Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

MALEZJA - BORNEO I SINGAPUR

 • Malezja

Opis

Malezja, w odróżnieniu od kosmopolitycznego Singapuru na południu i położonej na północy Tajlandii, jest dla wielu ludzi krajem dość tajemniczym. W efekcie większość osób podróżujących do Południowo-Wschodniej Azji omija ją, wybierając bardziej uczęszczane szlaki. Bez wątpienia sporo na tym tracą. Pobyt w Malezji daje okazję do poznania kraju wolnego od przesadnie rozwiniętego przemysłu turystycznego, ale zaskakująco otwartego na przybyszów. Już sama nazwa Borneo wywołuje skojarzenia z wielką, egzotyczną wyprawą. Ta trzecia co do wielkości wyspa na świecie to miejsce wspaniałej przyrody, tropikalnej dżungli, która liczy 130 milionów lat. To świat, który nie może zaginąć. W 2007 r. z inicjatywy WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej z pandą w logo, powstał projekt „Serce Borneo” mający na celu ochronę 220 000 km² lasu tropikalnego. Od tej pory na Borneo naukowcy ciągle odkrywają nowe gatunki zwierząt i roślin. Trasa wycieczki wiedzie przez rejony niesłychanie bogate w skarby natury, miejsca występowania endemicznych gatunków fauny i flory. Wielu wzruszeń dostarczy wizyta w Centrum Rehabilitacji orangutanów, które otoczone wielką troską uczą się tu samodzielności, aby wrócić do życia w naturalnych warunkach. Wielkim kontrastem do podróży przez tropikalne lasy Borneo jest otwierająca program wizyta w Kuala Lumpur, której bliźniacze wieże Petronas są symbolem miasta i dynamicznego rozwoju Malezji. Borneo to cudowna egzotyka, gęsta dżungla, endemiczne gatunki zwierząt i świeże, zjawiskowo smaczne owoce.
Futurystyczne ogrody z superdrzewami i szklarniami o kosmicznych kształtach, największe oceanarium świata, jedzenie, które urosło do rangi narodowej pasji, oraz drapacze chmur i niesamowite widoki – to tylko kilka, ale za to bardzo dobrych, powodów żeby odwiedzić Singapur.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 7770 PLN/os. +2850 USD/os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Kuala Lumpur – Singapur – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem
 • noclegi w hotelach 4* i lodge’ach w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 990 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • przeloty wewnętrzne Kuala Lumpur – Miri, Miri – Mulu, Mulu – Kota Kinabalu, Sandakan – Kota Kinabalu, Kota Kinabalu – Singapur wraz z opłatami lotniskowymi
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • bilety wstępów do muzeów
 • kolację powitalną z pokazem tańców
 • tradycyjny poczęstunek w Mari Cultural Village
 • rejsy według programu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.
Paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – KUALA LUMPUR
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Kuala Lumpur przez jeden z portów lotniczych. Posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

KUALA LUMPUR (K)
Przylot do Kuala Lumpur, metropolii XXI wieku, gdzie futurystyczna architektura tworzy niezwykłą mozaikę z kolonialnymi domami i wielobarwnym Chinatown. Przejazd przez Ogrody Lake Gardens, które powstały w 1888 roku i zajmują powierzchnię 92 ha. W skład ogrodów wchodzą Park Motyli (ponad 6000 motyli), Park Jeleni, Ogród Orchidei, Ogród Hibiskusa oraz największy w Azji Południowo-Wschodniej Park Ptaków (ponad 3000 ptaków). Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Podczas zwiedzania miasta zatrzymamy się przy meczecie narodowym i na Placu Niepodległości. Stamtąd krótki spacer w stronę zbiegu rzek Gombak i Kland – po drodze zobaczymy Masjid Jamek, czyli Meczet Piątkowy. Kontynuujemy spacer przez Chinatown, następnie przejazd do Kampung Bar, typowego obszaru malajskiego, gdzie większość domów nadal budowanych jest w tradycyjnym stylu. Podróż trwa dalej do Petronas Twin Towers, tu będzie można zrobić zdjęcia. Bliźniacze wieże były od 1998 do 2004 roku najwyższymi budynkami na świecie – 88 pięter, 452 m. wysokości. Kolacja w restauracji z pokazem tradycyjnych malezyjskich tańców. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień

KUALA LUMPUR – MULU (Ś, K)
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do Miri, a następnie do Mulu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie, czas wolny do kolacji. Po kolacji zapraszamy do Parku Narodowego Mulu na wieczorny spacer pośród lasu deszczowego, w poszukiwaniu zwierząt, które ukrywają się w ciągu dnia, ale pojawiają się w ciemności. Następnie powrót na nocleg do hotelu. Uwaga: rejsy do Mulu zależne są od warunków pogodowych.

4 dzień

MULU (Ś, O, K)
Dzisiaj udamy się długą tradycyjną łodzią do Jaskini Wiatru. Po drodze zobaczymy także długi dom lokalnej społeczności Penan. Potem czeka nas wizyta w jednej z jaskiń z możliwością kąpieli. Obiad w formie suchego prowiantu. Po południu udamy się na 3-kilometrowy trekking do Jaskiń Deer i Lang’s. Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, o zmierzchu zobaczymy setki latających nietoperzy. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5 dzień

MULU – KOTA KINABALU (Ś, O)
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub samodzielną eksplorację miejsca. Przejazd na lotnisko, przelot do Kota Kinabalu i transfer do hotelu. Następnie udamy się na obiadokolację. Transfer do hotelu na nocleg. Uwaga: rejsy z Mulu zależne są od warunków pogodowych.

6 dzień

KOTA KINABALU (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Kota Kinabalu (ok. 2,5 h). Po drodze przystanek na targu owoców Nabalu. Następnie relaks w naturalnych gorących źródłach Poring Hot Springs, a potem canopy na wysokości 41 metrów. Będzie można z lotu ptaka podziwiać korony drzew lasu deszczowego. Obiad. Następnie spacer szlakiem parku i podziwianie charakterystycznej sylwetki Góry Kinabalu (4101 m n.p.m.) Późnym popołudniem zakwaterowanie w pensjonacie na terenie parku. Kolacja i nocleg.

7 dzień

KOTA KINABALU – SAKAU (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy z Parku Narodowego Kinabalu w stronę Sakau, mijając ciekawe wioski i plantacje palmy olejowej, zatrzymując się na zdjęcia. Obiad, a potem rejs rzeką w kierunku Sukau, w poszukiwaniu zwierząt zamieszkujących te tereny, szczególnie orangutanów, słoni karłowatych, różnobarwnych ptaków. Po przybyciu do Sukau zakwaterowanie w lodge, kolacja i nocleg.

8 dzień

ABAI – SUKAU (Ś, O, K)
Zbudzonych poranną muzyką dżungli, zapraszamy na rejs do Kalenanap Oxbow. Będziemy mieli możliwość przeżycia unikalnego doświadczenia, jakim jest obserwacja budzącej się do życia przyrody. Krótki spacer po lesie tropikalnym (jeśli pogoda pozwoli), a następnie zapraszamy do przyłączenia się do projektu sadzenia drzew wraz z mieszkańcami wioski. Śniadanie. Po śniadaniu, zwiedzimy jaskinię Gomantong, znaną tubylcom z jadalnych ptasich gniazd. Następnie obiad przygotowany przez mieszkańców. Po obiedzie czas wolny na samodzielne eksplorowanie okolicy. Późnym popołudniem kolejny rejs rzeką w poszukiwaniu zwierząt zamieszkujących te tereny. Kolacja i nocleg w logde.

9 dzień

SAKAU – SANDAKAN (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Centrum Rehabilitacji Sepilok Orang Utan, czyli azylu dla małych orangutanów, które znalazły tam schronienie ze zniszczonych pod uprawy palm lasów tropikalnych. Z wycinką lasów związane jest masowe uśmiercanie dorosłych orangutanów, które do końca walczą w obronie swojego terytorium i potomstwa. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można oglądać prawdziwą dżunglę. Idąc po drewnianych pomostach, można podziwiać piękno natury i usłyszeć serce dżungli. Następnie spacer do Centrum Ochrony Malajskiego Niedźwiedzia Słonecznego (Biruang), gdzie zajmują się osieroconymi i porwanymi do niewoli niedźwiedziami. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg w Sandakan.

10 dzień

SANDAKAN – KOTA KINABALU (Ś, K)
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Kota Kinabalu. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem morza. Po południu wyjazd do położonej wśród lasów Mari Cultural Village, w odległości ok. 30 minut od miasta. Tu zapoznamy się z tradycyjnymi domami etnicznej społeczności Sabahan – Dusun, Rungus, Lundayeh, Bajau i Murut. Przewodnik z wioski opowie o obyczajach i rytuałach. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie, w tym m.in. proces robienia dmuchawki, rozpalanie ognia za pomocą bambusa, robienie tradycyjnych tatuaży, będziemy też mieli okazję do tańca i skakania na lansaran, tradycyjnej podłodze-trampolinie. Skosztujemy lokalnych przysmaków Sabahan i obejrzy-my folklorystyczny występ. Kolacja na terenie wioski. Następnie transfer do hotelu.

11 dzień

KOTA KINABALU (Ś, K)
Czas wolny na relaks, kąpiele morskie i słoneczne, ewentualnie nurkowanie. Kolacja w hotelu.

12 dzień

KOTA KINABALU (Ś, K)
Czas wolny na relaks i korzystanie z infrastruktury hotelu. Kolacja w hotelu.

13 dzień

KOTA KINABALU – SINGAPUR (Ś, O, K)
Po śniadaniu czas wolny. Przelot do Singapuru, jednego z najzamożniejszych miast świata, gdzie królują drapacze chmur. Singapur słynie z czystości, porządku i estetyki, nie toleruje się tu nawet najdrobniejszych przestępstw, stosuje się wysokie kary, np. za śmiecenie, spluwanie, żucie gumy na ulicach, dokarmianie ptaków i palenie tytoniu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas na odświeżenie się po podróży. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie czeka nas zwiedzanie Gardens by The Bay, przepięknych ogrodów znajdujących się pod wspaniałymi architektonicznymi konstrukcjami na wzór gigantycznych baobabów. Kolacja i nocleg w Singapurze.

14 dzień

SINGAPUR – WARSZAWA (Ś, O)
Po śniadaniu czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie okolicy. Po wykwaterowaniu z hotelu przejazd przez Little India, oazę kultury indyjskiej, która tworzy żywą etniczną społeczność Singapuru oraz przez Chinatown, gdzie odkryjemy bogate dziedzictwo najliczniejszej grupy etnicznej w mieście. Następnie wjazd kolejką linową na wyspę Sentosa. Z Mount Faber będziemy podziwiać panoramę portu w Singapurze. Będzie też można wspiąć się na koronę wielkiego posągu Merlion, skąd rozciąga się spektakularny panoramiczny widok. Ostatnim przystankiem będzie SEA Aquarium czyli magiczny podwodny świat, pozwalający na podziwianie ławic, płaszczek i rekinów. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez Doha.

15 dzień

WARSZAWA
Przylot do kraju i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
POLINEZJA FRANCUSKA
Poznawcze
Top service
15 dni

POLINEZJA FRANCUSKA

Wycieczka na rajskie wyspy, cudowny wypoczynek w turkusowych lagunach Polinezji Francuskiej i przystanek w Los Angeles.

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
10 dni

KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie
KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Lejdis trip
12 dni

KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP

Kobieca podróż do jednego z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie