Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

NAMIBIA

 • Namibia

Opis

W Namibii czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy zatem wyjechać niedaleko od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania, a zarazem bezradności wobec potęgi Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, nie przestaje zadziwiać, jego magia kryje się w ogromnych obszarach pustkowi, gdzie żyje niewielu ludzi, za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba.

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w przyrodniczym raju jakim jest Namibia  w oparciu o wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa. 

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od 8 osób 3645 USD/os + przelot ok. 3350 PLN/os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transport miniautokarem i samochodami terenowymi
 • przejazd przez pustynie Namib i oglądanie najwyższych wydm Sossusvlei
 • zakwaterowanie w hotelach i  lodge’ach, w pok. 2-os.. dopłata do pok 1-os. 335 USD
 • pokoje w dzień przylotu do odświeżenia się przed wyruszeniem na pustynię
 • śniadania i  kolacje  wg programu
 • wizyta w kanionie Sesriem,
 • wizyta w wiosce plemienia Himba,
 • dwudniowe safari w Rezerwacie Etosha
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
 • rejs katamaranem u wybrzeży Namibii, połączony z degustacją ostryg i wina musującego
 • opiekę lokalnych przewodników
 • opiekę polskojęzycznego pilota przez cały czas trwania wyjazdu
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu obejmujące zachorowanie na Covid
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych świadczeń niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej
 • obiadów
 • napoi do posiłków
 • testów na Covid – obowiązkowy negatywny wynik testu przy przylocie do Namibii
 • wizy do Namibii  wydawanej na lotnisku w Namibii – koszt ok. 75 USD

UWAGA

Cena skalkulowana dla grupy min. 8 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.

Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy dłuższa niż termin wizy!

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Namibii

Wszyscy podróżni wjeżdżający do Namibii przez dwa międzynarodowe lotniska (międzynarodowe lotnisko Hosea Kutako w Windhoek i międzynarodowe lotnisko Walvis Bay) potrzebują negatywnego testu PCR nie starszego niż 72 godziny. Wyniki muszą zostać wydrukowane i opieczętowane lub podpisane przez laboratorium. Nie ma wymagań dotyczących wyjazdu dla Namibii, ale linia lotnicza lub kraj macierzysty mogą wymagać negatywnego testu COVID, który możemy pomóc w zorganizowaniu, gdy klienci są w Namibii.

Podczas pobytu w Namibii podróżni muszą nosić maskę przez cały czas, gdy przebywają w miejscach publicznych.Wnętrza pojazdów  i wszystkie punkty dotykowe są regularnie odkażane.

Przelot liniami lotniczymi Lufthnasa.

Obecnie obowiązują surowsze przepisy dotyczące wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec. Wszyscy pasażerowie powyżej 6 roku życia są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR, antygen, RT-LAMP lub TMA) w momencie wylotu do Niemiec. Dokument z potwierdzeniem negatywnego wyniku testu na Covid-19 nie może być starszy niż 48 godzin w momencie wjazdu do Niemiec i jest sprawdzany przez linię lotniczą przed wylotem. W przypadku braku negatywnego wyniku testu, przelot nie jest możliwy.

Uwaga: Obowiązek przedstawienia wyniku testu dotyczy również pasażerów tranzytowych, którzy wjeżdżają do Niemiec wyłącznie w celach tranzytowych.

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

 

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – WINDHOEK 30.05.2021
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Windhoek przez jeden z europejskich portów lotniczych.

LH1349  30.05   Warszawa – Frankfurt            14:35 16:20

LH5434  30.05   Frankfurt – Windhoek            20:20 06:50+1 dzień

2 dzień

W KIERUNKU SOSSUSVLEI (K) 31.05.2021

Wczesnym rankiem przylot do Windhoek – malowniczo położonej stolicy na wys. 1650 m n.p.m. Przejazd do lodge na obrzeżach miasta, gdzie będzie możliwość odświeżyć się i zregenerować po podróży. Roztaczają się stąd niesamowite widoki na miasto i otaczające góry.  Następnie ruszymy w kierunku regionu Sossusvlei, gdzie znajdują się największe wydmy na świecie. Po drodze obserwacja afrykańskich krajobrazów, przystanki na kawę i zdjęcia w punktach widokowych, z których będziemy podziwiać piękno Namibii. Do lodge’y dotrzemy na kolację i zachód słońca, podczas którego będziemy snuć wspólne plany na kolejny dzień. Nocleg w lodge’y.

3 dzień

CZERWONE WYDMY PUSTYNI NAMIB (Ś, K) 01.06.2021

Pobudka przed wschodem słońca. Aromatyczna  kawa/herbata i ruszamy do bramy parku. Będziemy jechać podziwiając piękno słońca wschodzącego nad zjawiskowymi czerwonymi wydmami. Możliwość niesamowitych ujęć krajobrazu w pięknym porannym świetle.

W programie:

 • Dune 45 – najczęściej fotografowana wydma na ziemi
 • Wspaniała wydma Big Daddy
 • Dead vlei – raj dla fotografów. Niesamowity krajobraz Martwej Doliny stworzony przez poczerniałe, martwe drzewa akacjowe, które  kontrastują z błyszczącą bielą podłoża i intensywnym pomarańczem wydm.

W trakcie przejazdu przystanek na śniadanie w formie pikniku, podczas którego będziemy podziwiać otaczający krajobraz.

Następnie powrót do lodgy, czas na regenerację. Kolacja i nocleg w lodge.

4 dzień

W STRONĘ WYBRZEŻA – SWAKOPMUND (Ś, K) 02.06.2021
Po śniadaniu przejazd przez pustynię, gdzie podziwiać będziemy okazy długowiecznej, endemicznej rośliny Welwitschia Mirabilis. Po południu dotrzemy do Swakopmund, miasta, które niczym fatamorgana wyłania się pośród pustyni. Zaskakuje idealnie uporządkowaną architekturą kolonialną z regularnymi alejami. Jeszcze dzisiaj odczuwa się tutaj jego niemiecką atmosferę. Spacer promenadą w kierunku plaży. Kolacja w jednej z restauracji serwujących doskonałe ryby. Nocleg.

5 dzień

NIEZAPOMNIANY REJS Z DELFINAMI I POSZUKIWANIE MAŁEJ PIĄTKI (Ś, K) 03.06.2021

Po śniadaniu przejazd do Walvis Bay, rozpoczniemy niezapomniany rejs po zatoce.  Towarzyszyć nam będą delfiny płynące obok katamaranu, ponadto obserwować będziemy kolonie pelikanów i fok. Dodatkową przyjemnością na pokładzie będzie degustacja ostryg w towarzystwie bąbelek. Po południu czeka nas niezwykłe doświadczenie  safari  w poszukiwaniu tzw.: „Małej Piątki” –  z pomocą doświadczonego znawcy terenu będziemy badać życie pod piaskami pustyni Namib. Powrót na kolację i nocleg.

6 dzień

WYBRZEŻE SZKIELETÓW – DAMARALAND  (Ś, K) 04.06.2021

Dziś kontynuujemy naszą podróż na północ, wzdłuż Wybrzeża Szkieletów. Ten wąski pas wybrzeża ze zdradzieckimi falami, wysokimi wydmami, gęstymi mgłami i pustynną krainą były udręką dla żeglarzy, co uczyniło z tego miejsca prawdziwy cmentarz rozbitych u wybrzeża statków. Oprócz mrocznej historii jego atrakcją jest kolonia zamieszkujących tutaj fok. Następnie skierujemy się w głąb lądu w kierunku Damaraland, regionu nazywanego Królestwem Płonących Gór i Mówiących Kamieni. Przejedziemy obok Brandberg, najwyższego masywu górskiego  Namibii z najwyższym szczytem kraju. Dotrzemy do naszej lodge’y w samą porę na kolację i  orzeźwiającego drinka, którym będziemy się delektować podziwiając otaczający nas krajobraz.

7 dzień

TWYFELFONTEIN – NASKALNE MALOWIDŁA (Ś, K) 05.06.2021

Po śniadaniu przejazd w kierunku miejsca, które słynie z malowideł naskalnych buszmeńskich plemion San i niesamowitych gór z rdzawego piaskowca. Zobaczymy największą na świecie galerię z malowidłami i rytami sprzed tysięcy lat. Przejazd do skamieniałego miliony lat temu lasu, który jest wynikiem naturalnej klimatycznej katastrofy tej części świata, jaka miała miejsce na długo przed pojawieniem się ludzkości. Tworzą go powalone pnie kilkudziesięciu drzew liczących 280 milionów lat. Powrót do lodge’y, kolacja i nocleg.

8 dzień

SPOTKANIE Z  LUDEM HIMBA (Ś, K) 06.06.2021

Śniadanie. W drodze do Parku Etosha, wizyta w jednej z wiosek zamieszkanych przez lud Himba. Jedno z najstarszych cywilizacyjnie plemion świata, które nie zmieniło swoich zwyczajów od setek lat. Himba wierzą w silny związek z przodkami. Ich chaty mają kolor ochry, która z kolei w połączeniu z tłuszczem zwierzęcym tworzy maść- maseczkę chroniącą skórę przed słońcem. To najbardziej fascynujące plemię Afryki o niezwykle ciekawych zwyczajach. Kolacja  i nocleg w lodge’y położonej nieopodal bramy wjazdowej do Parku.

9 dzień

SAFARI W PARKU ETOSHA (Ś,K) 07.06.2021
Śniadanie.  Etosha to jeden z największych parków narodowych w Afryce. Obejmue on 23 000 km i jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie można w pełni poznać znaczenie słowa safari. Dodatkową atrakcją jest niezwykła sceneria. Przez dwa dni będziemy obserwować zwierzęta  przy wodopojach, spróbujemy też wypatrzyć  czterech z przedstawicieli  „Wielkiej  Piątki”. Kolacja i nocleg w lodge’y.

10 dzień

SAFARI W PARKU ETOSHA (Ś,K)  08.06.2021
Śniadanie.  Etosha to jeden z największych parków narodowych w Afryce. Obejmue on 23 000 km i jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie można w pełni poznać znaczenie słowa safari. Dodatkową atrakcją jest niezwykła sceneria. Przez dwa dni będziemy obserwować zwierzęta  przy wodopojach, spróbujemy też wypatrzyć  czterech z przedstawicieli  „Wielkiej  Piątki”. Kolacja i nocleg w lodge’y.

11 dzień

W DRODZE NA POŁUDNIE (Ś, K) 09.06.2021

Dziś rano po spokojnym śniadaniu wyruszamy na południe. Jedną noc spędzimy w klimatycznej lodge, gdzie będziemy mieć popołudnie wolne na relaks i odpoczynek. Dla chętnych, zajęcia opcjonalne  oferowane przez lodge. Możliwość wizyty na farmie krokodyli lub w fundacji zajmującej się ochroną gepardów. Kolacja w lodge.

12 dzień

WINDHOEK (Ś, K) 10.06.2021
Po śniadaniu przejazd do Windhoek. Po drodze przystanek w Okahandja, gdzie znajduje się największe targowisko z pamiątkami w Namibii, czas na ostatnie zakupy. Przyjazd do Windhoek późnym popołudniem. Zakwaterowanie w klimatycznej lodge. Kolacja i nocleg.

13 dzień

POWRÓT DO KRAJU (Ś) 11.06.2021

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in. kolonialne dzielnice o mocno widocznych wpływach niemieckiej kultury, jak i dzielnice oddające współczesną afrykańską rzeczywistość. Po południu transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną do Polski.

LH5435  11.06   Windhoek  -Frankfurt            18:45 05:35 +1

14 dzień

POWRÓT DO KRAJU 12.06.2021

Powrót do kraju i zakończenie afrykańskiej przygody.

LH1346  12.06   Frankfurt – Warszawa            07:30 09:05

PROPONOWANE ZAKWATEROWANIE:

Namib Desert Lodge Gondwana Collection Namibia

Swakopmund Sands Hotel

Twyfelfontein Country Lodge

Etosha Safari Camp  Gondwana Collection Namibia

Otjiwa Safari Lodge

Olive Grove Guesthouse

 

Ważne: UBEZPIECZENIE– Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.

Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

NAMIBIA - BARWNY PULS ŻYCIA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
13 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs

8 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku,

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
10 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
MEKSYK I GWATEMALA
Poznawcze
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Gwatemala pełna kolorów. Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie