Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

NIEMCY - DREZNO

 • Niemcy

Opis

We wschodniej części Niemiec od tysiąca lat mieszka najmniejszy naród zachodniosłowiański – Serbołużyczanie. W Saksonii są określani mianem Sorben (Serbowie), zaś w Brandenburgii Wenden (Wandowie). Kraina przez nich zamieszkiwana to Łużyce (niem. Lausitz) z takimi miastami jak Chociebuż czy Budziszyn, gdzie do dziś jest żywa ich kultura i tradycje, które uwidaczniają się podczas licznych świąt. regionalnych. Poza tradycjami ludowymi warto zapoznać się również z tradycjami kulinarnymi Serbołużyczan, a najlepiej to zrobić w krainie o nazwie Spreewald. Od 1991 roku stanowi wpisany na listę UNESCO rezerwat biosfery, jego centrum to niezwykle urokliwe miasteczko Lubbenau, często określane mianem niemieckiej Wenecji lub „Stolicy ogórka”. Przez ciekawy  Budziszyn możemy udać się do barokowego Drezna, gdzie istnieje możliwość podróży w czasie i spotkania słynnych metres księcia elektora Augusta II Mocnego. Ten fascynujący szlak kulturowo-kulinarny znajduje się zaledwie kilka godzin od największych miast Polski, zatem wcielając w życie powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zapraszamy na naszą nową trasę.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 1390 PLN + 395 EUR / os ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 180 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opiekę lokalnych przewodników
 • obiady i kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • degustacje ujęte w programie
 • rejs kanałami
 • zajęcia w manufakturze ceramiki
 • lekcję gotowania

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

CERAMIKA I PLENERY FILMOWE GORLITZ (K)
Spotkanie z pilotem Polka Travel we Wrocławiu. Przejazd do manufaktury w Bolesławcu, gdzie odbędą się warsztaty zdobienia naczyń ceramicznych tradycyjną bolesławiecką metodą stempelkową. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzyma swoje dzieło. Następnie przejazd do Gorlitz w Saksonii. Miasto posiada niezaburzony układ przestrzenny i zabytki ze wszystkich epok historycznych. Spacer po starówce śladami słynnych filmów, do których sceny nakręcono
w Gorlitz. Kolacja z regionalnych specjałów. Nocleg.

2 dzień

MUSZTARDA, PORCELANA I WYBORNE WINA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do miasta dwóch kultur – Budziszyna, gdzie oprócz pielęgnowanej kultury niemieckiej ciągle jest respektowana kultura Serbołużyczan. Zwiedzanie m.in. katedry św. Piotra oraz wieży wodnej Alte Wasserkunst. Następnie degustacja lokalnego specjału, czyli musztardy. Wizyta w słynnej miśnieńskiej manufakturze porcelany, zakończona popołudniową herbatką. Następnie przejazd saksońskim szlakiem wina do największej państwowej winnicy Schloss Wackerbarth. Zwiedzanie obiektu i degustacja lokalnego wina. Przejazd do Drezna. Kolacja w lokalnej restauracji, gdzie spotkamy się z jedną z metres króla Augusta II Mocnego. Nocleg.

3 dzień

BAROKOWE DREZNO (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Drezna, niemieckiej perły baroku. Zobaczymy m.in. Zwinger, najpiękniejsze we miejsce na parady i uroczystości, Plac Teatralny, jeden z najpiękniejszych w świecie, Plac Zamkowy z mostem Augustowskim, najstarszym na północy Niemiec, Opera Sempera, Tarasy Bruehla – jedyną w swoim rodzaju historyczną promenadę, Kościół Frauenkirche z kamiennym dzwonem i krzyżem pojednania. Obiad, następnie po południu wizyta w browarze Raderberger. Kolacja i nocleg.

4 dzień

W STOLICY OGÓRKA (Ś, O, K)
Po śniadaniu czas wolny, a następnie po południu przejazd do Spreewaldu i tamtejszej stolicy ogórka – miasteczka Lubenau. Zwiedzanie muzeum ogórka, gdzie znajdują się informacje na temat hodowli i przetwórstwa. Rejs kanałami i lunch w lokalnej restauracji. Kolacja regionalna i nocleg.

5 dzień

POWRÓT DO KRAJU (Ś)
Po śniadaniu przejazd do Polski i zakończenie tej historycznej, sąsiedzkiej imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

NIEMCY - POGANIE Z EUROPY

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie