Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

 • Kuba

Opis

 • Nigdzie na świecie nie ma tak wiele muzyki i tańca jak na Kubie. Niektórzy tłumaczą to klimatem lub castryzmem, inni wspominają o niewolnictwie, lub mówią, że jedynym sposobem Kubańczyków na przetrwanie są właśnie muzyka i taniec. Karnawały na Kubie odbywały się już przed rokiem 1585, „Tropicana” jest jednym z zaledwie kilku najsłynniejszych kabaretów świata, Kubański Balet Narodowy wychował najbardziej rozchwytywanych tancerzy, o obrzędach santerii mówi się wyłącznie szeptem, a gorące rytmy Buena Vista, salsę i rumbę znają wszyscy – od Karaibów po Chiny i Japonię. Wyprawa to w ciągu dnia podróż szlakiem zabytków karaibskiej wyspy, a wieczorami szlakiem „casas de musica”, tanecznych klubów salsy, barów z muzyką na żywo. Czeka nas lekcja tańca pod okiem lokalnych instruktorów. Ponadto przejażdżka starymi samochodami czy też coco- taxi, nocleg w casas particulares. Nie zabraknie wypoczynku na karaibskich plażach, lokalnej kuchni i kolorowych, typowych drinków. Kuba się zmienia – być może to ostatni moment by zobaczyć prawdziwą wyspę…Największym atutem tego wyjazdu jest zabawa sylwestrowa na Placu w Hawanie, przed katedrą, plac na tę jedną noc zamienia się w wytworną salę balową. Stroje wieczorowe, bajkowa atmosfera i gorące rytmy – tej nocy nie może Cię tam zabraknąć.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

1950 USD/os + 6550 PLN/os. dla grupy 20 os.

Uwagi

CENY:  

 • 1950 USD/os. + 6550 PLN/os. (przy grupie min. 20 osób pełnopłatnych)
 • 2050 USD/os. + 6750 PLN/os. (przy grupie min. 16 osób pełnopłatnych)

 

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport autokarem z klimatyzacją podczas zwiedzania wg programu
 • w Hawanie 4*  i Varadero 5* zakwaterowanie w hotelach  w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • w Trinidadzie zakwaterowanie w casas particulares w pok. 2-os. (dopłata do pok. 1-os.)
 • śniadania, obiady i kolacje według programu
 • napoje do obiadów i kolacji (woda, 1 lokalny napój alkoholowy w formie drinka, kawa)
 • ALL INCLUSIVE w hotelu w Varadero (zgodnie z ofertą hotelu)
 • wycieczki według programu
 • obsługę lokalnego przewodnika zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • kolację z muzyką Buena Vista Social Club
 • wieczór w Tropicanie z kolacją
 • naukę salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca – 3 lekcje
 • godzinną przejażdżkę zabytkowymi samochodami po Hawanie
 • przejazd coco-taxi na kolację
 • wizę kubańską wraz pośrednictwem Polka Travel
 • opiekę wykwalifikowanego polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące choroby przewlekłe)
 • lokalne podatki i opłaty
 • 1 butelkę wody mineralnej/os. podczas przejazdów z lotniska
 • słuchawki podczas zwiedzania Hawany
 • podczas pobytu w Varadero – serwis concierge w hotelu, gdzie pilot Polka Travel dyżuruje w czasie pobytu, odpowiada na wszelkie potrzeby Gości (duplikat klucza, wszelkie rezerwacje, pomoc w tłumaczeniu, pomoc przy organizacji czasu wolnego na miejscu, etc.)
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • pakiet powitalny podróżnika : identyfikator z niezbędnymi informacjami, dokumenty podróży
 • silny branding podczas trwania całej podróży: autokar, stoliki w restauracjach
 • opiekę „emergency” 24 h w biurze w trakcie trwania imprezy oraz kontakt  przed rozpoczęciem imprezy odnośnie szczegółów  wyjazdu
 • aplikację Polka Travel podczas wyjazdu

CENA NIE OBEJMUJE

Innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej (mini bar, telefony, napiwki za usługi bagażowych, lokalnej obsługi), napoi do posiłków.
Biletu na wieczór sylwestrowy

Rejsu Katamaranem

Cena skalkulowana dla grupy min.  16 lub 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – HAWANA (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich. Na lotnisku czekać będzie lokalny przewodnik. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, powitalny drink. Odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w Hawanie.

2 dzień

PINAR DEL RIO (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do prowincji Pinar del Rio – położonej w zachodniej części wyspy – to jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby, w którym uprawia się najlepszy tytoń na świecie. Wizyta w słynnej lokalnej wytwórni cygar, gdzie będziemy się uczyć zwijać cygara. Przejazd do doliny Vinales. Obiad w malowniczym miejscu. W ramach sjesty rejs łódką po podziemnym jeziorze do indiańskiej jaskini – Cueva del Indio. Powrót do Hawany. Wieczorem przejazd Coco Taxi (2 osoby w pojeździe) na kolację do lokalnej restauracji wraz z muzyką Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu na nocleg.

 

 

3 dzień

HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu  ruszamy na zwiedzanie magicznej Hawany, poznamy najstarszą część miasta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malownicze place, kolonialna architektura.  Następnie wizyta w Muzeum Rumu – będzie również okazja do degustacji tego wyjątkowego trunku. Obiad w lokalnej restauracji. Czeka nas również nie lada przygoda – nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Poznamy podstawowe kroki i poddamy się gorącemu klimatowi tego tańca.  Powrót  do hotelu. Wieczorem wyjazd na Sylwestra na Placu Katedralnym – najbardziej wyjątkowy sylwester n Kubie, na placu katedralnym, który na tę jedną  noc zamienia się w salę balową. Uwaga> Kolacja sylwestrowa nie jest wliczona w cenę.

4 dzień

HAWANA (Ś, O, K)

Po śniadaniu rozpoczynamy wyjątkową podróż w czasie – by zrozumieć, czym była Kuba przed rewolucją, Hawanę zwiedzać będziemy zabytkowymi samochodami (4 osoby w aucie – czas zwiedzania ok. 1h), w trakcie przejazdu przewidziane są miejsca na przystanki i zdjęcia. Zatrzymamy się w słynnym hotelu Nacional na drinka. Obiad w lokalnej restauracji.   Po południu nauka salsy pod okiem kubańskich nauczycieli tańca. Kolacja, a następnie czeka nas wyjątkowy wieczór – szalona noc w Tropicanie – jednym z najsłynniejszych kabaretów na Kubie, gdzie udamy się old timerami.  Powrót do hotelu i nocleg w Hawanie.

5 dzień

CIENFUEGOS (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do malowniczo położonego Cienfuegos. Spacer po starówce, zobaczymy Teatro Terry i Pałac Valle zbudowany w stylu neomauretańskim, jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie, a także Palacio Ferrer oraz Park Jose Marti. Obiad w lokalnej restauracji.  Przyjazd do Trinidadu, najpiękniejszego kolonialnego miasteczka Kuby. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu ruszamy na południowy kraniec wyspy, do kolonialnego Trinidadu. Po przyjeździe udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Meldujemy się w casas particulares (kwatery prywatne) – to najlepszy sposób na nawiązanie bliższego kontaktu z mieszkańcami Kuby oraz poznanie ich kultury i pełniejsze zasmakowanie wyjątkowej atmosfery wyspy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w casas particulares.

6 dzień

TRINIDAD (Ś, O, K)

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Spacerujemy, delektując się klimatem jednego z pierwszych miast założonych przez Hiszpanów. Dzisiaj Trynidad zachwyca sennymi brukowanymi uliczkami, świetnie zachowanymi kolonialnymi budowlami. Zobaczymy m.in. kościół parafialny pw. Świętej Trójcy, Plaza Mayor, a także będziemy degustować lokalny trunek – canchanchara w słynnym barze o tej samej nazwie. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu kolejna lekcja salsy i czas wolny na samodzielne penetrowanie miasta. Wieczorem po kolacji udam się do Casa de Musica- atmosfera jest gorąca i wyjątkowa. Nocleg w casas particulares.

7 dzień

SANTA CLARA (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd do Santa Clara. Zwiedzanie miasteczka – zobaczymy m.in. Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, wystawione w miejscu, w którym między 28 grudnia 1958 a 1 stycznia 1959 toczyła się bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Udamy się również do bardzo oryginalnego muzeum mieszczącego się w pociągu pancernym. Jest to pociąg, którym podczas rewolucji jechali rządowi żołnierze do Hawany i został wykolejony w okolicach Santa Clara przez samego Che. Obok tego pociągu pancernego możemy zobaczyć buldożer, którym Che osobiście zniszczył trakcję kolejową. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Varadero. Przyjazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas na odpoczynek po pełnym wrażeń zwiedzaniu wyspy. Nocleg w Varadero.

8 dzień

VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE.

9 dzień

VARADERO (ALL INCLUSIVE)

Wypoczynek na karaibskich plażach. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, nurkowanie, relaks. Zakwaterowanie w systemie ALL INCLUSIVE. Dla chętnych, opcjonalnie,za dodatkową opłatą, rejs katamaranem.

10 dzień

VARADERO ALL INCLUSIVE
Czas na błogie lenistwo, plażowanie i nurkowanie…

11 dzień

VARADERO – HAWANA – WYLOT (Ś, O)

Po śniadaniu czas na ostatnie łapanie promieni słonecznych i kąpiele. Wykwaterowanie do 12:00. Obiad w hotelu. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów.

12 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KUBA TAŃCZY

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
POLINEZJA FRANCUSKA
Poznawcze
Top service
15 dni

POLINEZJA FRANCUSKA

Wycieczka na rajskie wyspy, cudowny wypoczynek w turkusowych lagunach Polinezji Francuskiej i przystanek w Los Angeles.

więcej o wyprawie
KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
10 dni

KOLUMBIA – BOGOTA, REGION KAWY, CANO CRISTALES (kolorowa rzeka) – CARTAGENA

Wyprawa do amazońskiej dżungli i na Karaiby...

więcej o wyprawie
KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Lejdis trip
12 dni

KOSTARYKA, PANAMA – LEJDIS TRIP

Kobieca podróż do jednego z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie