Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

KOREA POŁUDNIOWA

 • Korea Południowa

Opis

13.10 – 26.10.2023

Korea Południowa to wysoko rozwinięty kraj ze wspaniałą przyrodą i przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. To prawdziwy gospodarczy tygrys Azji, egzotyczne, choć zarazem nowoczesne państwo. Znane jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz ogromnych obszarów, pokrytych lasami, które obejmują 60% powierzchni całego kraju. Większości Polaków wciąż kojarzy się z nieosiągalnym celem podróży. Korea Południowa to azjatycka nowoczesność, buddyjskie tradycje, spokojne zakątki świątyń i klasztorów…

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • ŚWIĄTYNIA SONGGWANGSA
 • SEUL
 • WYSPA JEJU
 • TREKKING W GÓRACH SEORAK
 • NOCLEG W KLASZTORZE
 • NA SZLAKU UNESCO

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przeloty wewnętrzne na trasie Seul-Jeju-Seul wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem wg programu
 • noclegi w hotelach 3*/3.5* w pokojach 2 os (1 nocleg w buddyjskim klasztorze, 1 nocleg w tradycyjnym koreańskim domu, dopłata do pokoju 1 os podczas wyjazdu 680 USD)
 • śniadania wg programu
 • obiady i kolacje wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu
 • obowiązkową składkę TFG
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, do parków narodowych, na kolejkę
 • naukę wiązania stroju handbok
 • lekcję przyrządzania kim chi
 • opłatę do TFG

CENA NIE OBEJMUJE

 • bilety lotnicze-na trasie Warszawa – Seul – Warszawa przez port tranzytowy- wykupywane indywidualnie – Cena ok: 3000 PLN/os. rezerwacje imienne. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej
 • atrakcji opisanych jako fakultatywne.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

 

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SEUL
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do przez jeden z portów europejskich, posiłki na pokładzie samolotu.

2 dzień

SEUL (K)
Przylot do Seulu w godzinach popołudniowych, przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja, która będzie wspaniałym preludium do rozsmakowania się w kuchni koreańskiej. Nocleg w hotelu.i nocleg w hotelu.

3 dzień

SEUL – BOSUNG – ŚWIĄTYNIA SONGGWANGSA (Ś, O)
Po śniadaniu wyruszamy do Bosung, po drodze zwiedzanie świątyni Songgwang-sa, jednego z najsłynniejszych koreańskich klasztorów. Najprawdopodobniej został zbudowany pod koniec panowania dynastii Silla, czyli ok. X w., jednak dopiero od 1969 roku stał się wiodącą siłą buddyzmu koreańskiego. W pobliżu klasztoru znajdują się liczne pustelnie i obszerne pole stup, w których mieszczą się relikwie ok. 30 mistrzów i wybitnych mnichów Songgwangsa. Następnie przejazd do Bosung na plantacje herbaty, z której upraw słynie ten rejon. Co roku w maju pola pokrywa morze zieleni. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji, dalsze poznawanie smaków kuchni koreańskiej. Nocleg w Suncheon.

4 dzień

SUNCHEON – HAEINSA – GYEONGJU (Ś, O)
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie,  przejazd do Parku Narodowego góry Gayasan i krótkie zwiedzanie klasztoru buddyjskiego Haein sa. Według legendy, klasztor został założony w 802 r. przez dwóch mnichów Sununga i Ijonga po powrocie z Chin. Haeinsa jest klasztorem skarbu Dharmy ze względu na przechowywane tu drewniane płyty Tripitaki. Jest to zbiór ponad 80 tys. drewnianych płytek, tworzonych przez 16 lat i używanych do zapisu buddyjskich tekstów kanonicznych. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do starożytnej stolicy Królestwa Silla – Gyeongju. Nocleg w Klasztorze Golgulsa, gdzie każdy będzie mógł się poczuć jak buddyjski mnich (degustacja klasztornego jedzenia, uczestnictwo w medytacjach).

5 dzień

GYEONGJU (Ś, O)
Po wegetariańskim śniadaniu w świątyni całodzienne zwiedzanie Gyeon-gju, w tym najstarszego w Azji obserwatorium astronomicznego Cheomseongdae, klasztoru buddyjskiego Pulguksa z VIII wieku, obecnie wpisanego na światową listę UNESCO. Do świątyni prowadzą monumentalne schody i zabytkowa brama. Obiad w trakcie zwiedzania. W dalszym ciągu zobaczymy świątynię Seokguram, znajdującą się w skalnej grocie, jako jeden z pierwszych obiektów w kraju została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powstanie świątyni datuje się na VIII wiek. W jej wnętrzu znajduje się posąg Buddy mierzący 2,5 metra wysokości. Następnie zobaczymy grobowce królewskie dynastii Silla w parku Daereung-won Tumuli, z najsłynniejszym grobowcem Cheonmachong z wizerunkiem konia. Grobowiec został odkryty dopiero w 1970 roku. Zwiedzimy również tradycyjną wioskę Yangdong z czasów dynastii Joseon. Nocleg w Gyeongju.

6 dzień

GYEONGJU – ANDONG – YEONGJU (Ś, O)
Dzisiaj możemy pospać nieco dłużej. Po późnym  śniadaniu transfer do Andong, miasta znanego z kultywowania folkloru, m.in. drewnianych masek. Po drodze wizyta w konfucjańskiej szkole Dosan. Następnie przejazd do wioski Hahoe, gdzie zachowały się tradycyjne zagrody. Obiad, a następnie transfer do Yeongju, gdzie zamieszkamy w koreańskich domach w stylu hanok. Doskonała okazja doświadczenia koreańskiego stylu życia i zbliżenia się do kultury tego kraju. Nocleg w hanokach – tradycyjnych domkach koreańskich. Niezwykłe doświadczenie!

7 dzień

YEONGJU – SOKCHO (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Seoraksan. Czeka nas podziwianie malowniczych górskich widoków i zapierających dech w piersiach granitowych szczytów, wodospadów, a także zabytkowych świątyń buddyjskich. Po południu trekking w kierunku góry Seorak i wjazd kolejką linową na punkt widokowy góry Kwongeumseong, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okolicę. Nocleg w Sokcho.

8 dzień

SOKCHO – SEUL (Ś, K)
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i relaks w jednym z największych parków tematycznych w Korei, Seorak Waterpia, który oferuje szeroką gamę rozrywek na wolnym powietrzu. Znajdują się tu, pochodzące z warstwy utworzonej podczas ery mezozoicznej, gorące źródła, zużywające około 3000 ton wody na dzień. Słyną one z obfitości kationów sodu, wapnia i magnezu oraz anionów chloru, kwasu węglowego i kwasu siarkowego, które przeciwdziałają stresowi. Następnie transfer do Seulu. Kolacja w regionalnej restauracji, nocleg w hotelu.

9 dzień

SEUL (Ś, O)
Po śniadaniu dopołudniowe zwiedzanie Seulu. Wizyta w zbudowanym w XIV wieku pałacu królewskim Gyeongbokgung, rezydencji dawnych władców kraju oraz Muzeum Ludowym z wystawą historii i kultury Korei. Zobaczymy również Błękitny Dom – rezydencję prezydentaObiad w trakcie zwiedzania. Po południu nauka przygotowywania kimchi, tradycyjnej, niezwykle ostrej potrawy z fermentowanych lub kiszonych warzyw oraz wiązania hanbok, czyli tradycyjnego stroju koreańskiego, obecnie zakładanego tylko podczas świąt, który jeszcze 100 lat temu był strojem codziennym. Wieczorem zapraszamy na pokaz koreańskiej narodowej sztuki walki taekwondo w wiosce Hanok. Powrót na nocleg do hotelu w Seulu.

10 dzień

SEUL – DMZ – SEUL (Ś, O)
Po śniadaniu w hotelu wyjazd z Seulu na tereny przy granicy z Koreą Północną. Przejazd wzdłuż ufortyfikowanej rzeki do Imjingak, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej, utworzonej po zakończeniu wojny koreańskiej. Pas o długości 240 km i szerokości 4 km rozdziela Koreę Południową od Korei Północnej i stanowi świadectwo zimnej wojny. Wejdziemy do podziemnego tunelu pod granicą, następnie zwiedzimy obserwatorium Dora, stację kolejową Dora oraz Most Wolności. Następnie JSA Tour, który obejmuje: Dom Wolności, Pokój Konferencyjny, Most bez powrotu. W trakcie zwiedzania obiad. Zwiedzanie w tym dniu może ulec zmianie ze względów politycznych. Zdarza się, że  strefa JSA jest zamknięta dla turystów.  Powrót do Seulu do hotelu na nocleg.

 

11 dzień

SEUL – JEJU (Ś,O)

Po bardzo wczesnym śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu. Przejazd na lotnisko.  Przelot na Jeju. Po przylocie wyruszamy na eksplorację zachodniej części wyspy. Zobaczymy Hallim Park, który jest oddalony o ok. 33km od Jeju City. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie, pokazuje scenerię innych miejsc w Korei, takich jak  Biyangdo Island, Hyeopjae Beach, a ciekawostką jest fakt, że zaprojektowano go w miejscu, gdzie na nieurodzajną ziemię nawieziono różne gatunki gleb i stworzono istny raj botaniczny. W otoczeniu tak pięknej scenerii  czeka nas obiad. Po południu godzinny trekking na Górę Sanbang. Na koniec przystanek przy wodospadach i jeziorze Cheonjeyeon. Nocleg w hotelu w Jeju.

12 dzień

JEJU (Ś, O)

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie wschodniej części wyspy: Rozpoczniemy od zabawnego Trick Art. Museum, pierwszego muzeum w Korei pokazującego na czym polega złudzenie optyczne. Idealna opcja na rozpoczęcie pogodnego dnia. Następnie odrobina etnografii w wiosce Seongeup, w której ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu…  Przejazd do Manjanggul Cave – tunelu lawowego tworzącego baśniowe formy czasem wręcz  wyobrażające zwierzęta (UNESCO)  Powrót do hotelu na nocleg.

13 dzień

JEJU (Ś)

Śniadanie. Dzień przeznaczony na  relaks lub eksplorację wyspy. Po południu przelot do Seulu. Nocleg w Seulu.

14 dzień

SEUL – WARSZAWA (Ś)

Po śniadaniu pożegnanie  z Seulem, zobaczymy Bukchon Hanok Village –  tradycyjną wioskę będącą żywym skansenem. Potem spacer po Insadong –  czas na ostatnie zakupy. Następnie przejazd na lotnisko.Lot powrotny do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie