Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

HISZPANIA - KASTYLIA

 • Hiszpania

Opis

Kastylia-León to jeden z regionów autonomicznych Hiszpanii w północno-środkowej części Półwyspu Iberyjskiego. Niemal cała powierzchnia tego regionu otoczona jest masywami górskimi i leży na wysokości ponad 600 m n.p.m. Zimy są tam długie i mroźne, lata krótkie, suche i upalne, prawie nie zaznaczają się wiosna i jesień. Klimat kontynentalny wpływa na rodzaje uprawianych roślin, dominują więc uprawy zbóż, kukurydzy, występują uprawy tytoniu, czereśni i winorośli. Kastylia-León oferuje wspaniałe zabytki, istotny dorobek historyczny, kulturalny, architektoniczny oraz obszary naturalne objęte ochroną. Coraz bardziej popularna staje się w regionie turystyka aktywna – sporty górskie czy ekstremalne. Na terenie Kastylii-León znajduje się 329 zamków, 129 kompleksów historycznych, 865 zabytków i 103 strefy badań archeologicznych. Pod ochroną UNESCO znajdują się miasta Avila, Segovia i Salamanka. W Valladolid co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Kina Światowego.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 7 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA 20 os. - od 1400 EUR/os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 350 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • obiady i kolacje według programu w starannie dobranych restauracjach
 • zwiedzanie winnic wraz z degustacją
 • degustacje lokalnych produktów
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów według programu
 • zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania
 • wino do posiłków
 • zajęcia z enologiem
 • opiekę licencjonowanego polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi – koszt od 350 PLN/os z bagażem podręcznym tanimi liniami lub od 900 PLN/os samolotem rejsowym z bagażem głównym. Cena biletu będzie podawana w momencie zgłaszania się uczestnika i zakładania indywidualnej rezerwacji lotniczej.
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA MADRYT (K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży, przelot do Madrytu. Następnie transfer do Valladolid. Zakwaterowanie w hotelu w centrum. Wieczorem wyjście na kolację by spróbować lokalnych przysmaków.

2 dzień

TORO I WINA Z RIBEIRA DE DUERO (Ś, O, K)
Śniadanie. Przejazd do Toro, miasta z bogatą historią i wspaniałymi przykładami architektury średniowiecznej. Następnie przejazd do pobliskiej bodegi Monte de la Reina o ciekawej współczesnej architekturze z bogatymi tradycjami winiarskimi oraz restauracją oferującą doskonałą kuchnię. Zwiedzanie bodegi połączone z obiadem, podczas którego zostaną zaserwowane wykwintne dania przygotowane na bazie produktów regionalnych. Następnie przejazd w okolice Valladolid do hotelu urządzonego w dawnym klasztorze. Zachwyca on nowoczesnym stylem doskonale wkomponowanym w średniowieczne mury. Kolacja i nocleg.

3 dzień

W ŚWIECIE WIN KASTYLII (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się w podróż po świecie win Kastylii, odwiedzimy winnice należące do grupy Matarromera. Naszą enologiczną podróż rozpoczniemy od zapoznania się z tutejszymi szczepami winnymi, zwłaszcza tempranillo, w czym pomoże nam profesjonalny enolog. Odwiedzimy muzeum wina, jak również ogród, w którym prezentowane są odmiany winorośli. Odwiedzimy także winnicę Emina, świątynię nowoczesności, jak również winnice Markiza Olivaresa, gdzie w bodedze Rento produkowane są wina tylko z najlepszych roczników i z selekcjonowanych winogron. Obiad na terenie winnic. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 dzień

NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA KASTYLII (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się do jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, Salamanki, najstarszego ośrodka uniwersyteckiego kraju. Zwiedzanie rozpoczniemy od mostu z czasów rzymskich, by następnie udać się do pobliskich katedr. We wnętrzu klasztoru starej katedry zapoznamy się z bogatymi zwyczajami tutejszych studentów. Spacer uliczkami miasta w stronę Plaza Mayor, uważanego za najpiękniejszy w całej Hiszpanii. Obiad złożony z lokalnych tapas. Po południu przejazd do Zamory, miasta pełnego urokliwych zaułków i imponujących zabytków. Niewątpliwą atrakcją jest kolekcja tkanin przechowywana w tutejszej katedrze. Przejazd do Valladolid. Kolacja w restauracji serwującej między innymi jagnięcinę. Nocleg w Valladolid.

5 dzień

MIASTO KRÓLÓW SZLACHTY I WINA (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do Peñafiel, miasta królów szlachty i wina. Peñafiel to niewielka miejscowość w środkowo-północnej Hiszpanii, położona w dolinie rzeki Duero, uważana za stolicę win z Ribeira del Duero. Badania archeologiczne dowodzą, że kultura wina rozpoczęła się tutaj już 2000 lat temu. Jednym z ciekawszych zabytków jest tu usytuowany w zachodniej części miasteczka na malowniczym wzgórzu okazały średniowieczny zamek. Jego początki sięgają przełomu IX i X stulecia, kiedy to wzniesiona została tu pierwsza warownia. Zamek w czasach rekonkwisty pełnił funkcje strategiczne. W jego wnętrzach mieści się dzisiaj Muzeum wina – najważniejszy tego typu obiekt w Kastylii i León, dostarczający zwiedzającym w wyjątkowo atrakcyjnej oprawie dydaktycznej szeroką wiedzę dotyczącą winiarstwa, będącego esencją życia mieszkańców zajmujących się tym fachem w pięciu okolicznych apelacjach: Ribeira del Duero, Rueda, Cigales, Toro oraz Tierra de León. To wspaniałe miejsce zarówno dla koneserów wina jak i zupełnych laików. Można z bliska przyjrzeć się urządzeniom służącym do jego wyrobu, poznać zasady ich działania jak i cały proces powstawania tego trunku. Na terenie znajduje się również sala do degustacji win (mamy możliwość zgłębić profesjonalne tajniki towarzyszące temu rytuałowi), sklep, branżowa biblioteka oraz audytorium. Kontynuując przygodę z winami Kastylii i León, zwiedzimy winnice położone u stóp zamku wraz ze słynną bodegą Protos. Udamy się również do legendarnej winiarni Vega Sicilia – podobno produkuje się tam najlepsze wina w całej Hiszpanii. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji.

6 dzień

KASTYLIJSKIE VALLADOLID I RZYMSKA SEGOVIA (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Valladolid, spacer ulicami miasta, zobaczymy budynki uniwersytetu oraz najważniejsze kościoły i klasztory miasta. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Segovii. Po południu spacer uliczkami miasta, gdzie podziwiać będziemy akwedukt z czasów rzymskich. Zwiedzanie imponującego Alkazaru. Kolacja i nocleg w Segovii. Podczas kolacji delektować się będziemy specjalnością regionu, czyli… młodym mlecznym prosięciem.

7 dzień

PAŁAC W ARANJUEZ (Ś, O)
Śniadanie. Przejazd do Pałacu Aranjuez, jednej z oficjalnych rezydencji królewskich. Zwiedzanie imponujących wnętrz, między innymi sali porcelanowej. Spacer po ogrodach królewskich. Obiad, a następnie transfer na lotnisko w Madrycie i powrót do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie