Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

INDIE - LEJDIS TRIP

 • Indie

Opis

Indie to kraj, w którym kobieta ma swoje dziwne, czasem bardzo niewygodne z europejskiego punktu widzenia miejsce. Aby poznać nieco lepiej „kobiecą stronę Indii” ruszamy w naszą podróż, podczas której postaramy się nieco lepiej zrozumieć panujące tu damsko-męskie zależności, a przy okazji zakosztować jogi, ajurwedy i skorzystać z okazji do superatrakcyjnych zakupów.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 4820 PLN + 990 USD / os. ( dla min.10 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport klimatyzowanym autobusem według programu
 • noclegi w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 300 USD/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę licencjonowanego polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • lokalne podatki
 • zajęcia z jogi według programu
 • wjazd do Fortu Amber na słoniach
 • przejażdżkę dorożką w Agrze
 • pokazy kulinarne
 • pokazy folklorystyczne
 • bilety do zwiedzanych obiektów według programu
 • koszt wizy turystycznej do Indii wraz z pośrednictwem Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 10 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – DELHI
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Delhi.

2 dzień

JEDWABNE SARI i AJURWEDA (Ś, O)
Przylot do Delhi, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Późne i spokojne śniadanie. Następnie wraz z lokalnym przewodnikiem wyjeżdżamy na zwiedzanie rozpoczynając od Starego Delhi. Zobaczymy m.in. imponujący me-czet Jama Masjid, budowany w latach 1654-1658 z polecenia wielkiego władcy Mogołów Szahdżahana, który także wzniósł Taj Mahal dla swojej ukochanej. Od tej pory liczne historie hinduskich kobiet będą przewijać się w naszej podróży. Następ-nie czeka nas szalony rajd rikszą po labiryncie targowych uliczek, a także tradycyjny obiad w lokalnej restauracji. Po południu duże wyzwanie – wizyta na targu o powierzchni 27 tysięcy m2, gdzie można kupić niemal wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach. Będzie możliwość zakupu sari i nauka jego upinania. Nocleg w Delhi.

3 dzień

KOLOROWY RADŻASTAN (Ś, K)
Po śniadaniu przejedziemy do Jaipuru, stolicy Radżastanu, zwanego „Różowym Miastem”. Po południu zwiedzimy jedyne na świecie obserwatorium astronomiczne wykute w marmurze, z największymi przyrządami astrologicznymi – Jantar Mantar, z XVIII wieku, budowanego w latach 1728-34. Przedstawione rozwiązania służące pomiarom pozycji gwiazd, określania dat, zaćmień słońca i wysokości nad poziomem morza, zaskakują swoją prostotą i precyzją wyniku. Każdy z 7 instrumentów nadal działa doskonale. Drugim zabytkiem jest pałac maharadży z kolekcją szat ceremonialnych rodziny królewskiej. Podpatrując najefektowniejsze wzory, zainspirowane udajemy się na bazar, a dokładniej do dzielnicy, gdzie rzemieślnicy mają swoje maleńkie sklepiki z biżuterią, tkaninami czy wyrobami ze skóry. Można nawet dość tanio nabyć piękne meble i wysłać do kraju. Wieczorem czeka nas pokaz folklorystyczny z elementami zmysłowego hinduskiego tańca. Podczas kolacji można podpatrzyć tajniki przygotowania potraw przez kuchmistrzów z Radżastanu. Nocleg w Jaipurze.

4 dzień

WJAZD W SARI NA SŁONIACH (Ś, K)
Wcześnie rano rozpoczniemy dzień od seansu jogi i tak uduchowione, po śniadaniu, odziane w baśniowo kolorowe sari i koszulki choli wjedziemy majestatycznie, jak niegdyś maharani, na słoniach do słynnego fortu Amber. Obiekt zachwyca wspaniale zachowaną architekturą, niezwykle kunsztownymi inkrustacjami, liczbą sal audiencyjnych, imponującym rozmiarem haremu i urzekającymi widokami z górnych tarasów. Po sesji zdjęciowej w sari na tle zabytkowych wnętrz wracamy do centrum Jaipuru. W centrum miasta najciekawszą budowlą jest Hawa Mahal – Pałac Wiatrów, w praktyce składający się głównie z fasady, w której znajdują się 953 małe okna, które umożliwiały damom dworu obserwowanie życia codziennego miasta. Reszta dnia wolna na za-kupy na lokalnym targu, gdzie poza tkaninami nabyć można piękne ręcznie tkane dywany, obrazy, bibeloty czy też aromatyczne przyprawy. Wieczorem orientalna kolacja w tradycyjnej restauracji. Będzie możliwość zrobienia misternych tatuaży henną, jakie hinduskie kobiety robią na najważniejsze ceremonie, w tym ślubną. Dla chętnych seans ajurwedy. Nocleg w Jaipurze.

5 dzień

JOGA I POKAZ KULINARNY (Ś, K)
Wcześnie rano rozpoczniemy dzień od seansu jogi, a po śniadaniu pojedziemy do Agry, kontemplując po drodze krajobrazy i dowiadując się jeszcze więcej o życiu hinduskich kobiet. Po drodze przystanki na zdjęcia i zakupy lokalnych słodkości. Po przyjeździe do Agry zakwaterowanie, a następnie wizyta w prywatnym domu, gdzie będziemy mogły uczestniczyć w przygotowaniu potraw na kolację i poplotkować z gospodynią. Miły międzynarodowy „babski” wieczór. Nocleg w Agrze.

6 dzień

TAJ MAHAL – SYMBOL MIŁOŚCI (Ś, K)
Po śniadaniu udamy się, aby zobaczyć jeden ze współczesnych siedmiu Cudów Świata – baśniowy Taj Mahal – nie mający sobie równych poemat z białego marmuru, budowany przez ponad 20 lat rękami przeszło 20.000 robotników. Ufundował go władca Szahdżahan dla zmarłej nagle ukochanej żony – Mumtaz Mahal. Pałac uważany jest za najbardziej ekstrawagancki podarunek na świecie, jaki został złożony z miłości. Po sesji zdjęciowej w sari na tle słynnego monumentu odjedziemy dorożkami. Chętne Panie będą miały szansę po południu na kolejny zabieg ajurwedy, lub zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agrze. Wieczorem możliwość obejrzenia pokazu światło-dźwięk przy forcie.

7 dzień

AGRA – DELHI (Ś, O)
Po śniadaniu wyjeżdżamy do Delhi, Poświęcimy czas na obejrzenie dzieł współczesnych kreatorów mody, które łączą tradycyjny hinduski design z nowoczesną formą. Obiad. Reszta dnia wolna do zagospodarowania zgodnie z sugestiami i potrzebą chwili. Wieczorem Panie mogą wybrać się fakultatywnie na kolorowy i dynamiczny bollywodzki musical – niesamowita dawka pozytywnej energii przed wylotem. Nocleg w Delhi.

8 dzień

DELHI – WARSZAWA
Wcześnie rano transfer na lotnisko, przelot do kraju i powrót do Warszawy. Zakończenie wyjątkowo kobiecej hinduskiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

INDIE - WYJAZDY DLA KOBIET

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie