Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

INDIE WYCIECZKI - ZŁOTY TRÓJKĄT I GOA

 • Indie

Opis

Trasa prowadzi wzdłuż północno-zachodniej częsci Indii przez prowincję Radżastan, jej góry i pustynie. Pokazuje różnorodność natury i bajkowy przepych królestwa Mogołów. Szlak zaczyna się w Delhi. Stare Delhi zachwyca krętymi uliczkami i bazarami. Na peryferiach dominuje Czerwony Fort, olbrzymi zespół obronny z pałacami, Perłowym Meczetem i muzeum. Wyruszymy do Agry, gdzie najbardziej znaną budowlą jest Tadż Mahal. To, co wydaje się pałacem w rzeczywistości jest grobowcem wybudowanym po śmierci ukochanej żony. Ta idealnie symetryczna budowla uznawana jest za najpiękniejszy zabytek sztuki muzułmańskiej. Mauzoleum jest częścią wielkiego zespołu, obejmującego ogród, dwa meczety oraz bramę wyjściową. W Dżajpurze zobaczymy Pałac Wiatrów z tysiącem otworów okiennych. To z nich kobiety z haremu mogły obserwować życie miasta. Na koniec czeka nas wypoczynek na plażach Goa.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 11 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

 

Cena od: 4750 PLN + 1650 USD / os. ( dla min. 16 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • bilet lotniczy do Indii wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
 • bilety lotnicze na trasie Delhi – Goa – Bombaj wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
 • transfery z i na lotniska w Delhi, Goa i Bombaju
 • transport klimatyzowanym autobusem według programu
 • noclegi w hotelach 4*/5*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 510 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • 2 butelki wody mineralnej/os. dziennie
 • bilety do zwiedzanych obiektów według programu
 • zajęcia z jogi według programu
 • wjazd do Fortu Amber na słoniach
 • przejażdżka dorożką w Agrze
 • koszt wizy turystycznej do Indii wraz z pośrednictwem Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – DELHI
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Delhi przez jeden z portów tranzytowych.

2 dzień

DELHI (O)
Przylot do Delhi. Pozostawienie bagaży w hotelu, odpoczynek po podróży. Następnie wraz z lokalnym przewodnikiem wyjeżdżamy na zwiedzanie, rozpoczynając od Starego Delhi, imponująco wielkiego meczetu Jama Masjid, budowanego z polecenia wielkiego władcy Mogołów Szahdżahana, który wzniósł także Taj Mahal dla swojej ukochanej. Ponadto podczas objazdu zobaczymy najważniejsze obiekty, jak Kutub Minar, nad którym góruje exlibris miasta – zabytkowy minaret, wzniesiony w XIII wieku z czerwonego piaskowca. Podczas zwiedzania obiad. Przejazd do Starego Delhi, gdzie wybierzemy się w szalony rajd rikszami po labiryntach wąskich ulic, następnie zobaczymy Wielki Meczet, przejedziemy obok XVII-wiecznego Czerwonego Fortu oraz Pałacu Prezydenckiego i gmachu parlamentu. Zobaczymy też Bramę Indii. Kolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

3 dzień

DELHI – AGRA – TAJ MAHAL (Ś, K)
Po śniadaniu pojedziemy do Agry, kontemplując po drodze wspaniałe krajobrazy. Następnie zobaczymy jeden ze współczesnych siedmiu cudów świata – baśniowy Taj Mahal – nie mający sobie równych poemat z białego marmuru budowany przez ponad 20 lat rękami przeszło 20.000 robotników. Ufundował go władca Szahdżahan dla ukochanej, zmarłej nagle żony Mumtaz Mahal. Uważany jest za najbardziej ekstrawagancki podarunek na świecie, jaki został złożony z miłości. Po sesji zdjęciowej na tle słynnego monumentu odjedziemy dorożkami. Zobaczymy też Czerwony Fort, dający wyobrażenie o życiu dworskim na przestrzeni 200 lat. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w Agrze. Wieczorem możliwość wybrania się na pokaz „Mohabbat the Taj”, hinduskiej sagi miłości, z bajecznie kolorową scenografią. Nocleg w Agrze.

4 dzień

AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd do Jaipuru, stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Po drodze czeka nas wizyta w dawnym królewskim XVI-wiecznym mieście Fatehpur Sikri. Miasto zostało opuszczone z niewyjaśnionych przyczyn, jednak do dziś zachwyca kunsztem budowli i zdobień (UNESCO). Po południu zakwaterowanie w zabytkowym pałacu. Hotel jest typem „heritage hotels” i stanowi dziedzictwo narodowe Indii.

5 dzień

JAIPUR – WJAZD NA SŁONIACH DO FORTU AMBER (Ś, O)
Wcześnie rano rozpoczniemy dzień od seansu jogi dla chętnych, następnie przejedziemy do Fortu Amber i sprzed jego bram wjedziemy majestatycznie, jak niegdyś maharadżowie i maharani, na słoniach do jego wnętrza. Obiekt zachwyca wspaniale zachowaną architekturą, niezwykle kunsztownymi inkrustacjami, liczbą sal audiencyjnych, imponującymi rozmiarami haremu i urzekającymi widokami z górnych tarasów. Po sesji zdjęciowej na tle zabytkowych wnętrz wracamy do centrum Jaipuru. Tutaj najciekawszą budowlą jest Hawa Mahal – Pałac Wiatrów, w praktyce składający się głównie z fasady, w której znajdują się 953 małe okna, mające umożliwić niegdyś damom dworu obserwowanie codziennego życia miasta. Obiad. Po południu zwiedzimy jedyne na świecie obserwatorium astronomiczne – Jantar Mantar, z XVIII w., wykute w marmurze, z największymi przyrządami astrologicznymi na świecie Przedstawione rozwiązania, służące pomiarom, zaskakują swoją prostotą i precyzją wyniku. Każdy z 17 instrumentów nadal doskonale działa. Kolejnym ciekawym zabytkiem jest pałac maharadży z niesamowitą kolekcją szat ceremonialnych rodziny królewskiej. Reszta dnia wolna na zakupy na lokalnym targu, gdzie poza tkaninami nabyć można piękne, tkane ręcznie dywany, obrazy, bibeloty czy aromatyczne przyprawy. Wieczorem opcjonalnie możemy wyjechać poza Jaipur na orientalną kolację w pełnej uroku restauracji. Będzie możliwość zrobienia sobie misternych tatuaży henną, jakie hinduskie kobiety robią na najważniejsze ceremonie, w tym ślubną. Nocleg w butikowym hotelu posadowionym w dawnym radżastańskim pałacu w Jaipurze.

6 dzień

JAIPUR – DELHI – GOA (Ś)
Wcześnie rano rozpoczniemy dzień od seansu relaksującej jogi. Po śniadaniu przejedziemy do Delhi, skąd odlecimy wczesnym popołudniem do Goa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu nad morzem.

7 dzień

GOA (Ś)
Czas na relaks i błogie lenistwo na słonecznych plażach Goa. Możliwość korzystania z zabiegów SPA lub ajurwedy, zajęć jogi, wycieczek.

8 dzień

GOA (Ś)
Czas na relaks i błogie lenistwo na słonecznych plażach Goa. Możliwość korzystania z zabiegów SPA lub ajurwedy, zajęć jogi, wycieczek.

9 dzień

GOA (Ś)
Czas na relaks i błogie lenistwo na słonecznych plażach Goa. Możliwość korzystania z zabiegów SPA lub ajurwedy, zajęć jogi, wycieczek.

10 dzień

GOA – BOMBAJ (Ś, K)
Po śniadaniu czas na relaks i plażowanie. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Bombaju. O ile czas pozwoli, panoramiczne zwiedzanie miasta. Imponująca Brama Indii, ciekawy dworzec kolejowy czy monumentalny gmach poczty głównej z czarnego bazaltu. Kolacja pożegnalna w Bombaju. Wylot do kraju.

11 dzień

BOMBAJ – WARSZAWA
Powrót do kraju, posiłki na pokładzie samolotu. Przylot do Warszawy i za-kończenie wspaniałej egzotycznej imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

INDIE

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie