Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - PROWANSJA

  • Francja

Opis

Prowansja to rozpalająca wyobraźnię, pachnąca ziołami historyczna kraina, położona w południowo-wschodniej Francji nad Morzem Śródziemnym. Malownicze wioski toną tu w morzu lawendy, a piękne miasteczka kryją imponujące zabytki. Granice regionu wytyczyła natura: od zachodu Rodan, od południa Morze Śródziemne a od wschodu Alpy, łączące dwa kraje – Francję i Włochy. Pomiędzy nimi rozciąga się różnorodna bajkowa kraina gór i wąwozów, fioletowych pól i skąpanych w słońcu malowniczo położonych wiosek.Prowansja to kraj wina, trufli i oliwek. Oczywiście jest to duże uproszczenie, niemniej właśnie gaje oliwne i produkcja oliwy są jedną z ważniejszych gałęzi rolnictwa na południu Francji. Widoki kształtnych drzewek, posadzonych w równych rzędach, towarzyszą nam w Prowansji na każdym kroku. Prowansalskiej kuchni, jednej z najzdrowszych na świecie, towarzszą jednak nie nie tylko wyborna oliwa czy wspaniałe dojrzewające w łagodnym słońcu oliwki. Bogatego i głębokiego smaku nadają jej również dojrzałe, soczyste owoce i warzywa, świeże ryby i obfitość aromatycznych ziół.  W Marsylii ugotujemy słynną zupę bouillabaisse z kilku gatunków ryb, odwiedzimy prowansalski targ, zielarnie. To wszystko sprawi, że  niepowtarzalny aromat i smak regionu będzie można poczuć tylko tutaj.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 7 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2730 PLN + 990 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
2730
545

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Marsylia – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
transfery z i na lotniska
transport autokarem
noclegi w hotelu 3* w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 290 EUR/os.
śniadania według programu
opiekę licencjonowanego polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
250

obiady i kolacja według programu
degustacje ujęte w programie

POLKA LUX
0
195

rejs w Marsylii
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie
lekcję gotowania w Marsylii
system słuchawkowy – nagłaśniający podczas zwiedzania

Suma
2730
990

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – MARSYLIA (K)
Spotkanie na lotnisku Okęcie z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży i przelot do Marsylii. Zakwaterowanie. Spacer po starym porcie. Kolacja, podczas której delektować się będziemy pysznymi owocami morza, z których słynie Marsylia. Nocleg w Marsylii.

2 dzień

MARSYLIA – LEKCJA GOTOWANIA – REJS I „FIORDY” (Ś, O)
Po śniadaniu wjazd na wzgórze Notre Dame de la Garde. Następnie udamy się do jednej z prowansalskich szkół kulinarnych. Prowansja słynie ze znakomitej kuchni opartej na warzywach, rybach, owocach morza. Podczas lekcji gotowania nauczymy się przyrządzać najsłynniejszą zupę Francji z kilku gatunków ryb – bouillabaisse. Obiad złożony z przygotowanej potrawy. Po południu rejs wzdłuż niezwykle malowniczej części wybrzeża Morza Śródziemnego w stronę Cassis, gdzie ciągną się tzw. calanques, głęboko wcięte w wapienne skały, trudno dostępne doliny, nazywane śródziemnomorskimi fiordami. Pionowe urwiska tych dolin posiadają nawet kilkaset metrów wysokości. Nocleg w Marsylii.

3 dzień

SAULT – LAWENDOWE POLA – GORDES – OPPÈDE (Ś, O)
Po śniadaniu rozpoczniemy przejazd szlakiem lawendy, wzdłuż którego ciągną się bajecznie fioletowe pola wpisane na stałe w krajobraz Prowansji, uwieczniane na wielu obrazach i opisywane w literaturze. Zwiedzanie muzeum lawendy. Wizyta w Sault, nazywanym stolicą lawendy, miasteczku pełnym sklepików z lokalnymi specjałami, które przyciąga miłośników regionu. Odwiedzimy także Gordes – miejscowość z brukowanymi uliczkami, położoną tarasowo wokół wzgórza. Następnie przejedziemy do Roussillon, odwiedzimy także jedną z najładniejszych miejscowości Prowansji – Oppède. W trakcie zwiedzania obiad w regionalnej restauracji. Nocleg w hotelu w jednej z typowych prowansalskich miejscowości.

4 dzień

PROWANSALSKI TARG I ZIOŁA W LOURMARIN (Ś, O)
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie okolic masywu Luberon. Na początek wizyta na prawdziwym prowansalskim targu w jednym z najładniej-szych miasteczek regionu – Lourmarin, z renesansowym zamkiem, gdzie ponadto odwiedzimy prowansalską zielarnię. Udamy się też na miejscowy cmentarz, gdzie znajduje się grób Alberta Camusa, który mieszkał tutaj w latach 50. Odwiedzimy malownicze Bonnieux, a także „Prowansalskie Kolorado” w Rustrel. Na koniec zwiedzimy opactwo cysterskie w Silvacane. Obiad na trasie w restauracji regionalnej. Nocleg.

5 dzień

WINO I CZEKOLADA (Ś, O)
Po śniadaniu przejazd do Beaux de Provence, ponad którym wznoszą się ruiny zamku. Wizyta w Orange, centrum regionu winnego Côtes du Rhône, gdzie zobaczymy teatr i łuk z czasów rzymskich. Degustacja w winiarniach Chateneuf du Pape, skąd pochodzi najlepsze wino regionu, zwiedzanie wytwórni czekolady. Obiad będzie serwowany na trasie w restauracji regionalnej. Nocleg.

6 dzień

OLIWA I PAPIESKI AVIGNON (Ś, O)
Po śniadaniu zwiedzanie jednego z młynów, gdzie tłoczy się oliwę, połączone z degustacją. Podczas dalszej trasy zobaczymy rzymski akwedukt przerzucony nad rzeką Gardon (Pont du Gard). Zwiedzimy Avignon, dawną stolicę papieży, tu m.in. pałac papieski, katedrę, ogrody, most St. Benezet. Obiad w regionalnej restauracji. Późnym popołudniem przejazd do Marsylii na nocleg.

7 dzień

WARSZAWA (Ś, O)
Po śniadaniu wykwaterowanie i czas wolny. Po obiedzie przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

PROWANSJA SKĄPANA W SŁOŃCU

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Zobacz reportaż z poprzedniej wyprawy

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie