Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - LAWENDOWA PROWANSJA

 • Francja

Opis

Czas gdy kwitnie lawenda 

Prowansja to rozpalająca wyobraźnię, pachnąca ziołami historyczna kraina, położona w południowo-wschodniej Francji nad Morzem Śródziemnym. Malownicze wioski toną tu w morzu lawendy, a piękne miasteczka kryją imponujące zabytki. Granice regionu wytyczyła natura: od zachodu Rodan, od południa Morze Śródziemne a od wschodu Alpy, łączące dwa kraje – Francję i Włochy. Pomiędzy nimi rozciąga się różnorodna bajkowa kraina gór i wąwozów, fioletowych pól i skąpanych w słońcu malowniczo położonych wiosek. Prowansja to kraj wina, trufli i oliwek. Oczywiście jest to duże uproszczenie, niemniej właśnie gaje oliwne i produkcja oliwy są jedną z ważniejszych gałęzi rolnictwa na południu Francji. Widoki kształtnych drzewek, posadzonych w równych rzędach, towarzyszą nam w Prowansji na każdym kroku. Prowansalskiej kuchni, jednej z najzdrowszych na świecie, towarzyszą jednak nie nie tylko wyborna oliwa czy wspaniałe dojrzewające w łagodnym słońcu oliwki. Bogatego i głębokiego smaku nadają jej również dojrzałe, soczyste owoce i warzywa, świeże ryby i obfitość aromatycznych ziół.  W Marsylii spróbujemy słynnej zupy bouillabaisse z kilku gatunków ryb, odwiedzimy prowansalski targ. To wszystko sprawi, że  niepowtarzalny aromat i smak regionu będzie można poczuć tylko tutaj.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • ZOBACZYMY KANION VERDON – DRUGI NAJWIĘKSZY W EUROPIE 
 • WIZYTA NA PROWANSALSKIM TARGU
 • SPRÓBUJEMY ZUPY BOUILLABAISSE 
 • PROWANSALKIE COLORADO 
 • ZWIEDZIMY NAJPIĘKNIEJSZE WIOSKI PROWANSJI 

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 7 dni
Dostępne terminy wypraw
Cena: 1590 PLN + 1390 EUR / os. + bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1390 EUR + 1590 PLN + przelot (ok 1000 PLN) 
 • dopłata do jedynki: 420 EUR 
 • wylot z Warszawy lub Krakowa 
 • grupa min. 16 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub busem
 • noclegi w hotelu 3* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 2 
 • 2 posiłki dziennie śniadania i obiady lub kolacje według programu
 • (obiady lub kolacje: przystawka, danie, deser, czasem deska serów, 2 kieliszki wina oraz woda, kawa)
 • prowansalski piknik podczas trekkingu 
 • opiekę licencjonowanego polskojęzycznego pilota
 • opiekę przewodników lokalnych w obiektach
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • degustacje ujęte w programie
 • rejs w Marsylii
 • rowery wodne lub łódki w Kanionie Verdon
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
 • system słuchawkowy – nagłaśniający podczas zwiedzania
 • opłatę TFG, TFP

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletu na trasie Warszawa/ Kraków – Marsylia – Warszawa/ Kraków
 • innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • dodatkowych napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Podróże do Francji w czasie Covid

 • negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego maksymalnie 24h przed wyjazdem.
 • certyfikat osoby zaszczepionej/ozdrowieńca
 • dzieci w wieku 12-18 lat, podróżujące z krajów członkowskich UE, przy wjeździe do Francji podlegają tym samym wymogom co osoby dorosłe. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z wykonywania testu PCR lub antygenowego
 • Certyfikat potwierdzający zaszczepienie jest honorowany pod warunkiem przyjęcia pełnego cyklu uodpornienia, a mianowicie: 7 dni po drugiej dawce dla szczepionek dwudawkowych (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) ; 28 dni po zastrzyku dla szczepionek jednodawkowych (Johnson & Johnson) ;

We Francji uznawane są te szczepionki, które zatwierdziła Europejska Agencja Leków: Pfizer, Moderna, AstraZeneca et Johnson & Johnson.

Paszport szczepionkowy: Rada Ministrów przyjęła również (27.12.2021) projekt ustawy zmieniającej paszport sanitarny (pass sanitaire) w paszport szczepionkowy (passe vaccinal). Oznacza to, że w miejscach, w których paszport sanitarny obowiązuje już od kilku miesięcy, czyli w restauracjach, barach, muzeach, teatrach, bibliotekach, na seminariach i targach, w halach sportowych, obiektach sportowych i pokazach, konieczne będzie przedstawienie paszportu szczepionkowego, aby móc do nich wejść. Przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR już nie wystarczy. Ta nowa zasada, jeśli zostanie uchwalona przez Parlament, będzie miała zastosowanie od 15 stycznia 2022 roku.

 

 

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MARSYLIA (O)

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży i przelot do Marsylii. Zakwaterowanie. Spacer po starym porcie. Wjazd kolejką (pociągiem) na wzgórze, gdzie znajduje się słynna Bazylika Notre Dame de la Garde. Obiad zjemy w jednej z restauracji w Starym Porcie. Będziemy delektować się pysznymi owocami morza, na przystawkę zostaną podane ostrygi, a na danie główne zupa bouillabaisse, z której słynie Marsylia, do tego oczywiście białe wino z regionu Prowansji. Nocleg.

2 dzień

PROWANSALSKI TARG I ZIOŁA W LOURMARIN (Ś, O, K)

Śniadanie. Wyruszamy na zwiedzanie okolic masywu Luberon. Na początek wizyta na prawdziwym prowansalskim targu w jednym z najładniejszych miasteczek regionu – Lourmarin, z renesansowym zamkiem. Czas wolny na  zakupy lokalnych produktów, by podczas trekkingu zorganizować prawdziwy piknik – sery, bagietka, lokalne pasztety, owoce i oczywiście wino. Udamy się też na miejscowy cmentarz, gdzie znajduje się grób Alberta Camusa, który mieszkał tutaj w latach 50. Odwiedzimy malownicze Bonnieux, gdzie zjemy obiad, a także „Prowansalskie Kolorado” w Rustrel, gdzie wyruszymy na krótki trekking wąwozami w kolorze ochry, podczas którego zorganizujemy nasz piknik. Kolacja w restauracji regionalnej, spróbujemy lokalnych potraw. Na przystawkę grzanki z tapenade, słynną pastą z czarnych oliwek.

3 dzień

AWINION, PONT DU GARD I WINA Z CHATENEUF DU PAPE (Ś, O)

Po śniadaniu ruszamy do Awinionu – miasta położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi, dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Zwiedzimy majestatyczny Pałac Papieży oraz romańską katedrę Notre-Dame. „Zatańczymy” niczym w piosence na moście Saint Bénezét. Udamy się na malowniczy Place Crillon, Place de l’Horloge – centralny punkt miasta, z teatrem ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, gdzie zjemy obiad złożony z dań regionalnych. Podczas dalszej trasy zobaczymy rzymski akwedukt przerzucony nad rzeką Gardon (Pont du Gard). Na koniec dnia czeka nas degustacja w winiarniach Chateneuf du Pape, skąd pochodzi najlepsze wino regionu, odwiedzimy również wytwórnię czekolady.

4 dzień

LES BAUX-DE-PROVENCE – ARLES (Ś, O) 

Po śniadaniu ruszamy do Les Beaux de Provence – miasta leżącego na odnodze wapiennego pasma górskiego Alpilles. Największą atrakcją tej miejscowości są ruiny zamku-twierdzy wzniesionego na grzbiecie skalnym przez Panów Baux, uważających się za potomków Baltazara, jednego z Trzech Mędrców. Przejazd do Arles, miasta pełnego zabytków, zwłaszcza z okresu rzymskiego. Arles zostało rozsławione przez artystów  malarzy Van Gogha, Gauguina i Picassa. Zwiedzanie amfiteatru, term i kościoła St-Trophime – arcydzieła architektury romańskiej. Będzie czas wolny na kawę lub kieliszek wina czy szklaneczkę chłodnego pastis w Café La Nuit, uwiecznionej na jednym z najbardziej znanych obrazów Van Gogha.  W trakcie wycieczki obiad w lokalnej restauracji, kolejna odsłona kuchni prowansalskiej, dania, sery i desery.

5 dzień

LAWENDOWE POLA I MOUSTIERS SAINTE MARIE  (Ś, k) 
Po śniadaniu ruszamy eksplorować lawendową krainę. Rozpoczniemy od słynnego opactwa, którego bryła otoczona polami lawendowymi jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Prowansji. Następnie odwiedzimy Gordes, jedno z najpiękniejszych miasteczek w Prowansji. Czas wolny na posiłek i ruszymy szlakiem lawendy  by dotrzeć na nocleg do jednego z najładniejszych miasteczek Francji Moustiers Sainte Marie. Atrakcją miejsca jest przede wszystkim jego położenie – u podnóża stromej skały rozciętej wąwozem, z którego spływa rzeka. Jej koryto dzieli miasto niemalże na pół tworząc przy tym efektowne kaskady i niewielkie wodospady. Przerzucono nad nimi kamienne mostki, które są wymarzoną scenerią instagramowych zdjęć. Moustiers słynie także z produkcji fajansu. Ceramikę wytwarza się tu od XVII wieku, a wyroby – od kafli po talerze i lampy, można kupić w sklepikach. Kolacja w restauracji regionalnej w niezwykle malowniczej scenerii miasteczka.  Przejazd na nocleg.

6 dzień

KANION VERDON (Ś, O)
Po śniadaniu ruszamy eksplorować drugi największy kanion Europy – kanion Verdon, który został wyżłobiony w wapiennych skałach przez stosunkowo niewielką rzekę Verdon spływającą z Alp. W kilku miejscach rzekę spiętrzono, by pozyskiwać prąd, a powstałe w ten sposób rozlewiska tworzą jeziora. Jedno z nich, Lac de Sainte-Croix jest końcem niezwykłego przełomu. Do tego miejsca przez 21 km rzeka płynie wąwozem, który miejscami ma ponad 700 m głębokości, a górne krawędzie oddalone są od siebie od 200 do 1500 m. Podczas przejazdu zatrzymamy się w punktach widokowych. Dotrzemy do jeziora Lac de Sainte-Croix, czas na rowery wodne i łódki.  Podczas wycieczki obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na nocleg do Marsylii.

7 dzień

MARSYLIA – REJS I „FIORDY” (Ś)

Po śniadaniu wyruszymy w rejs wzdłuż niezwykle malowniczej części wybrzeża Morza Śródziemnego w stronę Cassis, gdzie ciągną się tzw. calanques, głęboko wcięte w wapienne skały, trudno dostępne doliny, nazywane śródziemnomorskimi fiordami. Pionowe urwiska tych dolin posiadają nawet kilkaset metrów wysokości. Po rejsie transfer na lotnisko i ruszamy w drogę powrotną do kraju. Zakończenie prowansalkiej przygody.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

PROWANSJA SKĄPANA W SŁOŃCU

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie