Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

WYCIECZKI DO NAMIBII

 • Namibia

Opis

W Namibii czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy zatem wyjechać niedaleko od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania, a zarazem bezradności wobec potęgi Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, nie przestaje zadziwiać, jego magia kryje się w ogromnych obszarach pustkowi, gdzie żyje niewielu ludzi, za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 6175 PLN + 3650 USD / os. ( dla min.16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Windhoek – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transport miniautokarem i samochodami terenowymi
 • przejazd przez pustynię Namib i oglądanie najwyższych wydm Sossusvlei
 • zakwaterowanie w lodge’ach i hotelach 4* w pok. 2-os. dopłata do pok. 1-os. 550 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • wizyta w kanionie Sesriem
 • wizyta w wiosce plemienia Himba
 • safari w Rezerwacie Erindi
 • safari w Rezerwacie Etosha
 • opiekę lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
 • rejs katamaranem u wybrzeży Namibii, połączony z degustacją ostryg i szampana
 • wizę do Namibii wraz z pośrednictwem wizowym

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków, oraz wydatków natury osobistej
 • napojów do kolacji
 • fakultatywnych lotów nad Pustynią Namib.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy dłuższa niż termin wizy!
Najpóźniej 40 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze pełną dokumentację wizową.

ZALECANA PROFILAKTYKA ANTYMALARYCZNA!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – WINDHOEK
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Windhoek przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 dzień

W AFRYKAŃSKIEJ STOLICY (K)
Przylot do Windhoek, malowniczo położonej stolicy na wys. 1650 m n.p.m. Zwiedzanie miasta, m.in. kolonialne dzielnice o mocno widocznych wpływach niemieckiej kultury, jak i dzielnice oddające współczesną afrykańską rzeczywistość. Zakwaterowanie w hotelu. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji.

3 dzień

WINDHOEK – REGION SOSSUSVLEI (Ś, K)
Śniadanie. Całodzienny przejazd do regionu Sossusvlei, gdzie znajdują się największe wydmy na świecie. Po drodze obserwacja afrykańskich krajobrazów. Kolacja i nocleg w malowniczo położonej lodge’y.

4 dzień

WYDMY PUSTYNI NAMIB (Ś, K)
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku wydm Sossusvlei, pocztówkowej wizytówki Namibii. Dwustumetrowe wydmy stanowią część pustyni Namib. Oglądać będziemy ich nierealne kształty skąpane w promieniach wschodu słońca. O tej porze przybierają barwę intensywnej czerwieni. Po południu zbliżymy się do kanionu Sesriem, o głębokości 30 m. i długości kilometra. Fakultatywnie, za dodatkową opłatą możliwość przelotu nad wydmami. Powrót na kolację i nocleg w lodge’y.

5 dzień

W STRONĘ WYBRZEŻA – SWAKOPMUND (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd przez pustynię, podziwiać będziemy okazy długowiecznej, endemicznej rośliny Welwitschia Mirabilis. Po południu dotrzemy do Swakopmund, miasta, które niczym fatamorgana wyłania się pośród pustyni. Zaskakuje idealnie uporządkowaną architekturą kolonialną z regularnymi alejami. Spacer promenadą w kierunku plaży. Kolacja w jednej z restauracji serwujących doskonałe ryby. Nocleg.

6 dzień

REJS Z DELFINAMI I MAŁA PIĄTKA (Ś, O, K)
Po śniadaniu rozpoczniemy niezapomniany rejs wzdłuż wybrzeża. Towarzyszyć nam będą delfiny płynące obok katamaranu, ponadto obserwować będziemy kolonie pelikanów i fok. Dodatkową przyjemnością na pokładzie będzie degustacja ostryg popijanych szampanem. Obiad na plaży. Po południu czeka nas niezwykłe doświadczenie – safari w poszukiwaniu tzw. „Małej Piątki” – z pomocą znawcy terenu będziemy badać życie pod piaskami pustyni Namib. Powrót na kolację i nocleg.

7 dzień

DAMARALAND – NASKALNE MALOWIDŁA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Damaraland, regionu nazywanego Królestwem Płonących Gór i Mówiących Kamieni. Miejsce słynie z malowideł naskalnych buszmeńskich plemion San i niesamowitych gór z rdzawego piaskowca. Zobaczymy największą na świecie galerię z malowidłami i rytami sprzed tysięcy lat. Przejazd do skamieniałego miliony lat temu lasu. Kolacja i nocleg w lodge’y.

8 dzień

SPOTKANIE Z HIMBA (Ś, K)
Śniadanie. W drodze do Parku Etosha wizyta w jednej z wiosek zamieszkanych przez lud Himba (Ovahimba – w wolnym tłumaczeniu „lud żebraczy”). Jedno z najstarszych cywilizacyjnie plemion świata, które nie zmieniło swoich zwyczajów od setek lat. Himba wierzą w silny związek z przodkami, co zapewnia im nieustannie płonący święty ogień. Ich chaty mają kolor ochry, która z kolei w połączeniu z tłuszczem zwierzęcym tworzy maść-maseczkę chroniącą skórę przed słońcem. To najbardziej fascynujące plemię Afryki. Kolacja i nocleg w lodge’y.

9 dzień

SAFARI W PARKU ETOSHA (Ś, K)
Śniadanie. Etosha to jeden z największych parków narodowych w Afryce. Obejmue on 23.000 km2 i jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie można w pełni poznać znaczenie słowa safari. Dodatkową atrakcją jest niezwykła sceneria. Będziemy obserwować zwierzęta przy wodopojach, spróbujemy też wypatrzyć „Wielką Piątkę”. Kolacja i nocleg w lodge’y.

10 dzień

SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Erindi, położonego niezwykle malowniczo wśród bezdroży Namibii. Obserwacja zwierząt. Można tutaj spotkać lamparty, lwy, gepardy, rzadkie likaony, hieny i bardzo rzadkiego czarnego nosorożca. Kolacja i nocleg w lodge’y na terenie rezerwatu.

11 dzień

NA TROPIE DZIKICH ZWIERZĄT (Ś, K)
Po śniadaniu dalsza eksploracja rezerwatu, nauka odnajdywania tropów zwierząt, możliwość obcowania z dziką i prawdziwie dziewiczą naturą. Kolacja i nocleg.

12 dzień

WINDHOEK (Ś)
Po śniadaniu przejazd do Windhoek, czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i przelot do Europy.

13 dzień

POWRÓT DO KRAJU
Powrót do kraju i zakończenie afrykańskiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

NAMIBIA - BARWNY PULS ŻYCIA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie