Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

INDIE - AJURWEDA U MAHARADŻY

 • Indie

Opis

Wyruszamy do kraju, który jest niewiele mniejszy od terenu Unii Europejskiej, a dzięki temu szalenie różnorodny i zaskakujący, w zmysłową podróż do krainy jogi i ajurwedy, gdzie oprócz zwiedzania Kerali, smakowania lokalnych potraw, unikalnego rejsu unikalną łodzią poznamy imponujące budowle Radżastanu, a kropką nad „i” będzie wizyta w wyjątkowym Taj Mahal.

Wyobraź sobie, że…..
– poznajesz życie mieszkańców Kerali „od kuchni”, dosłownie,
– spacerujesz szeroką, pustą plażą, patrząc na łowiących ryby,
– poranek witasz jogą, a wieczorem idziesz na masaż ajurwedyjski
– zasypiasz na klimatycznej łodzi i w baśniowym pałacu,
– pomagasz robić chleb w sikhijskiej świątyni,
– zwiedzasz największą hinduistyczną świątynię w kraju,
– poznajesz tajniki astronomii w jednym z najciekawszych Obserwatorium w Indiach
– pijesz kawę, mając przed sobą bajeczny Pałac Wiatrów
– jesteś gwiazdą sesji foto przy Taj Mahal
Nie uwierzysz, ile będzie się działo i jak różnorodnie.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • REJS I NOCLEG NA BABUSOWEJ ŁODZI
 • AJURWEDA NAD MORZEM
 • KULINARIA KERALI I RADŻASTANU
 • BAŚNIOWE TAJ MAHAL
 • PAŁACE RADŻASTANU
 • SIKHIJSKA ŚWIĄTYNIA „OD KUCHNI”
 • LOKALNE TARGI – PRZYPRAWY, JEDWABIE I NIE TYLKO

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 13 dni
Dostępne terminy wypraw
1787 USD/os i 5990 PLN/os

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1787 USD + 5990 PLN
 • dopłata do jedynki: 930 USD 
 • wylot z Warszawy  
 • grupa 16 os.

CENA OBEJMUJE

 • przelot interkontynentalny Warszawa Kochin/Delhi Warszawa linią EMIRATES wraz z opłatami lotniskowymi
 • przelot wewnętrzny Kochin-Jaipur wraz z opłatami lotniskowymi
 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • noclegi w hotelach 4*/ 5* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 930 USD/os.
 • śniadania według programu
 • kolacje (kuchnia regionalna) według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • rejsy łodzią podczas zwiedzania
 • wjazd jeepami do Fortu Amber
 • przejazd elektrycznym busem do Taj Mahal
 • wieczór z pokazem Kathakali
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu  (także choroby przewlekłe i COVID)
 • opłatę TFG i TFP
 • aplikację Polka Travel

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • Napiwków (ok. 90 USD/os)
 • wydatków natury osobistej i ewentualnych opłat za fotografowanie

 

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

W STRONĘ SŁOŃCA

Spotykamy się na lotnisku Okęcie o 12:00. Wylot elegancką linią Emirates via Dubaj. Posiłki na pokładzie samolotu. Lecimy najkrótszą z możliwych tras, od razu na wschód, do listopadowych Indii, pełnych słońca!

2 dzień

SMAKUJEMY KOCHIN (Ś, K)

A więc jesteśmy! Dzień zapowiada się wspaniale. Jedziemy do hotelu. Ok. 10:30 będziemy w hotelu na śniadaniu. Zakwaterowanie od 12:00. Odpoczywamy. Po południu jedziemy na  zwiedzanie.  Koczin ma jedną z najpiękniejszych przystani na wybrzeżu Morza Arabskiego i od wieków jest portem eksportującym przyprawy i owoce morza. Zobaczymy między innymi: Synagogę, bajecznie kolorowy targ przypraw i barwników,  holenderski pałac i oryginalne sieci będące pozostałością po chińskich rybakach, gdzie można zrobić bardzo instagramowe fotki. Wieczorem idziemy na  pokaz tańca Kathakali.

3 dzień

WENECJA WSCHODU (Ś,O,K)

Dziś po śniadaniu jedziemy do Alleppey leżącego pomiędzy Morzem Arabskim a rozległą siecią rzek, które do niego wpływają, zdobywając nazwę „Wenecja Wschodu”. Wyjątkowy rejs Kettuvallom czyli luksusową bambusową łodzią przez rozlewiska to najlepszy sposób na poznanie naturalnego piękna.  Lunch będzie serwowany na pokładzie łodzi. Cisza, spokój, klimat….. i niesamowite „stop klatki” przesuwające się przed naszymi oczyma.  Okazja do świetnych zdjęć. Nocleg na łodzi, full chill out…..

4 dzień

KUMARAKOM (Ś)

Poranna kawa na łodzi, która sunie pośród kolorowych i schowanych pośród bujnej zieleni wiosek… Po  śniadaniu na łodzi docieramy do naszego „Domu nad Rozlewiskiem” czyli klimatycznego hotelu malowniczo położonego nad jeziorem. Czas na relaks, spacery, kąpiele w basenie… Wieczorem czytamy książkę, albo snujemy opowieści, chwilo trwaj… Hotel czasem organizuje atrakcje w postaci wieczorów muzycznych lub tanecznych. Możemy wziąć w nich udział, jeżeli zdarzy się okazja.

5 dzień

KUMARAKOM (Ś)

Czas tylko dla nas na rewitalizację. Joga, ajurweda, hamak i książka, a może basen… a może eksploracja okolicy… w każdym razie mamy czas na pełen relax, tak potrzebny każdemu, zwłaszcza przed zimą.

6 dzień

KUMARAKOM – MARARIKULAM (Ś)

Po leniwym śniadaniu przejeżdżamy do hotelu nad morzem, z krótkim przystankiem na zakupy w sklepie jubilerskim. Tylko tutaj można kupić słynne „ 1 gram gold” w super cenie! Jak już będziemy ozłoceni, to akurat przyjdzie pora na zakwaterowanie w Marari Beach. I oto nowa odsłona Kerali – Ziemi Bogów. To idealne miejsce na odpoczynek.  Może pójdziemy na masaż?  Nic dziwnego, że Kerala to najbardziej znane na świecie miejsce z najlepszymi ośrodkami ajurwedy. Zatem, kolejny pełen słońca  dzień. Każdy ma do dyspozycji piękną willę w klimacie lokalnym, zbudowaną z naturalnych materiałów, z dbałością o środowisko i zrównoważony rozwój.

7 dzień

PLAŻA, PLAŻA, PLAŻA (Ś)

Kawa na tarasie prywatnej willi brzmi pysznie, prawda?  Ten dzień proponuję spędzić spacerując nad morzem. A także na masażach, bo hotel ma doskonałe centrum ajurwedy, a masaże przydadzą nam się, na 100%. A jak nie to może basen, a może morze? W każdym razie to będzie super dzień, na pewno. Akcja rewitalizacja na 100%!

8 dzień

PALMY i PAŁACE – JAIPUR (Ś)

Leniwe śniadanie, do południa czas na plażowanie. Ok 12:30 jedziemy  na lotnisko w Kochin i odlatujemy do Jaipuru, czyli stolicy Radżastanu. Zmiana klimatu, teraz pojawią nam się pałace jak z 1001 nocy, sami zamieszkamy w bardzo ciekawym wnętrzu, które przeniesie nas w klimat baśni… Nocleg w Jaipur.

 

9 dzień

JAIPUR (Ś)

Dziś czeka nas podróż w głąb historii Indii, czasów Imperium Mogołów. Majestatyczny Fort Amber zachwyca wspaniale zachowaną architekturą, niezwykle kunsztownymi inkrustacjami, liczbą sal audiencyjnych, imponującymi rozmiarami haremu i urzekającymi widokami z górnych tarasów. Po sesji zdjęciowej na tle zabytkowych wnętrz wracamy do centrum Jaipuru.                                                                                       Po południu zwiedzimy jedyne na świecie obserwatorium astronomiczne – Jantar Mantar, z XVIII w., wykute w marmurze, z największymi przyrządami astrologicznymi na świecie Przedstawione rozwiązania, służące pomiarom, zaskakują swoją prostotą i precyzją wyniku. Każdy z 17 instrumentów nadal doskonale działa. Imponujące! Kolejnym ciekawym zabytkiem jest pałac maharadży z niesamowitą kolekcją szat ceremonialnych rodziny królewskiej. Następnie zobaczymy Hawa Mahal – Pałac Wiatrów, w praktyce składający się głównie z fasady, w której znajdują się 953 małe okna, mające umożliwić niegdyś damom dworu obserwowanie codziennego życia miasta. Czas na zakupy i kawę z widokiem na romantyczny pałac. Nocleg w Jaipur.

10 dzień

JAIPUR -AGRA (Ś)

Po śniadaniu czas wolny na zakupy w Jaipurze, na lokalnym targu, bo jest to sporo okazji do atrakcyjnych zakupów. Przejazd do najbardziej kolorowego miejsca Indii, w którym codziennie odbywają się… sesje ślubne. Czas na piękne zdjęcia. Potem jedziemy do Agry. Nocleg w Agrze.

11 dzień

TAJ MAHAL – JEDEN Z 7 CUDÓW ŚWIATA (Ś)

Wcześnie rano zobaczymy jeden ze współczesnych siedmiu cudów świata – baśniowy Taj Mahal (UNESCO)– nie mający sobie równych poemat z białego marmuru budowany przez ponad 20 lat rękami przeszło 20.000 robotników. Ufundował go władca Szahdżahan dla ukochanej, zmarłej nagle żony Mumtaz Mahal. Uważany jest za najbardziej ekstrawagancki podarunek na świecie, jaki został złożony z miłości.                A potem czas na kolejny obiekt WOW: Najbardziej imponującą budowlą Agry jest Monumentalny Czerwony Fort (UNESCO), XVI wieczna budowla z murami sięgającymi 20 metrów wysokości i ciągnącymi się na 2,5 km. Wszystko jest tu wyjątkowe, naj… i daje wyobrażenie o potędze władcy. To jeden z największych fortów w Indiach! Jego mury skrywają wiele barwnych opowieści, które poznamy spacerując po dziedzińcach. Przejazd na nocleg do Delhi.

12 dzień

DELHI (Ś)

Wyruszamy na zwiedzanie, rozpoczynając od Starego Delhi, w którym stoi wiele zabytków w tym imponująco wielki meczet Jama Masjid, zbudowany z polecenia wielkiego władcy Mogołów Szahdżahana. Ten sam władca kazał wznieść  magiczny Taj Mahal dla swojej ukochanej. Po szalonym rajdzie rykszami idziemy na kulinarny spacer, próbując kuchni różnych kultur i religii.                                                               Kolej na czas na poznanie monumentalnej części miasta. Podczas objazdu zobaczymy najważniejsze obiekty, jak Kutub Minar (UNESCO), nad którym góruje exlibris miasta – zabytkowy minaret, wzniesiony w XIII wieku z czerwonego piaskowca obok XVII-wiecznego Czerwonego Fortu oraz Pałacu Prezydenckiego i gmachu parlamentu. Zobaczymy też Bramę Indii.

W szalenie ciekawej świątyni sikhijskiej zobaczymy jak codziennie wolontariusze wydają około 25 000 posiłków potrzebującym. Inicjatywa wspaniała i godna wsparcia, stąd osoby chętne mogą się przyłączyć do „gotowania”.

Jeżeli nam zostanie trochę czasu i sił witalnych to udamy się na targ o powierzchni 27 tysięcy m2, gdzie można kupić niemal wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

13 dzień

WRACAMY Z DELHI

Nasza Baśniowa podróż dobiega końca. Pozostaną pamiątki oraz wspaniałe bajecznie kolorowe wspomnienia oraz opowieści snute zimową porą przy aromatycznej masala tea.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie