Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

MEKSYK - MEXICO CITY I JUKATAN

 • Gwatemala
 • Meksyk

Opis

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w Krainie Słońca i Historii Majów – w słonecznym Meksyku. 

W programie: zwiedzanie miasta Meksyk, wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe, rejs w Xochimilco, zwiedzanie Jukatanu, w tym jednego ze współczesnych cudów świata – Chichen Itza (UNESCO) i świętych studni Majów „cenotes”, dwie malownicze miejscowości, tzw. „pueblos magicos” i perła kolonialnej architektury – Merida. Różnorodnie i ciekawie. Błogie lenistwo w Cancun i Playa del Carmen.

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku. Na koniec rajskie karaibskie plaże. Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania.

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena przy 12 Uczestnikach - 1560 USD + 1150 PLN

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • Przelot wewnętrzny liniami Aeromexico: Mexico City-Cancun
 • 2 noclegi w Mexico City w hotelu 4*, ze śniadaniami
 • 3 noclegi w Cancun w hotelu 4*, z all inclusive
 • 2 noclegi w hotelu w Meridzie w hotelu 4*, ze śniadaniami
 • 3 noclegi w Playa del Carmen w hotelu 4*, z all inclusive
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Transport klimatyzowanym autokarem 6,7,8 dnia zgodnie z programem zwiedzania
 • Transport klimatyzowanym autokarem 2,3 dnia zgodnie z programem zwiedzania
 • Posiłki zgodnie z programem
 • Lokalnych anglojęzycznych przewodników podczas zwiedzania 2 i 3 dnia zgodnie z programem
 • 1 godzinny rejs tradycyjną łodzią „tinajeras” w parku Xochimilco z obiadem podczas rejsu
 • Opiekę polskojęzycznego pilota Polka Travel podczas całego wyjazdu
 • Ubezpieczenie NNW i KL do 100 000 EUR
 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Frankfurt – Mexico City; Canun – Frankfurt – Warszawa koszt ok 3300-3800 PLN zł – wycena w dniu zgłoszenia i zakupu biletu.
 • Biletu międzynarodowego pilota koszt dzielony na ilość Uczestników.
 • Innych świadczeń niż ujęte powyżej ( w tym lokalny podatek turystyczny- ok. 10 USD/osoba)
 • nie są wliczone także bilety wstępu podczas zwiedzania w dn. 6,7,8, aby nie stwarzać komplikacji w przypadku ewentualnych zmian w otwarciu obiektów. W związku z tym cena nie obejmuje również lokalnych przewodników podczas zwiedzania w dn. 6,7,8.

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

 

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Meksyku

Meksyk czyli kraj docelowy naszej podróży nie wymaga testów. Na miejscu możemy nosić maseczki chirurgiczne oraz materiałowe.

Noszenie maski ​​na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych, na ulicach oraz w środkach transportu, a także w hotelu (lobby, korytarze itp.) Na razie bufet jest wskazywany i dania są serwowane, podczas posiłków oczywiście nie trzeba jej używać, natomiast należy ją nosić przy wejściu i podczas poruszania się po restauracji. W holu, przy wejściach do restauracji, windach goście znajdą środek dezynfekujący do rąk. Gościom hoteli mierzona jest temperatura, w hotelach zachowane są dodatkowe procedury które wspomagają zachowanie dystansu społecznego- czyli ograniczony dostęp do wspólnych przestrzeni, oraz „rozproszenie” stolików czy foteli. Wszyscy nasi partnerzy oczywiście wdrożyli procedury zapewniające odpowiednią dezynfekcję czy wietrzenie wspólnych części hotelu.

Przelot liniami lotniczymi Lufthnasa.

Obecnie obowiązują surowsze przepisy dotyczące wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec. Wszyscy pasażerowie powyżej 6 roku życia są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR, antygen, RT-LAMP lub TMA) w momencie wylotu do Niemiec. Dokument z potwierdzeniem negatywnego wyniku testu na Covid-19 nie może być starszy niż 48 godzin w momencie wjazdu do Niemiec i jest sprawdzany przez linię lotniczą przed wylotem. W przypadku braku negatywnego wyniku testu, przelot nie jest możliwy.

Uwaga: Obowiązek przedstawienia wyniku testu dotyczy również pasażerów tranzytowych, którzy wjeżdżają do Niemiec wyłącznie w celach tranzytowych.

 Konieczne jest zabranie konkretnego rodzaju maseczek  ( powszechnie dostępnych chirurgicznych) i zmienianie tych maseczek co 3-4 godziny w samolocie, zatem na podróż samolotem musimy mieć ok. 10 maseczek (w 2 strony).

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MEXICO CITY 09.11.2021

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot przez jeden z portów europejskich do Meksyku, po przylocie przejeżdżamy do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Witamy w MEKSYKU!

 

2 dzień

MEXICO CITY – GUADELUPE – XOCIMILCO (Ś,O) 10.11.2021

Po śniadaniu rozpoczynamy eksplorację Mexico City, udamy się z wizytą do Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe, najsłynniejszej Madonny Ameryki Łacińskiej – czas na zwiedzanie, piękne pamiątkowe zdjęcia. Kolejne godziny spędzimy jak typowa „familia mexicana”, w kolorowym parku Xochimilco wsiądziemy do tradycyjnych łodzi „tinajeras” i udamy się w rejs po kanałach. Przejażdżkę może umilić nam zespół Mariachis, grając romantyczne ballady (dod. płatne w zależności od ilości zamawianych piosenek). Zasłuchani zjemy na łodzi obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

MEXICO CITY – CANCUN (Ś, ALL INCLUSIVE) 11.11.2021

Po śniadaniu czeka nas krótkie zwiedzanie Mexico City oraz wizyta w Katedrze Metropolitalnej, która jest największą i najstarszą katedrą w Ameryce i siedzibą arcybiskupa archidiecezji meksykańskiej. Budowana w ciągu trzech stuleci katedra zawiera w swojej architekturze elementy renesansu, baroku i neoklasycyzmu.
Następnie przejazd na lotnisko, skąd odlecimy do Cancun. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie w formule ALL INCLUSIVE.
Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Posiłki w ramach All inclusive.

4 dzień

CANCUN (ALL INCLUSIVE) 12.11.2021

Niczym niezmącony wypoczynek na przepięknej plaży, szum wody i palm to idealny scenariusz na błogi relaks. A może spacer wzdłuż malowniczej plaży?
Każdy znajdzie coś dla siebie – wszak najważniejsze to łapanie promieni słonecznych. Pobyt w formule ALL INCLUSIVE.

5 dzień

CANCUN (ALL INCLUSIVE) 13.11.2021

Pobyt w formule ALL INCLUSIVE.

6 dzień

VALLADOLID – IZAMAL – MERIDA (Ś) 14.11.2021

Po śniadaniu ruszamy do Valladolid, urokliwego, kolorowego „pueblo magico”, którego początki sięgają 1552 roku. Tutaj mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Może pora na niespieszną kawę? Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej znajdziemy się w innym świecie, gdzie wciąż silne są tradycje Majów. Tam niejako czas się zatrzymał, a schowane pośród zieleni piramidy wyglądają malowniczo. Obok kompleksu archeologicznego Ek Balam znajdziemy jedną ze Świętych studni Majów, Xanche. Kolejny przystanek na trasie, to Izamal, za czasów Majów ważne państwo-miasto, z zachowaną do dziś piramidą. Obecnie jest fascynującym połączeniem architektury prekolumbijskiej i hiszpańskiej. Większość fasad budynków pomalowana jest w słonecznym kolorze ochry. Na straganach i w sklepikach można nabyć kolorowe hamaki zrobione z włókien agawy henequen, zakupić lokalne trunki z agawy „Izamal”. Ten kolorowy dzień zakończymy w kolonialnej perełce Jukatanu – mieście Merida.

7 dzień

CELESTUN(Ś) 15.11.2021

To dzień, w którym możemy doświadczyć kontaktu z przyrodą. Rezerwat biosfery Celestun, który odwiedzimy, to niezwykle ciekawe miejsce. To mała wioska rybacka, nieopodal której jest estuarium z ogromną ilością flamingów i pelikanów. Możemy popłynąć łódką pośród mangrowców, aby lepiej się im przyjrzeć. Na nocleg wracamy do Meridy.

8 dzień

CHITZEN ITZA – PLAYA DEL CARMEN (Ś, ALL INCL) 16.11.2021

Po śniadaniu odwiedzimy jeden ze współczesnych 7 cudów Świata – kompleks archeologiczny Majów – Chichen Itza, a wśród obiektów Dom Mniszek, boisko do gry w pelotę, Obserwatorium Astronomiczne, Świątynię Wojowników i inne zagadkowe miejsca.
Po południu, w drodze do Playa del Carmen zatrzymamy się przy jednej z ceremonialnych studni Majów, gdzie dawniej składano ofiary bóstwom, a dziś można bezkarnie i bez stresu popływać. Wieczorem kwaterujemy się w hotelu ALL INCLUSIVE, kolacja, relax, tańce przy muzyce latino…chwilo trwaj!

9 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL) 17.11.2021
Leniuchujemy na plaży, zażywamy kąpieli i korzystamy z formuły All Inclusive w hotelu. Opcjonalnie możemy wybrać się do nadmorskiej twierdzy Majów – Tulum. To piękne i ciekawe miejsce i świetny plener na zdjęcia.

10 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL) 18.11.2021

Leniuchujemy na plaży, zażywamy kąpieli i korzystamy z formuły All Inclusive w hotelu.
Opcjonalnie wycieczka do Parku Xcaret lub Xel-ha albo w rejs Sekretną Rzeką? Wybór zależy tylko od nas. Wiele opcji wyjazdów fakultatywnych do wyboru.

11 dzień

PLAYA DEL CARMEN – WYLOT DO POLSKI (ALL INCL) 19.11.2021
Błogie lenistwo, wyrównywanie opalenizny. Wykwaterowanie z pokoi (godzina będzie podana zgodnie z polityką hotelu), potem przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z portów europejskich.

12 dzień

WARSZAWA 20.11.2021

Przylot do Warszawy, pełni wrażeń i z dużym zapasem witaminy D3 wracamy do domu.

Ważne: UBEZPIECZENIE – Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.
Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie