Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

ISLANDIA

 • Wielka Brytania

Opis

Islandia jest jednym z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, sprawia wrażenie być tajemnicza i pełna nieodkrytych jeszcze miejsc. To kraj nie tylko pełny rozmaitych cudów natury, ale także kwitnącej kultury lokalnej, znanej z gościnności i silnej dumy narodowej ze swojej historii i mitologii. Zapraszamy na wyprawę podczas której będziemy przemierzać wyspę  od Błękitnej Laguny do kultowego wodospadu Skogafoss, poznamy najpiękniejsze i najsłynniejsze miejsca przyrodnicze. Podróż do Islandii jest prawdziwe niezapomnianym przeżyciem i nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. Głównie ze względu na swoje niezwykłe widoki, które zdają się być nierealne i jednocześnie bajkowe.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • SAFTAFELL – LODOWE SAFARI
 • OBSERWACJA WIELORYBÓW – REJS
 • NAJPIĘKNIEJSZE WODOSPADY ISLANDII
 • PARK THINGVELLIR – ISLANDZKI WATYKAN
 • WULKANY I GEJZERY
 • BŁĘKITNA LAGUNA

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni
Dostępne terminy wypraw
Cena 4290 EURO/os + 3500 zł/os

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Rejkiawik _ Warszawa liniami Play
 • cena pakietu: 4290 EURO + 3500 PLN
 • Uwaga: koszt wycieczki zawiera wszystkie koszty biletów wstępu,  
 • dopłata do jedynki: 
 • wylot z Warszawy  
 • grupa min. 14 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 •  Bilet lotniczy Warszawa – Rejkiwaik – Warszawa z bagażem 23 kg 
 •  Cały transport wymieniony w programie
 •  Zakwaterowanie w hotelach w pokoju 2-os
 •  Opiekę prywatnego polskojęzycznego kierowcę/przewodnika 
 •  Opiekę polskojęzycznego pilota
 •  Śniadania i kolacje zgodnie z programem (wszystkie wieczory)
 •  Ucztę w stylu Wikingów
 •  Wycieczkę statkiem z obserwacją wielorybów
 •  Wstęp do kolekcji kamieni Petry
 •  Wycieczkę łodzią po Jökulsárlón – lagunie lodowcowej
 •  Wstęp na odkryty basen geotermalny Secret Lagoon
 •  Wstęp do Muzeum Narodowego w Reykjavíku
 •  Wstęp na wystawę Cuda Islandii w Reykjavíku
 •  Wstęp na doświadczenie FlyOver Iceland
 • Wstęp do Błękitnej Laguny z maską z błota krzemionkowego, ręcznikiem i napojem
 • Wstęp do Lodowego Baru
 • Wstęp do muzeum Glaumbæra
 • Teczka z mapą, broszurami i informacjami
 • Wszystkie wycieczki opisane w programie
 • Ubezpiecznie KL NNW i bagażu 
 • Opłatę TFG TFP

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałych posiłków 
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 14 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – REYKJAVIK

Spotkanie na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa i przelot na Islandie. Transfer do hotelu w Rejkiawiku. Zakwaterowanie.

2 dzień

KĄPIEL W BŁĘKITNEJ LAGUNIE (Ś,K) 

Śniadanie. Pierwszym naszym doznaniem na Ziemi Lodu i Ognia będzie przystanek przy Błękitnej Lagunie, geotermalnym SPA, bogatym w minerały, gdzie będziemy rozkoszować się kąpielą w błękitnych wodach. Powrót do hotelu w Rejkiawiku, czas na relaks. Wieczorem kolacja i czas na drinka w Ice Barze, wykutym w lodzie.  Nocleg.

3 dzień

WODOSPADY, GORĄCE ŹRÓDŁA I MALOWNICZE MIASTECZKA (Ś, K)

Śniadanie w hotelu. Wyruszamy na eksplorację wyspy. Przejeżdżamy przez tereny, które stanowiły scenerię dla islandzkich sag. Docieramy do wodospadów Hraunfoss i Barnafoss, Kilkadziesiąt imponujących kaskad wody przelewa się przez zastygłą lawę do rzeki wijącej się na dnie wąwozu.  Zobaczymy również gorące źródła geotermalne
Deildartunguhver – które mają największe natężenie przepływu jeśli chodzi o gorące źródła w Europie (180 litrów wody o temperaturze 100°C (212°F) na sekundę, co jest częściowo wykorzystywane do zapewnienia ogrzewania geotermalnego do domów na zachodzie Islandii) Po południu kierujemy się na północ Islandii, zatrzymamy się w Glaumbær, w muzeum etnograficznym. Docieramy do Akureyri, położonym w głębi fiordu Eyafjodur. Miasto posiada obiekty z XVII w. i jest jednym z najbardziej malowniczych w kraju. Kolacja i nocleg.

4 dzień

WODOSPAD GODAFOSS I WIELORYBY (Ś, K) 

Śniadanie w hotelu. Naszym pierwszym przystankiem tego dnia będzie Goðafoss, wodospad, który grał główną rolę w przejściu ze starej religii nordyckiej [Ásatrú] na chrześcijaństwo, to właśnie tutaj ówczesny prawodawca [rzekomo] wrzucał do wody dawne bożki. Następnie ruszamy do Húsavíku, rodzinnego miasta głównych bohaterów kultowego islandzkiego filmu Eurowizja Willa Ferrella. To zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na Islandii do oglądania wielorybów! Ruszamy na wodne, fotograficzne safari w poszukiwaniu wielorybów. Następnie udajemy się do zalesionego obszaru Ásbyrgi, gdzie zobaczymy wodospad Dettifoss – najpotężniejszy wodospad na Islandii.  Przejazd do Mývatn na kolację i nocleg.

5 dzień

FIORDY, JEZIORO MYVATN I WULKAN KRAFLA (Ś,K)

Śniadanie w hotelu. Dzień zaczynamy od eksploracji jednego z największych jezior Islandii Mývatn.  rezerwatu przyrody obszar niezwykle popularny wśród obserwatorów ptaków, fotografów i miłośników przyrody. Następny odwiedzamy Dimmuborgir, dramatyczny obszar lawy w rejonie jeziora Mývatn. Lawa nadała brzegom koronkowy, lekko postrzępiony i nieregularny wygląd. Dookoła znajdują się liczne kratery, bulgoczące kociołki, gorące źródła, a ponadto atrakcją są liczne endemiczne gatunki ptaków. Kolejny przystanek czeka nas na przełęczy Námaskarð. Po południu odwiedzimy również Kraflę, kalderę wulkaniczną o średnicy około 10 km. Strefa szczelinowa o długości 90 km – znajduje się na szczycie Grzbietu Śródatlantyckiego, który stanowi granicę między płytą północnoamerykańską a płytą euroazjatycką.
Zobaczymy również Víti, jeden z dwóch najsłynniejszych kraterów Víti na Islandii,
Naszym ostatnim przystankiem tego dnia będzie górska kawiarnia w
Möðrudalur, gdzie będziemy podziwiać widoki podczas przerwy na kawę.
Dzień kończymy przejazdem do miasteczka Egilsstaðir, gdzie zjemy kolację. Nocleg.

6 dzień

PODRÓŻ POCIĄGIEM HOGWART EXPRESS I REJS NA WYSPĘ SKYE (Ś,O)

Po śniadaniu dalsza eksploracja wyspy. Kolejne przystanki przy atrakcjach przyrodniczych, takich jak platforma widokowa w Fagridalur i wizyta w
Mjóeyri, Eskifjörður. Następnie udajemy się do Stöðvarfjörður, gdzie odwiedzimy tzw. Kamień Petry. Przystanek na lunch w Djúpivogur. Przed udaniem się do naszego hotelu zatrzymamy się w Skriður, bardzo ciekawym miejscu o historycznym znaczeniu. Kończymy dzień w hotelu w Höfn.

7 dzień

SKAFTAFELL – LODOWE SAFARI – JÕKULSÀRLÓN (Ś, O)

Śniadanie w hotelu. Na początek dnia czeka nas rejs po lodowym jeziorze Jökulsárlón, jednym z cudów natury w Islandii. Jezioro ma 18 km kw., 200 m głębokości, a na jego powierzchni często dryfują widowiskowe góry lodowe. Góry lodowe pływające na lagunie mają kolor od głębokiego błękitu do jasnej bieli, a także wspaniałych odcieni turkusu. To miejsce było scenerią wielu filmów m.in. „Batmana”, „Jamesa Bonda” Podczas rejsu możesz spróbować drinka z kilkusetletnim lodem.  Zobaczymy też Diamentową Plażę nad oceanem, gdzie kawałki pobliskiego lodowca lądują po dryfowaniu po lagunie. Nazwa plaży odnosi się do kawałków lodu, gdy świeci na nie słońce, wyglądają jak ogromne bryły diamentu. Następnie udamy się do Parku Narodowego Skaftafell, który w 80 % pokrywa skorupa lodowca Vatnajökull. Tutaj zaobserwować można wręcz niemożliwe połączenie krajobrazów: białe lodowce, wodospady, zalesione brzozami wzgórza, ukwiecone łąki i kamienistą pustynię na jednym niezbyt rozległym obszarze. Późnym popołudniem zobaczymy rozległe pole lawy Eldhraun („Ognista lawa”), które powstało podczas jednej z największych erupcji na wyspie. Dzień zakończymy w Vík, gdzie zjemy kolację przed udaniem się do naszego hotelu na nocleg.

8 dzień

WODOSPADY, WULKAN I SKARB WIKINGÓW (Ś, K) 

Śniadanie. Jedziemy wzdłuż południowego wybrzeża. Zatrzymamy się przy wodospadach Skógarfoss i Seljaladsfoss. Skógarfoss jest położony w malowniczej scenerii, jego kaskady mają 60 m wysokości, a ponoć za nimi ukryty jest skarb Wikingów. Seljalandsfoss daje ponadto wyjątkową możliwość przejścia z tyłu, za płaszczem wodospadu. Przejazd wzdłuż pasma, ponad którym dominuje wulkan Eyafjallajõkull, zwiedzanie muzeum erupcji wulkanu. Będziemy też w Dyrhólaey, najdalej na południe wysuniętym przylądku wyspy, gdzie podziwiać będziemy pozostałości po wulkanicznych wyspach. Kolacja i nocleg.

9 dzień

PARK THINGVELLIR – ISLANDZKI WATYKAN (Ś, K)

Po śniadaniu podziwiać będziemy pola gejzerów. Następnie jedziemy do Parku Thingvellir (UNESCO) i regionu gorących źródeł Geysir, od którego wzięła się nazwa „gejzer”. Po drodze przystanek przy „Złotym Wodospadzie” Gullfoss, uważanym czesto za najpiękniejszy w kraju. Będziemy mijać skały lawowe i oglądać ryft – dolinę, w której zetknęły się 2 płyty tektoniczne. W Thingvellir znajduje się najstarszy na świecie parlament, ukonstytuowany w 930 roku, którego posiedzenia odbywały się przez 900 lat, aż do 1800 roku. Nieopodal rozpościera się największe w kraju jezioro Thingvallavatn. Zobaczymy również Skàlhot, nazywany islandzkim Watykanem, miejsce założenia pierwszego biskupstwa na wyspie.  Kolacja i nocleg.

10 dzień

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA W STOLICY KRAJU (Ś, K)

Śniadanie. Czeka nas zwiedzanie stolicy. Udamy się nad Jeziorki Tjörnin.  Zobaczymy stare miasto z katedrą, parlamentem, operą. Następnie czeka nas niezwykle ciekawe doświadczenie. Odwiedzimy interaktywną wystawę połączoną z tunelem lodowym praz Planetarium, w którym odkryjemy wszystkie tajniki Zorzy Polarnej.  Aby stylowo zakończyć te interaktywne doświadczenia, udamy się do FlyOver Iceland, wyjątkowego miejsca, gdzie będziemy latać w symulatorze nad rozległym islandzkim krajobrazem.
Wieczorem kolacja pożegnalna w konwencji uczty Wikingów. Nocleg

11 dzień

Śniadanie w hotelu. Transport na lotnisko Keflavík.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie