Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

NAMIBIA

 • Namibia

Opis

W Namibii czekają nas ogromne przestrzenie oraz cuda natury w postaci Pustyni Kalahari, Wydm Sossusvlei, Wybrzeża Szkieletów, gór centralnego płaskowyżu, Kanionu Sesriem czy rozległej niecki Etoszy. Przypominają nam, ludziom, że są jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie decyduje przyroda. Namibia nas zaskakuje. Na powierzchni ponad 800 tysięcy km² mieszka zaledwie 2 miliony Namibijczyków, należących do kilkunastu różnych grup etnicznych, w tym kilka plemion pasterskich. Wystarczy zatem wyjechać niedaleko od stolicy, by mieć wrażenie zupełnego wyobcowania, a zarazem bezradności wobec potęgi Matki Natury. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany, nie przestaje zadziwiać, jego magia kryje się w ogromnych obszarach pustkowi, gdzie żyje niewielu ludzi, za to mnóstwo dzikich zwierząt. Najtrwalszy ślad pozostawia w nas jednak spotkanie z ludźmi i dumnymi kobietami Himba.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • CZERWONE WYDMY PUSTYNI NAMIB
 • W STRONĘ WYBRZEŻA – SWAKOPMUND
 • POSZUKIWANIE MAŁEJ PIĄTKI
 • SPOTKANIE Z LUDEM HIMBA
 • WYBRZEŻE SZKIELETÓW – DAMARALAND
 • SAFARI W PARKU ETOSHA

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-04-24 - 2024-05-07

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

4290 USD/os. + 1650 PLN/os. + bilet ok. 3980 PLN/os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transport mini autokarem i samochodami terenowymi
 • przejazd przez pustynie Namib i oglądanie najwyższych wydm Sossusvlei
 • zakwaterowanie w hotelach i  lodge’ach, w pok. 2-os. dopłata do pok 1-os. 795 USD
 • pokoje w dzień przylotu do odświeżenia się przed wyruszeniem na pustynię
 • śniadania i  kolacje  wg programu
 • całodzienną wycieczkę do Sossusvlei (Dune45, Big Daddy),
 • wycieczka w poszukiwaniu „Małej Piątki”
 • wizyta przy stanowisku Archeologicznym Twyfelfontein
 • panoramiczne zwiedzanie Windhoek
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
 • wizyta w wiosce plemienia Himba,
 • dwudniowe safari w Rezerwacie Etosha
 • bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
 • rejs katamaranem u wybrzeży Namibii, połączony z degustacją ostryg i wina musującego
 • opiekę lokalnych przewodników
 • opiekę polskojęzycznego pilota przez cały czas trwania wyjazdu
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu obejmujące zachorowanie na Covid
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu międzynarodowego – koszt ok 3980 PLN/os.
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej
 • obiadów
 • napoi do posiłków
 • testów na Covid – obowiązkowy negatywny wynik testu przy przylocie do Namibii – na dzień dzisiejszy nie wymagane
 • wizy do Namibii  wydawanej na lotnisku w Namibii – koszt ok. 80 USD

UWAGA

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.

Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy dłuższa niż termin wizy!

 

 

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – WINDHOEK 
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Windhoek przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 dzień

W KIERUNKU SOSSUSVLEI (K)  

Wczesnym rankiem przylot do Windhoek – malowniczo położonej stolicy na wys. 1650 m n.p.m. Przejazd do lodge na obrzeżach miasta, gdzie będzie możliwość odświeżenia się i zregenerowania po podróży. Roztaczają się stąd niesamowite widoki na miasto i otaczające góry.  Następnie ruszymy w kierunku pustyni Namib,  gdzie znajdują się największe wydmy na świecie. Po drodze obserwacja afrykańskich krajobrazów, przystanki na kawę i zdjęcia w punktach widokowych, z których będziemy podziwiać piękno Namibii. Do lodge’y dotrzemy na kolację i zachód słońca, podczas którego będziemy snuć wspólne plany na kolejny dzień. Nocleg w lodge’y.

3 dzień

CZERWONE WYDMY PUSTYNI NAMIB (Ś, K) 

Pobudka przed wschodem słońca. Aromatyczna  kawa/herbata i ruszamy do bramy parku. Będziemy jechać podziwiając piękno słońca wschodzącego nad zjawiskowymi czerwonymi wydmami. Możliwość niesamowitych ujęć krajobrazu w pięknym porannym świetle.

W programie:

 • Dune 45 – najczęściej fotografowana wydma na ziemi
 • Wspaniała wydma Big Daddy
 • Dead vlei – raj dla fotografów. Niesamowity krajobraz Martwej Doliny stworzony przez poczerniałe, martwe drzewa akacjowe, które  kontrastują z błyszczącą bielą podłoża i intensywnym pomarańczem wydm.

W trakcie przejazdu przystanek na śniadanie w formie pikniku, podczas którego będziemy podziwiać otaczający krajobraz.

Następnie powrót do lodgy, czas na regenerację. Kolacja i nocleg w lodge.

4 dzień

W STRONĘ WYBRZEŻA – SWAKOPMUND (Ś, K) 
Po śniadaniu przejazd przez pustynię, gdzie podziwiać będziemy okazy długowiecznej, endemicznej rośliny Welwitschia Mirabilis. Po południu dotrzemy do Swakopmund, miasta, które niczym fatamorgana wyłania się pośród pustyni. Zaskakuje idealnie uporządkowaną architekturą kolonialną z regularnymi alejami. Jeszcze dzisiaj odczuwa się tutaj jego niemiecką atmosferę. Spacer promenadą w kierunku plaży. Kolacja w jednej z restauracji serwujących doskonałe ryby. Nocleg.

5 dzień

NIEZAPOMNIANY REJS Z DELFINAMI (Ś, K)  

Po śniadaniu przejazd do Walvis Bay, rozpoczniemy niezapomniany rejs po zatoce. Przy odrobinie szczęścia towarzyszyć nam będą delfiny płynące obok katamaranu. Obserwować będziemy kolonie pelikanów i fok. Dodatkową przyjemnością na pokładzie będzie degustacja ostryg w towarzystwie bąbelek.  Po południu czas na relaks. Powrót na kolację i nocleg.

6 dzień

POSZUKIWANIE MAŁEJ PIĄTKI (Ś, K)  

Po śniadaniu czeka nas niezwykłe doświadczenie  safari  w poszukiwaniu tzw.: „Małej Piątki” –  z pomocą doświadczonego przewodnika będziemy odnajdywać zwierzęta skryte w piasku pustyni Namib. Czas wolny na relaks Powrót na kolację i nocleg.

 

7 dzień

WYBRZEŻE SZKIELETÓW – DAMARALAND  (Ś, K) 

Dziś kontynuujemy naszą podróż na północ, wzdłuż Wybrzeża Szkieletów. Ten wąski pas wybrzeża ze zdradzieckimi falami, wysokimi wydmami, gęstymi mgłami i pustynną krainą były udręką dla żeglarzy, co uczyniło z tego miejsca prawdziwy cmentarz rozbitych u wybrzeża statków. Oprócz mrocznej historii jego atrakcją jest kolonia zamieszkujących tutaj uchatek (kotiki afrykańskie). Następnie skierujemy się w głąb lądu w kierunku Damaraland, regionu nazywanego Królestwem Płonących Gór i Mówiących Kamieni. Przejedziemy obok Brandbergu, najwyższego masywu górskiego  Namibii z najwyższym szczytem kraju. Dotrzemy do naszej lodge’y w samą porę na kolację i  orzeźwiającego drinka, którym będziemy się delektować podziwiając otaczający nas krajobraz.

8 dzień

TWYFELFONTEIN – NASKALNE MALOWIDŁA (Ś, K) 

Po śniadaniu przejazd w kierunku miejsca, które słynie z malowideł naskalnych buszmeńskich plemion San i niesamowitych gór z rdzawego piaskowca. Zobaczymy niezwykłe ryty zwierząt  sprzed tysięcy lat, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Przejazd do skamieniałego miliony lat temu lasu, który jest wynikiem naturalnej klimatycznej katastrofy tej części świata, jaka miała miejsce na długo przed pojawieniem się ludzkości. Tworzą go powalone pnie kilkudziesięciu drzew liczących 280 milionów lat. Powrót do lodge’y, kolacja i nocleg.

 

9 dzień

SPOTKANIE Z  LUDEM HIMBA (Ś, K) 

Śniadanie. W drodze do Parku Etosha, wizyta w jednej z wiosek zamieszkanych przez lud Himba. Jedno z najstarszych cywilizacyjnie plemion świata, które nie zmieniło swoich zwyczajów od setek lat. Himba wierzą w silny związek z przodkami. Chaty są w kolorze ziemi z jakiej się je buduje, natomiast skóra pań Himba ma kolor ochry. Panie Himba do mycia się nigdy nie używają wody i mają bardzo ciekawe rytuały piękności, m.in. okadzanie ciała dymem i smarowanie go naturalną maścią z ochry i tłuszczu , co chroni je przed słońcem.  To najbardziej fascynujące plemię Afryki o niezwykle ciekawych zwyczajach. Kolacja  i nocleg w lodge’y położonej nieopodal bramy wjazdowej do Parku.

10 dzień

SAFARI W PARKU ETOSHA (Ś,K) 

 Śniadanie.  Etosha to jeden z największych parków narodowych w Afryce. Obejmue on 23 000 km i jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie można w pełni poznać znaczenie słowa safari. Dodatkową atrakcją jest niezwykła sceneria. Przez dwa dni będziemy obserwować zwierzęta  przy wodopojach, spróbujemy też wypatrzyć  czterech z przedstawicieli  „Wielkiej  Piątki”. Kolacja i nocleg w lodge’y.

11 dzień

SAFARI W PARKU ETOSHA (Ś,K)

Śniadanie. Kolejny dzień poświęcony na odkrywanie sekretów afrykańskich zwierząt. Krajobrazy i mieszkańcy Etoshy są tak fascynujący, że nakręcono tu wiele filmów przyrodniczych. Dla nas obserwacja zwierząt przy oczkach wodnych będzie niczym wejście w środek takiego filmu.  Kolacja i nocleg w lodge’y.

12 dzień

W DRODZE NA POŁUDNIE (Ś, K) 

Dziś rano po spokojnym śniadaniu wyruszamy na południe. Jedną noc spędzimy w klimatycznej lodge, gdzie będziemy mieć popołudnie wolne na relaks i odpoczynek. Dla chętnych, zajęcia opcjonalne  oferowane przez lodge. Możliwość wizyty na farmie krokodyli lub w fundacji zajmującej się ochroną gepardów. Kolacja w lodge.

13 dzień

WINDHOEK (Ś, O) 
Po śniadaniu przejazd do Windhoek. Po drodze przystanek w Okahandja, gdzie znajduje się największe targowisko z pamiątkami w Namibii, czas na ostatnie zakupy. Przyjazd do Windhoek, krótkie zwiedzanie miasta, transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną Polski. 

14 dzień

POWRÓT DO KRAJU  

Przylot do kraju i zakończenie afrykańskiej przygody.

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

NAMIBIA - BARWNY PULS ŻYCIA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie