Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Australia i Oceania

WYCIECZKI DO NOWEJ ZELANDII

 • Nowa Zelandia

Opis

To jedna z najpóźniej odkrytych ziem przez człowieka i najdalej wysunięty na Południe archipelag Oceanii. Można powiedzieć – koniec świata. Tym bardziej więc poznanie tak odległych i odizolowanych terenów wydaje się intrygujące. Bo ile właściwie wiemy o Nowej Zelandii? Co ma nam do zaoferowania, kiedy zdecydujemy się już tam polecieć? Niewątpliwie naturalne piękno, czyli wspaniałą przyrodę. Zapraszamy na naszą wyprawę, by się o tym przekonać. Na tym szlaku marzeń można nabrać głębokiego szacunku do natury, ponieważ aktywność planety jest tutaj wszędzie widoczna.

Atuty:

 • Zwiedzanie Północnej i Południowej Wyspy
 • Rejs z noclegiem po Fiordzie Doubtfullsound
 • Jeep safari „Śladami Władcy Pierścieni” 
 • Kolacja na Sky Tower w Auckland
 • Bogaty, aktywny program przyrodniczy 

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 18 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 8500 NZD/os. ( dla min.14 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot wewnętrzny na trasie Rotorua – Queenstown z opłatami lotniskowymi
 • transport prywatnym minibusem według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1420 NZD/os.
 • śniadania według programu
 • wycieczki według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota Polka Travel dedykowanego specjalnie dla grupy
 • usługi kierowcy/przewodnika oraz lokalnych przewodników w Nowej Zelandii
 • obiady i kolacje według programu
 • wczesne zakwaterowanie w dzień przylotu
 • kolację na Sky Tower w Auckland
 • przedstawienie w wykonaniu maoryskich artystów w Rotorua oraz kolacja hangi opłaty za bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • rejs z noclegiem po Fiordzie Milford Sound (zakwaterowanie w prywatnych kajutach ze wspólną łazienką)
 • jeep safari „Śladami Władcy Pierścieni”
 • wycieczkę do „Mostu Donikąd” – motorówka + trekking
 • trekking u podnóża Mt Taranaki
 • przejażdżkę motorówką po rzece Haast
 • rejs podziemną rzeką w Jaskini Waitomo
 • degustację w Dolinie Gibbston
 • wjazd kolejką gondolową w Queenstown
 • przejazd pociągiem panoramicznym na trasie Greymouth – Christchurch
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące również choroby przewlekłe)

CENA NIE OBEJMUJE

 • napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi).
 • Przelotu na trasie Warszawa – Auckland, Christchurch – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi (z przesiadkami). Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób (kwota podana w NZD zostanie przeliczona aktualnym kursem sprzedaży NZD w banku BGŻ BNP Paribas w dniu wpłaty). W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WYLOT Z POLSKI
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie, w hali odlotów, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy w drogę do Nowej Zelandii. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu w Dubaju, nocleg.

2 dzień

DUBAJ – AUCKLAND
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Auckland.

3 dzień

PRZYLOT DO NOWEJ ZELANDII – AUCKLAND (K)
Przylot do Auckland – największego miasta Nowej Zelandii. Transfer do hotelu, podczas którego czeka nas panoramiczne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie od godz. 14:00. Po południu krótkie zwiedzanie miasta. Wjazd na punkt widokowy w okolicach wzgórza Mt Eden, z którego roztacza się wspaniały widok na zatoki Manukau i Waitemata oraz przejazd malowniczym wybrzeżem w kierunku zatoki Mission Bay. Następnie udamy się do znanych z pięknej roślinności Ogrodów Zimowych w największym parku miejskim Auckland „Domain”. Wieczorem kolacja w obrotowej restauracji na wieży telewizyjnej Sky Tower. Poza doskonałą kuchnią będziemy mieli okazję podziwiać panoramę miasta 360 stopni. Nocleg w Auckland.

4 dzień

AUCKLAND – JASKINIE WAITOMO – NEW PLYMOUTH (Ś, K)
Po śniadaniu wyjazd z Auckland. Przejazd w kierunku południowo-zachodnim Wyspy Północnej, wzdłuż największej rzeki kraju – Waikato. Wizyta w słynnych jaskiniach Waitomo połączona z krótkim rejsem podziemną rzeką, gdzie będziemy mogli podziwiać „glow-warms” świecące owady. Przyjazd do New Plymouth – jednego z najbardziej „maoryskich” regionów kraju. To tu miały miejsce najważniejsze bitwy w czasie maorysko-brytyjskich starć w latach 1845-1872, określane jako „wojny o Taranaki”. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień

NEW PLYMOUTH – TREKKING U PODNÓŻA MT TARANAKI (Ś, K)
Po śniadaniu spacer nadmorską promenadą – słynną Castal Walkway, która ciągnie się od Parku Pioneer w porcie Taranaki, aż po wschodnią część plaży Bell Block. Podziwianie widoków na zachodnie wybrzeże Wyspy Północnej. Po południu coś dla miłośników trekkingu, czeka na nas Mt Taranaki (Mt Egmont), wulkan wyrastający niemalże wprost z morza na wysokość ponad 2500 m n.p.m., nazywany powszechnie nowozelandzką „górą Fuji”. Przejazd do North Egmont, gdzie rozpoczniemy trekking u podnóża wulkanu. To także punkt początkowy trekkingów na szczyt Mt Taranaki. Wedle legendy, u podnóża wulkanu jest zakopana szabla jednego z największych strategów w historii wojen maoryskich, majora (polskiego pochodzenia) Gustawa von Tempsky. Powrót do New Plymouth na kolację i nocleg.

6 dzień

NEW PLYMOUTH – WANGANUI (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd autostradą Surf z New Plymouth do Wanganui. Po drodze przystanek w Muzeum Tawhiti. Tu poznamy bliżej historię regionu od czasów plemion maoryskich po dzień dzisiejszy. Przyjazd do Wanganui, historycznego miasteczka, które zachowało swój kolonialny charakter. Wanganui było niegdyś głównym portem brytyjskim. Tu także założono pierwszą w kraju gorzelnię. Zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień

WANGANUI – PIPIRIKI – MOST DONIKĄD – OHAKUNE (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Wanganui. Największą atrakcją jest tutaj Bridge to Nowhere, czyli Most Donikąd. Kamienna budowla została wzniesiona wysoko nad przepływającym pod nią strumykiem, a spoglądając w dół można podziwiać bujną roślinność, w tym słynne nowozelandzkie paprocie – ponad 200 różnych gatunków. Jest kilka sposobów, aby dotrzeć do tego miejsca, my wybierzemy rejs motorówką. Rozpoczynając w Pipiriki, dotrzemy do Mangapurua Landing, skąd pieszo ruszymy śladami pionierów, kierując się starą drogi do Bridge to Nowhere. W trakcie wycieczki obiad w formie pikniku. Następnie przejazd do Ohakune, gdzie czeka na nas kolacja i nocleg.

8 dzień

OHAKUNE – JEZIORO TAUPO – LAS WHIRINAKI – ROTORUA (Ś, O, K)
Po śniadaniu będziemy kontynuować podróż w okolicach Parku Narodowego Tongariro, podziwiając widok na wulkany Ngarouhoe, Tongariro i Tarawera. Następnie przejedziemy wzdłuż brzegów największego jeziora Nowej Zelandii – Taupo, położonego w kalderze wulkanicznej. Wczesnym popołudniem dotrzemy do lasu deszczowego Whirinaki. Po obiedzie w formie pikniku rozpoczniemy eksplorację tego niezwykłego miejsca. Napotkamy starożytne drzewa i dowiemy się o aktualnych wyzwaniach związanych z ochroną endemicznej fauny i flory. Las Whirinaki jest jednym z nielicznych tak dobrze zachowanych pierwotnych lasów deszczowych na świecie. Znajdziemy tutaj 500-letnie drzewa, których korony sięgają wysokości 60 m. Przejazd do Rotorua – geotermalnego centrum Wyspy Północnej. Kolacja i nocleg.

9 dzień

ROTORUA – GEJZERY, PTAK KIWI, CENTRUM MAORYSKIE,
RAINBOW SPRINGS (Ś, K)

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie okolicy. Udamy się do Parku Geotermalnego o wdzięcznej nazwie Brama Piekieł – Hells Gate, gdzie na obszarze 50 akrów napotkamy baseny wrzącego błota. Podążając przez wirujące chmury siarkowych oparów, śladami maoryskich wojowników dotrzemy do Wodospadu Kakahi, największego gorącego wodospadu półkuli południowej. To tutaj niegdyś wojownicy zażywali kąpieli, aby leczyć rany zadane w czasie bitew i usunąć tapu (świętość) wojny. Następnie wizyta w centrum Te Puia. Jest to zachowana wioska-skansen ludu Te Arava Maori, gdzie poza licznymi cieplicami zobaczyć można oryginalne budowle i rękodzieło. Warto zatrzymać się przy gejzerze Phutu – największym na południowej hemisferze – by zobaczyć fajerwerki wrzącej wody i pary, wydobywające się ze skalnego podłoża kilkanaście razy dziennie. W Te Puia zobaczymy także słynnego ptaka nielota – kiwi, symbol Nowej Zelandii. Następnie udamy się na spacer po terenie Pogrzebanej Wioski – Burried Village. Niegdyś wieś Te Wairoa szczyciła się niezwykłą popularnością ze względu na różowe i białe krzemionkowe tarasy na zboczu wulkanu, które uważano za ósmy cud świata. W 1886 roku niespodziewany silny wybuch wulkanu Mt Tarawera pogrzebał ją zupełnie. Obecnie na miejscu tarasów jest jezioro Tarawera. Wieczorem udamy się do Parku Rainbow Springs i wioski Mitai, na występ maoryski połączony z tradycyjną kolacją hangi. Powrót do hotelu na nocleg.

10 dzień

ROTORUA – QUEENSTOWN – ARROWNTOWN (Ś, K)
Rano transfer na lotnisko i przelot do Queenstown – perełki Wyspy Południowej. Po przylocie krótkie zwiedzanie historycznego miasteczka Arrowtown z oryginalnie zachowaną zabudową z przełomu XIX i XX wieku. W okresie gorączki złota do miasta przyjechało wielu poszukiwaczy tego cennego kruszcu. Udamy się również nad rzekę Kawarau, gdzie odbył się pierwszy w świecie komercyjny bungee jumping. Następnie czeka nas kolejna atrakcja, wjazd Skyline Gondola na punkt widokowy na Bob’s Peak, z którego rozpościera sie panorama Queenstown, miasta położonego wśród wysokich szczytów alpejskich nad brzegiem jeziora Wakatipu. Następnie przejazd na degustację wina w Gibbston Valley. Kolacja i nocleg w Cromwell.

11 dzień

QUEENSTOWN – JEEP SAFARI ŚLADAMI WŁADCY PIERŚCIENI (Ś, K)
Tego dnia czeka nas jeep safari, podczas którego odwiedzimy miejsca, gdzie kręcono sceny do słynnego filmu „Władca Pierścieni”. Widoki zapierające dech w piersiach i jazda jeepami poza szlakiem dostarczą niezapomnianych wrażeń. W trakcie wycieczki poczęstunek. Będzie można również spróbować swoich sił w roli poszukiwaczy złota nad brzegami rzeki Arrow. Reszta dnia wolna na spacery i indywidualne zwiedzanie Queenstwon. Powrót na kolację i nocleg do Cromwell.

12 dzień

QUEENSTOWN – TE ANAU – REJS PO FIORDZIE MILFORD SOUND (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Fiordland. Przejazd wzdłuż brzegów jeziora Wakatipu, przez malownicze tereny widokowe. Tego dnia czeka nas pełen wrażeń i pięknych widoków rejs statkiem po fiordzie Milford Sound. Na całej długości 16-kilometrowego fiordu z pokładu widokowego można podziwiać szczyty pobliskich gór i malownicze wodospady. Na szczególną uwagę zasługują wylegujące się na kamieniach foki oraz delfiny, których w wodzie nie brakuje. W trakcie rejsu obiad. Po zacumowaniu na stały ląd wrócimy do Te Anau, gdzie udamy się na seans w Kinie Fiordland („Ata Whenua” – niezapomniana podróż przez zapierające dech w piersiach krajobrazy). Kolacja i nocleg.

13 dzień

TE ANAU  – WANAKA (Ś, K)
Po śniadaniu wodną taksówką dotrzemy do zatoki Brod, znanej ze swojej krystalicznie czystej wody oraz białych piasków. Przed nami kolejna fascynująca wyprawa – trekking przez Kepler Track. Czeka nas spacer na trasie około 6-10 km, po łatwym terenie brzegiem jeziora. Po drodze lokalny przewodnik opowie nam o mijanej florze i faunie oraz o wszelkich straniac, aby utrzymać mijany obszar w niezachwianej formie. Po wyjściu z lasu dorzemy w okolice tzw „control gate”- zapory, która kontroluje przepływ wody w jeziorze. Spacer zakończy się w parku ptaków, gdzie spotkamy się z naszym kierowcą. Przejazd do Wanaka, jedną z najwyżej położonych dróg w Nowej Zelandii, która miejscami wznosi się na wysokość 1121 m n.p.m.

14 dzień

WANAKA – KRAINA LODOWCÓW (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd przez przełęcz Haast, malowniczą drogą między górami a Morzem Tasmana do krainy lodowców. Czeka nas tutaj nie lada gratka, rejs motorówką po rzece Haast. Następnie kontynuacja przejazdu do miejscowości Franz Josef. Kolacja i nocleg.

15 dzień

LODOWIEC FRANZ JOSEF (Ś, K)
Po śniadaniu spacer do czoła lodowca Franciszka Józefa – to obok lodowca Fox, najniżej położony lodowiec na świecie. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość przelotu helikopterem wraz z lądowaniem na lodowcu. Następnie przejazd na kolację i nocleg do miejscowości Hokitika, położonej nad brzegiem Morza Tasmana.

16 dzień

PUNAKAIKI – GREYMOUTH – CHRISTCHURCH (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Punakaiki, którego atrakcją jest zatoka z oryginalnymi formacjami skalnymi w kształcie stosów naleśników. Kontynuacja podróży do Greymouth, skąd udamy się w podróż pociągiem panoramicznym do Christchurch (ok. 4,5 h). Podczas podróży będziemy mieć okazję do podziwiania jednej z najpiękniejszych przełęczy Wyspy Południowej – przełęczy Artura. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

17 dzień

WYLOT Z NOWEJ ZELANDII (Ś)
Po śniadaniu czas wolny, ok. godz. 14:00 transfer na lotnisko i wylot z Nowej Zelandii.

18 dzień

POWRÓT DO POLSKI
Przylot do Polski przez porty tranzytowe. Zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie