Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

MEKSYK I GWATEMALA

 • Gwatemala
 • Meksyk

Opis

Dziś, myśląc o podróżach, nie tylko wybieramy kierunek pod kątem atrakcyjności miejsca, ale także bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Stąd, w oparciu o aktualne dane, chcemy Wam zaproponować wspaniałą i co najważniejsze bezpieczną przygodę w Krainie Słońca i Historii Majów.

Hotele wyselekcjonowane na czas podróży mają certyfikaty bezpieczeństwa i spełniają standardy. Po licznych rozmowach telefonicznych wiemy, jak bardzo jesteście spragnieni odpoczynku. Zaczynamy wyruszając w etnograficzną podróż do Gwatemali, zwiedzimy zagubione w dżungli Tikal, położone u stóp wulkanu Antigua, odwiedzimy szamankę, która „prawdę Ci powie” i to zaskakująco trafnie! Odwiedzimy jeden z najbardziej barwnych targów w Ameryce Środkowej – Chichicastenango, a następnie na Jukatanie zwiedzimy jeden ze współczesnych cudów świata, Chichen Itza (UNESCO) i święte studnie Majów „cenotes”. Na koniec – błogie lenistwo, tym razem w Playa del Carmen.

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku i Gwatemali. Na koniec rajskie karaibskie plaże.  Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Gwatemala to kraj, który ciągle dochodzi do siebie po czasach rządów wojskowych dyktatur i wojen partyzanckich, wykazuje ogromną determinację, aby zachować wspaniałe dziedzictwo kultury Majów. I na dodatek ma się czym pochwalić: znajdują się tu najwyższe i najaktywniejsze wulkany, starożytne ruiny miast Majów, kolonialne, nasycone historią miasteczka, tajemnicze i nieprzebyte dżungle oraz niezwykła w skali światowej flora i fauna.

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2021-11-07 - 2021-11-19

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena przy 12 Uczestnikach: 7885 PLN/os plus bilety lotnicze ok 3600 PLN/os oraz 325-360 USD/os ( Mex-Gua-Mex) -wycena w dniu zgłoszenia.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • 2 przeloty w Gwatemali GUA-FRS-GUA  ok. 250 USD/osoba
 • 1 nocleg w Mexico City w pokoju 2 os., ze śniadaniem
 • 5 noclegów w Gwatemali w pokoju 2 os., ze śniadaniami (śniadania w stylu amerykańskim- serwowane) – hotele 4*/5*
 • 5 noclegów w Playa del Carmen, hotel 5* w pokoju 2 os.,  ALL INCLUSIVE
 • Taxy klimatyczne i podatki hotelowe w Gwatemali
 • Taxy klimatyczne i podatki hotelowe w Meksyku
 • Opłatę lotniskową w Gwatemali
 • Przewodnika licencjonowanego podczas części objazdowej
 • Transport z klimatyzacją w Gwatemali
 • Rejs łódzią tylko dla naszej grupy po jeziorze Atitlan
 • Bilety do ruin, muzeów wskazanych w planie podróży – Gwatemala
 • Woda mineralna codziennie podczas części objazdowej
 • Wycieczkę Chichen Itza, Valladolid, Cenote IK, KIL – Meksyk
 • Transfery lotnisko hotel lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego licencjonowanego pilota na całej trasie,
 • Ubezpieczenie NNW i KL do 100 000 EUR
 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Meksyk – Warszawa, koszt ok 3300-3900 PLN/os 
 • 2 przeloty międzynarodowe Meksyk-Gwatemala-Meksyk  ok. 325 USD/osoba
 • biletu lotniczego pilota, koszt dzielony na Uczestników 
 • innych świadczeń niż ujęte powyżej
 • podatku turystycznego w Meksyku ( ok 10 USD/ osoba)
 • nie są wliczone także bilety wstępu w Meksyku, aby nie stwarzać komplikacji w przypadku ewentualnych zmian w otwarciu obiektów oraz obowiązkowego testu na Covid 19 przy wjeździe do Gwatemali i testów wg warunków przewoźnika
 • obowiązkowego testu PCR/ antygenowego ( wymagany przy wjeździe do Gwatemalii oraz przez linie lotnicze).

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Meksyku i Gwatemali

MEKSYK nie wymaga testów. Na miejscu możemy nosić maseczki chirurgiczne oraz materiałowe. Noszenie maski ​​na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych, na ulicach oraz w środkach transportu, a także w hotelu (lobby, korytarze itp.) Na razie bufet jest wskazywany i dania są serwowane, podczas posiłków oczywiście nie trzeba jej używać, natomiast należy ją nosić przy wejściu i podczas poruszania się po restauracji. W holu, przy wejściach do restauracji, windach goście znajdą środek dezynfekujący do rąk. Gościom hoteli mierzona jest temperatura, w hotelach zachowane są dodatkowe procedury które wspomagają zachowanie dystansu społecznego- czyli ograniczony dostęp do wspólnych przestrzeni, oraz „rozproszenie” stolików czy foteli. Wszyscy nasi partnerzy oczywiście wdrożyli procedury zapewniające odpowiednią dezynfekcję czy wietrzenie wspólnych części hotelu.

 GWATEMALA: Przy wjeździe do Gwatemalii należy okazać negatywny wynik testu antygenowego lub testu RT PCR, nie starszego niż 72h.

Osoby które już chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 3 miesięcy przed planowaną datą wjazdu na teren Gwatemali, mogące okazać się testem z wynikiem pozytywnym oraz ponownym testem wskazującym na brak COVID-19 ( drugi test wykonany minimum 10 dni po I teście) nie wymagają testu jak wyżej.

Osoby które zostały zaszczepione 2 dawkami szczepionki na COVID-19 ( druga dawka na min 2 tygodnie przed planowanym przylotem do Gwatemali) mogą okazać certyfikat potwierdzający to szczepienie ( w języku angielskim) opatrzone oficjalną pieczęcią.

Używanie maski jest obowiązkowe nawet w autobusie (zgodnie z dekretem prawnym) przez cały pobyt w Gwatemali, można przebywać bez maski tylko w swoim pokoju lub w czasie jedzenia.

W tej chwili hotele wprowadziły śniadanie serwowane ze względu na niskie obłożenie. Zalecana maska ​​to kn95, ale może to być każda maska, którą można uprać. Zalecamy aby każdy uczestnik miał przy sobie żel dezynfekujący w małej buteleczce lub chusteczki dezynfekujące oraz maseczkę medyczną.

Przelot liniami lotniczymi Lufthnasa.

Obecnie obowiązują surowsze przepisy dotyczące wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec. Wszyscy pasażerowie powyżej 6 roku życia są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR, antygen, RT-LAMP lub TMA) w momencie wylotu do Niemiec. Dokument z potwierdzeniem negatywnego wyniku testu na Covid-19 nie może być starszy niż 48 godzin w momencie wjazdu do Niemiec i jest sprawdzany przez linię lotniczą przed wylotem. W przypadku braku negatywnego wyniku testu, przelot nie jest możliwy.

Uwaga: Obowiązek przedstawienia wyniku testu dotyczy również pasażerów tranzytowych, którzy wjeżdżają do Niemiec wyłącznie w celach tranzytowych.

 Konieczne jest zabranie konkretnego rodzaju maseczek  ( powszechnie dostępnych chirurgicznych) i zmienianie tych maseczek co 3-4 godziny w samolocie, zatem na podróż samolotem musimy mieć ok. 10 maseczek (w 2 strony).

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MEXICO CITY

07.11.2021

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot przez jeden z portów europejskich do Meksyku, po przylocie przejeżdżamy do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Witamy w MEKSYKU.

 

2 dzień

MEKSYK GWATEMALA

08.11.2021

Po śniadaniu czeka nas krótkie zwiedzanie Mexico City oraz wizyta Katedrze Metropolitalnej, która jest największą i najstarszą katedrą w Ameryce i siedzibą arcybiskupa archidiecezji meksykańskiej. Budowana w ciągu trzech stuleci katedra zawiera w swojej architekturze elementy renesansu, baroku i neoklasycyzmu.

Następnie przejazd na lotnisko i przelot do Gwatemalii. . Początek etnograficznej przygody! Z Guatemala City ruszamy do pięknej Antigua. Pierwsze spacery po kolonialnej starówce miasta ukrytego w cieniu wulkanu. Nocleg w Antigua Guatemala.

3 dzień

ANTIGUA GUATEMALA (Ś)

09.11.2021

Po śniadaniu zwiedzamy jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO). Niegdyś była to stolica Królestwa Gwatemali, obejmująca południowe prowincje Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu, Nikaragui i Kostaryki. Bajecznie kolorowe fasady kolonialnych domów, słonecznie żółte, kobaltowe czy intensywnie ceglaste świetnie komponują się na tle popielatej wulkanicznej góry. Po południu wizyta na plantacji kawy. Prześledzimy cały proces od owocu do filiżanki aromatycznej kawy. Na nocleg wracamy do Antigua Gwatemala.

4 dzień

ANTIGUA GWATEMALA – JEZIORO ATITLAN (Ś)

10.11.2021

Po śniadaniu ruszamy nad Jezioro Atitlan, otoczone przez trzy dostojne wulkany. Zobaczymy barwny targ pełen sezonowych owoców, warzyw i ręcznie tkanych barwnych płócien, z jakich tutejsze kobiety szyją stroje. Odwiedzimy też warsztat tkacki. Będziemy zapewne  zaskoczeni bogactwem tradycji i kultury tutejszych wiosek. Popłyniemy łodzią do etnograficznej ciekawostki, miejscowości potomków Majów, Santiago Atitlan,  wstąpimy do małych indiańskich kościołów, gdzie silne są wierzenia synkretyczne. Po południu odwiedzimy też siedzibę bractwa Maximona, postaci czczonej przez lokalną ludność oraz lokalny indiański kościół. To dzień pełen magii i tajemnic.  Dziś czeka nas nocleg nad Jeziorem, z widokiem na piękne wulkany.

 

5 dzień

CHICHICASTENANGO – FLORES (Ś)

11.11.2021

Po śniadaniu rozpoczniemy bardzo barwny dzień pełen etnografii. Rano ruszamy na niedzielny targ w Chichicastenango. Zwiedzimy też kościół Św. Tomasza, kalwarię i cmentarz, gdzie do dziś odbywają się rytuały jeszcze z epoki Majów. To także wyjątkowa okazja na zakup bajecznie kolorowego rękodzieła, haftowanych tkanin, prześlicznych rzeźb. Jedyne takie miejsce w Gwatemali, autentyczne, gdzie można zobaczyć Indian przybywających z bliższych i bardziej odległych wiosek, w tradycyjnych strojach. Po południu przelot do Flores, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 dzień

RUINY W TIKAL (Ś )

12.11.2021
Dzisiaj czeka nas wyjątkowa wyprawa do owianego tajemnicami, położonego w dżungli Tikal (UNESCO), którego nazwa oznacza „Miejsce Głosów”. Zwiedzimy liczne piramidy i pałace – świątynię Jaguara, świątynię Masek, jeden z 3 akropoli. Imponujący kompleks założony w III wieku liczy aż 16 km 2 i ok. 3000 obiektów. Spacer po dżungli będzie prawdziwą przyjemnością. Po południu przelot do Gwatemala City, nocleg.

7 dzień

GWATEMALA – MEKSYK (PLAYA DEL CARMEN) (ALL INCL)

13.11.2021

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko i odlecimy na Jukatan, aby eksplorować dalej tajemnice Majów i oddać się przyjemnościom karaibskiej Fiesty. Przejazd do Playa del Carmen i zakwaterowanie w systemie All Inclusive.

8 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL)
14.11.2021

Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive.

9 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL)
15.11.2021
Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive.

10 dzień

PLAYA DEL CARMEN –  ALL INCL-OPCJONALNA WYCIECZKA DO TULLUM

16.11.2021
Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive.

Istnieje możliwość wybrania się na półdzienną wycieczkę do Tulum (twierdza Majów położona tuż nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego).

11 dzień

PLAYA DEL CARMEN – CHITZEN ITZA (Ś, ALL INCL)
17.11.2021
Dziś zobaczymy jeden ze współczesnych 7 cudów Świata – kompleks archeologiczny Majów – Chichen Itza, a wśród obiektów Dom Mniszek, boisko do gry w pelotę, Obserwatorium Astronomiczne, Świątynię Wojowników i inne zagadkowe miejsca. Po południu, w drodze do Playa del Carmen zatrzymamy się przy jednej z ceremonialnych studni Majów, gdzie dawniej składano ofiary bóstwom, a dziś można bezkarnie i bez stresu popływać.

12 dzień

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN (ALL INCL)

18.11.2021
Błogie lenistwo niemal do popołudnia, potem przejazd na lotnisko i odlot do Warszawy via Frankfurt.

13 dzień

MEKSYK – WARSZAWA

19.11.2021
Przylot do WARSZAWY, pełne wrażeń i z dużym zapasem witaminy D3 wracamy do domu.

Ważne: UBEZPIECZENIE-Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN. Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
13 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs

8 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku,

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
10 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
MEKSYK I GWATEMALA
Poznawcze
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Gwatemala pełna kolorów. Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie