Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Azja

GRUZJA

 • Gruzja

Opis

13.08 – 20.08.2023

Gruzja to wspaniały kraj. W dodatku Gruzini uwielbiają Polaków. Wystarczy sparafrazować powiedzenie dotyczące braterstwa z Węgrami i powiedzieć: „Polak, Gruzin, dwa bratanki.”. Gruzini przyklasną temu z radością. Poleją wino, zakrzykną zwyczajowe gaumardżos (coś między „na zdrowie”, a „niech żyje” ) i wychylają kielichy do dna. Gruzja położona jest na pograniczu dwóch kontynentów, w miejscu gdzie spotyka się chrześcijańska Europa i muzułmańska Azja, gdzie spotyka się nowoczesność z tradycją, a tożsamość narodowa kształtuje się na styku dwóch kultur. Pod względem krajoznawczym zdominowana jest przez masywy Kaukazu Wysokiego i Niskiego, który z jednej strony opada w stronę Morza Czarnego, a z drugiej biegnie w kierunku granic z Azerbejdżanem, Armenią, Turcją i Rosją. Kraj o którym można mówić w kategoriach tygla kulturowego. Prawdziwą skarbnicą reliktów historii i pereł architektury Gruzji jest Tibilisi. Miejscem, którego nie sposób pominąć jest Gruzińska Droga Wojenna. Ciekawym doświadczeniem kulturowym będzie wizyta w Kachetii, by przy gruzińskim stole nauczyć się wznosić toasty winem z bawolego rogu.

GŁÓWNE ATRAKCJE 

 • TIBILISI MIASTO WIELU KULTUR 
 • WZNOSZENIE TOASTÓW PODCZAS SUPRY Z WINEM 
 • KAMIENNE MIASTA 
 • PRZEJAZD 4X4 W KAZBEGI 
 • NAJPIĘKNIEJSZE KOŚCIOŁY GRUZJI 

Terminy

Czas trwania wyprawy 8 dni
Dostępne terminy wypraw
Cena: 670 EUR/os. + 1500 PLN/os. + 2200 PLN/os bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 670 EUR + 1500 PLN + przelot 2200 PLN
 • dopłata do jedynki: 230 EUR 
 • wylot z Warszawy  
 • grupa min. 12 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie w hotelach 4* w Tbilisi i Gudauri w pokojach 2os. (dopłata do pokoju jednoosobowego – 160 USD/os.)
 • early check-in w hotelu w Tbilisi pierwszego dnia po przylocie
 • transport klimatyzowanym autokarem zgodnie z  programem
 • codzienne śniadania (2-6 dzień)
 • powitalną kolację w lokalnej restauracji z pokazem folklorystycznym 2 dnia (2 lampki wina/os.)
 • obiady lub kolacje według programu
 • butelkę wody mineralnej dziennie/os.
 • autorski program zwiedzania
 • wyprawę jeepami do klasztoru św. Trójcy i do Doliny Truso
 • wizytę w Fabryce brandy w Tbilisi wraz z degustacją
 • degustację wina w winiarni w regionie Kachetii wraz z wizytą w Muzeum Wina
 • warsztaty kulinarne w Napareuli
 • bilety wstępu do obiektów zgodnie z programem zwiedzania
 • opiekę przewodnika lokalnego podczas zwiedzania zgodnie z programem
 • opiekę licencjonowanego, polskojęzycznego pilota p 
 • specjalną aplikację dedykowaną dla wyjazdu
 • ubezpieczenie turystyczne KL 100 000 EUR obejmujące choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid-19, NNW i bagaż
 • opłatę do TFG i TFP

 

CENA NIE OBEJMUJE

 • bezpośredniego przelotu PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa (cena ok. 1300 PLN/os.)
 • innych świadczeń niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej
 •  

Cena skalkulowana dla grupy min. 12 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena może ulec zmianie.

Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawiamy alternatywną propozycję lub zamieniamy kolejność zwiedzania.

Aktualne obostrzenia COVID-19 w Gruzji

Osoby zaszczepione mogą swobodnie wjeżdżać do Gruzji bez żadnych ograniczeń.

Osoby niezaszczepione muszą mieć negatywny wynik testu PCR, przeprowadzony 72 godziny przed przybyciem, a po trzech dniach muszą ponownie przejść ten test w Gruzji (w tym czasie normalnie realizowany jest program, nie ma obowiązku oczekiwania na test w hotelu).

Hotele, restauracje i muzea w Gruzji są otwarte.

Przestrzenie w restauracjach i hotelach są odpowiednio dezynfekowane przez personel.

Maseczki obowiązkowe w autobusach, hotelach, muzeach i na ulicach.

Wszystkie działające hotele w Gruzji w okresie pandemii muszą mieć specjalne miejsce dla osób z Covid-19, więc w razie potrzeby hotel w Gudauri i hotel w Tbilisi może zaoferować standardowy pokój do izolacji. Nasz ubezpieczyciel wówczas pokrywa koszt pobytu i biletu powrotnego w późniejszym terminie.

Należy wziąć pod uwagę iż procedury mogą się zmienić w każdej chwili.

 

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – TBILISI 

Lecimy!  Tak, tak przed nami Przygoda w Gruzji!  Spotykamy się w Warszawie, przy stanowisku LOT. Bezpośredni przelot do Gruzji liniami PLL LOT (czas przelotu ok. 3:30h).

2 dzień

TBILISI  (Ś,K) 

Przylatujemy do Tbilisi, gdzie wita nas lokalny przewodnik. Jedziemy do hotelu w sercu miasta. Natychmiastowe zakwaterowanie i błogi sen, wszak musimy się zregenerować przed dniem pełnym wrażeń. Leniwe śniadanie w hotelu.
Następnie rozpoczynamy naszą gruzińską przygodę po klimatycznym Tbilisi. Wjedziemy kolejką linową na wzgórze z twierdzą Narikala, skąd rozpościera się widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy łaźni siarkowych. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Po uczcie dla ducha czas na ucztę dla ciała –  wizyta w fabryce brandy Sarajshvili oczywiście połączona z degustacją. Po aktywnym dniu, udamy się na Wieczór Gruziński – powitalną biesiadę z tańcami i muzyką. Nocleg w centrum Tbilisi.

3 dzień

WINNY REGION KACHETIA (Ś,K) 

Śniadanie, dziś czeka nas region winny Gruzji, nazywany gruzińską Toskanią.
Na początek wyruszymy do Sighnaghi – jednego z historycznych miast Gruzji, z unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”, ze względu na urokliwą architekturę oraz otwarty 24×7 urząd stanu cywilnego. Następnie przejazd do Napareuli. Tam też w Muzeum Wina zobaczymy proces jego tworzenia. To właśnie Gruzja jest kolebką wina. Najstarsze kadzie liczą sobie ok. 8000 lat! Teraz gruziński Master Chef -przygotujemy słynne gruzińskie „snickersy” (churcheli) oraz pychne Lavash. Kolacja w domowej winiarni i długie Polaków rozmowy. Na nocleg wracamy do centrum Tbilisi.

4 dzień

MCCHETA – ANANURI – GUDAURI (Ś,K) 

Dziś ruszamy w góry Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze historyczne perełki: dawna stolica Iberii Kaukaskiej, Mccheta, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (XI w., UNESCO) oraz położona na szczycie wzgórza świątynia Jvari (VIw.) Po drodze zatrzymamy się też przy twierdzy  Ananuri, (XVI w.), z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Na nocleg docieramy do znanego kurortu narciarskiego Kaukazu – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Kolacja i nocleg w Gudauri.

5 dzień

KAZBEGI-GERGETIS SAMEBA-WĄWÓZ DARIALSKI-DOLINA TRUSO (Ś, K)   

Śniadanie w górach smakuje wyjątkowo. Ruszamy jeszcze wyżej w kierunku majestatycznej góry Kazbek (5047 m.n.p.m), a potem wsiadamy w samochody terenowe, którymi docieramy do exlibrisu Gruzji, maleńkiej cerkwi Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Świątynia usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.). Bez wątpienia klasztor, okoliczne góry i wulkany tworzą jeden z najwspanialszych widoków Kaukazu. Kontynuujemy jazdę 4×4 do przepięknej, magicznie zielonej Doliny Truso. Na kolację i nocleg wracamy do Gudauri.

6 dzień

GUDAURI – GORI – UPLISTSIKHE – TIBILISI (Ś, O) 

Śniadanie w hotelu. Fakultatywnie: Paralotniarstwo 20 min (100 euro od os). Jedziemy do Gori, miejsca urodzenia J. Stalina. Zatrzymamy się przy  domu-muzeum, które będzie można zwiedzić. Następnie jedziemy do niezwykle ciekawego Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. W Trakcie wycieczki obiad. Na nocleg udamy się do Tbilisi.

7 dzień

TBILISI (Ś,K) 

Śniadanie. Wyruszamy do stolicy – za sobą zostawiamy piękne góry i wracamy do Tbilisi. Czas na spacer po reprezentacyjnej Alei Rustaveli, zobaczymy też wspaniałe nowoczesne budowle światowej sławy architektów a także historyczne, jak Pałac Młodzieży (były pałac gubernatora Woroncowa), Galerię Narodową, Teatr im. Shoty Rustaveli czy Operę w stylu neo-mauretańskim. Czas wolny na słynnym pchlim targu znanym jako Suchy Most. Lokalni sprzedawcy oferują tam zarówno misterne rogi do picia wina (khani), obrazy, piękne szale ręcznie tkane czy komunistyczne pamiątki. Wieczorem kolacja pożegnalna i nocleg w Tbilisi.

8 dzień

TBILISI – WARSZAWA 

Bardzo wczesna pobudka. Śniadanie w formie lunch boxów. Ruszamy na lotnisko. Pożegnanie z Gruzją. Wylot do Polski. Reszta dnia pozostaje na spokojne dotarcie do domu, wspomnienia przy dobrym gruzińskim winie i adaptację do rzeczywistości.

Ważne: UBEZPIECZENIEWszyscy uczestnicy posiadają na okres podróży polisę ubezpieczeniową Signal Iduna pokrywającą koszty leczenia do kwoty 100 000 EUR, polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 PLN, jak również ubezpieczenie bagażu na kwotę 5000 PLN.

Ubezpieczenie standardowo obejmuje choroby przewlekłe oraz zachorowanie na Covid w trakcie wyjazdu. Diagnozę oraz etapy związane z leczeniem ubezpieczonego określa lekarz.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

ZA GRUZJĘ!

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie