Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Ameryka Północna

KANADA

 • Kanada

Opis

Kanada to kraj ogromnych przestrzeni i bogatych zasobów naturalnych. Kanadyjski krajobraz jest pełen niespodzianek: w południowo-zachodnim zakątku kraju dżungla sąsiaduje z pustynią, a na wschodzie – obok fiordów – rozciągają się bujne sady. Kanada, podobnie jak jej południowy sąsiad, to mozaika kulturowa, gdzie obok przeważających w społeczeństwie obywateli o korzeniach brytyjskich i francuskich żyją mniejszości zachowujące tradycje swych przodków. Rejs kajakami, śladami Arkadego Fiedlera w poszukiwaniu łosi i bobrów zachwyci każdego miłośnika przyrody. Dla melomanów i spragnionych rozrywki koncert w Orleanie i wieczór w Quebecu. Dla wielbicieli miejskiego zgiełku – Montreal i Toronto.

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: od 15500 PLN/os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotniska
 • transport lokalnymi autobusami, łodziami
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1390 PLN/os. (poza leśniczówką, gdzie są tylko pokoje 2-os. i łazienki na korytarzu)
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje według programu
 • rejs „Maid of the Mist”, i kino 4D – Niagara
 • bogaty program w Parku Narodowym wynajem kajaków i osprzętu
 • bilety wstępu według programu
 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Algonquin
 • obsługę lokalnych przewodników
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas całej imprezy
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu lotniczy na trasie Warszawa – Toronto – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi – koszt od 2200 PLN/os. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób wg kursu 1 USD = 4,30 PLN. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.
Osoby posiadające paszport biometryczny nie muszą ubiegać się o wizę. Osoby posiadające starsze paszporty muszą składać wniosek o wizę. Koszt wizy 75 CAD i 100 PLN opłata pośrednictwa wizowego. Konieczne dwa zdjęcia. Paszport ważny minimum 6 miesięcy.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TORONTO (K)

Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku Okęcie, odprawa biletowo-paszportowa. Bezpośredni przelot do Toronto, transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Toronto.

2 dzień

KINGSTON – KRAINA 1000 JEZIOR – MONTREAL (Ś, O)

Po śniadaniu udamy się na północ. Nasza droga do Kingston będzie prowadzić od jeziora Ontario, wzdłuż rzeki Św. Wawrzyńca, jednej z największych na świecie dróg wodnych. Kingston zwane jest bramą do Krainy Tysiąca Jezior. Udamy się w rejs dookoła wyspy, na której stoi potężny zamek. To tutaj kucharz hotelu „Waldorf Astoria” stworzył słynny sos „Tysiąca Wysp”. Obiad, a po południu będziemy kontynuować naszą podróż do Montrealu. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu, wieczór wolny.

3 dzień

MONTREAL – QUEBEC (Ś, O)

Po śniadaniu będzie czas na spokojne zwiedzanie Montrealu, jedynej francuskojęzycznej aglomeracji obu Ameryk oraz drugiego pod względem ważności miasta Kanady. Montreal posiada także największy port morski, mimo odległego położenia od Atlantyku (ok. 1500 km). Pospacerujemy po zabytkowej części – Vieux Montreal, zobaczymy dzielnicę uniwersytecką tego głównego ośrodka akademickiego w kraju, Mc Gill University, ponadto wzgórze Mount Royal, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta, bazylikę Notre Dame, mieszczącą ok. 4000 wiernych, a po południu przejedziemy historycznym szlakiem „River Route” do najbardziej romantycznego miasta Kanady, Quebecu. Zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień

QUEBEC (Ś, O)

Dzień spędzimy na poznawaniu uroków wytwornego Quebecu (UNE-SCO), niegdyś terenu zamieszkanego przez walecznych Irokezów. Miasto, jako jedyne w Kanadzie, jest otoczone zabytkowymi murami obronnymi, a starówka ma wiele wąskich, krętych uliczek. Podczas spaceru po zabytkowym centrum zobaczymy cytadelę, która nadal jest siedzibą wojskowego regimentu, potężny Chate-au Frontenac, hotel w kształcie zamczyska, z ponad 600 pokojami, Pałac Królewski i XVII-wieczną bazylikę katedralną Notre Dame oraz dzielnicę łacińską. Nocleg w Quebec.

5 dzień

OTTAWA (Ś, O)

Po śniadaniu przejedziemy do Ottawy, stolicy Kanady, malowniczo otoczonej pasmem lasów i położonej nad rzeką i kanałem Rideau. Podczas panoramicznego objazdu miasta zobaczymy siedzibę premiera, budynki parlamentu z beżowego piaskowca, głównie w stylu wiktoriańskim, liczne ambasady, a także mennicę, która wybija tylko specjalne edycje monet oraz granitowy budynek Galerii Narodowej mieszczącej ponad 25.000 dzieł sztuki. Przejdziemy wzdłuż parkowych bulwarów i kanału Rideau, będzie też czas na spacery i zakupy przy głównej ulicy miasta oraz na barwnym targu ByWard Market, gdzie można nabyć rękodzieło czy pyszne owoce. Nocleg w Ottawie.

6 dzień

ALGONQUIN PARK (Ś, O, K)

Dzisiaj przejedziemy do Parku Narodowego Algonquin. Podróż przerywana będzie wieloma przystankami, aby można w pełni nasycić zmysły zapierającymi dech w piersiach widokami i niesamowitą atmosferą tego miejsca. Kraina ta nazywana jest „Rajem Wioślarzy”, ponieważ Algonquin Park słynie z wielkiej liczby przepięknych tras kajakowych, otoczonych dziką naturą. Zakwaterowanie w leśniczówce. Po kolacji udamy się na rejs kajakami pod rozgwieżdżonym niebem Kanady.

7 dzień

ALGONQUIN PARK (Ś, O, K)

Po śniadaniu piesza wędrówka do bobrowego stawu, a następnie w górę do Lookout Bluff, z którego rozciąga się przepiękny widok na jeziora Algonquin. Powrót na obiad do leśniczówki. Po południu czas na relaks lub indywidualne poznawanie Jeziora Niespodzianek (dla chętnych i odważnych możliwość kąpieli). Późnym popołudniem przepłyniemy kajakami do punktu, gdzie przy płomieniach ogniska oglądać będziemy zachód słońca. Po kolacji powrót kajakami do leśniczówki.

8 dzień

TORONTO (Ś, O)

Przed wschodem słońca udamy się kajakami w poszukiwaniu łosi i bobrów. Mamy nadzieję, że będzie wie-le okazji do uchwycenia tych zwierząt na zdjęciach. Na śniadanie tosty z syropem klonowym – najbardziej charakterystycznym dla Kanady. Powrót do leśniczówki na obiad w postaci kanadyjskiego grilla. Możliwość skorzystania z sauny przed powrotem do cywilizacji. Po południu opuścimy Park Algonquin i udamy się w drogę do Toronto. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

9 dzień

NIAGARA (Ś, O)

Po śniadaniu przejedziemy nad wodospad Niagara, gdzie w każdej sekundzie przelewają się z hukiem ponad dwa miliony litrów wody. Z pokładu łodzi „Maid of the Mist” zobaczymy rozległe wody Niagary z zupełnie innej, niesamowitej perspektywy. Taka podróż to istna uczta dla zmysłów – przepiękne, niezapomniane widoki, przerażający huk spadającej wody i chłodna mgiełka owiewająca policzki to coś więcej niż tylko zwiedzanie. Obiad. Następnie dzięki technologii 4D będzie możliwość zobaczyć i „poczuć” jak powstawał wodospad Niagara (fakultatywnie możliwość przelotu helikopterem nad wodospadem). Nocleg w Toronto.

10 dzień

TORONTO (Ś, O)

Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy, około południa wykwaterowanie i wyjazd na panoramiczne zwiedzanie Toronto. Jest to największe miasto Kanady i stolica prowincji Ontario. Zachwyca nowoczesną architekturą, zdominowaną przez drapacze chmur i aluminiowo-szklane wieże. Zobaczymy m.in. Uniwersytet w Toronto, budynek Parlamentu, słynne Nabrzeże Harbourfront, Chinatown i dzielnicę finansową. Panoramę miasta i jeziora doskonale będzie widać z CN Tower (wysokość wieży 553 metry), która jest niekwestionowanym symbolem miasta. Obiad, następnie przejazd na lotnisko i odlot do kraju.

11 dzień

TORONTO – WARSZAWA
Przylot do Warszawy i zakończenie traperskiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

KANADA

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie