Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

LAOS, KAMBODŻA

 • Kambodża
 • Laos

Opis

Laos to kraj rolniczy, gdzie większość mieszkańców żyje w małych wioskach, zajmując się głównie uprawą ryżu. Życie toczy się tu wolno i spokojnie. Laos wita egzotyczną roślinnością, kolorowo ubranymi ludźmi, muzyką, alkoholami i jedzeniem. Podróżni znajdą tu wiele ciekawych górskich tras wycieczkowych i dziką roślinność. Ważne szlaki transportowe stanowi sieć rzek. Kambodża jest krajem z niezwykle ciekawą, ale i bolesną przeszłością. Po latach wojen, walk domowych i eksperymentów społecznych dopiero od niedawna cieszy się względnym spokojem. Kambodża jest słabo rozwinięta i należy do najbiedniejszych państw na świecie. Wyniszczona wojnami powoli dźwiga się z ruin. Dopiero od 1986 r. istnieje możliwość zwiedzania tego niebywale doświadczonego, ale jakże pięknego kraju. To wyprawa dla prawdziwych miłośników Azji, nie tylko poznamy największe atrakcje odwiedzanych krajów, ale podczas lekcji gotowania poznamy tajniki kuchni azjatyckiej, czeka nas również wyprawa rowerowa i trekking.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 15 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 6200 PLN + 2260 USD / os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Vientiane; Phnom Penh – Warszawa z przesiadkami, wraz z opłatami lotniskowymi
 • przeloty wewnętrzne: Vientiane – Luang Prabang; Luang Prabang – Siem Reap; Siem Reap – Sihanoukville wraz z opłatami lotniskowymi
 • transport autokarem lub mikrobuse w zależności od liczby uczestników według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata to pokoju 1-os. 640 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota Polka Travel, dedykowanego dla grupy
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu obejmujące również choroby przewlekłe
 • obiady i kolacje według programu
 • kolację z pokazem tańców khmerskich
 • obsługę lokalnych anglojęzycznych przewodników podczas zwiedzania według programu
 • 2 lekcje gotowania: w Luang Prabang oraz w Siem Reap
 • degustacje według programu
 • wycieczki rowerami według programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu (ok. 100 USD/os.)
 • koszt wiz turystycznych do Laosu i Kambodży
 • 2 butelki wody mineralnej/os./dzień w autokarze podczas transferów i zwiedzania

CENA NIE OBEJMUJE

 • Napoi do posiłków
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi).

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – VIENTIANE
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku Okęcie, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Vientiane z przesiadkami.

2 dzień

VIENTIANE (K)
Przylot do Vientiane i powitanie przez lokalnego przewodnika. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek i zwiedzanie największej atrakcji – wielowiekowej Wat Sisaket z tysiącami miniaturowych posągów Buddy. Zobaczymy również dawną królewską świątynię Wat Prakeo. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

3 dzień

VIENTIANE (Ś, O, K)
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Vientiane. Udamy się na przedmieścia miasta, aby zobaczyć Park Buddy – z wieloma wizerunkami Buddy oraz bóstw hinduistycznych. Niektóre rzeźby są imponujące, jak np. wielka rzeźba przypominająca swym kształtem dynię o dużych otwartych ustach, przez które można przejść, wspinając się schodami, kolejno przez piekło i niebo. Schody docierają na szczyt rzeźby, z którego roztacza się piękny widok na park. Po drodze do słynnej stupy That Luang możliwość zobaczenia Patuxay Monument, czyli laotańskiego Łuku Triumfalnego. Odwiedzimy także centrum COPE – muzeum poświęcone wojnie w Laosie. Kolacja i nocleg.

4 dzień

VIENTIANE – LUANG PRABANG (Ś, O, K)
Po śniadaniu przelot do Luang Prabang – najlepiej zachowanego zabytkowego miasta w Azji Południowo-Wschodniej. Transfer do hotelu, następnie zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. najstarszą świątynię Wat Sene, królewski kompleks klasztorny Wat Xieng Thon (uważany za najświetniejszy przykład klasycznej architektury buddyjskiej północnego Laosu z XVI w.), Muzeum Narodowe w dawnym Pałacu Królewskim, stupę Wat Visoun oraz świątynię Wat Aham. Rowerami przejedziemy do lokalnej wioski Ban Xangkhong, znanej z ręcznie tkanego jedwabiu i wyrobu tradycyjnego papieru z kory morwy. Po powrocie wejście na wzgórze Phousi, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i pałac królewski. Kolacja i nocleg.

5 dzień

TREKKING DO WODOSPADÓW KUANG SI (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do wioski Ban Long Lao i okazja, by przyjrzeć się życiu mieszkańców. Następnie trekking (ok. 4h) przepiękną doliną nad krystalicznie czyste wodospady Kuang Si. Obiad (gdy czas pozwoli przerwa na kąpiel). Następnie wizyta w ośrodku ratowania niedźwiedzi i na barwnym lokalnym targu w wiosce Tad Pan, gdzie oferowane są lokalne wyroby. Powrót do Luang Prabang, gdzie czeka nas kolacja i nocleg.

6 dzień

LEKCJA GOTOWANIA – JASKINIE PAK OU (Ś, O, K)
Wcześnie rano fakultatywnie można udać się do klasztoru, aby zobaczyć codzienny, poranny rytuał ofiarowania jałmużny (często w formie miseczek ryżu) mnichom odzianym w szafranowe szaty. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie lekcja gotowania poprzedzona wizytą na lokalnym targu, gdzie poznamy specyfikę oferowanych produktów. Pod okiem lokalnego szefa kuchni nauczymy się przygotowywać tradycyjne laotańskie dania, które zostaną zaserwowane na obiad. Następnie popłyniemy Mekongiem do jaskiń Pak Ou, skrywających liczne posągi Buddy. Wizerunki wyróżniają się różnorodnością, są wykonane z żywicy, steatytu, piaskowca, odlane z metalu, ale najczęściej rzeźbione w drewnie, pokryte lakierem lub płatkami złota. Powrót do Luang Prabang. Kolacja i nocleg.

7 dzień

LUANG PRABANG – SIEM REAP (Ś, K)
Po śniadaniu przelot do Siem Reap, nieopodal którego położony jest legendarny kompleks świątyń Angkor Wat. Po powitaniu na lotnisku przez lokalnego przewodnika, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie rejs po przepięknym jeziorze Tonle Sap. Miniemy pływającą wioskę z domami na palach, będzie okazja zobaczyć codzienne życie mieszkańców. Kolacja z pokazem tańców khmerskich. Nocleg.

8 dzień

SIEM REAP – LEKCJA GOTOWANIA I ANGKOR WAT (Ś, O, K)
Przed śniadaniem zobaczymy wspaniały wschód słońca w Angkor Wat. Powrót do hotelu na śniadanie, następnie przejazd do miejscowej szkoły gotowania, gdzie pod okiem szefa kuchni będziemy uczyć się przygotowywać typowe khmerskie potrawy. Wcześniej odwiedzimy bazar, gdzie zapoznamy się z tutejszymi produktami. Obiad z samodzielnie przygotowanych dań. Po południu odkryjemy cuda Angkor. Zwiedzimy południową bramę Angkor Thom, słynną świątynię Bayon i świątynię Angkor Wat – architektoniczny majstersztyk z XII wieku, którego budowa zajęła 30 lat. Po południu zwiedzimy świątynię Pre Rup oraz będziemy podziwiać spektakularny zachód słońca. Kolacja i nocleg w Siem Reap.

9 dzień

ROWERAMI DO BANTEAY SREI – TA PROHM (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się rowerami (ok. 32 km) do świątyni Banteay Srei, zwanej też „Cytadelą Kobiet”, która należy do najlepiej zachowanych khmerskich budowli. Po drodze przystanki w lokalnych wioskach, by podejrzeć codzienne życie ludności i z pomocą miejscowego przewodnika także porozmawiać. Zobaczymy, jak wyrabiany jest papier ryżowy oraz spróbujemy wina i cukru palmowego. Wizyta w Muzeum Min Lądowych. Twórca muzeum, Aki Ra, były żołnierz Czerwonych Khmerów, zajmuje się rozbrajaniem min i niewybuchów. Następnie zwiedzimy położoną w dżungli świątynię Ta Prohm, odkrytą przez francuskich badaczy w latach 50. XIX w., która o dziś zachowała kształt z dnia jej odkrycia. Powrót do Siem Reap. Kolacja i nocleg.

10 dzień

SIEM REAP – SIHANOUK VILLE (Ś)
Po śniadaniu wizyta na lokalnym targu, który oferuje wiele ciekawych wyrobów – zarówno pamiątek jak i smaków. Następnie transfer na lotnisko, skąd odlecimy do Sihanouk Ville, jednego z najpopularniejszych kurortów Kambodży, położonego u wybrzeży Zatoki Tajlandzkiej. Znajdziemy tu wiele pięknych plaż. Biały piasek, ciepłe morze, zielone palmy oraz restauracje przy samym brzegu to warunki, które zapewnią odpowiedni odpoczynek. Nocleg w Sihanouk Ville.

11 dzień

SIHANOUK VILLE (Ś)
Czas wolny na błogie lenistwo, poznawanie lokalnego kolorytu, kąpiele w morzu, wypoczynek i łapanie promieni słonecznych lub zażywanie wspaniałych azjatyckich masaży. Noclegi w Sihanouk Ville.

12 dzień

SIHANOUK VILLE (Ś)
Czas wolny na błogie lenistwo, poznawanie lokalnego kolorytu, kąpiele w morzu, wypoczynek i łapanie promieni słonecznych lub zażywanie wspaniałych azjatyckich masaży. Noclegi w Sihanouk Ville.

13 dzień

SIHANOUK VILLE – PHNOM PENH (Ś, K)
Po śniadaniu czas na ostatnie kąpiele. Wykwaterowanie i przejazd do Phnom Penh. Kolacja i nocleg.

14 dzień

PHNOM PENH – POLSKA (Ś)
Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Royal Palace – z Pałacem Królewskim oraz jedną z najpiękniejszych świątyń azjatyckich – Srebrną Pagodą. Jej nazwa pochodzi od pięciu tysięcy srebrnych płytek (każda o wadze kilograma), którymi wyłożona jest podłoga świątyni. Następnie zwiedzimy Muzeum Narodowe poświęcone sztuce Khmerów oraz Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng. Transfer na lotnisko i wylot do Polski (z przesiadką w porcie azjatyckim).

15 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie