Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

 • Kuba

Opis

Nigdzie na świecie nie ma tak wiele muzyki i tańca jak na Kubie. Niektórzy tłumaczą to klimatem lub castryzmem, inni wspominają o niewolnictwie, lub mówią, że jedynym sposobem Kubańczyków na przetrwanie są właśnie muzyka i taniec. Karnawały na Kubie odbywały się już przed rokiem 1585, „Tropicana” jest jednym z zaledwie kilku najsłynniejszych kabaretów świata, Kubański Balet Narodowy wychował najbardziej rozchwytywanych tancerzy, o obrzędach santerii mówi się wyłącznie szeptem, a gorące rytmy Buena Vista, salsę i rumbę znają wszyscy – od Karaibów po Chiny i Japonię. Wyprawa to w ciągu dnia podróż szlakiem zabytków karaibskiej wyspy, a wieczorami szlakiem „casas de musica”, tanecznych klubów salsy, barów z muzyką na żywo. Czeka nas lekcja tańca pod okiem lokalnych instruktorów. Ponadto przejażdżka starymi samochodami czy też coco- taxi, nocleg w casas particulares. Nie zabraknie wypoczynku na karaibskich plażach, lokalnej kuchni i kolorowych, typowych drinków. Kuba się zmienia – być może to ostatni moment by zobaczyć prawdziwą wyspę…Największym atutem tego wyjazdu jest zabawa sylwestrowa na Placu w Hawanie, przed katedrą, plac na tę jedną noc zamienia się w wytworną salę balową. Stroje wieczorowe, bajkowa atmosfera i gorące rytmy – tej nocy nie może Cię tam zabraknąć.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 1950 USD/os + 6550 PLN/os. dla grupy 20 os.

Uwagi

CENY:  

 • 1950 USD/os. + 6550 PLN/os. (przy grupie min. 20 osób pełnopłatnych)
 • 2050 USD/os. + 6750 PLN/os. (przy grupie min. 16 osób pełnopłatnych)

 

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport autokarem z klimatyzacją podczas zwiedzania wg programu
 • w Hawanie 4*  i Varadero 5* zakwaterowanie w hotelach  w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • w Trinidadzie zakwaterowanie w casas particulares w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • śniadania, obiady i kolacje według programu
 • napoje do obiadów i kolacji (woda, 1 lokalny napój alkoholowy w formie drinka, kawa)
 • ALL INCLUSIVE w hotelu w Varadero (zgodnie z ofertą hotelu)
 • wycieczki według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • kolację z muzyką Buena Vista Social Club
 • wieczór w Tropicanie z kolacją
 • naukę salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca – 3 lekcje
 • godzinną przejażdżkę zabytkowymi samochodami po Hawanie
 • przejazd coco-taxi na kolację
 • wizę kubańską wraz pośrednictwem Polka Travel
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe)
 • lokalne podatki i opłaty
 • 1 butelkę wody mineralnej/os. podczas przejazdów z lotniska
 • słuchawki podczas zwiedzania Hawany
 • podczas pobytu w Varadero – serwis concierge w hotelu, gdzie pilot Polka Travel dyżuruje w czasie pobytu, odpowiada na wszelkie potrzeby Gości (duplikat klucza, wszelkie rezerwacje, pomoc w tłumaczeniu, pomoc przy organizacji czasu wolnego na miejscu, etc.)
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • pakiet powitalny podróżnika : identyfikator z niezbędnymi informacjami, dokumenty podróży
 • silny branding podczas trwania całej podróży: autokar, stoliki w restauracjach
 • opiekę „emergency” 24 h w biurze w trakcie trwania imprezy oraz kontakt  przed rozpoczęciem imprezy odnośnie szczegółów  wyjazdu
 • aplikację Polka Travel podczas wyjazdu

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi)
 • napoi do posiłków
 • biletu na wieczór sylwestrowy Rejsu Katamaranem

Cena skalkulowana dla grupy min.  16 lub 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – HAWANA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich. Na lotnisku czekać będzie lokalny przewodnik. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, powitalny drink. Odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w Hawanie.

2 dzień

PINAR DEL RIO (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do prowincji Pinar del Rio – położonej w zachodniej części wyspy – to jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby, w którym uprawia się najlepszy tytoń na świecie. Wizyta w słynnej lokalnej wytwórni cygar, gdzie będziemy się uczyć zwijać cygara. Przejazd do doliny Vinales. Obiad w malowniczym miejscu. W ramach sjesty rejs łódką po podziemnym jeziorze do indiańskiej jaskini – Cueva del Indio. Powrót do Hawany. Wieczorem przejazd Coco Taxi (2 osoby w pojeździe) na kolację do lokalnej restauracji wraz z muzyką Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu na nocleg.

 

3 dzień

HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu  ruszamy na zwiedzanie magicznej Hawany, poznamy najstarszą część miasta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malownicze place, kolonialna architektura.  Następnie wizyta w Muzeum Rumu – będzie również okazja do degustacji tego wyjątkowego trunku. Obiad w lokalnej restauracji. Czeka nas również nie lada przygoda – nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Poznamy podstawowe kroki i poddamy się gorącemu klimatowi tego tańca.  Powrót  do hotelu. Wieczorem wyjazd na Sylwestra na Placu Katedralnym – najbardziej wyjątkowy sylwester n Kubie, na placu katedralnym, który na tę jedną  noc zamienia się w salę balową. Uwaga> Kolacja sylwestrowa nie jest wliczona w cenę.

4 dzień

HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu rozpoczynamy wyjątkową podróż w czasie – by zrozumieć, czym była Kuba przed rewolucją, Hawanę zwiedzać będziemy zabytkowymi samochodami (4 osoby w aucie – czas zwiedzania ok. 1h), w trakcie przejazdu przewidziane są miejsca na przystanki i zdjęcia. Zatrzymamy się w słynnym hotelu Nacional na drinka. Obiad w lokalnej restauracji.   Po południu nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Kolacja, a następnie czeka nas wyjątkowy wieczór – szalona noc w Tropicanie – jednym z najsłynniejszych kabaretów na Kubie, gdzie udamy się old timerami.  Powrót do hotelu i nocleg w Hawanie.

5 dzień

CIENFUEGOS (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Cienfuegos. Spacer po starówce, zobaczymy Teatro Terry i Pałac Valle zbudowany w stylu neomauretańskim, jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie, a także Palacio Ferrer oraz Park Jose Marti. Obiad w lokalnej restauracji.  Przyjazd do Trinidadu, najpiękniejszego kolonialnego miasteczka Kuby. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu ruszamy na południowy kraniec wyspy, do kolonialnego Trinidadu. Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

6 dzień

TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu kolejna lekcja salsy i czas wolny na samodzielne penetrowanie miasta. Wieczorem po kolacji udam się do Casa de Musica- atmosfera jest gorąca i wyjątkowa. Nocleg w casas particulares.

7 dzień

SANTA CLARA (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do Santa Clara. Zwiedzanie miasteczka – zobaczymy m.in. Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, wystawione w miejscu, w którym między 28 grudnia 1958 a 1 stycznia 1959 toczyła się bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Udamy się również do bardzo oryginalnego muzeum mieszczącego się w pociągu pancernym. Jest to pociąg, którym podczas rewolucji jechali rządowi żołnierze do Hawany i został wykolejony w okolicach Santa Clara przez samego Che. Obok tego pociągu pancernego możemy zobaczyć buldożer, którym Che osobiście zniszczył trakcję kolejową. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Varadero. Przyjazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas na odpoczynek po pełnym wrażeń zwiedzaniu wyspy. Nocleg w Varadero.

8 dzień

VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE.

9 dzień

VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE. Dla chętnych, opcjonalnie,za dodatkową opłatą, rejs katamaranem.

10 dzień

VARADERO ALL INCLUSIVE
Czas na błogie lenistwo, plażowanie i nurkowanie…

11 dzień

VARADERO – HAWANA – WYLOT (Ś, O)

Po śniadaniu czas na ostatnie łapanie promieni słonecznych i kąpiele. Wykwaterowanie do 12:00. Obiad w hotelu. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów.

12 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KUBA TAŃCZY

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie