskich Markizach. Dla chętnych po południu możliwość wyjścia do centrum miasta. Papeete jest stolicą Polinezji Francuskiej. Mieszczą się tutaj budynki rządowe, ponadto katedra, ratusz i ciekawy, barwny targ, na którym można zakupić lokalne produkty, a zwłaszcza egzotyczne dla nas owoce i warzywa. Kolacja  w hotelu połączona z show (kuchnia i tańce Markizów) i nocleg.

Proponowany hotel: Intercontinental Tahiti Resort & Spa/ pokoje superior

https://tahiti.intercontinental.com/accommodation

4 dzień

CZARNE PLAŻE TAHITI – MUZEUM GAUGUINA (Ś, K)

Po śniadaniu wycieczka i zwiedzanie wyspy. Zobaczymy m.in. Przylądek Wenus, miejsce przybycia pierwszych Europejczyków, Arahoho Blow Hole – aktywny gejzer, wodospad, Muzeum Paula Gauguina. Spacer po niewielkim Ogrodzie Botanicznym – okazja do zapoznania się z bogactwem gatunków flory. Na koniec odwiedzimy jedno z ceremonialnych miejsc pierwotnych mieszkańców Tahiti. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

5 dzień

TAHITI – MOOREA (Ś, K)

Po śniadaniu przelot na Moorea, wulkaniczną wyspę w kształcie trójzębu, położoną zaledwie 17 km od Tahiti. Ze względu na otaczającą ją rafę koralową, wyspa jest doskonałym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Białe, piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów. Przy odrobienie szczęścia w pobliżu wyspy można spotkać delfiny, a od lipca do października pojawiają się wieloryby ze swymi młodymi, które podpływają w okolice rafy. Na wyspie znajduje się 8 szczytów (najwyższy 1207 m n.p.m.), położonych wśród zieleni i tropikalnej przyrody. Zakwaterowanie. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.

Proponowany hotel Intercontinental Resort & Spa 4* – dostępne pokoje: Beach Junior Suite Bgl oraz Garden Pool Junior Suite Bgl

https://moorea.intercontinental.com/gallery

6 dzień

MOOREA – PLANTACJA ANANASÓW (Ś, K)

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po wyspie. Udamy się do zatok Cooka oraz Opunohu. Ze wzgórza Belvedere podziwiać będziemy wspaniały widok na turkusowe wody laguny. Odwiedzimy plantację ananasów. Po południu relaks na plaży. Kolacja i nocleg.

7 dzień

MOOREA – RELAKS I KOLACJA W POLINEZYJSKIEJ WIOSCE (Ś, K)

Po śniadaniu plażowanie. Dla chętnych fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych (dodatkowo płatne na miejscu). Po południu udamy się do Tiki Village, gdzie w tradycyjnej wiosce-skansenie weźmiemy udział w pokazie tańców polinezyjskich, a także tradycyjnego sposobu przygotowania i gotowania potraw w dziurach w ziemi. Tradycyjna kolacja w wiosce. Powrót na nocleg.

8 dzień

MOOREA – RELAKS (Ś, K)

Po śniadaniu plażowanie. Dla chętnych fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych (dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja w restauracji hotelowej Fare Hana i nocleg.

9 dzień

MOOREA – BORA-BORA – SPOKÓJ I WYTCHNIENIE (Ś, K)

Po śniadaniu przelot na Bora- Bora. Położona 280 km na północny-zachód od Tahiti wyspa, nazywana jest „Perłą Pacyfiku”, co idealnie oddaje jej niezwykłe piękno. Turkusowa laguna z różnorodną, wielobarwną fauną zachęca do nurkowania, wycieczek łodziami i uprawiania sportów wodnych. Białe, piaszczyste plaże są idealnym miejscem wypoczynku. Podczas II wojny światowej wojska amerykańskie posiadały tu swoje bazy lotnicze, a po zakończeniu wojny wielu żołnierzy, urzeczonych pięknem miejsca, nie chciało wrócić do domu. Swoją światową reputację Bora-Bora zawdzięcza także licznym artystom, malarzom i pisarzom, którzy szukali tu spokoju i wytchnienia. Transfer do hotelu. Odległość pomiędzy lotniskiem a hotelem pokonamy katamaranem lub motorówką. Przepłyniemy nieprawdopodobnie błękitną laguną, której kolor wydaje się wręcz nierzeczywisty. Następnie przejazd minibusem do hotelu. Zakwaterowanie i  odpoczynek. Kolacja w hotelu formie barbecue i bufetu połączona z show  i nocleg.

Proponowany hotel: Intercontinental Bora Bora Le Moana Resot & Spa 4 * pokoje Lagoon Owerwater Bgl – domki na wodzie z prywatnym tarasem

https://lemoana.intercontinental.com/lagoon-overwater-bungalows

Uwaga: istnieje możliwość dopłaty do hotelu Intercontinent Thalasoo & Spa 5* pokoje Emerald Owerwater Villa 95 m villa położona na wodzie

https://thalasso.intercontinental.com/emerald-overwater-villa

10 dzień

BORA-BORA – TURKUSOWA LAGUNA (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się na niezapomnianą wycieczkę po lagunie. Wypłyniemy motorówką do miejsc, gdzie podziwiać będziemy bogatą faunę i florę morską (pływanie z maską). Możliwość popływania wśród płaszczek i rekinów. Odpoczynek na białych plażach, polinezyjski lunch w rajskiej scenerii. Powrót do hotelu na nocleg.

11 dzień

BORA-BORA – PERŁA PACYFIKU (Ś, K)

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę wokół wyspy. Odwiedzimy najpiękniejsze i najsłynniejsze miejsca. Wzgórza, punkty widokowe skąd rozciągają się nieprawdopodobne widoki na wyspę i lagunę. Plantacje owoców oraz wanilii. Nauczymy się wiązać tradycyjne pareo. Powrót do hotelu na relaks. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

12 dzień

BORA-BORA – PERŁA PACYFIKU (Ś, K)

Śniadanie. Czas na relaks i plażowanie na rajskiej wyspie. Wieczorem pożegnanie z rajską Bora Bora w najsłynniejszej restauracji wyspy, „gdzie wszystko może się zdarzyć” – restaurację odwiedzają największe gwiazdy kina i showbiznesu, koronowane głowy – na ścianie widnieje lista kilkuset słynnych Gości. Co ciekawe restauracja Bloody Mary’s założona została przez Barona Jerzego Huberta Edwarda von Dangel rezydenta Australii polskiego pochodzenia:-) Od 1979 roku stała się miejscem absolutnie kultowym. Tradycyjna architektura, bogate menu ryb i owoców morza, niepowtarzalna atmosfera. Powrót do hotelu.

 

13 dzień

BORA-BORA – TAHITI (Ś, K)

Śniadanie. Ostatnie chwile na pięknej Bora Bora i lecimy na Tahiti. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na ostatnie zakupy i relaks. Kolacja pożegnalna w słynnej restauracji La Plage, która nie tarci swojej renomy od kilkudziesięciu lat. Polinezyjskie dania i atmosfera będą nam towarzyszyły w ten ostatni wieczór pobytu na archipelagu.

14 dzień

BORA-BORA – PAPEETE – LOS ANGELES (Ś)

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy przez Los Angeles.

15 dzień

WARSZAWA
Powrót do kraju i zakończenie rajskiej polinezyjskiej imprezy w najpiękniejszych zakątkach świata.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

POLINEZJA - ARCHIPELAG RAJU

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie