Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Afryka

MADAGASKAR I MAURITIUS

  • Madagaskar
  • Mauritius

Opis

Wyspa pachnąca wanilią, kraina lemurów i kameleonów. Pozwala zanurzyć się w bujnej roślinności wilgotnej dżungli, by po kilku godzinach marszu wyłonić scenerię suchego lasu niczym z futurystycznej wizji. Mały „kontynent”, gdzie czas się zatrzymał i czarnymi oczami lemura drwi niemiłosiernie z teorii ewolucji. Fauna i flora ewoluowały w każdym zakątku Ziemi, a Madagaskar pozostał uśpionym rajem. Tylko tutaj przetrwały gatunki, o których w innych częściach świata dawno już zapomniano. Madagaskar jest jak… zamieszkujące go kameleony, w zależności od regionu zmienia swoje kolory. Wyspę zamieszkują liczne plemiona o niezwykle barwnych i zaskakujących nas tradycjach związanych z pochówkiem.  Na koniec wyprawy czeka nas wypoczynek na rajskiej wyspie Mauritius.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 17 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

7175 PLN + 2330 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
7175
1290

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Antananarivo – Mauritius – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
przelot wewnętrzny
transfery z i na lotniska
transport wg programu
zakwaterowanie w hotelach 3*, lodge 4*, 2 noclegi w skromnych bungalowach; na Mauritiusie hotel 4*, pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 525 EUR/os.
śniadania według programu
opiekę licencjonowanego, polskojęzycz-nego pilota
ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
0
750

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
0
290

opłaty za wstępy do parków narodowych
i zwiedzanych obiektów według programu

Suma
7175
2330

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.
Wycieczek fakultatywnych na Mauritiusie.
Wizy wjazdowej – według informacji służb konsularnych wiza wjazdowa na Madagaskar jest obecnie bezpłatna.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

ZALECANA OCHRONA ANTYMALARYCZNA ORAZ SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE!!!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – ANTANANARIVO
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Antananarivo przez porty tranzytowe.

2 dzień

ANTANANARIVO – PERINET (K)
Po przylocie przejazd wzdłuż lasów deszczowych na wschód wyspy. Zobaczymy Królewskie Wzgórze Ambohimanga, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu ruszymy w dalszą drogę do prywatnego rezerwatu Vakona. Kolacja i nocleg.

3 dzień

ANALAMAZAOTRA (Ś, O, K)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do rezerwatu Analamazaotra, gdzie żyją lemury indri indri. Podziwianie rzadkich gatunków flory występujących w formie tzw. lasu pierwotnego. Próba wypatrzenia lemurów. Obiad. Po południu powrót do rezerwatu Vakona. Wieczorem udamy się na poszukiwanie nocnych gatunków lemurów. Kolacja i nocleg.

4 dzień

PERINET – ANTANANARIVO (Ś, O)
Po śniadaniu powrót do Antananarivo. Po drodze zatrzymamy się w rezerwacie Peyrieras. Będziemy obserwować różne kolekcje endemicznych płazów. Po dotarciu do Antananarivo zjemy wspólny lunch. Po południu zwiedzimy zrekonstruowany Pałac Manjakamiadana, z którego rozpościera się cudowny widok na okolicę. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5 dzień

ANTANANARIVO – ANTSIRABE (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd do Antsirabe. Przejazd przez tereny, gdzie można podziwiać soczystozielone pola ryżowe. Zatrzymamy się w miasteczku znanym z produkcji naczyń aluminiowych. Po obiedzie ruszymy w drogę do Antsirabe, dawnego kurortu słynącego z naturalnych wód mineralnych oraz obróbki szlachetnych kamieni. Wizyta w małych prywatnych pracowniach obróbki kamieni szlachetnych, produkcji rękodzieła z zebu oraz miniaturowych zabawek. Na ulicach zobaczymy liczne riksze, będące tutaj najpopularniejszym środkiem transportu. Kolacja i nocleg.

6 dzień

ANTSIRABE – AMBOSITRA – RANOMAFANA (Ś, O)
Po śniadaniu ruszymy w stronę Ranomafana, podziwiać będziemy malowniczy krajobraz tarasowo ułożonych na górskich zboczach pól ryżowych. Zatrzymamy się w Ambositra, miasteczku znanym z wyrabianego z drewna rękodzieła. Obiad. Po południu dotrzemy do parku Ranomafana, otoczonego intensywnie zielonymi wilgotnymi lasami, który jest jednym z ważniejszych Parków Narodowych wyspy. Kolacja i nocleg w lodge’ach. Wieczorem udamy się na wyprawę w poszukiwaniu nocnych gatunków lemurów na terenie parku.

7 dzień

RANOMAFANA – FIANARANTSOA (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie parku Ranomafana, położononego w południowo-wschodniej części wyspy, znanego z gorących źródeł. Możliwość wypatrzenia rzadkiego lemura golden bambou. Obiad. Po południu przejazd do Fianarantsoa, miasta leżącego w środkowym Madagaskarze. Kolacja i nocleg.

8 dzień

FIANARANTSOA – RANOHIRA (Ś, K)
Po śniadaniu wyjazd do Ranohiry. Obiad w formie pikniku. Późnym popołudniem wybierzemy się, aby podziwiać zachód słońca, którego promienie, odbijające się na skałach, powodują zmianę ich koloru na intensywnie czerwony, tworząc niezapomniany spektakl. Kolacja i nocleg.

9 dzień

RANOHIRA, MASYW ISALO (Ś, O, K)
Śniadanie. Trekking po masywie Isalo. Okazja do spotkania z lemurami. Kąpiel w naturalnym basenie. Po obiedzie trekking w Kanionie Małp. Czerwone skały z okresu jurajskiego tworzą bajkowy krajobraz. Na dnie kanionu intensywną zielenią zachwycają pandanusy i wiele innych gatunków roślin. Kolacja i nocleg.

10 dzień

RANOHIRA – TULEAR – IFATY (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd do Tulear. Po drodze zobaczymy zmieniający się krajobraz, między innymi tzw. suche lasy. Region ten zamieszkuje ludność Mahafaly, żyjąca w małych skupiskach, uprawiająca maniok i kukurydzę, słynąca z wykonywania interesujących nagrobków, zaliczanych do najciekawszych na wyspie. Po obiedzie zwiedzanie Tulear, wizyta na lokalnym targu muszli. Przejazd do Ifaty położonej nad kanałem Mozambickim. Kolacja i nocleg.

11 dzień

IFATY – WIELORYBY (Ś, O, K)
Po wczesnym śniadaniu wypłyniemy w rejs, podczas którego będzie możliwość wypatrywania i obserwacji wielorybów. W okresie od czerwca do września Madagaskar jest miejscem, wzdłuż brzegów którego przepływają te niezwykłe zwierzęta. Po południu udamy się do Parku Reniala, aby podziwiać m.in. znajdujące się tutaj baobaby, wiele endemicznych gatunków roślin. Jest to też raj dla miłośników rzadkich okazów ptaków. Powrót na kolację i nocleg.

12 dzień

IFATY – TULEAR – TANA (Ś, O)
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Po obiedzie przejazd na lotnisko do Tulear, przelot do Antananarivo, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

13 dzień

ANTANANARIVO – MAURITIUS (Ś, O)
Po śniadaniu wizyta na lokalnym bazarze. Po obiedzie transfer na lotnisko. Przelot na Mauritius. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14 dzień

WYPOCZYNEK NA WYSPIE MAURITIUS (Ś, K)
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, dodatkowo płatnej na miejscu. Wycieczka do wschodniej części wyspy. Krótki rejs wzdłuż wybrzeża, wypoczynek na plaży, obiad w idyllicznej scenerii, degustacja langusty oraz rumu. Kolacja i nocleg w hotelu.

15 dzień

WYPOCZYNEK NA WYSPIE MAURITIUS (Ś, K)
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, dodatkowo płatnej na miejscu. Wycieczka do zachodniej części wyspy. Port Louis, kolorowe piaski, wodospad, miejsce kultu wyznawców hinduizmu. Kolacja i nocleg.

16 dzień

MAURITIUS (Ś)
Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Wieczorem transfer na lotnisko.

17 dzień

WARSZAWA
Przelot do kraju przez jeden z portów europejskich. Zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

UŚPIONY RAJ

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie