Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

HISZPANIA - ANDALUZJA

 • Hiszpania

Opis

Andaluzja, jeden z najpiękniejszych regionów Hiszpanii, pełen fantastycznych zabytków będących odzwierciedleniem bogatej historii i rozwijających się obok siebie trzech kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej.  Na trasie zwiedzanie trzech najsłynniejszych miast Sewilli Kordoby i Granady i zlokalizowanych tam wspaniałych zabytków, ponadto wizyta na terenie Gibraltaru czy degustacja wina w słynnych bodegach w Jerez de la Frontera. Ponadto lokalna kuchnia, obiady i kolacje w lokalnych miejscach oraz pokaz flamenco, czyli ducha i temperamentu południowej Hiszpanii.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

CENA 20 osób od 1350 EUR/os.

Uwagi

CENA OBEJMUJE

 • transport autokarem lub minibusem według programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w centrach miast lub dogodnych lokalizacjach
 • śniadania w formie bufetowej
 • obiady i kolacje z lokalnych restauracjach złożone z zestawu tapas lub przystawki, dania i deseru; do każdego posiłku, woda, kieliszek wina i kawa espresso
 • opiekę lokalnych przewodników w Granadzie, Sewilli, Cordobie, Rondzie
 • zwiedzanie samochodami – taksówkami Gibraltaru
 • bilety wstępu – Sewilla: katedra i Alkazar; Cordoba: katedra; Granada: Alhambra, kaplica królewska; Malaga: katedra, twierdza; Ronda: arena corridy, kolegiata
 • zwiedzanie bodegi w Jerez połączone z degustacją wina
 • pokaz flamenco połączony z kolacją
 • zestaw słuchawkowy dla każdego z Uczestników 
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe) NNW i bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu do Sewilii – liniami wizzair od 150 PLN/ os z bagażem podręcznym; liniami rejsowymi od 1300 PLN z bagażem rejestrowanym
 • pozostałych świadczeń nie ujętych w programie, napiwków wydatków natury osobistej, pozostałych napojów do posiłków.

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec  zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – SEWILLA (O, K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Sewilii. Przejazd do lokalnej restauracji na obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po najstarszej i najpiękniejszej części Sewilii – dzielnicy Santa Cruz, pełnej ukwieconych patio oraz malowniczych wąskich uliczek. Wieczorem kolacja połączona z pokazem flamenco.

2 dzień

SEWILLA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, zobaczymy katedrę, będącą największą w Hiszpanii i jedną z największych na Świecie. W jej wnętrzu oprócz wspaniałych ołtarzy dekorowanych złotem zobaczyć możemy Grób Kolumba. Następnie zwiedzanie Alcazaru, wspaniałego przykładu sztuki mudejar. Odwiedzimy kościół Matki Boskiej Macarena, płaczącej diamentami oraz podziwiać będziemy zabudowę z dwóch wystaw światowych. Czeka nas też spacer po Placu Hiszpańskim. W trakcie zwiedzania obiad w formie tapas. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja w restauracji lokalnej.

3 dzień

CORDOBA (Ś, O, K)
Śniadanie. Przejazd do Cordoby, dawnej stolicy Kalifatu Andaluzji, pełnej fantastycznych zabytków. Ponad miastem góruje niezwykła budowla, połączenie dawnego meczetu i wbudowanej w jego wnętrzu katedry. Niewątpliwie jest to jedna a najbardziej niezwykłych budowli Hiszpanii. Obiad w lokalnej restauracji złożony z typowych tapas. Następnie spacer po starej dzielnicy łączącej wpływy żydowskie, muzułmańskie i chrześcijańskie. Przejazd do Granady na kolację i nocleg.

4 dzień

GRANADA (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Alhambry, pałacu wybudowanego w czasach panowania ostatniej dynastii Muzułmanów na Płw. Iberyjskim.  Oprócz pałacu, podziwiać będziemy letni pałac Generalife i ogrody. Obiad. Po południu zwiedzanie kaplicy, gdzie pochowana jest para królewska, znana w historii jako Królowie Katoliccy – Ferdynand i Izabela. Wieczorem, po kolacji spacer po dzielnicy Sacramonte.

5 dzień

SIERRA NEVADA – ALPUJARRA (Ś,  O, K)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Alpujarra, niezwykle urokliwej części masywu Sierra Nevada. Alpujarra to rejon pueblos blancos, typowych andaluzyjskich wiosek, położonych na tle majestatycznych gór. Wioski słyną z produkcji suszonych szynek jednego z hiszpańskich przysmaków. Lunch złożony z degustacji lokalnych produktów. Po południu przejazd w okolice Malagi na kolację i nocleg.

6 dzień

MALAGA (Ś, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Malagi, portowego miasta z bogatą historią, miejsca urodzin Pabla Picasso. Zwiedzanie twierdzy oraz katedry w Maladze. Następie przejazd do Rondy, zwiedzanie jednej z najstarszych w Hiszpanii aren corridy. Odwiedzimy również piękną kolegiatę. Przejazd na kolację i nocleg.

7 dzień

GIBRALTAR (Ś, O, K)
Śniadanie. Zwiedzanie Gibraltaru. Zobaczymy miejsce upamiętniające katastrofę gibraltarską, Samochodami wjedziemy na masyw Gibraltaru, by podziwiać piękny widok na cieśninę, odwiedzić mieszkające tam małpki, według legendy gwarancję bytności Brytyjczyków na terenie Gibraltaru. Wizyta w grocie św. Michała. Obiad. Po południu. Wizyta w Jerez de la Frontera, zwiedzanie jednej z bodeg, gdzie produkuje się słynne sherry połączone z degustacją. Kolacja i nocleg.

8 dzień

WARSZAWA (Ś)
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Sewilli. Przelot do kraju przez jeden z portów europejskich.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie