Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

MEKSYK I GWATEMALA

 • Gwatemala
 • Meksyk

Opis

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku i Gwatemali. Na koniec rajskie karaibskie plaże.  Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Gwatemala to najbardziej autentyczny kraj Ameryki Środkowej. Kolorowe targi rdzennej ludności,  barnwe stroje grup etnicznych, piękne kolonialne miasta, majestatyczne wulkany i cudowna przyroda. Gwatemala ma się czym pochwalić: znajdują się tu   starożytne ruiny miast Majów, kolonialne, nasycone historią miasteczka, tajemnicze i nieprzebyte dżungle oraz niezwykła w skali światowej flora i fauna. Gwoździem programu będzie wizyta w Tikal, zagubionym w dżungli mieście Majów. 

GŁÓWNE ATRAKCJE PROGRAMU

 • MEXICO CITY 
 • JEZIRO ATITLAN I WIOSKI INDIAŃSKIE 
 • Z WIZYTĄ U MAXIMONA 
 • KOLONIALNA ANTIGUA – NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO AMERYKI ŚRODKOWEJ 
 • ZAGNINIONE MIASTO MAJÓW TIKAL 
 • KOLOROWY TARG W CHICHICASTENANGO 
 • CHITZEN ITZA 
 • BŁOGIE LENISTWO NA KARAIBACH

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena: 1990 USD/os + 1250 PLN/os plus bilety lotnicze 5800 + 325 USD

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1990 USD PLN + 1250 PLN przeloty (ok 5800 PLN + ok 325 USD/os ( Mex-Gua-Mex) -wycena w dniu zgłoszenia)
 • dopłata do jedynki:  640 USD
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 12 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • 2 przeloty w Gwatemali GUA-FRS-GUA  ok. 250 USD/osoba
 • 1 nocleg w Mexico City w pokoju 2 os., ze śniadaniem
 • 5 noclegów w Gwatemali w pokoju 2 os., ze śniadaniami (śniadania w stylu amerykańskim- serwowane) – hotele 4*/5*
 • 5 noclegów w Playa del Carmen, hotel 5* w pokoju 2 os.,  ALL INCLUSIVE
 • Taxy klimatyczne i podatki hotelowe w Gwatemali
 • Taxy klimatyczne i podatki hotelowe w Meksyku
 • Wyżywienie śniadania, w Gwatemali obiady lub kolacje według programu, na Jukatanie all inclusive
 • Opłatę lotniskową w Gwatemali
 • Przewodnika licencjonowanego podczas części objazdowej
 • Transport z klimatyzacją w Gwatemali
 • Rejs łodzią tylko dla naszej grupy po jeziorze Atitlan
 • Bilety do ruin, muzeów wskazanych w planie podróży – Gwatemala
 • Woda mineralna codziennie podczas części objazdowej
 • Wycieczkę Chichen Itza, Valladolid, Cenote IK, KIL – Meksyk z biletami wstępu 
 • Transfery lotnisko hotel lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego licencjonowanego pilota na całej trasie,
 • Ubezpieczenie NNW i KL do 100 000 EUR
 • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Meksyk – Warszawa, koszt ok 5900 PLN/os 
 • 2 przeloty międzynarodowe Meksyk-Gwatemala-Meksyk  ok. 325  – 425 USD/osoba
 • biletu lotniczego pilota, koszt dzielony na Uczestników
 • innych świadczeń niż ujęte powyżej
 • podatku turystycznego w Meksyku ( ok 10 USD/ osoba)

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Meksyku i Gwatemali

MEKSYK nie wymaga testów. Na miejscu możemy nosić maseczki chirurgiczne oraz materiałowe. Noszenie maski ​​na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych, na ulicach oraz w środkach transportu, a także w hotelu (lobby, korytarze itp.) Na razie bufet jest wskazywany i dania są serwowane, podczas posiłków oczywiście nie trzeba jej używać, natomiast należy ją nosić przy wejściu i podczas poruszania się po restauracji. W holu, przy wejściach do restauracji, windach goście znajdą środek dezynfekujący do rąk. Gościom hoteli mierzona jest temperatura, w hotelach zachowane są dodatkowe procedury które wspomagają zachowanie dystansu społecznego- czyli ograniczony dostęp do wspólnych przestrzeni, oraz „rozproszenie” stolików czy foteli.

GWATEMALA: Przy wjeździe do Gwatemali osoby, które nie są zaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu antygenowego lub testu RT PCR, nie starszego niż 72h.

Osoby które już chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 3 miesięcy przed planowaną datą wjazdu na teren Gwatemali, mogące okazać się testem z wynikiem pozytywnym oraz ponownym testem wskazującym na brak COVID-19 ( drugi test wykonany minimum 10 dni po I teście) nie wymagają testu jak wyżej.

Osoby które zostały w pełni zaszczepione  na COVID-19 ( ostatnia dawka na min 2 tygodnie przed planowanym przylotem do Gwatemali) muszą okazać certyfikat potwierdzający to szczepienie ( w języku angielskim) opatrzone oficjalną pieczęcią. Używanie maski jest obowiązkowe nawet w autobusie (zgodnie z dekretem prawnym) przez cały pobyt w Gwatemali. W tej chwili hotele wprowadziły śniadanie serwowane ze względu na niskie obłożenie.

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

 

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MEXICO CITY

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot przez jeden z portów europejskich do Meksyku, po przylocie przejeżdżamy do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Witamy w MEKSYKU.

2 dzień

MEKSYK GWATEMALA (Ś, K) 

Po śniadaniu czeka nas krótkie zwiedzanie Mexico City oraz wizyta w Katedrze Metropolitalnej, która jest największą i najstarszą katedrą w Ameryce i siedzibą arcybiskupa archidiecezji meksykańskiej. Budowana w ciągu trzech stuleci katedra zawiera w swojej architekturze elementy renesansu, baroku i neoklasycyzmu. Następnie przejazd na lotnisko i przelot do Gwatemali. Początek etnograficznej przygody! Z Guatemala City ruszamy do pięknej Antigua. Pierwsze spacery po kolonialnej starówce miasta ukrytego w cieniu wulkanu. Kolacja i nocleg w Antigua Guatemala.

3 dzień

ANTIGUA GUATEMALA (Ś,O)

Po śniadaniu zwiedzamy jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Środkowej (UNESCO). Niegdyś była to stolica Królestwa Gwatemali, obejmująca południowe prowincje Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu, Nikaragui i Kostaryki. Bajecznie kolorowe fasady kolonialnych domów, słonecznie żółte, kobaltowe czy intensywnie ceglaste świetnie komponują się na tle popielatej wulkanicznej góry. W trakcie wycieczki obiad. Po południu wizyta na plantacji kawy. Prześledzimy cały proces od owocu do filiżanki aromatycznej kawy. Na nocleg wracamy do Antigua Gwatemala.

4 dzień

ANTIGUA GWATEMALA – JEZIORO ATITLAN (Ś)

Po śniadaniu ruszamy nad Jezioro Atitlan, otoczone przez trzy dostojne wulkany. Zobaczymy barwny targ pełen sezonowych owoców, warzyw i ręcznie tkanych barwnych płócien, z jakich tutejsze kobiety szyją stroje. Odwiedzimy też warsztat tkacki. Będziemy zapewne  zaskoczeni bogactwem tradycji i kultury tutejszych wiosek. Popłyniemy łodzią do etnograficznej ciekawostki, miejscowości potomków Majów, Santiago Atitlan,  wstąpimy do małych indiańskich kościołów, gdzie silne są wierzenia synkretyczne. Po południu odwiedzimy też siedzibę bractwa Maximona, postaci czczonej przez lokalną ludność oraz lokalny indiański kościół. To dzień pełen magii i tajemnic.  W trakcie wycieczki obiad w lokalnej restauracji. Dziś czeka nas nocleg nad Jeziorem, z widokiem na piękne wulkany.

 

5 dzień

CHICHICASTENANGO – FLORES (Ś,O)

Po śniadaniu rozpoczniemy bardzo barwny dzień pełen etnografii. Rano ruszamy na niedzielny targ w Chichicastenango. Zwiedzimy też kościół Św. Tomasza, kalwarię i cmentarz, gdzie do dziś odbywają się rytuały jeszcze z epoki Majów. To także wyjątkowa okazja na zakup bajecznie kolorowego rękodzieła, haftowanych tkanin, prześlicznych rzeźb. Jedyne takie miejsce w Gwatemali, autentyczne, gdzie można zobaczyć Indian przybywających z bliższych i bardziej odległych wiosek, w tradycyjnych strojach. W trakcie wycieczki obiad. Po południu przelot do Flores, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6 dzień

RUINY W TIKAL (Ś,O)

Dzisiaj czeka nas wyjątkowa wyprawa do owianego tajemnicami, położonego w dżungli Tikal (UNESCO), którego nazwa oznacza „Miejsce Głosów”. Zwiedzimy liczne piramidy i pałace – świątynię Jaguara, świątynię Masek, jeden z 3 akropoli. Imponujący kompleks założony w III wieku liczy aż 16 km 2 i ok. 3000 obiektów. Spacer po dżungli będzie prawdziwą przyjemnością. W trakcie wycieczki obiad. Po południu przelot do Gwatemala City, nocleg.

7 dzień

GWATEMALA – MEKSYK (PLAYA DEL CARMEN) (ALL INCL)

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko i odlecimy na Jukatan, aby eksplorować dalej tajemnice Majów i oddać się przyjemnościom karaibskiej Fiesty. Przejazd do Playa del Carmen i zakwaterowanie w systemie All Inclusive.

8 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL)

Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive.

9 dzień

PLAYA DEL CARMEN (ALL INCL)

Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive.

10 dzień

PLAYA DEL CARMEN –  ALL INCL-OPCJONALNA WYCIECZKA DO TULLUM

Dzień wolny na odpoczynek, All inclusive. Istnieje możliwość (opcjonalnie za dodatkową opłatą) wybrania się na półdzienną wycieczkę do Tulum (twierdza Majów położona tuż nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego).

11 dzień

PLAYA DEL CARMEN – CHITZEN ITZA (Ś, ALL INCL)

Dziś zobaczymy jeden ze współczesnych 7 cudów Świata – kompleks archeologiczny Majów – Chichen Itza, a wśród obiektów Dom Mniszek, boisko do gry w pelotę, Obserwatorium Astronomiczne, Świątynię Wojowników i inne zagadkowe miejsca. Po południu, w drodze do Playa del Carmen zatrzymamy się przy jednej z ceremonialnych studni Majów, gdzie dawniej składano ofiary bóstwom, a dziś można bezkarnie i bez stresu popływać.

12 dzień

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN (ALL INCL)

Błogie lenistwo niemal do popołudnia, potem przejazd na lotnisko i odlot do Warszawy

13 dzień

MEKSYK – WARSZAWA

Przylot do WARSZAWY, pełne wrażeń i z dużym zapasem witaminy D3 wracamy do domu.

Ważne: UBEZPIECZENIE-Wszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN. Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie