Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

GRUZJA, ARMENIA, AZERBEJDŻAN

  • Armenia
  • Azerbejdżan
  • Gruzja

Opis

Podróż szlakiem zabytków UNESCO w Eurazji, historii i ormiańskich kościołów. Specjały gruzińskiej kuchni i nauka wygłaszania toastów. Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win. Zabytki sięgające pierwszych wieków Średniowiecza i kultury Chrześcijaństwa, majestatyczna przyroda i gościnni mieszkańcy. Wspaniała wyprawa do miejsca, gdzie Zachód spotyka się z Orientem.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 16 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2990 PLN + 2390 USD / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
USD
POLKA STANDARD
2990
1780

przelot na trasie Warszawa – Tbilisi; Erywań – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport klimatyzowanym autokarem według programu
nocny przejazd pociągiem z Baku do Tbilisi (wagon sypialny 4-os.)
zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 550 USD/os.
śniadania według programu
opiekę polskiego pilota podczas trwania całej imprezy
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
360

obiady i kolacje według programu
obsługę lokalnych przewodników według programu

POLKA LUX
0
250

jazdę jeepami do kościoła Świętej Trójcy w górach Kaukazu
degustację gruzińskiego wina w lokalnej winiarni
udział w wypieku tradycyjnego gruzińskiego chleba
degustację narodowego ormiańskiego koniaku „ararat”
wypiek i degustację ormiańskiego chleba – lavash
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
wizę do Azerbejdżanu wraz z pośrednictwem Polka Travel

Suma
2990
2390

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TBILISI
Spotkanie z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot z Warszawy do stolicy Gruzji, Tbilisi.

2 dzień

TBILISI (Ś, O)
Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po późnym śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, łączącego w sobie kulturę Europy i Azji. Zobaczymy Abanotubani – najstarszą część miasta, cytadelę Narikala, szczyt Metekhi, Wielką Synagogę z początków XX w., katedrę Sioni, gdzie przechowywany jest krzyż Św. Nino, jedna z najcenniejszych relikwii Gruzinów. Odwiedzimy Anchiskhati, najstarszy kościół w Tbilisi z VI wieku. Przy alei Rustaveliego zobaczymy m.in. budynki gruzińskiego parlamentu, opery, teatru, odwiedzimy muzeum etnograficzne. W trakcie zwiedzania obiad. Po południu zakupy na największym targu staroci. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień

KACHETIA – ALAVERDI – IKALTO – TELAVI (Ś, O)
Po śniadaniu wyprawa do Kachetii, winnego regionu Gruzji, który jest jednym z najstarszych regionów winiarskich świata. Uważa się, iż od gruzińskiego słowa ghvino pochodzi łacińskie słowo vino. Przejazd do Sighnaghi, średniowiecznego miasta-muzeum, skąd rozciąga się wspaniały widok majestatycznego Północnego Kaukazu. Zwiedzimy monastyr św. Jerzego w Bodbe, położony w dolinie rzeki Alazani. Obiad zjemy w lokalnej winiarni, gdzie odbędzie się również degustacja wina, weźmiemy również udział w pokazie wypieku prawdziwego gruzińskiego chleba. Następnie przejazd do Ikalto, kompleksu klasztornego z II połowy VI wieku. Na zakończenie udamy się do Telavi, słynącego ze wspaniałych krajobrazów Kaukazu. Nocleg.

4 dzień

TELAVI – LAGODECHI – SZEKI (Ś, K)
Ruszymy wzdłuż malowniczych zboczy Kaukazu Wysokiego do granicy gruzińsko-azerskiej, obok Parku Narodowego Lagodechi. Po przekroczeniu granicy zatrzymamy się w Szeki, gdzie zobaczymy XVIII-wieczny kompleks pała-cowy chanów i meczet. Nocleg.

5 dzień

SZEMACHA – BAKU (Ś, O)
Po śniadaniu wyjazd do amfiteatralnie położonego Baku, w którym tradycja splata się z nowoczesnością a dziesiątki naftowych szybów kontrastują z zabytkami. Podczas dalszej drogi zatrzymamy się w Szemacha, niegdyś jednym z ważniejszych miast na jedwabnym szlaku, gdzie zobaczymy meczet Juma oraz mauzoleum Diri Baby i obserwatorium astronomiczne. W trakcie zwiedzania obiad. Przyjazd na nocleg do Baku.

6 dzień

PÓŁWYSEP APSZERON (Ś, K)
Po śniadaniu zwiedzimy najstarszą część Baku, twierdzę z IX w. Icheri Schecher oraz XVII-wieczny Pałac Szirwanszachów wpisany na listę UNESCO, a następnie udamy się do archeologicznego centrum, gdzie znajdują się wspaniale zachowane geoglify, unikat na skalę kraju (UNESCO). Zwiedzimy pobliskie Surachany, z unikalną świątynią ognia Zaratustrian. Wieczorem suta kolacja przy muzyce w centrum Baku i przejazd nocnym pociągiem do Tbilisi.

7 dzień

TBILISI – MCCHETA – ANANURI – GUDAURI (Ś, K)
Przyjazd do Tbilisi. Po śniadaniu wyjazd do Gudauri, kurortu narciarskiego położonego na wys. 2000 m. n.p.m. Po drodze zatrzymamy się w starożytnej stolicy Gruzji Mcchecie, gdzie Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV wieku. Niedaleko od Mcchety znajdują się klasztory Dżwari (UNESCO) oraz Sweti Cchoweli, jedna z największych oraz najsłynniejszych świątyń Gruzji. Zatrzymamy się również w Ananuri, aby zobaczyć XVII-wieczny. fort na trasie tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri. Czas wolny na podziwianie potęgi Kaukazu lub piesze wycieczki. Kolacja i nocleg.

8 dzień

GERGETIS SAMEBA (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Kazbegi, skąd jeepami udamy się do Gergetis Sameba – kościoła Świętej Trójcy z XIV w. Po jego wschodniej stronie w kotlinie leży miasto Kazbegi, natomiast po przeciwnej góruje drzemiący wulkan Kazbek. Kościół i okoliczne góry tworzą jeden z najwspanialszych widoków Kaukazu. Zobaczymy też Wąwóz Darialski, nazywany „Wrotami Kaukazu”, leżący na granicy Rosji i Gruzji. Powrót do Gudauri, kolacja i nocleg.

9 dzień

GUDAURI – GORI – UPLISCYCHE – KUTAISI (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Gori. Zwiedzimy Muzeum Stalina, gdzie można obejrzeć między innymi jedną z jego 12 pośmiertnych masek, chatę w której się urodził, opancerzony wagon, którym podróżował. Następnie wizyta w Upliscyche (UNES-CO), największym skalnym starożytnym mieście na terenie Gruzji, położonym na dawnym jedwabnym szlaku. Przejazd do Kutaisi, drugiego co do wielkości miasta Gruzji, jego symbolem i największą atrakcją jest katedra Bagrati (na liście UNESCO), która zadziwia rozmachem, formą, jak też wspaniałymi zdobieniami. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Kutaisi.

10 dzień

BATUMI (Ś, K)
Przejazd do Batumi – najsłynniejszego kurortu Gruzji. Po przyjeździe udamy się wraz z pilotem do Gonio, starożytnego miasta założonego przez Rzymian. Zobaczymy też Ogród Botaniczny z różnorodnymi roślinami z całego świata oraz widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Batumi.

11 dzień

BATUMI (Ś, K)
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Kolacja i nocleg.

12 dzień

SATAPLIA – BORŻOMI – ACHALCICHE (Ś, K)
Po śniadaniu przejazd do Sataplia, rezerwatu założonego w 1935 roku, gdzie zobaczymy reliktowy las typu kolchidzkiego, w którym rosną m.in. buk, bukszpan i cis, a także jaskinie krasowe, krater wygasłego wulkanu, odciski dinozaurów. Przejazd do Borżomi, słynnego z Parku Narodowego i wód mineralnych, następnie wizyta w Achalciche, uzdrowisku leżącym w kompleksie źródeł termalnych. Kolacja i nocleg.

13 dzień

WARDZIA – JEZIORO SEWAN (Ś, K)
Po śniadaniu przejedziemy na południe kraju, aby zobaczyć kamienne miasto Wardzia. Na 13 poziomach do dzisiaj zachowało się ponad 250 pomieszczeń i komnat. Przekroczymy granicę z Armenią, zwiedzimy klasztor Hathartsin z X wieku nieopodal miasta Dilidżan. Zatrzymamy się nad jeziorem Sewan, jednym z największych słodkowodnych jezior Eurazji. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

14 dzień

ERYWAŃ (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Erywania, na trasie odwiedzimy klasztor Sewan. Po przyjeździe do stolicy Armenii, położonej zaledwie 50 km od góry Ararat, zobaczymy parlament, operę, pałac prezydencki, centrum sportu, twierdzę Erebuni z VIII w., a także miejsce przechowywania manuskryptów Matenadaran. Zwiedzanie zakończymy degustacją narodowego ormiańskiego koniaku „ararat”. Nocleg w Erywaniu.

15 dzień

GARNI – GEGARD – ECZMIADZYN – ZWARTNOC (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzimy ruiny Garni, pogańskiej świątyni Słońca, następnie wykuty w skale monastyr Gegard, który znajduje się na liście UNESCO. Obiad. Będzie także możliwość wypieku lavash – ormiańskiego chleba. Po południu przejedziemy do duchowej stolicy kraju, Eczmiadzynu (na liście UNESCO), gdzie znajduje się siedziba najwyższego patriarchy Armenii – Katolikosa Wszystkich Or-mian, odpowiednik papieża w Kościele katolickim. Zwiedzimy Sobór Eczmiadzyński z IV wieku, kościół św. Hripsimy z VII wieku, a w drodze powrotnej pozostałości świątyni Zwartnoc z VII wieku (UNESCO). Pożegnalną kolację zjemy w restauracji serwującej tradycyjne dania.

16 dzień

ERYWAŃ – WARSZAWA
Wcześnie rano transfer na lotnisko i odlot do kraju, zakończenie przygody w Eurazji.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie