Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

MOŁDAWIA

  • Mołdawia

Opis

Magia Mołdawii polega na prowincjonalności. Znajdziemy w Mołdawii miejsca unikatowe w skali światowej, jak choćby okolice Starego Orhei, gdzie w stromych zboczach meandrującego Reutu średniowieczni mnisi wykuli podziemne cerkwie i monastery. W okolicach Kiszyniowa znajdują się największe na świecie piwnice win. Setki kilometrów podziemnych korytarzy wydrążonych w miękkim muszlowcu, a w każdym z nich hektolitry wyśmienitego mołdawskiego wina! Ciekawostką jest separatystyczna Naddniestrzańska Republika Mołdawska, w której idee wielkich budowniczych komunizmu pozostają wciąż żywe. Odnajdziemy tu też miejsca związane z polską historią i mitologią. Jednak najprzyjemniejsze momenty podróży zdarzają się zazwyczaj gdzieś pomiędzy, w drodze do wybranego celu degustacje wina, podglądanie lokalnych tradycji, smakowanie kuhchni – niespodziewane zaproszenie od mołdawskiego gospodarza na degustację domowego wina, słój zimnego kwaśnego mleka, kosz winogron, aromatyczne, soczyste melony, dziesiątki historii i opowieści…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2300 PLN + 770 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
2300
320

przelot na trasie Warszawa – Kiszyniów – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi i transportowymi
transfer z i na lotnisko

transport prywatnym autokarem lub minibusem według programu
noclegi w hotelu 4* oraz w pensjonacie w Butuceni w pokojach 2-osobowych, dopłata do pokoju 1-os. 190 EUR/os.
śniadania według programu
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
360

obiady i kolacje według programu
uczestniczenie w zbiorach winogron (*tylko miesiąc wrzesień)

zwiedzanie winiarni, piwnic winnych, degustacje
opiekę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
90

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
pokaz gotowania

identyfikatory oraz tzw. „road book” dla każdego Uczestnika
opłaty klimatyczne i lokalne podatki

Suma
2300
770

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, zwyczajowych napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 18 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników zostanie przedstawiona osobna kalkulacja. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – KISZYNIÓW (K)
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do stolicy Mołdawii Kiszyniowa. Po przylocie panoramiczne zwiedzanie Kiszyniowa, uważanego za najbardziej zieloną stolicę Europy. Kolacja w restauracji regionalnej. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

BENDERA – TYRASPOL – KWINT (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzanie twierdzy w Banderach – unikatowy zabytek architektury XVI wieku. Przejazd do Tyraspola, stolicy Transnistrii. Republika jest nieuznawanym przez żadne państwo na świecie, separatystycznym organizmem politycznym. Miasto Tyraspol zostało okrzyknięte ostatnim żywym skansenem komunizmu w Europie. Liczy 259 ty. mieszkańców i jest drugim co do wielkości w Mołdawii, a jego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza Dniestr (gr. Tiras). Większość budynków Tyraspola reprezentuje najczystszą formę sowieckiego socrealizmu, na głównych ulicach miasta znajdziemy liczne pomniki wychwalające odwagę żołnierzy radzieckich. Przed siedzibą prezydenta dominuje statua Lenina, wyrzeźbiona w czerwonym granicie. Obiad w lokalnej restauracji z kuchnią ukraińską. Następnie zwiedzimy fabrykę wódek oraz koniaku „Kwint”, uchodzącego za najlepszy tego typu trunek w Europie Wschodniej. Kolacja i nocleg w Kiszyniowie.

3 dzień

NA WINNYM SZLAKU – WINNE PODZIEMNE MIASTO (Ś, O, K)
Po śniadaniu czeka nas kontynuacja panoramicznego zwiedzania Kiszyniowa. Odwiedzimy Muzeum Etnograficzne. Muzeum posiada kilka kolekcji tematycznych, prezentujących w atrakcyjny sposób zagadnienia geograficzne, geologiczne, archeologiczne i etnograficzne.  Następnie rozpoczniemy przygodę na mołdawskim szlaku winnym, gdzie pierwsze szczepy posadzono już pięć tysięcy lat temu. Zwiedzanie piwnic w Cricova, które zostały założone na bazie istniejących podziemnych korytarzy wykutych w zboczu rzeki Ichiel. Ze względu na idealne warunki do produkcji wina musującego, stałą temperaturę i dużą wilgotność, powstało tutaj podziemne miasto z ulicami i alejami, których nazwy pochodzą od składowanych przy nich gatunków win. W piwnicach przechowywana jest imponująca kolekcja win, pośród nich wiele niezwykle rzadkich. Można tutaj znaleźć prywatną kolekcję należącą do prezydenta Rosji, czy też wina, które zostały odzyskane z rąk Niemców podczas II wojny światowej, a także poznać ich historię. Zwiedzanie połączone z degustacją wybornych lokalnych win. Obiad w Cricova. Po obiedzie transfer do Curchi, gdzie zobaczymy prawosławny klasztor, jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych. Następnie przejazd do Starego Orchei i przejazd do Chateau Vartely, gdzie poznamy specyfikę win kolekcjonerskich i zabawimy się w prawdziwych sommelierów. Z Orchei udamy się do Butuceni, gdzie czeka nas pokaz kulinarny w hotelu a zaraz po nim kolacja składająca się z mołdawskiej kuchni. Zakwaterowanie i nocleg w Butuceni.

4 dzień

ORHEIUL VECHI – BRANESTI – KISZYNIÓW (Ś, O, K)
Śniadanie w hotelu następnie zwiedzanie Orheiul Vechi, kompleksu archeologiczno-krajobrazowego, rozciągającego się wokół doliny rzeki Răut, który pozostaje jedną z największych atrakcji Mołdawii. Kanion rzeki tworzy naturalną fortecę na Płaskowyżu Mołdawskim, dlatego od wieków stanowił atrakcyjne miejsce osadnictwa. Swoje ślady pozostawiły tu liczne plemiona. Czeka nas tu również nie lada gratka – zbieranie winogron (atrakcja sezonowa, dot. miesiąca września). Następnie degustacja wina. Po obiedzie transfer do Kiszyniowa i zwiedzanie średniowiecznego drewnianego Kościoła. Czas wolny na odpoczynek bądź samodzielne przechadzki po okolicy i ostatnie zakupy. Pożegnalna kolacja w restauracji serwującej kuchnię mołdawską. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5 dzień

MOŁDAWIA – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy i zakończenie niezwykłej winnej podróży w przeszłość.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
16 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA
Poznawcze
11 dni

WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA

Rejs pośród wysp Ha Long i deltą Mekongu, wizyta w Sajgonie, plażowanie...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie