Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

MEKSYK I GWATEMALA

  • Gwatemala
  • Meksyk

Opis

Magiczne miejsca, niezwykłe budowle w zaginionych pośród dżungli prekolumbijskich miastach, zagadki Majów i Azteków, lokalne plemiona Indian o bogatych tradycjach, barwne targi pełne rękodzieła, urokliwe hacjendy, tequila i Mariachi, ciekawe rozrywki i niesamowite widoki. To wszystko czeka na nas  w Meksyku i Gwatemali. Na koniec rajskie karaibskie plaże.  Gwarantujemy przygodę, której nie zapomnisz do końca życia.
Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami. Tradycja nieustannie łączy się tu z nowoczesnością. Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Gwatemala to kraj, który ciągle dochodzi do siebie po czasach rządów wojskowych dyktatur i wojen partyzanckich, wykazuje ogromną determinację, aby zachować wspaniałe dziedzictwo kultury Majów. I na dodatek ma się czym pochwalić: znajdują się tu najwyższe i najaktywniejsze wulkany, starożytne ruiny miast Majów, kolonialne, nasycone historią miasteczka, tajemnicze i nieprzebyte dżungle oraz niezwykła w skali światowej flora i fauna.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena

5265 PLN + 2775 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5265
1630

przelot na trasie Warszawa – Meksyk – Cancun – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przeloty wewnętrzne
transfery z i na lotniska
transport klimatyzowanym autokarem, łodziami
noclegi: w hotelach 3*/4* w pok. 2-os, dopłata do pok. 1-os. 690 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
600

obsługę lokalnych przewodników
obiady i kolacje według programu
rejs po jeziorze Atitlan

POLKA LUX
0
545

przelot do Tikal w obydwie strony
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, stanowisk archeologicznych, kościołów
All Inclusive na Płw. Jukatan

Suma
5265
2775

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione po-wyżej oraz wydatków natury osobistej, napiwków dla lokalnej obsługi, napoi do posiłków.
Opłat granicznych i podatku lotniskowego w Gwatemali, ok. 45 USD/os.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MEXICO CITY
Spotkanie z pilotem Polka Travel, przelot do Meksyku przez jeden z portów europejskich, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w Mexico City.

2 dzień

MEXICO CITY (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do kolonialnej dzielnicy Coyoacan i zwiedzanie muzeum Fridy Kahlo, słynnej malarki, żony znanego muralisty Diego Rivery oraz Muzeum Antropologii i Historii. Z miejscowym przewodnikiem, zapoznamy się z pozostałościami po tajemniczych kulturach Olmeków, Tolteków, Majów i Azteków. Po południu rejs bajecznie kolorowymi łodziami po pływających ogrodach Xochimilco. Wieczorem (fakultatywnie) wyjazd na plac Garibaldiego, gdzie można posłuchać orkiestr „Mariachi”. Nocleg.

3 dzień

TEOTIHUACAN i GUADELUPE (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd do kompleksu archeologicznego Teotihuacan, zwiedzanie Świątyni Quetzalcoatla, spacer Aleją Umarłych, możliwość zdobycia Piramidy Słońca i Piramidy Księżyca. Obiad. Po południu wizyta w duchowym sercu kraju – Bazylice Matki Boskiej Guadelupe. Nocleg w Mexico City.

4 dzień

TAXCO – MEXICO CITY (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do kolonialnego XVI-wiecznego Taxco, „miasta srebra” i wspaniałej biżuterii, zwiedzimy kościół Santa Prisca i etnograficzny targ ludowy. Obiad. Po południu wrócimy do Miasta Meksyk i zwiedzimy zabytkowe centrum: po-spacerujemy po największym placu Ameryki – Zócalo, który otaczają m.in. katedra, Pałac Narodowy z freskami słynnego muralisty Diego Rivery (o ile nie będzie uroczystości oficjalnych) oraz Wielką Świątynią Azteków. Nocleg w Mexico City.

5 dzień

GWATEMALA – ANTIGUA (Ś, O)
Wcześnie rano udamy się na lotnisko i przelecimy do Gwatemali, a potem zwiedzimy malownicze miasto Antigua (UNESCO) położone u stóp wulkanów, założone w 1523 r. Zjemy obiad w jednej z lokalnych restauracji, pospacerujemy po urokliwym centrum dawnej stolicy kraju, zbudowanej w stylu baroku kolonialnego. Nocleg w Antigua.

6 dzień

GWATEMALA CITY – TIKAL – GWATEMALA CITY (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Flores, a stamtąd do Tikal, zagubionego w bezkresnej dżungli miasta Majów, założonego w III w. Zwiedzimy jeden z najpiękniejszych i największych zespołów piramid i pałaców, położonych na powierzchni 60.000 hektarów. Zjemy obiad pod koronami gigantycznych drzew. Po południu wrócimy samolotem do stolicy na nocleg.

7 dzień

CHICHICASTENANGO – ATITLAN (Ś, O)
Po śniadaniu wizyta na lokalnym targu w Chichicastenango – to najciekawszy i jeden z największych indiańskich targów, jaki odbywa się w Ameryce Środkowej. Będziemy mieli możliwość zakupu indiańskiego rękodzieła, masek, amuletów, przypraw. Zwiedzimy kościół, będący przykładem synkretyzmu religijnego. Po wizycie na targu obiad, nocleg nad Jeziorem Atitlan.

8 dzień

JEZIORO ATITLAN – SOLOLA – QUETZALTENANGO (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzimy okolice Jeziora Atitlan, otoczonego przez trzy dostojne wulkany, dla porównania zobaczymy, co tubylcy oferują na lokalnym targu w Solola, a potem podziwiać będziemy malownicze krajobrazy oraz bogactwo tradycji i kultury typowych indiańskich wiosek. Popłyniemy łodzią do etnograficznej ciekawostki, miejscowości potomków Majów, Santiago Atitlan. Odwiedzimy małe indiańskie kościoły, poznamy tradycję lokalnych wierzeń i zwyczajów, w przerwie obiad, przejazd na nocleg do Quetzaltenango.

9 dzień

SAN CRISTOBAL – SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do kolonialnego San Cristobal de las Casas. Zobaczymy katedrę, kościół dominikanów, pospacerujemy brukowanymi ulicami wśród kolonialnych budowli. Po obiedzie w lokalnej restauracji odwiedzimy dwie najbardziej niesamowite indiańskie wioski, gdzie Indianie, będący potomkami Majów – pielęgnują prekolumbijskie tradycje – San Juan Chamula i Zinacantan. Nocleg w hotelu w San Cristobal.

10 dzień

AGUAS AZULES – PALENQUE (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Palenque, po drodze chwila relaksu przy błękitnych kaskadach Aguas Azules, (dla chętnych możliwość kąpieli). W Palenque, stolicy starego państwa Majów, zwiedzimy kompleks pałaców i świątyń doskonale wkomponowanych w gęsty, tropikalny las, m.in. Świątynię Inskrypcji, Świątynię Jaguarów, sarkofag władcy Pacala. Nocleg w hotelu w Palenque.

11 dzień

UXMAL – MERIDA (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Meridy, po drodze zwiedzanie Uxmal, tajemniczego miasta Majów z X w., jednego z głównych miast w czasach prekolumbijskiego imperium. Po obiedzie udamy się do Meridy, przejdziemy aleją wzdłuż posiadłości tzw. baronów sizalowych, by podziwiać tamtejszą architekturę na pełnym uroku rynku. Nocleg w Meridzie.

12 dzień

CHICHEN ITZA – PLAYA DEL CARMEN / CANCUN (Ś, O)
Po śniadaniu wizyta w stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itza, to najbardziej rozległy i najbardziej znany zespół piramid na Jukatanie, zobaczymy m.in. prekolumbijskie obserwatorium astronomiczne, Pałac Jaguara, Świątynię Kukulkana, boisko do gry w pelotę, studnię ofiarną. Po południu wypoczynek w Playa del Carmen / Cancun. Kolacja i nocleg.

13 dzień

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN ALL INCLUSIVE
Czas wolny na wypoczynek i plażowanie, indywidualne zwiedzanie, możliwość nurkowania na jednej z naj-piękniejszych raf koralowych świata lub rejsu po Morzu Karaibskim. Wyżywienie w formie all inclusive.

14 dzień

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu czas wolny na delektowanie się urokami Karaibów. Fakultatywnie możliwość wyjazdu do jedynej nadmorskiej twierdzy Majów, Tulum, z tajemniczą Świątynią Zstępującego Boga. Kolacja i nocleg.

15 dzień

PLAYA DEL CARMEN / CANCUN ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, nurkowanie. Fakultatywnie możliwość wyjazdu do parku wodnego w Xcaret, kąpiel, nurkowanie oraz spektakl rytualnej gry w pelotę.

16 dzień

PLAYA DEL CARMEN – MEXICO CITY – WARSZAWA S
Po śniadaniu plażowanie, a następnie transfer na lotnisko, przelot do Mexico City i do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

17 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie