Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

HISZPANIA I PORTUGALIA

 • Hiszpania
 • Portugalia

Opis

Największym atutem wyjazdu jest możliwość poznania regionu północnej Portugalii i hiszpańskiej Galicji nie tylko od strony ciekawych miast jak Porto czy Santiago de Compostela, ale poznanie smaków regionu, degustacje lokalnych win, podróż statkiem pośród winnic, degustacja świeżo łowionych małży, noclegi w ciekawych miejscach; dogłębnego poznanie regionu. Zapraszamy na krótki, intensywny, a przede wszystkim niezwykły wyjazd  na pogranicze dwóch regionów i krajów. 

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Cena od: 2890 PLN + 1085 EUR / os. ( dla min. 20 osób)

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Porto – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • noclegi w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., do-płata do pok. 1-os. 350 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • transport autokarem według programu
 • transport pociągiem
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady i kolacje (posiłki kuchni regionalnej) według programu
 • rejs do regionu Duero
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • liczne degustacje w winiarniach oraz profesjonalny serwis przewodnicki
 • rejs statkiem w Porto
 • rejs po zatoce z degustacją małży oraz rejs po kanionie
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
 • koncert muzyki fado

CENA NIE OBEJMUJE

 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – PORTO
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży i przelot do Porto przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przejazd do hotelu w centrum miasta.

2 dzień

ZABYTKI, WINO PORTO I FADO (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie Porto, uznanego przez turystów za jedno z najciekawszych miejsc Europy. Zobaczymy romańską katedrę, średniowieczny kościół św. Franciszka, przebudowany w stylu baroku portugalskiego. Następnie wyruszymy w rejs po rzece Duero, będziemy podziwiać fantastyczne położenie miasta, sześć mostów łączących jego płn. i płd. brzeg, w tym zaprojektowany przez Gustawa Eiffela. Obiad w restauracji regionalnej złożony z przysmaków kuchni portugalskiej. Do obiadu zostanie podane lokalne wino. Spacer po zaułkach, zajrzymy m.in. na aleję św. Katarzyny, do księgarni Lullo, uznanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Po południu wizyta w winiarni „Calem”, gdzie leżakuje wino porto. Degustacja. Na zakończenie koncert muzyki fado, wyrażającej ducha Portugalii. Nocleg.

3 dzień

WINNY REJS PO RZECE DUERO (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyruszymy statkiem w kierunku regionu Duero, gdzie uprawiana jest winorośl i wytwarza się słynne wino porto. To jedyny region, gdzie jego produkcja jest możliwa ze względu na warunki klimatu oraz charakter gleb, co nadaje winogronom niepowtarzalny smak. Wyrób trunku odbiega od standardów winiarskich, fermentację przerywa się, dodając wysokoprocentowego alkoholu, co powoduje, że wino staje się słodkie i mocne. Region Duero, ze względu na tradycje winiarskie, sięgające czasów rzymskich, jak również walory krajoznawcze, został wpisany na listę UNESCO. Podczas rejsu podziwiać będziemy tarasowe winnice na zboczach wąwozu. Obiad na pokładzie statku. Późnym popołudniem dotrzemy do urokliwego Pinhão. Zakwaterowanie w stylowym hotelu urządzonym w dawnej rezydencji wytwórców wina. Kolacja złożona z produktów regionalnych, a następnie pokaz dekantowania wina połączony z degustacją.

4 dzień

POCIĄG DO PORTO I BRAGA (Ś, O, K)
Po śniadaniu czas na relaks i spacer po miasteczku. Obiad. Powrót pociągiem do Porto. Przejazd do Bragi, krótki spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

5 dzień

ORENSE I RIBEIRA SACRA (Ś, O, K)
Po śniadaniu wyprawa autokarem do urokliwej prowincji Orense na południowym wschodzie Galicji. Przejazd trasą wśród zalesionych, granitowych wzgórz, wąwozów rzecznych, rejs wzdłuż kanionu, na zboczach którego od wieków w tradycyjny sposób uprawia się winorośl, z której wytwarza się lokalne wino „Amandi”. Lunch w postaci lokalnych przekąsek. Wizyta w jednej z bodeg, gdzie właściciel pasjonat opowie o lokalnych szczepach i charakterystyce regionu. Przejazd do Santiago de Compostela. Kolacja złożona ze specjałów kuchni Galicji, głównie ryb i owoców morza. Nocleg w Santiago de Compostela.

6 dzień

SANTIAGO – W DRODZE DO ŚWIĘTEGO JAKUBA (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzimy Santiago de Compostela, jedno z najbardziej znanych centrów pielgrzy-mek w Europie, dokąd od wieków zmierzają wierni z całego świata, by pokłonić się przed grobem św. Jakuba. Zobaczymy zabytkową katedrę, będącą jednym z najważniejszych pomników rozwoju architektury europejskiej. Spacer uliczkami miasta. Obiad w lokalnej tawernie serwującej galicyjskie tapas. Degustacja specjałów galicyjskiej kuchni: ośmiornica po galicyjsku, zapiekane przegrzebki, najsłynniejsze sery regionu. Czas wolny. Kolacja regionalna złożona z grillowanych mięs, zwłaszcza wyśmienitej galicyjskiej wołowiny. Nocleg w hotelu w Santiago de Compostela.

7 dzień

ŚWIEŻE MAŁŻE – SANTIAGO DE COMPOSTELA (Ś, O, K)
Po śniadaniu przejazd do jednej z galicyjskich winiarni, gdzie wytwarza się albariño o lekko brzoskwiniowym i jodowanym posmaku, co wynika z osadzania się soli morskiej na uprawianych tu gronach. Wino świetnie komponuje się z owocami morza. Następnie zatrzymamy się w pobliżu tzw. rias, czyli ujść rzek tworzących zatoki, w których prowadzone są hodowle ostryg i małży. Rejs statkiem po malowniczej zatoce i degustacja małży z winem. Przejazd na kolację i nocleg do Portugalii. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

8 dzień

PORTO – WARSZAWA (Ś)
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych i zakończenie wspaniałej kulinarnej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
PORTUGALIA – PORTO
Poznawcze
Kulinarne
Na winnym szlaku
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – PORTO

więcej o wyprawie
PORTUGALIA – LIZBONA
Poznawcze
Kulinarne
Weekendy
4 dni

PORTUGALIA – LIZBONA

Zabytki Lizbony, degustacje win, regionalna kuchnia, wizyta na Cabo da Roca

więcej o wyprawie
BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
11 dni

BRAZYLIA – RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro - Miasto Cudów - samba, caipirinha i piękne plaże...

więcej o wyprawie