Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

INDIE POŁUDNIOWE

  • Indie

Opis

Większość podróżujących do Indii na swą pierwszą wyprawę wybiera zwykle północ, z dobrze rozpoznawalnymi miastami Delhi i Jaipurem. Stosunkowo niewielu podróżuje do mniej znanych Indii południowych. Region ten oferuje wręcz nieprzebrane bogactwo kulturowe i przyrodnicze. Można tu nasycić zmysły wspaniałymi krajobrazami przepięknych plaż czy rozlewisk Kerali, zapoznać się z doskonałą pełną smaków i zapachów kuchnią Orientu, czy doznać niemal mistycznych przeżyć podczas spektaklu Kathakali. Zatrzymana w czasie przeszłość jest tu na wyciągnięcie ręki. Urzekające, pokryte misternymi zdobieniami świątynie, mistrzostwo wykonania wspaniałej sztuki i architektury, bogato zdobione pałace starożytnych indyjskich dynastii to tylko nieliczne z proponowanych atrakcji. Wreszcie, zgłębiając tajemnice regionu, można odkrywać uroki życia codziennego kolonialnych miast i miasteczek czy zagubionych rybackich osad, by z tej niezwykłej podróży mógł powstać zmysłowy, pełen gwaru i kolorów obraz Południowych Indii. W porównaniu z północą południe Indii to zupełnie inny kraj, inne Indie. Ludność południa posługuje się językami odmiennymi od tych używanych na północy – są one pochodzenia drawidyjskiego. To tamilski (Tamil Nadu), kannada (Karnataka), malayalam (Kerala) oraz telugu (Andhra Pradesh). To obszar zamieszkany przez ¼ populacji kraju. Południe Indii w niewielkim stopniu ulegało wpływom muzułmańskim.  Niektóre rejony południa Indii, przede wszystkim Tamil Nadu, są ostoją żywej tradycji hinduskiej Indii. Hinduskie świątynie przetrwały tam w prawie nienaruszonym stanie okres najazdów i podbojów. Ciągle rozbudowywane i upiększane przez kolejnych władców są dowodem geniuszu architektonicznego dawnych południowych Indii.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw

termin 2018-10-13 – 2018-10-25 – dopłata 500 PLN/os.
termin 2018-11-03 – 2018-11-15 – dopłata 500 PLN/os.

Cena

5560 PLN + 1110 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
5190
610

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Chennai (Madras); Cochin – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotnisko
transport klimatyzowanym autobusem według programu
noclegi w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 520 USD/os.
śniadania według programu
lokalne podatki
opiekę licencjonowanego polskiego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
320

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników

POLKA LUX
370
180

1 nocleg na barce mieszkalnej
bilety do zwiedzanych obiektów według programu
koszt wizy turystycznej do Indii wraz z pośrednictwem Polka Travel

Suma
5560
1110

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – CHENNAI/MADRAS
Spotkanie z pilotem Polka Travel na lotnisku, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Chennai (Madrasu) w Indiach.

2 dzień

CHENNAI/MADRAS (K)
Rano przylot do Madrasu, powitanie na lotnisku przez przedstawiciela lokalnego kontrahenta, następnie transfer do hotelu. Chennai to jedna z czterech głównych metropolii Indii, stolica południowo-wschodniego stanu Tamil Nadu. Zwiedzanie Chennai, zobaczymy świątynie Parthsarthy i Kapaleeshwar, katedrę św. Tomasza, fort św. Jerzego, plażę Marine Beach. Nocleg w Chennai.

3 dzień

CHENNAI/MADRAS – MAHABALIPURAM – PONDICHERRY (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Pondicherry. Po drodze zwiedzanie Mahabalipuram – zobaczymy śiwaickie świątynie wykute wszystkie z jednego bloku skalnego, z jedną z najciekawszych – świątynią nadbrzeżną z VII w. (UNESCO). Zwiedzanie kolonialnego Pondicherry, wizyta w aś-ramie Sri Aurobindo, gdzie wierni doznają oświecenia oraz w świątyni Ganeshy. Nocleg w Pondicherry.

4 dzień

PONDICHERRY – TANJORE (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Tanjore – stolicy dawnego, potężnego królestwa Chola. Społeczeństwo Chola było znane jako patroni kultury i wspaniałej sztuki, a zwłaszcza malarstwa. Zwiedzimy także świątynię z XI w. poświęconą Śiwie. Po obiedzie czas na zapoznanie się z miastem. Nocleg w Tanjore.

5 dzień

TANJORE – MADURAI (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Tanjore: świątynia Sri Brihadeswara, Pałac Tanjore, galeria sztuki, biblioteka Saraswati Mahal. Po obiedzie przejazd do Madurai, nazywanego także miastem krawców. Nieopodal świątyni, głównie w budynku hali targowej, znajduje się ok. 1000 stanowisk, gdzie w ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za bardzo niską cenę. Przyjazd do Madurai. Tutaj odwiedzimy bajecznie kolorowy kompleks świątynny Meenaksh, aby przyjrzeć się wieczornej ceremonii aarti. Nocleg w Madurai.

6 dzień

MADURAI (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Madurai, zobaczymy pałac Tirumala Nayak, budynek w stylu indosaraceńskim z 1636 roku, wybudowany przy pomocy włoskiego architekta, z dziedzińcem o powierzchni 3900 m2, a także Muzeum Gandhiego, świątynię Koodal Azhagar. Nocleg w hotelu w Madurai.

7 dzień

MADURAI – THEKKADY (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Thekkady. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Thekkady słynie z plantacji herbaty i ziół, a jego ulice przesycone są aromatem kardamonu, wanilii i pieprzu. Nocleg w hotelu w Thekkady.

8 dzień

THEKKADY – ALLEPPEY (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Alleppey. Po przybyciu transfer na łódź mieszkalną, gdzie czeka nas rejs. W pobliżu Alleppey znajdują się jedne z najbardziej malowniczych rozlewisk Kerali, system jezior połączonych niewielkimi rzeczkami i wąskimi kanałami, które tworzą drogę wodną i jednocześnie wspaniały krajobraz. Nocleg na łodzi.

9 dzień

THEKKADY – KUMARAKOM (Ś, O)
Po śniadaniu zejście z łodzi i przejazd do Kumarakom – miejscowości położonej nad jeziorem Vembanad, w miejscu gdzie tworzy ono rozlewisko z niezliczoną ilością kanałów, po których kursują słynne łodzie-domy. Palmy kokosowe, niekończące się pola ryżowe, meandry i lasy namorzynowe tworzą wspaniały azjatycki upokajający i inspirujący krajobraz. Ponadto tereny te zamieszkuje wiele gatunków przepięknych ptaków. Nocleg w Kumarakom.

10 dzień

KUMARAKOM – COCHIN (Ś, K)
Po śniadaniu rejs łodzią po jeziorze Vembanad, najdłuższym w Indiach, które rozciąga się na aż 95 kilometrów i ma powierzchnię około 2033 km2. Następnie przejazd do Cochin, zakwaterowanie w hotelu. Po południu odpoczynek na plaży. Nocleg w Cochin.

11 dzień

COCHIN (Ś, K)
Po śniadaniu cały dzień wolny na relaks na plaży i kąpiele, nie tylko słoneczne. Można odwiedzić tutejsze stare miasto, kościoły, meczety oraz synagogi. Nocleg.

12 dzień

COCHIN – WARSZAWA (Ś)
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek ewentualnie ostatnie zakupy pamiątek, lokalnego rękodzieła lub przypraw. Następnie przejazd na lotnisko w Cochin i przelot do Europy.

13 dzień

WARSZAWA
Przylot do Warszawy przez jeden z europejskich portów. Zakończenie imprezy.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

INDIE

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie