Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Południowa i Środkowa

KOSTARYKA

 • Kostaryka

Opis

Kostaryka raj przyrodniczy – kraina gęstej dżungli, aktywnych wulkanów i dziewiczych plaż – dzięki urozmaiconemu krajobrazowi kraj wydaje się większy niż w rzeczywistości. Na niewielkiej powierzchni kraju znajduje się stosunkowo dużo ekosystemów, a jedną czwartą powierzchni kraju zajmują Parki Narodowe. Aby przenieść się z jednego do drugiego, często wystarczy przebyć zaledwie kilka kilometrów. Zmieniają się przy tym szata roślinna i gatunki zwierząt. Zapraszamy Państwa w niesamowitą podróż: szlakiem wulkanów, wspaniałej przyrody, pięknych plaż. Okazja by odbyć spacer w koronach drzew, zjechać na linach ponad dżunglą czy też zajrzeć do krateru wulkanu. A wszystko we wspaniałej atmosferze zabawy…

Terminy

Czas trwania wyprawy 12 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2021-11-09 - 2021-11-20

 

 

Cena od: 2890 PLN/os. + 1999 USD/os. + bilet lotniczy ok 3700 PLN

Uwagi

09.11 – 20.11.2021- dopłata do terminu listopadowego + 30 USD/ osoba

*dopłata do pokoju 1-dno osobowego 890 USD.

Proponowany przelot:

KL1362 09.11.2021 Warszawa Amsterdam        06:05 08:15

KL 719 09.11.2021 Amsterdam – San Jose           09:50 14:35

KL 719  19.11.2021 Liberia Amsterdam   18:05 11:05+1 dzień

KL1365 20NOV  Amsterdam Warszawa   14:15 16:10

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotnisko
 • transport autokarem lub minibusem, łodziami według programu
 • zakwaterowanie w hotelach i lodge’ach 3,5* i 4* – pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 890 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
 • ubezpieczenie KL (100 000 EUR), NNW i bagażu (obejmuje choroby przewlekłe i COVID)
 • dodatkowe ubezpieczenie w dni, kiedy odbywa się canopy tour
 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • wodne safari po rzece Peńas Blancas
 • wizytę na plantacji kawy  
 • bilety wstępy do Parków Narodowych i zwiedzanych obiektów według programu
 • mosty i sky tram w Monteverde
 • obowiązkową opłatę wylotową z Kostaryki
 • podczas wypoczynku na plaży formuła ALL INCLUSIVE
 • opłatę do TFG i TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – San Jose; Liberia  – Warszawa z przesiadką w porcie europejskim wraz z opłatami lotniskowymi –  ok 3700 PLN/os. zgodnie z wyceną z dnia zakupu
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
 • ewentualnego wymaganego testu PCR przez linie lotnicze 

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób.
W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

WYMAGANA WAŻNOŚĆ PASZPORTU 6 MIESIĘCY DŁUŻSZA OD DATY POWROTU Z WYJAZDU! 


Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Podróże do Kostaryki w czasach COVID

Od 26 października 2020 władze Kostaryki nie wymagają dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu RT-PCR. Zniesiono także wymóg kwarantanny, która może jednak być zarządzona przez kompetentne służby kostarykańskie w szczególnych przypadkach. Negatywny wynik testu RT-PCR jest wymagany przy wylocie z Kostaryki, jeżeli jego posiadanie jest obowiązkowe w kraju docelowym lub tranzytu.

Od 1 listopada 2020 Kostaryka otworzyła się na ruch turystyczny niezależnie od kraju pochodzenia lub zamieszkania podróżującego.

W chwili obecnej, każdy podróżujący powinien:

 • Być uprawnionym do wjazdu w związku z ogólnymi przepisami migracyjnymi – polscy obywatele mogą podróżować do Kostaryki i przebywać turystycznie w tym kraju przez okres do 90 dni bez wymogu posiadania wizy.
 • Posiadać ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży. Akceptowane jest międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, pod warunkiem, że podróżujący przedstawi dokument po angielsku lub hiszpańsku wydany przez ubezpieczyciela, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich ww. wymogi. Podróżujący z Polka Travel są objęci wymaganym ubezpieczeniem, przewyższającym wymaganą kwotę. 
 • Wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) – cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach na: https://salud.go.cr/Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego
 • Po wylądowaniu w Kostaryce turyści są zobowiązani do przestrzegania protokołu sanitarnego w zakresie m.in. pomiaru temperatury, dezynfekcji rąk, zachowania odstępu i noszenia masek. Obcokrajowiec powinien przestrzegać kwarantanny domowej, jeżeli mimo spełnienia ww. kryteriów zostanie nią objęty.
 • Pasażerowie linii lotniczych KLM zwolnieni są z obowiązku wymogu testu.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SAN JOSE (K)
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel. Przelot do San Jose przez Amsterdam.

KL 1362 09.11     WARSZAWA – AMSTERDAM 06:05 – 08:15
KL 719   09.11     AMSTERDAM – SAN JOSE     09:50 – 14:35

Posiłki na pokładzie samolotu.
Po przylocie transfer do hotelu w centrum San Jose.
Czas na odpoczynek.
Kolacja powitalna. Nocleg.

2 dzień

NA PLANTACJI KAWY, WULKAN POAS, WODOSPADY LA PAZ (Ś,O)
Po śniadaniu wyruszymy na plantację kawy. Kostaryka zaliczana jest do najlepszych producentów kawy na świecie. Poznamy cały proces uprawy i produkcji kawy, na koniec czeka nas degustacja aromatycznego napoju.
Po „przerwie kawowej” przejedziemy do wulkanu Poas, którego krater o średnicy 1,3 km i głębokości 300 metrów należy do największych na świecie. Z punktu widokowego podziwiać będziemy jego wnętrze na wysokości 2.400 m n.p.m., gdzie znajduje się błękitne jezioro, którego temperatura dochodzi do 40°C. Czeka nas trekking po okolicy porośniętej bujną i ciekawą roślinnością tropikalną, podziwianie malowniczej turkusowej laguny.
Tego dnia czeka nas jeszcze wizyta w Ogrodzie Wodospadów La Paz. Rozpoczniemy obiadem. Następnie wizyta w ptaszarni i motylarni oraz spacer pośród bujnej tropikalnej roślinności. Na koniec będziemy podziwiać malownicze wodospady „El Tempo”, „Magia Blanca” „Encantada” oraz „La Paz”.
Powrót do San Jose. Wieczór wolny. Nocleg.

3 dzień

WULKAN IRAZU ORAZ DOLINA OROSI (Ś, O)
Śniadanie. Wczesny wyjazd do najwyższego wulkanu w kraju (3432 m n.p.m.), który notuje swoją aktywność w 1994 roku. Uznany za jeden z najbardziej „energetycznych zakątków” tego kraju. Ze szczytu wulkanu rozciąga się piękny widok na Park Narodowy Braulio Carrillo, a także linię brzegową Morza Karaibskiego. Nie zabraknie czasu na spacery po okolicy, podczas których zobaczyć będzie można różne kratery oraz specyficzną dla tej wysokości florę.
Obiad w lokalnej restauracji.
Następnie udamy się do doliny Orosi, słynnej z niezliczonych plantacji kawy, region ten ponadto jest bogaty w monumenty historyczne, między innymi najstarszy kościół w Kostaryce, zbudowany stylu kolonialnym w 1743 roku, ufundowany przez Hiszpanów. Odwiedzimy najsłynniejsze sanktuarium w Kostaryce – Kościół Matki Boskiej Anielskiej.

Wieczorem wyjście do centrum San Jose, spacer po mieście. Opcjonalne wyjście do klubu.

4 dzień

PARK NARODOWY ARENAL (Ś, K)
Śniadanie, a następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Arenal, który rozciąga się u stóp najbardziej aktywnego wulkanu Kostaryki.
Podczas przejazdu przystanek w miasteczku Sarchi znanym jako kolebka kostarykańskich rzemieślników. Odwiedzimy pracownię miejscowych rzemieślników, którzy tworzą słynne wozy/skrzynki na kołach używane niegdyś do transportu ziaren kawy z centralnej doliny, przez góry do Puntarenas na wybrzeżu Pacyfiku. Czekają nas kreatywne warsztaty malowania na drewnie barwnych, tradycyjnych wzorów.
Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu trekking jedną z tras u podnóża wulkanu Arenal (ok. 2,5 godz., średni stopień trudności). Wulkan do 1968 r. był spokojnym, zalesionym wzgórzem. Erupcja zmieniła okoliczną przyrodę, a wulkan do dziś jest aktywny i stanowi jeden z piękniejszych widoków Kostaryki.
Wieczorem możliwość skorzystania z gorących źródeł, relaks w basenach. Kolacja i nocleg.

5 dzień

WODNE SAFARI I TREKKING U STÓP WULKANU (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do miejsca, gdzie czeka nas wodne safari po rzece Peńas Blancas, podczas którego podglądać będziemy małpy, leniwce, motyle oraz liczne tropikalne ptaki. Okazja do kolejnego bliskiego kontaktu ze wspaniałą przyrodą. W trakcie wycieczki lunch.
Powrót do hotelu.
Popołudnie przeznaczone na relaks w basenach termalnych lub wycieczki opcjonalne (przejażdżka konna lub wycieczka w celu podziwiania okolicznej fauny i flory).
Kolacja i nocleg.

6 dzień

MONTEVERDE – W POSZUKIWANIU KWEZALI (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Monteverde, na trasie przejazdu okazja podziwiania wspaniałej przyrody oraz codziennego życia mieszkańców.  Rezerwat Monteverde nazywany jest lasem chmurowym. Przyciąga on najwięcej turystów ze względu na występowanie kwezali herbowych. Dżungla do wysokości 1500 m n.p.m. jest zamieszkana przez ponad 400 gatunków ptaków, motyli i ssaków, w tym bardzo rzadkie, jak jaguary czy pumy. Tego dnia czeka nas spacer po lesie tropikalnym w celu wypatrywania i poszukiwania kwezali.
Zakwaterowanie w hotelu.
Kolacja w restauracji lokalnej w miasteczku.

7 dzień

REZERWAT MONTEVERDE – SPACER W CHMURACH (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzanie. Tym razem rezerwat zwiedzimy spacerując po zawieszonych w koronach drzew mostach, pokonamy ich aż osiem. Cała trasa liczy około 3 km, a mosty zawieszone są na wysokości pomiędzy 12 a 60 metrów. Następnie przejażdżka tramwajem zawieszonym w koronach drzew. Po południu opcjonalnie kolejny raz czeka nas przygoda szybowania pomiędzy koronami drzew na najdłuższym w kraju canopy tour. Przemierzać będziemy odległości pomiędzy drzewami, lądując na wysoko zawieszonych platformach. Trasa liczy 15 odcinków i 18 platform. Przejazd trwa ok 2-3 godz. Atrakcja przeznaczona dla każdego, od 4 do 99 lat.
Powrót do hotelu.
Wyjście  na kolację do miasteczka. Powrót na nocleg.

8 dzień

RELAKS NA PLAŻY (Ś, O) ALL INCLUSIVE
Po śniadaniu przejazd w kierunku regionu Guanacaste, położonego nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu w systemie ALL INCLUSIVE, wypoczynek na plaży.

9 dzień

RELAKS NA PLAŻY ALL INCLUSIVE
Dzień przeznaczony na relaks i wypoczynek w systemie ALL INCLUSIVE.
Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Późnym popołudniem opcjonalnie rejs katamaranem, czas na snorkeling i podziwianie zachodu słońca.

10 dzień

RELAKS NA PLAŻY ALL INCLUSIVE
Dzień przeznaczony na relaks i wypoczynek w systemie ALL INCLUSIVE.
Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.  Opcjonalna wycieczka do Parku Narodowego Rincon de la Vieja.
Przejazd do PARKU NARODOWEGO RINCON DE LA VIEJA. Spacer u podnóża wulkanu wznoszącego się na blisko 2000 m. Szlak prowadzi wśród licznych gejzerów błotnych i gorących źródeł. Tereny te zamieszkane są przez niezliczone gatunki ptaków i ssaków.

11 dzień

RELAKS NA PLAŻY (Ś)
Po śniadaniu czas na łapanie ostatnich promieni słonecznych, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i odlot do Europy.

KLM 719 19.11.2021 LIBERIA – AMSTERDAM – 18:05 – 11:05

12 dzień

WARSZAWA
Przylot do Europy i przelot do Warszawy. Zakończenie kostarykańskiej przygody i czas na podziwianie zdjęć przy filiżance kostarykańskiej kawy.

KL 1365  20.11 AMSTERDAM – WARSZAWA 14:15 – 16:10

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KOSTARYKA - PURA VIDA!

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN
Poznawcze
12 dni

MEKSYK – MEXICO CITY I JUKATAN

Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie
EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
13 dni

EKWADOR I GALAPAGOS – 8 dniowy rejs

8 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku,

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
10 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
MEKSYK I GWATEMALA
Poznawcze
13 dni

MEKSYK I GWATEMALA

Gwatemala pełna kolorów. Zagadki Majów i Azteków, tequila, mariachi i cudowne Karaiby...

więcej o wyprawie