Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

WYCIECZKI DO JAPONII DLA KONESERÓW

 • Japonia

Opis

Japonia to kraj niezwykły, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc spójną całość. To miejsce osobliwych kontrastów, pełne pięknych świątyń i chramów, monumentalnych zamków, wyjątkowych krajobrazów, uroczych ogrodów, eleganckich sklepów, wyjątkowej kultury, kuchni, sztuki, obyczajów i religii. To kraj bardzo życzliwych i pomocnych ludzi. Wizyta w Japonii to magiczne przeżycie, które na długo zapada w pamięci. Wspaniałe świadczenia, bogaty program i mnóstwo ciekawych atrakcji pozwalających lepiej poznać kulturę kraju to niewątpliwe zalety tego wyjazdu.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 14 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 4765 PLN + 550595 JPY / os. ( dla min.16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • BEZPOŚREDNI bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotnisko
 • transport prywatnym minibusem, shinkansenami, metrem, autobusami, kolejkami transportu publicznego według programu
 • noclegi w hotelach/ryokanach 3 i 4* położonych w centrach miast, w pok. 2-os., oraz w kompleksie przyklasztornym z łazienką na korytarzu, dopłata do pok. 1-os. 155.000 JPY/os. (poza noclegiem w klasztorze)
 • śniadania
 • całodzienną wycieczkę do Kamakury
 • wycieczkę do Nara, pierwszej stolicy Japonii
 • transfer bagażu głównego według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota wyłącznie do dyspozycji grupy
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (obejmujące również choroby przewlekłe)
 • kolacje według programu (2 posiłki dziennie, kuchnia japońska)
 • opiekę lokalnych przewodników
 • wjazd na Tokyo Tower
 • ceremonię picia herbaty w Kamakurze
 • wizytę na targu rybnym Tsukiji w Tokio
 • lekcję japońskiej kaligrafii
 • rejs po jeziorze Ashi
 • mierzenie kimon w Tokio
 • pobyt w przyklasztornym kompleksie Enryakuji Kaikan
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TOKIO
Spotkanie z pilotem Polka Travel na Lotnisku Okęcie, odprawa biletowo-bagażowa i BEZPOŚREDNI przelot do Japonii.

2 dzień

WARSZAWA – TOKIO NOWOCZESNE (K)
Po przylocie prosto z lotniska ruszamy na podbój Tokio, autobusem tylko do państwa dyspozycji, pojedziemy do Parku Yoyogi, gdzie zobaczymy najważniejszą shintoistyczną świątynię Mejing Jingu. Później odwiedzimy najbardziej barwną i zwariowaną dzielnicę miasta Harajuku, gdzie będziemy podpatrywać przedstawicieli subkultur, sławne lolitki, czy też fanów filmów animowanych zwanych cos-playerami. Dalej znajdziemy się w sąsiedniej dzielnicy Shibuya, słynnej z rzeźby psa Hachiko, love hoteli i najbardziej ruchliwego przejścia dla pieszych, a także salonów pachinko.  Następnie przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer na kolację do jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w Tokio.

3 dzień

TOKIO (Ś, K)
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i całodzienne zwiedzanie Tokio. Będziemy przemieszczać się środkami komunikacji miejskiej. Zobaczymy między innymi Ogrody Hamarikyu, umiejscowione u ujścia rzeki Sumida oraz największy na Świecie Targ rybny Tsukiji. Nie braknie czasu aby udać się do najdroższej dzielnicy miasta – luksusowej Ginzy, której nazwa pochodzi od mennicy srebra (ginza) znajdującej się w tej okolicy w latach 1612-1800. Następnym przystankiem będą Ogrody Cesarzy Japonii, a także jedna z najstarszych i największych Świątyń- poświęconej bogini Kannon. Odwiedzimy również pasaż handlowy Nakamise, jedną z najstarszych ulic handlowych w Tokio. Będzie okazja do zakupu pamiątek i różnych drobiazgów w okolicznych sklepikach. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Tokio.

4 dzień

TOKIO – KAMAKURA – HAKONE (Ś, K)
Śniadanie w hotelu i przejazd minibusem na zwiedzanie Kamakury, miejscowości położonej malowniczo nad Zatoką Sagami pomiędzy Tokio, a Półwyspem Izu. Spacer uliczkami tego ważnego niegdyś miasta, siedziby walecznego rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Hokokuji i lesie bambusowym. Następnie zobaczymy świątynię Jyomyoji – świątynie Zen, mieszczącą się na wschodnich wzgórzach Kamakury, gdzie degustować będziemy matcha – japońskiej sproszkowanej herbaty, używanej w ceremonii picia herbaty cha-no-yu. Następnie zwiedzanie chramu wyznawców shinto – Tsurugaoka Hachimangu. Chram jest najważniejszą świątynią shintoistyczną Kamakury i wizytówką miasta. Udamy się  na Komachi – ulicę pełną sklepów i odwiedzimy świątynię Kotokuin, gdzie stoi słynny, 11-metrowy posąg Buddy z brązu, do wnętrza którego można wejść. Po zwiedzaniu przejazd do Hakone – słynącego z gorących źródeł i relaksującej atmosfery. Kolacja i nocleg w hotelu w Hakone.

5 dzień

HAKONE – REJS PO JEZIORZE ASHI (Ś, K)
Śniadanie w hotelu. Następnie spotkanie z przewodnikiem i całodzienne zwiedzanie Hakone, poruszamy się publicznym transportem. Kolejką gondolową dostaniemy się do wysoko położonej wulkanicznej doliny Owakudani (Doliny Wielkiego Wrzenia), znanej z gorących źródeł, fumaroli siarkowych i wrzących stawów. Spacer po dolinie, oraz przed nami także rejs po jeziorze Ashi, podczas którego będziemy delektować się krajobrazem góry Fudżi i okolicy. Kolacja i nocleg w hotelu w Hakone.

6 dzień

HAKONE – HIEIZAN (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do stacji Odawara, przesiadamy się w super szybki pociąg do Maibary, a następnie przejedziemy do Enryakuji Kaikan, gdzie przyjrzymy się kompleksowi świątyń Enryakuji. Został on założony w IX wieku przez mnicha Saichō, twórcę buddyjskiej sekty Tendai – i właśnie z ową sektą najbardziej jest Enryakuji związane. W 1994 r. kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kolacja i Nocleg w Enryakuji Kaikan.

UWAGA: Dla Państwa wygody na nocleg w Hieizan należy spakować torbę podręczną. Bagaż główny zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu w Kyoto.

7 dzień

HIEIZAN – KIOTO (Ś, K)
Po śniadaniu możliwość dołączenia do porannych modlitw w Świątyni Enryakuji. Następnie okazja by pospacerować po okolicy Góry Hiei z przewodnikiem. Tuż po godzinie 10:00 udamy się na Dworzec skąd wyruszymy autobusem do Kyoto. Bagaże zostawiamy w hotelu i wyruszamy zwiedzać dzielnicę gejsz – Gion, następnie czeka nas nie lada gratka – mierzenie słynnych japońskich kimon. Okazja do zrobienia unikalnych zdjęć. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Kioto.

8 dzień

KIOTO (Ś, K)
Po śniadaniu  spotkanie z przewodnikiem i wyruszamy na do zamku Nijo, dawnej rezydencji szogunów, odwiedzimy świątynie Kinkakuji oraz Ryoanji. Kolacja i nocleg w Kioto.

9 dzień

KIOTO – FUSHIMI I NARA (Ś, K)
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Fushimi Inari, najsłynniejszej z kaplic, poświęconej Inari, popularnemu bóstwu ryżu i sake. Do świątyni prowadzi malownicza aleja z czerwonymi bramami torii, ufundowana przez lokalnych właścicieli gorzelni sake. Wizyta w Muzeum Sake firmy Gekkeikan, będzie okazja do degustacji i zakupu najpopularniejszego trunku Japonii. Następnie przejedziemy do pierwszej stolicy Japonii Nara, założonej w 710 r., która była centrum buddyzmu i najdalej wysuniętym na wschód miastem jedwabnego szlaku. Wiele drewnianych przepięknych świątyń przetrwało do dziś. To jeden z najstarszych budynków drewnianych świata. Zobaczymy Pawilon Wielkiego Buddy w świątyni Todaji, odwiedzimy Park Nara oraz świątynię Kofukuji. Będzie okazja do bliskiego kontaktu z naturą, ze względu na wszechobecne tutaj daniele. Powrót do Kioto. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Kioto.

10 dzień

KIOTO – OSAKA (Ś, K)
Po śniadaniu wyruszamy na całodzienne zwiedzanie Osaki, możliwa wizyta w Muzeum Whisky, połączona z degustacją (dodatkowo płatne), przyjrzymy się zamkowi w Osace, jednemu z najsłynniejszych w Japonii, znany również pod nazwą złotego lub brokatowego oraz dzielnicy Dotombori. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Osace.

11 dzień

OSAKA – HIROSZIMA (Ś, K)

Śniadanie w hotelu, następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd transportem publicznym do Stacji Shin-Osaka i przejazd super szybkim pociągiem do Hiroszimy. Odwiedzimy m.in. Park Pokoju z kopułą bomby atomowej oraz Muzeum Bomby Atomowej. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Hiroszimie.

UWAGA: Dla Państwa wygody na noclegi w Hiroszimie należy spakować torbę podręczną. Bagaż główny zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu w Tokio.

12 dzień

HIROSZIMA – MIYAJIMA (Ś, K)
Po śniadaniu lokalnym pociągiem przejedziemy na stację Miyajima, skąd czeka nas rejs promem na wyspę Miyajima. Zobaczymy tutaj Wielką Torii – słynną bramę na wodzie – uznaną przez Japończyków za jeden z trzech najbardziej malowniczych widoków w kraju, która prowadzi do świątyni Itsukushima. Powrót do Hiroszimy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Hiroszimie.

13 dzień

HIROSZIMA – NARITA (Ś, K)

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Tokio. Kolacja i nocleg w hotelu.

14 dzień

WYLOT DO POLSKI (Ś)
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ZROZUMIEĆ JAPONIĘ

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie