Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

IRAN - WYCIECZKA

 • Iran

Opis

Iran od lat wzbudza wiele emocji. Dla przeciętnego zjadacza chleba to kraj uważany co najmniej za niebezpieczny i nieprzyjazny. Dla osób, które miały okazję przemierzać tereny dawnej Persji, bardzo bezpieczny, a także jeden z najbardziej przyjaznych w jakim byli.
I mimo, że każdy turysta podlega wielu nakazom i zakazom, które w Europie nie występują, Iran wynagradza to z nawiązką. Zwiedzanie Iranu to wyłącznie przyjemność. Nie tylko spowodowana przyjaznym nastawieniem Irańczyków, ale także brakiem tłumów turystów, co pozwala na spokojne czerpanie radości z odwiedzania danego miejsca, a niepowtarzalnych miejsc, których nie chce się opuszczać, jest tu bardzo wiele. Każdy kto chce choć na chwilę przenieść się w czasie, powinien odwiedzić jedno z historycznych miast dawnej Persji, w których bez trudu można odnaleźć obrazki z baśni tysiąca i jednej nocy.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

9850 PLN dla grupy 16 os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa wraz ze wszystkim opłatami lotniskowymi
 • przelot wewnętrzy Teheran – Shiraz
 • transfery z i na lotnisko
 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • woda mineralna-2 butelki po 0.5 l podczas transferów autobusem
 • noclegi w hotelach 4* w pokojach 2-os.,
 • nocleg w hotelu 3* podczas pobytu w Abyane
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota, który doskonale zna kraj i miejscowe warunki
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • opiekę przewodników lokalnych
 • wczesne zakwaterowanie w dniu przylotu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wizę irańską

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, z dwiema wolnymi stronami obok siebie, 2 wypełnione wnioski wizowe, 3 kolorowe zdjęci en face 3 x 4 cm.
W paszporcie nie może być wzmianki o wcześniejszym pobycie w Izraelu ani na przejściu granicznym w Tabie.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TEHERAN

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży i przelot do Iranu. Przylot do Teheranu po północy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

TEHERAN – SHIRAZ (Ś,O,K)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie. Udamy się na cmentarz, na którym pochowani są żołnierze armii Generała Andersa przyjęci przez Iran w czasie II Wojny Światowej. Zobaczymy kompleks pałacowo-parkowy Niavaran, niegdyś jedna z wielu rezydencji szacha z dynastii Pahlawi oraz słynny most Tabiat. W trakcie zwiedzania obiad. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Shiraz. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 dzień

SKARBY SHIRAZU (Ś,O,K)

Po śniadaniu zwiedzanie Shirazu, jednego z najpiękniejszych miast Persji – miasta poetów, słowików, ogrodów i kwiatów. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Narenjestan – perskiej wizji raju. Zobaczymy mauzoleum średniowiecznego poety perskiego: Hafeza, do dziś powszechnie uwielbianego oraz inspirującego swoją twórczością. Następnie będziemy podziwiać wspaniały meczet Nasir-ol Molk (Różowy Meczet), zachwycający architekturą, zdobieniami, a przede wszystkim kolorowymi witrażami. Odwiedzimy szkołę koraniczną Khan i kompleks Vakil, obejmujący cytadelę, łaźnię i meczet. W trakcie zwiedzania obiad. Czas wolny na lokalnym bazarze Vakil. Kolacja i nocleg w Shirazie.

4 dzień

MITYCZNE PERSEPOLIS – NECROPOLIS – PASARGADE – SHIRAZ (Ś,O,K)

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie ruin Persepolis, stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat (UNESCO), która do dziś zachwyca rozmachem i wspaniałymi płaskorzeźbami. Przejazd perską doliną królów- Naksze Rostam. Następnie przejedziemy do Necropolis, gdzie zobaczymy grobowce królów dynastii Achemenidów. Czeka nas przejście przez Bramę Koranu, co według lokalnych wierzeń ma zapewnić szczęście. Zobaczymy mauzoleum średniowiecznego poety perskiego- Saadiego. W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5 dzień

SHIRAZ-YAZD- W MIEŚCIE ZOROASTRIAN (Ś, O, K )

Po śniadaniu przejazd i  zwiedzanie Pasargade, pierwszej stolicy Achemenidów, założonej przez Cyrusa II Wielkiego. Na terenie kompleksu archeologicznego podziwiać będziemy m.in. grobowiec władcy oraz pozostałości pałaców. Następnie przejazd przez tereny górskie i pustynne w kierunku Yazd, jednego z najstarszych miast Iranu, od wieków zamieszkanego przez Zoroastrian, położonego u zbiegu dwóch pustyń- Wielkiej Pustyni Słonej oraz Pustyni Lota. Po drodze obejrzymy nominowane do listy UNESCO Naghsh e Rajab- cztery wyjątkowe reliefy skalne datowane na wczesną erę Sasanidów oraz  plac Mirchakhmagh z słynnym Meczetem o tej samej nazwie. W trakcie zwiedzania obiad.  Kolacja i nocleg w hotelu w Yazd.

6 dzień

YAZD-BAŚNIOWA ARCHITEKTURA ISFAHANU (Ś,O,K)

Po śniadaniu udamy się do Świątyni Ognia, gdzie od przeszło tysiąca lat pali się płomień strzeżony przez kapłanów. Zobaczymy m.in. Wieże Milczenia, niegdyś służące do ceremonii pogrzebowych, w czasie których pozostawiano ciała, by oczyściły je drapieżne ptaki. Odwiedzimy Ogród  Dowlatabad ze słynną Wieżą Wiatrów. Następnie przejazd do Isfahanu – miasta zwanego Nesfe Jahan, czyli Połowa Świata, perły architektury Wschodu, najpiękniejszego w Iranie, słynącego z błękitnych kopuł, wspaniałych zabytków
i licznych ogrodów. Podziwiać będziemy pałac Chehel Sotoun znany jako Pałac Czterdziestu Kolumn – nazwa budowli nawiązuje do dwudziestu kolumn werandy odbijających się w wodzie, a jej ściany zdobione są wspaniałymi malowidłami z epoki Safawidów. Następnie spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, okazja do zakupienia lokalnych słodkości, a następnie czas na relaks w jednym z tradycyjnych domów herbaty, gdzie wypijemy herbatę i zapalimy tradycyjną perską fajkę wodną. W trakcie zwiedzania obiad. Po południu zobaczymy słynne zabytkowe mosty na rzece Zayande Rud- Si-o-Se Pol oraz Khadju. Kolacja i nocleg.

7 dzień

ISFAHAN – PAŁACE I MECZETY (Ś,O,K)

Po śniadaniu zwiedzanie Placu Imama (UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świeciez czterema budowlami na czterech krańcach placu, w tym m.in. Meczetu Imama, arcydzieła architektury perskiej z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego, pokrytego na zewnątrz i wewnątrz turkusowymi płytkami, mniejszego meczetu Lotfollaha, znanego ze wspaniałych mozaik pochodzących z XVII wieku, pałacu Ali Qapu, dawnego pałacu królewskiego oraz typowego orientalnego bazaru, gdzie można spotkać lokalnych artystów malujących miniatury na kościach, a następnie będziemy podziwiać Trzęsące się Minarety z XIV wieku. W trakcie zwiedzania obiad. Kolacja i nocleg w Isfahanie.

Dla chętnych opcjonalnie-wieczorem  wizyta połączona z kąpielą i masażem w tradycyjnej łaźni ( płatna dodatkowo ok 100 EUR/ osoba).

8 dzień

ISFAHAN – ABYANEH (Ś,O,K)

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie. Zobaczymy m.in. ormiańską część miasta, czyli Jolfa, z katedrą Vank, dekorowaną malowidłami przedstawiającymi sceny biblijne. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej, gdzie zobaczymy Meczet Piątkowy z przełomu XI i XII wieku, Po południu przejazd w kierunku Abyaneh, dawnej obronnej wsi zbudowanej z czerwonej gliny, zachwycającej drewnianymi balkonami, a także barwnymi strojami mieszkańców. W trakcie zwiedzania obiad. Kolacja i nocleg.

9 dzień

ABYANEH – KASHAN – TEHERAN (Ś,O,K)

Po śniadaniu przejazd w stronę  Kashan, miasta, z którego Trzej Mędrcy rozpoczęli swoją podróż do Betlejem. Zobaczymy m.in. rezydencję rodziny kupców z XIX wieku, następnie spacer po historycznym ogrodzie Fin, otoczonym przez spływający z gór strumień. Przejazd w kierunku Teheranu, po drodze wizyta w mauzoleum przywódcy rewolucji islamskiej imama Chomeiniego oraz podziwianie z zewnątrz grobowca Fatimy, córki Mahometa, jednego z najświętszych mauzoleów szyickich.  W trakcie zwiedzania obiad. Zakwaterowanie w hotelu w Teheranie. Kolacja i nocleg.

10 dzień

TEHERAN – SKARBY STOLICY (Ś,O,K)

Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Teheranu. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są znaleziska archeologiczne z terenów dawnej Persji. Odwiedzimy Skarbiec Klejnotów Narodowych, gdzie pośród bogactw zgromadzonych przez władców Persji zobaczymy m.in. klejnoty koronne dynastii Pahlawi czy też wspaniały różowy diament. Wizyta w olśniewającym Pałacu Golestan- miejsca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania obiad. Ostatnie zakupy na bazarze. Kolacja pożegnalna i krótki odpoczynek
w hotelu. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

11 dzień

TEHERAN – WARSZAWA

Przelot do Warszawy przez jeden z portów przesiadkowych i zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie