Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

MAROKO WYCIECZKI

  • Maroko

Opis

Maroko to jedno z najciekawszych państw Maghrebu. Od stuleci cieszy się zainteresowaniem podróżników z całego świata. Ziemia wielu kontrastów: społecznych, przyrodniczych i kulturowych, o których trudno napisać w kilku zdaniach. Przyczyniły się do tego zarówno warunki naturalne, jak i pełna niezwykłych zwrotów historia, w której wpływy europejskie mieszały się z arabskimi, berberyjskimi i afrykańskimi, dając w rezultacie oryginalną w swym bogactwie kulturę. Panujący tu od wieków islam powołał do życia świat orientalnych barw i zapachów, przepięknie zdobionych meczetów i gwarnych suków. Muzułmańskie miasta Maroka otaczają wyniosłe grzbiety Atlasu i złote piaski pustyni, zielone doliny i oazy oraz błękit oceanu.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

4080 PLN + 1040 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
4080
550

przelot Warszawa – Casablanca i Agadir – Casablanca – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport autobusem z klimatyzacją we-dług programu
noclegi w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 220 EUR/os.
śniadania według programu
opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

POLKA KOMFORT
0
390

obiady i kolacje według programu
1 nocleg w beduińskich namiotach (namioty 2-os.)
All Inclusive w Agadirze
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
100

bilety do zwiedzanych obiektów według programu
transport jeepami na pustynię

Suma
4080
1040

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – CASABLANCA (K)
Spotkanie z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Casablanki. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Casablance, kojarzonej z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman z kultowego filmu Michaela Curtiza „Casablanca”.

2 dzień

CASABLANCA – RABAT (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzimy Casablankę, zobaczymy m.in. meczet Hassana II, który jest trzecim największym meczetem na świecie i jest zbudowany w 2/3 na oceanie (wedle słów Koranu: „…i tron Jego będzie na wodzie”). Po obiedzie wyruszymy w kierunku Rabatu, gdzie zobaczymy mauzoleum Mohammeda V, mury Pałacu Królewskiego, grobowce Merynidów. Nocleg w Rabacie.

3 dzień

RABAT – MEKNES – FEZ (Ś, O)
Po śniadaniu wyjedziemy do Meknesu, cesarskiego miasta porównywanego do Wersalu. O dawnej świetności świadczy ponad 50 pałaców ukrytych w ulicach mediny, 20 bram i potężny, 45-kilometrowy mur okalający miasto, liczne misternie wykonane mozaiki, marmurowe fontanny, cedrowa snycerka. Z Meknesu ruszymy do Fezu, słynącego jako duchowa stolica i centrum życia kulturalnego Maroka. Fez jest jednym z najstarszych miast w Afryce, szybko stał się religijnym i kulturalnym centrum kraju. Jedną z głównych atrakcji są medresy – szkoły koraniczne, prze-ważnie pochodzące jeszcze z okresu średniowiecza. W starym Fezie mury otaczają niewiarygodną ilość krętych uliczek, ślepych zaułków i placów targowych, łącznie prawdopodobnie około dziewięć i pół tysiąca. To miej-sce, gdzie poczujemy się, jakby czas się zatrzymał. Zakwaterowanie, nocleg w Fezie.

4 dzień

FEZ, PAŁACE I MEDRESY (Ś, K)
Po śniadaniu proponujemy zwiedzanie tego niezwykłego miasta, czwartego co do wielkości w Maroku. Zobaczymy słynne wrota Pałacu Królewskiego, następnie przejdziemy do „zaklętej w marmurze” medresy, założonej w 1351 r., udamy się również do uniwersytetu z 859 roku, należącego do najważniejszych miejsc edukacji w muzułmańskim świecie. Jednym z najsłynniejszych niemuzułmańskich absolwentów tej szkoły był filozof Majmonides. Spacer po średniowiecznej medinie. Po południu dla chętnych wizyta w prawdziwym marokańskim hammamie. Kolacja i nocleg.

5 dzień

MIDELT – ERFOUD (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się w drogę do Erfoud, słynącego dzisiaj przede wszystkim z obróbki czarnego marmuru. Zatrzymamy się w Midelt, pięknie położonym u stóp góry Dżebel Ayachi (3737 m n.p.m.). Wieczorem dotrzemy do Erfoud – miasta nad brzegiem suchej Ziz (rzeki gazeli) w sercu Tafilalet. Miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową do wydm Erg Szebbi niedaleko miejscowości Merzouga oraz doliny Ziz. Kolacja i nocleg w hotelu w Erfoud.

6 dzień

ERFOUD – RISSANI – MERZOUGA (Ś, K)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Rissani. Popołudnie spędzimy przemierzając jeepami piaski pustyni i wraz z zachodem słońca dotrzemy do namiotów na pustyni, gdzie sącząc herbatę miętową będziemy mogli delektować się zachodem słońca. Niezapomnianą noc spędzimy w berberyjskich namiotach wyściełanych dywanami. Kolacja na pustyni. Możliwość przejażdżki na dromaderach.

7 dzień

TINERHIR i WĄWÓZ TODRA – OUARZAZATE (Ś, K)
Po wschodzie słońca na pustyni ruszymy jeepami w drogę powrotną ku cywilizacji. Około południa dotrze-my do Tinerhir. Miejscowość ta była dawną placówką militarną. Wokół rozciągają się liczne gaje palmowe. Po południu udamy się nad przełom rzeki Todra. Rzeka ta stworzyła wąską i głęboką dolinę o imponujących, stromych, miejscami pionowych ścianach, wrzynających się w pasmo Atlasu Wysokiego i dochodzących do wysokości nawet 300 m. Odległość między skałami w jej najwęższym miejscu nie przekracza 10 m. Dolina to jedna z największych górskich atrakcji Maroka. Ściany zbudowane są z czerwonych, poszarpanych skał. Spacer po słynnym wąwozie Gorges du Todra. Następnie przejedziemy do Ouarzazate drogą „Tysiąca Kazb“. Kolacja i nocleg w Ouarzazate.

8 dzień

OUARZAZATE – MARRAKESZ (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Ouarzazate, zwanego bramą Sahary. Na skraju miasta wznosi się potężna kazba „Taourit”. Niedaleko stworzono studio filmowe, w którym powstało wiele słynnych produkcji m.in.: „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Klejnot Nilu”, „Asterix”, „Gladiator” i „Helikopter w ogniu”. Pozostałe po nich dekoracje pozwolą poczuć ducha planu filmowego. Podczas zwiedzania zobaczymy kazbę oraz zwiedzimy studio filmowe, gdzie będziemy mieli okazję wcielić się w bohaterów ulubionych filmów. Następnie przejedziemy do kazby Ait Ben-Haddou, tutaj po obiedzie, zagubimy się w urokliwych uliczkach miasteczka czy też odwiedzimy miejsca służące za plan filmowy dla „Gladiatora”. Po południu przejedziemy do Marrakeszu. Wieczorem dla chętnych wyjście na plac Jemaa el Fna, uchodzący za najbardziej niesamowity plac Afryki, plac dziwów, czarowników i bajarzy, gdzie magia miesza się z rzeczywistością. Możliwość spotkania z marokańską wróżką.

9 dzień

MARRAKESZ (Ś, K)
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Marrakeszu, które rozpoczniemy od wizyty przed meczetem Kutubija, następnie odwiedzimy medresę (szkołę koraniczną) o przepięknych stiukowych dekoracjach oraz Pałac Bahia. Czeka nas także wizyta w typowej marokańskiej aptece. Po południu zakupy wśród licznych kramów z rękodziełem ludowym, tkaninami, biżuterią na jednym z największych marokańskich suków (bazarów). Pożegnalna kolacja połączona z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Marrakeszu.

10 dzień

AGADIR ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu przejazd do Agadiru, czas wolny na odpoczynek, korzystanie z infrastruktury hotelu. Pobyt proponujemy w hotelu położonym nad morzem, przy szerokiej piaszczystej plaży.

11 dzień

AGADIR ALL INCLUSIVE
Śniadanie, obiad i kolacja w hotelu. Po południu czas przeznaczony na błogie lenistwo i plażowanie.

12 dzień

AGADIR – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Agadirze. Przelot do Casablanki, skąd odlecimy do Polski. Przylot do Warszawy i za-kończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie