Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

KOSTARYKA WYCIECZKI

  • Kostaryka

Opis

Kostaryka raj przyrodniczy – kraina gęstej dżungli, aktywnych wulkanów i dziewiczych plaż – dzięki urozmaiconemu krajobrazowi kraj wydaje się większy niż w rzeczywistości. Na niewielkiej powierzchni kraju znajduje się stosunkowo dużo ekosystemów, a jedną czwartą powierzchni kraju zajmują Parki Narodowe. Aby przenieść się z jednego do drugiego, często wystarczy przebyć zaledwie kilka kilometrów. Zmieniają się przy tym szata roślinna i gatunki zwierząt. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem wulkanów, wspaniałej przyrody, pięknych plaż. Okazja by odbyć spacer w koronach drzew, zjechać na linach ponad dżunglą czy też zajrzeć do krateru wulkanu. A wszystko we wspaniałej atmosferze zabawy…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

5750 PLN + 3245 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5750
1845

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Panama – San Jose – Panama – Warszawa z przesiadką w porcie europejskim wraz z opłatami lotniskowym

transfery z i na lotnisko

transport autokarem lub minibusem, łodziami według programu

zakwaterowanie w hotelach i lodge’ach 4* i 4/5* – pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 730 USD/os.

śniadania według programu

opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy

ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

dodatkowe ubezpieczenie w dni, kiedy odbywa się canopy tour

POLKA KOMFORT
0
810

obiady i kolacje według programu

obsługę lokalnych przewodników

wodne safari po rzece Peńas Blancas

rejs łodzią po kanałach Parku Tortuguero

wycieczkę podniebnym tramwajem w Parku Braulio Carillo

wizytę na plantacji kawy i trzciny cukrowej

POLKA LUX
0
590

bilety wstępy do Parków Narodowych i zwiedzanych obiektów według programu

canopy Tour w Parku Tortuguero oraz Rezerwacie Monteverde

napiwki dla bagażowych

obowiązkową opłatę wylotową z Kostaryki

podczas wypoczynku na plaży system ALL INCLUSIVE

Suma
5750
3245

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.
Napoi do posiłków z wyjątkiem systemu ALL INCLUSIVE.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

WYMAGANA WAŻNOŚĆ PASZPORTU 6 MIESIĘCY DŁUŻSZA OD DATY POWROTU Z WYJAZDU! 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SAN JOSE (K)
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel. Przelot do San Jose przez jeden z europejskich portów lotniczych oraz Panamę. Posiłki na pokładzie samolotu. Po przylocie transfer do hotelu w San Jose. Kolacja powitalna. Nocleg.

2 dzień

WULKAN IRAU ORAZ DOLINA OROSI (Ś, O, K)
Śniadanie. Wczesny wyjazd do najwyższego wulkanu w kraju (3432 m n.p.m.), który notuje swoją aktywność w 1994 roku. Uznany za jeden z najbardziej „energetycznych zakątków” tego kraju. Ze szczytu wulkanu rozciąga się piękny widok na Park Narodowy Braulio Carrillo, a także linię brzegową Morza Karaibskiego. Nie zabraknie czasu na spacery po okolicy, podczas których zobaczyć będzie można różne kratery oraz specyficzną dla tej wysokości florę. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie udamy się do doliny Orosi, słynnej z niezliczonych plantacji kawy, region ten ponadto jest bogaty w monumenty historyczne, między innymi najstarszy kościół w Kostaryce, zbudowany stylu kolonialnym w 1743 roku, ufundowany przez Hiszpanów.

3 dzień

PARK NARODOWY ARENAL (Ś, O, K)
Śniadanie, a następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Arenal, który rozciąga się u stóp najbardziej aktywnego wulkanu Kostaryki. Podczas przejazdu przystanek w Zarcero oraz wizyta w Parku Francisco Alvarado, gdzie krzewy przybierają przeróżne formy i kształty. Na trasie obiad w regionalnej restauracji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem możliwość skorzystania z gorących źródeł, relaks w basenach. Kolacja i nocleg.

4 dzień

WODNE SAFARI I TREKKING U STÓP WULKANU (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie czeka nas wodne safari po rzece Peńas Blancas, podczas którego podglądać będziemy małpy, leniwce, motyle oraz liczne tropikalne ptaki. Okazja do kolejnego bliskiego kontaktu ze wspaniałą przyrodą. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu trekking jedną z tras u podnóża wulkanu Arenal (ok. 2,5 godz., średni stopień trudności). Wulkan do 1968 r. był spokojnym, zalesionym wzgórzem. Erupcja zmieniła okoliczną przyrodę, a wulkan do dziś jest aktywny i stanowi jeden z piękniejszych widoków Kostaryki. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5 dzień

PARK NARODOWY TORTUGUERO (Ś, O, K)
Wykwaterowanie i wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Tortuguero o powierzchni 19 tys hektarów. Śniadanie w restauracji podczas przejazdu trasą wiodącą poprzez plantacje bananów. Do Tortuguero dotrzemy łodzią motorową. Charakterystycznym elementem parku jest sieć kanałów, które przecinają gęste lasy tropikalne. Żyją tu małpy kapucynki, wyjce, kajmany, ale przede wszystkim 405 gatunków ptaków, czyli połowa występujących na terenie kraju. Zakwaterowanie. Po obiedzie wyruszymy do pobliskiej wioski, gdzie zwiedzimy małą ekspozycję w lokalnym Muzeum Historii Naturalnej oraz zobaczymy słynne miejsce lęgowe żółwi. Powrót do lodge’y i relaks nad basenem lub w hamakach. Kolacja i nocleg.

6 dzień

REJS KANAŁAMI W DŻUNGLI I CANOPY TOUR (Ś, O, K)
O świcie udamy się w rejs kanałami, podczas którego wsłuchiwać się będziemy w odgłosy budzącej się dżungli. Powrót na śniadanie. Następnie wyruszymy w kolejny rejs kanałami. Zobaczymy barwne kwiaty, papugi, skaczące małpy, ospałe leniwce i wylegujące się na kamieniach żółwie, których występuje tutaj siedem gatunków. Obiad. Po południu czeka nas prawdziwa przygoda w koronach drzew – zjeżdżanie na linach pomiędzy drzewami, tzw. canopy tour. Kolacja i nocleg w lodge’y.

7 dzień

PRZEJAZD „PODNIEBNYM TRAMWAJEM” W KORONACH DRZEW (Ś, O, K)
Po śniadaniu powrót motorówką na ląd i przejazd do jednego z największych Parków Narodowych Kostaryki – Braulio Carillo. Park zajmuje powierzchnię 445 km2. Obejmuje pięć wyraźnie odrębnych siedlisk leśnych z dominującą w nich roślinnością lasów deszczowych. Występują tutaj setki odmian orchidei i paproci oraz wiele endemicznych gatunków ptaków. Park poznamy podczas niezwykłej przejażdżki „podniebnym tramwajem”. W ciągu ok. 1,5 godz. pokonamy odcinek 1,3 km wśród koron drzew. Z wysokości 35 m. podziwiać będziemy dżunglę i oddychać wilgotnym powietrzem lasu deszczowego, a także spróbujemy wypatrzenia zwierząt. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do San Jose. Zwiedzanie centrum miasta, w tym Muzeum Złota. Kolacja w regionalnej restauracji. Wieczorem możliwość wyjścia do jednego z klubów w centrum.

8 dzień

NA PLANTACJI KAWY (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Monteverde, na trasie przejazdu okazja podziwiania wspaniałej przyrody oraz codziennego życia mieszkańców. Po południu zwiedzanie typowej farmy połączonej z prywatną ekologiczną plantacją kawy. Obiad. Lekcja zbioru i obróbki kawy z degustacją. Zapoznamy się także z obróbką trzciny cukrowej i będziemy świadkami wytwarzania czekolady z owoców kakaowca. Zabawna przejażdżka tradycyjnym wozem po plantacji. Kolacja i nocleg na terenie Monteverde.

9 dzień

REZERWAT MONTEVERDE – SPACER W CHMURACH (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Rezerwatu Monteverde, który nazywany jest lasem chmurowym. Przyciąga on najwięcej turystów ze względu na występowanie kwezali herbowych. Dżungla do wysokości 1500 m n.p.m. jest zamieszkana przez ponad 400 gatunków ptaków, motyli i ssaków, w tym bardzo rzadkie, jak jaguary czy pumy. Tym razem rezerwat zwiedzimy spacerując po zawieszonych w koronach drzew mostach, pokonamy ich aż osiem. Cała trasa liczy około 3 km, a mosty zawieszone są na wysokości pomiędzy 12 a 60 metrów. Po południu kolejny raz czeka nas przygoda szybowania pomiędzy koronami drzew na najdłuższym w kraju canopy tour. Przemierzać będziemy odległości pomiędzy drzewami, lądując na wysoko zawieszonych platformach. Trasa liczy 15 odcinków i 18 platform. Przejazd trwa ok 2-3 godz. Atrakcja przeznaczona dla każdego, od 4 do 99 lat. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

10 dzień

RELAKS NA PLAŻY (Ś, O) ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu przejazd w kierunku regionu Guanacaste, położonego nad Oceanem Spokojnym. Obiad na trasie przejazdu. Zakwaterowanie w hotelu w systemie ALL INCLUSIVE, wypoczynek na plaży.

11 dzień

RELAKS NA PLAŻY ALL INCLUSIVE
Dzień przeznaczony na relaks i wypoczynek w systemie ALL INCLUSIVE

12 dzień

RELAKS NA PLAŻY – SAN JOSE ALL INCLUSIVE, (K)
Po śniadaniu relaks na plaży. Po obiedzie w hotelu przejazd do San Jose, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

13 dzień

SAN JOSE (Ś)
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i odlot do Europy.

14 dzień

WARSZAWA
Przylot do Europy i przelot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KOSTARYKA - PURA VIDA!

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie