Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

MONGOLIA

 • Mongolia

Opis

27.07 – 10.08.2024

Mongolia nazywana jest „Krajem błękitnego nieba” a opady deszczu to niecodzienne wydarzenie. Jest drugim po Kazachstanie największym krajem śródlądowym na Ziemi. Uzyskała niepodległość od mandżurskej dynastii Qing 29 grudnia 1911 roku. Mongolia jest pięciokrotnie większa od Polski, w jej granicach znajduje się największa azjatycka pustynia Gobi, która była kiedyś morzem, skąd w Mongolii wiele słonych jezior, a nie zabezpieczone skamieniałości dinozaurów wciąż należą do „pamiątkarskich” atrakcji. Główną religią jest buddyzm tybetański. Mongołowie uwielbiają wyścigi konne, strzelanie z łuku i mongolskie zapasy. 30 procent ludności prowadzi koczowniczy tryb życia i zamieszkuje w jurtach. Stary zwyczaj głosi, że przy wejściu do jurty nie można nadepnąć na próg, ponieważ stanowi on rodzaj granicy pomiędzy bezpieczeństwem i spokojem domu oraz jego mieszkańców, a nieznanym i pełnym czyhających zagrożeń światem zewnętrznym. Mieszkańców Mongolii cechuje umiłowanie wolności i przestrzeni oraz wielka pokora dla olbrzymich odległości. W kraju syberyjskich lasów, bezkresnych stepów, pokrytych lodowcem gór i krystalicznie czystych jezior czas i przestrzeń nabierają zupełnie innego znaczenia i do dziś stanowią o tym, że to jeden z najmniej odkrytych zakątków Azji.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • NOCLEGI W JURTACH
 • PUSTYNIA GOBI
 • ŚPIEWAJĄCE WYDMY I PŁONĄCE KLIFY
 • KARAKORUM
 • Z WIZYTĄ U NOMADÓW
 • UŁAN BATOR

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

2510 USD + 3350 PLN + ok 4000- 4500 PLN/os bilet lotniczy

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie w hotelu 3/4* w Ułan Bator wg. programu (3 noclegi) w pokojach 2-osobowych – dopłata do pokoju 1-os. 140 USD/os.
  •zakwaterowanie w mongolskiej jurcie (3-4 łóżka w 1 jurcie) – 10 noclegów
  •w dniu przylotu wczesne zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelu w Ułan Bator
  •transport minibusem z klimatyzacją podczas imprezy zgodnie z programem
  •śniadania, obiady i kolacje wg programu
  •udział w widowisku w Teatrze Narodowym w Ułan Bator
  •wizytę i obiad u rodziny Nomadów wraz z degustacjami i przygotowaniem lokalnego tradycyjnego specjału
  •wizytę w słynnej fabryce kaszmiru
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
  • wycieczki według programu
  • przejazd na koniach
  • przejazd na wielbłądach
  • trekkingi według programu
  • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota podczas podróży 24/7
  • opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
  • wizę mongolską dla każdego z Gości wraz z pośrednictwem POLKA TRAVEL
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe)
  • ubezpieczenie od sportów ekstremalnych w dniach jazdy konnej i na wielbłądach

CENA NIE OBEJMUJE

Program skalkulowany dla grupy min. 10-12 osobach pełnopłatnych.

Bilety lotnicze  – Cena ok:  4000-4500 PLN/os.

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

 

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – UŁAN BATOR
Spotykamy się na lotnisku Chopina o godzinie 10:45. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet powitalny – identyfikatory i wszelkie niezbędne dokumenty. Przelot do Ułan Bator przez Istambuł.

2 dzień

UŁAN BATOR (Ś, O, K)
Przylot do Ułan Bator. Transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie, śniadanie. Odpoczynek po podróży. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie miasta. W programie: największy w Mongolii klasztor buddyjski Gandan, plac Czyngis Chana, Muzeum Historii Mongolii, memoriał Dzajsan, Posąg Buddy, Pałac Bogd chana. W trakcie zwiedzania obiad w hotelu. Po zakończeniu zwiedzania weźmiemy udział w widowisku w oparciu o najważniejsze elementy folkloru mongolskiego w Teatrze Narodowym, z udziałem orkiestry narodowej. Powrót do hotelu – kolacja i nocleg.

3 dzień

PUSTYNIA GOBI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku pustyni Gobi. Nasza trasa przechodzi przez teren Środkowej Gobi – dla której charakterystyczne są rozległe stepowe pejzaże. Pod drodze obiad w formie pikniku. Przybycie do malowniczo położonego obozowiska Erdene – Ukhaa” /260 kms 5-6 hours. Piesza eksploracja okolicy.
Kolacja. Nocleg w mongolskiej jurcie.

4 dzień

PUSTYNIA GOBI (Ś, O, K)
Po śniadaniu kontynuujemy nasz przejazd przez pustynię Gobi. Po drodze przejedziemy przez Mandalgobi – centrum Środkowogobijskiej prowincji i dalej centrum Południowogobijskiej prowincji – Dalandzagdad. Pod drodze obiad w formie pikniku. Przybycie do obozowiska Khanbogd. Piesza eksploracja okolicy. Kolacja. Nocleg w mongolskiej jurcie.

5 dzień

PUSTYNIA GOBI – ŚPIEWAJĄCE WYDMY (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do kanionu Jolyn Am. To głęboki wąwóz, jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych miejsc. Rozparty jest między stokami gór. W najwęższym miejscu tego wąwozu zalega lód, jeszcze do niedawna przez cały rok, ale od pewnego czasu ze względu na zmiany klimatyczne latem topnieje. Kilkugodzinny trekking po kanionie (ok. 10 km). Powrót do bazy na obiad. Przejazd na piaskowe wydmy Khongoryn Els („Śpiewające Wydmy”) – jednych z najbardziej spektakularnych na świecie. Osiągają nawet ponad 100 metrów wysokości. Wiejący wiatr powoduje, że nabierają różnych kształtów i często słychać, jak wydmy „śpiewają” – rozchodzi się wówczas dźwięk podobny do przeciągłego gwizdu. Przybycie do obozowiska Gobi Discovery /220kms/ . Kolacja. Nocleg w mongolskiej jurcie.

6 dzień

PUSTYNIA GOBI – PRZEJAZD NA WIELBŁĄDACH (Ś, O, K)
Po śniadaniu czeka nas wyjątkowa atrakcja – przejazd po pustyni na wielbłądach. Obiad w formie pikniku. Powrót do obozowiska. Kolacja. Nocleg w mongolskiej jurcie.

7 dzień

PUSTYNIA GOBI – PŁONĄCE KLIFY (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Bayanzang – „Płonących Klifów”. Warto zwrócić uwagę na pomarańczowo-czerwone wzgórza, od których obszar wziął swoją nazwę. Znajduje się tu ogromne cmentarzysko dinozaurów odkryte w przez amerykańskich paleontologów – tu dokonano najważniejszych odkryć. Przyjazd do obozowiska Gobi oasis-2 / Goviin Bayanburd/ /180kms/ . Obiad. Na miejscu czeka nas trekking (ok. 16 km) Podziwianie jednego z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Kolacja i nocleg w obozowisku.

8 dzień

KLASZTOR ONGI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do zespołu klasztorów buddyjskich Ongiin Khiid, znajdującego się w górach Delger Khangai, nad rzeką Ongi. Przyjazd od obozowiska Ongi energy  . Obiad, po którym czeka nas piesza eksploracja okolicy. Kolacja i nocleg w obozowisku.

9 dzień

KARAKORUM (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Karakorum, dawnej stolicy Imperium Mongolskiego, założonej w 1220 roku przez Czyngis-chana. Zwiedzanie klasztoru Erdene Zuu, otoczonego białymi stupami, jednego z najstarszych i największych klasztorów lamajskich w Mongolii. Obiad w formie pikniku. Przyjazd do obozowiska Munkh Tenger  . Kolacja i nocleg w obozowisku

10 dzień

KARAKORUM (Ś, O, K)

Po śniadaniu pożegnamy pustynię i wyruszymy w kierunku gór. Po drodze zatrzymamy się w Bayazang. Przyjazd do obozowiska, leżącego u stóp góry – obiad. Następnie czeka nas wycieczka po okolicy oraz trekking. Kolacja i nocleg w obozowisku. camp Nature tour at the foot of the mountain of Khugnu Khan

11 dzień

OBIAD U NOMADÓW (Ś, O, K)
Po śniadaniu podróż do miejsca, gdzie poznamy tradycyjną rodzinę Nomadów. Obiad zjemy wraz z rodziną Nomadów – zostanie przygotowany i zaserwowany lokalny specjał z jagnięciny (Khorkhog) oraz będzie okazja do spróbowania innych tradycyjnych produktów. Czeka nas również wspólne gotowanie. Przejazd do obozowiska. Kolacja i nocleg w obozowisku. Mongol Nomadic

12 dzień

UŁAN BATOR (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku cywilizacji. Przyjazd do hotelu w Ułan Bator, zakwaterowanie, obiad. Odpoczynek po podróży. Następnie wyruszymy na zwiedzanie – klasztor Choijin Lama, który ujmuje swoją bajkową architekturą. Wizyta w słynnej fabryce kaszmiru „Gobi”. Firmowy sklep przy fabryce jest największym sklepem z kaszmirem w Mongolii. Produkty Gobi eksportowane są do ponad 30 krajów na 4 kontynentach. Kolacja i nocleg w hotelu.

13 dzień

PARK NARODOWY TERELJ (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Parku Narodowego Terelj, znanego z pięknych formacji skalnych (to ostańce skalne, z których najpopularniejszy jest tzw. Melchijn chad, czyli „Skała-żółw). Po drodze przystanek na podziwianie blisko 40-metrowego monumentu Czyngis-chana. Do jego budowy użyto około 250 ton stali. Zwiedzimy również znajdujące się tam muzeum. Na głowie konia zlokalizowany jest taras widokowy. Przejazd do obozowiska z XIII wieku – to doskonała okazja by zapoznać się jak żyli wówczas Mongołowie. Obiad w Khaan ger.  . Przejazd do obozowiska. Kolacja i nocleg w obozowisku. Terelj Lodge

14 dzień

PARK NARODOWY TERELJ (Ś, O, K)

Po śniadaniu czeka nas nie lada atrakcja – przejażdżka konna po okolicy. Zobaczymy Żółwią Skałę oraz mieszczący się w górach klasztor buddyjski. Mongołowie posiadają aż 35 mln zwierząt hodowlanych, w tym 3 mln koni. Kochają swoje konie, liczba tych zwierząt decyduje o statusie społecznym właściciela. Koń mongolski jest niższy i lżejszy od europejskiego, najczęściej gniady lub kasztanowy. Powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

15 dzień

UŁAN BATOR – WARSZAWA (Ś)
Wczesna pobudka (śniadanie w formie suchego prowiantu). Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy (via Stambuł).

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie