Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

OMAN

 • Oman

Opis

Oman w niewielkim stopniu odkryty przez turystów, zaprasza swoją gościnnością i dziką, nieokiełznaną przyrodą. To kraj otwartych i sympatycznych ludzi. Fajny klimat, więc bez pośpiechu, wyluzowani będziemy poznawać kilkusetletnią historię, a jazda jeepami pozwoli nam dotrzeć do miejsc wyjątkowych, gdzie nie ma możliwości dotarcia w inny sposób! Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia. Program jest bardzo dynamiczny i przenosić nas będzie „w czasie” o kilkaset lat wstecz.

Terminy

Czas trwania wyprawy 10 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA dla 16 os. od 2390 USD/os + bilet lotniczy

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • prywatne transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport klimatyzowanym busem (22 os.) podczas zwiedzania Maskatu
 • transport wg. programu jeepami z napędem na 4 koła z angielskojęzycznymi kierowcami
 • noclegi w proponowanych hotelach 3*/4*/5* w pokojach 2-osobowych, (dopłata do pokoju 1-os. 950 USD/os.) wg programu, w tym jeden nocleg w obozie na pustyni
 • posiłki według programu (Ś-śniadania, O-obiad, K-kolacja, ALL INCLUSIVE)
 • woda na czas transferu z lotniska
 • woda i napoje bezalkoholowe na przejazdu 4WD tzw „cool box”
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
 • 2 dni trekkingów według programu
 • koszt wizy do Omanu
 • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej imprezy
 • opiekę lokalnych angielskojęzycznych przewodników wg programu
 • ubezpieczenie KL i NNW obejmujące choroby przewlekłe, bagażu
 • lokalne podatki i opłaty klimatyczne

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu do Omanu koszt od 2000 PLN/os, rezerwacje imienne. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napoi do posiłków z wyjątkiem hotelu w opcji ALL INCLUSIVE.

Cena skalkulowana dla minimum 16 osób, w przypadku mniejszej ilości osób będzie rekalkulowana.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych i uzgodnień z pilotem.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MASKAT
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Maskatu przez Dubaj. Nad ranem przylot, procedury wizowe i transfer do hotelu, nocleg w Maskacie nad morzem. (Natychmiastowe zakwaterowanie w hotelu).

2 dzień

MASKAT (Ś, O, K)
Śniadanie i czas na wypoczynek po podróży. Maskat różni się od innych stolic krajów arabskich. Domy są znakomicie utrzymane, przeważa biała tonacja,  w zasadzie nie widać nowoczesnej architektury. To miasto prawdziwego orientu, gdzie mieszkańcy żyją spokojnie, pilnie strzegąc swoich tradycji. Obiad w restauracji hotelowej. Po obiedzie zwiedzimy Muzeum Bait al-Zubair, a następnie photo stop przy Pałacu Sułtańskim Al Alam. SHOPPING TIME! W kraju arabskim nie można pominąć barwnych bazarów, z tym że tutaj sprzedaje się tylko towary najbardziej luksusowe – złoto i korzenne przyprawy. Następnie zwiedzimy fabrykę perfum AMOUAGE, sygnowane przez samego sułtana Qabusa. Roczna produkcja jest limitowana, flakony ręcznie wyrabiane co sprawia iż są to jedne z najdroższych perfum na świecie. Powrót na kolację w hotelu. Dla chętnych wieczorem wyjście do opery (wg. aktualnego repertuaru).

3 dzień

MASKAT – WADI BANI KHALID – NOCLEG NA PUSTYNI (Ś, O, K)


Śniadanie. Następnie zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Wielkim Meczecie – jest co oglądać, a rozmach budzi zdumienie, meczet jest jednym z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Następnie przed nami miejsca do których nie dotrzemy zwykłym samochodem! Dziś przesiadamy się do samochodów jeep z napędem na 4 koła. Czeka nas wspaniała przygoda, trasa wiedzie do Wadi Bani Khalid – wąwozu uważanego za najładniejszy w Omanie, gdzie przez cały rok utrzymuje się woda, dla odważnych możliwość kąpieli. Przerwa i czas na piknik! Trasa biegnie poprzez wydmy i morze czerwonego i białego piasku, przysiółki beduińskie ukryte wśród palm, a na końcu wąwozu – magiczna oaza – nocleg na pustyni w namiotach, luksus w Beduińskim stylu, każdy namiot posiada toaletę i prysznic. Namioty wyposażone są w elektryczne lampy oraz wtyczki do ładowania aparatów/kamer/laptopów. Kolacja w arabskim stylu pod gwiazdami.

4 dzień

DAWNY OMAN – NIZWA (Ś, O, K)
Zregenerowani ruszamy dalej eksplorować zakątki Omanu. Po śniadaniu jedziemy do dawnej stolicy Omanu – zabytkowego miasta Nizwa. Zwiedzimy fort z imponującą wieżą strażniczą, położona w dolinie pełnej plantacji palm daktylowych budowla zdaje się wyrastać ze stromej skały, co w bliskim otoczeniu gór Al-Akhdar robi niezwykłe wrażenie. Spacer po lokalnym targu – souk, znanego z ręcznie wykonywanej srebrnej biżuterii. Superprezent dla każdej kobiety! Obiad w formie lunch boxu. Następnie wyruszamy w stronę hotelu w górach. Widoki zachwycające dech w piersiach. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień

FORTY, SKARPY I PRZEPAŚCIE (Ś, O, K)

Śniadanie. Następnie zakładamy wygodne buty do wycieczek pieszych po górach i udajemy się wraz z przewodnikiem eksplorować pobliskie góry, będziemy maszerować ok 4 km, wymagane są buty za kostkę oraz zabranie ze sobą dużej ilości wody. Powrót do hotelu i wykwaterowanie. Następnie naszym celem będzie dojazd do wyjątkowego miejsca w górach Hadżar: Jabel Shams. Obiad w lokalnej restauracji. Po drodze zwiedzimy zamek w Jabreen. Ten doskonale zachowany obiekt słynie ze swojego piękna i ciekawych wnętrz: zwiedzimy zarówno apartamenty prywatne władcy, pomieszczenia gospodarcze, jak i elementy służące obronności. Dalej trasa wiedzie do fortu Bahla, potężnej twierdzy zbudowanej z gliny, gdzie będzie czas na zdjęcia. Dojazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu wśród skalistych gór.

6 dzień

TREKKING DLA ODWAŻNYCH I OFF ROAD (Ś, O, ALL INCLUSIVE)

Wczesne śniadanie, nabieramy sił przed wyruszeniem na absolutnie wyjątkowy trekking (6km). Trasa wędrówki prowadzi wzdłuż zachodniego brzegu kanionu, po półkach skalnych bez żadnych zabezpieczeń, wspaniały krajobraz i lekki dreszczyk emocji to niezapomniane doświadczenie. (Trekking nie odpowiedni dla dzieci pon. 12 lat i osób z lękiem przestrzeni/wysokości). Powrót do hotelu i wykwaterowanie, wyruszmy na off-road w stronę wąwozu Wadi Bani Auf. Po drodze piknik na szczycie góry. Zanim dojedziemy do hotelu, zatrzymamy się na krótki przystanek przy forcie Nakhal, gdzie będzie czas na zdjęcia. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem.

7 dzień

MASKAT (Ś, O, K)

Śniadanie, czas na wypoczynek i korzystanie z infrastruktury hotelu. Wyżywienie w formie all inclusive. Nocleg w hotelu nad morzem.

8 dzień

MASKAT (ALL INCLUSIVE)

Leniwe śniadanie, dziś odpoczywamy: czas na relaks w hotelu nad morzem w okolicy Maskatu. Śniadanie, obiad i kolacja w restauracji hotelowej. Nocleg w hotelu.

9 dzień

MASKAT – WARSZAWA (ALL INCLUSIVE)

Po śniadaniu, po licznych atrakcjach ostatnich dni mamy czas na relaks, odpoczynek i leniwie sączonego drinka. Obiad i kolacja w hotelu w okolicy Maskatu. Nocleg.

Wykwaterowanie (ok. godz. 02:00) z pokoju, następnie transfer na lotnisko.

10 dzień

WARSZAWA

Odprawa i przelot przez  Dubaj. Posiłki na pokładzie samolotu. Przylot do Warszawy  i zakończenie przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie