Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

IRLANDIA - DUBLIN

  • Irlandia

Opis

Ciekawy weekend, przybliżający gastronomiczne oblicze Irlandii, odwiedzimy najsłynniejszą destylarnię whiskey, browar Guinnessa, nauczymy się parzyć kawę po irlandzku i piec typowe bułeczki. Ponadto odwiedzimy najciekawsze miejsca Dublina, udamy się do pubu i obejrzymy pokaz tańca, a może i znajdziemy leprikorny. Irlandia to Zielona Wyspa, nie tylko ze względu na krajobraz, ale również na dużą zawartość…

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 4 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

1690 PLN + 790 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
1690
550

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Dublin – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

transfery z i na lotniska

transport autokarem oraz komunikacją miejską

zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum Dublina, pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 190 EUR/os.

śniadania według programu

opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota

ubezpieczenie NNW, KL i bagażu

POLKA KOMFORT
0
90

obiady i kolacje według programu

POLKA LUX
0
150

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu: Trinity College, katedra św. Patryka, więzienie, Powerscourt, destylarnia, fabryka Guinessa

lekcję gotowania, pokaz parzenia kawy po irlandzku

degustacje oraz kurs lania piwa

pokaz irlandzkiego tańca

system słuchawkowy podczas zwiedzania

 

Suma
1690
790

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – DUBLIN – TAJEMNICE WHISKEY (K)

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży i przelot do Dublina. Przejazd do centrum miasta i wizyta w destylarni whiskey, założonej w 1780 roku. Destylarnia Jamesona była najsłynniejsza w Irlandii przez prawie 200 lat, a obecnie stanowi muzeum, w którym można zapoznać się z fascynującą historią trunku. Podczas zwiedzania poznamy szczegóły dotyczące produkcji, której początków upatruje się właśnie w Irlandii. To tutaj mnisi opracowali szczegóły wytwarzania „wody życia”. Odkryjemy różnice pomiędzy whiskey irlandzką, szkocką i amerykańską oraz dowiemy się, dlaczego irlandzka jest najlepsza. Trasa zakończy się kieliszkiem whiskey, a kilku ochotników-szczęśliwców podczas degustacji porówna trzy rodzaje trunku. Krótki objazd miasta. Możliwość podziwiania zabytków. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wyjście na kolację połączoną z pokazem folklorystycznym typowego tańca irlandzkiego. Nocleg w Dublinie.

 

2 dzień

ZABYTKI – KUCHNIA – PUBY I BROWARY (Ś, O, K)

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Dublina. Zobaczymy katedrę św. Patryka, miejsce pochówku Jonathana Swifta, bibliotekę w Trinity College. Spacer po O’Connel Street – najszerszej ulicy Europy. Obiad w fabryce Guinnessa połączony ze zwiedzaniem. Trudno wyobrazić sobie Dublin bez „Guinnessa”, znanego piwa i jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów irlandzkich na świecie. Zwiedzanie browaru może być więc niezapomnianą i magiczną podróżą w głąb świata trunku. Obejmuje ponad 250 lat historii – od Arthura Guinnessa i jego pierwszej dostawy w 1769 roku, do nowoczesnych metod warzenia. Podczas zwiedzania krótki kurs lania piwa. Na koniec każdy otrzyma do degustacji kufel Guinnessa w oszklonym barze, znajdującym się na siódmym piętrze, z którego roztacza się wspaniały widok na Dublin. Po obiedzie w restauracji browaru (dania z dodatkiem piwa) zwiedzać będziemy Kilmainham Gaol – dawne brytyjskie więzienie w Dublinie. Więzienie zostało wzniesione w 1789 roku i od razu zyskało sławę. Uznane za wzór budowli więziennych. W Kilmainham Gaol więziono osoby związane z walką o niepodległość Irlandii. Tu też stracono przywódców Powstania Wielkanocnego. Więzienie posłużyło jako sceneria wielu filmom, w tym: „W imię ojca”, „Michael Collins”, „Święci z Bostonu”, „Wiatr buszujący w jęczmieniu”. Wieczorem wyjście do kultowej dzielnicy z setką barów, pubów, restauracji i knajpek, słynącej z życia nocnego, która znajduje się na południowym brzegu rzeki Liffey w centrum Dublina. Zachował się tu średniowieczny układ miasta, z wąskimi, brukowanymi uliczkami, przy których położony jest najbardziej renomowany pub, „Temple Bar”, o tej samej nazwie co dzielnica. Określa się go mianem najbardziej przyjaznego w mieście. Tętni życiem nie tylko w czasie weekendów. Nocleg w Dublinie.

3 dzień

LEKCJA GOTOWANIA – BAJECZNE OGRODY (Ś, O, K)

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Powerscourt w górach Wicklow. To jedna z najlepiej utrzymanych irlandzkich posiadłości, otoczona trzema bajecznymi ogrodami: japońskim, włoskim i francuskim. Obiad w lokalnym pubie. Następnie udamy się do Ballyknocken House, tradycyjnej irlandzkiej farmy, gdzie będziemy uczestniczyć w lekcji gotowania pod okiem uznanego kucharza, jak również smakować przygotowany własnoręcznie specjał. Na koniec pokaz parzenia kawy po irlandzku. Kolacja pożegnalna w tradycyjnym irlandzkim pubie. Nocleg w Dublinie.

 

4 dzień

DUBLIN – WARSZAWA (Ś)

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju i zakończenie kulinarnej przygody w Irlandii.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
16 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA
Poznawcze
11 dni

WIETNAM WYCIECZKI MAJÓWKA

Rejs pośród wysp Ha Long i deltą Mekongu, wizyta w Sajgonie, plażowanie...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie