Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - BURGUNDIA

  • Francja

Opis

Burgundia to dumna, bogata kulturowo i gospodarczo kraina, będąca sercem Francji. Pozostaje nieco zdystansowana do reszty kraju. Jej centrum jest Dijon, dawna stolica najprężniejszego państwa w Europie, ze szlakami pielgrzymujących do dalekiego Santiago. Region dumnych i majestatycznych klasztorów, opactw i katedr, średniowiecznych miast i licznych szlaków winnych, zdecydowanie należy do najciekawszych. Oprócz historii i zabytków znajdziemy tu także zwyczaje i tradycje, które przetrwały w niezmienionej formie setki lat, zwłaszcza tradycje winiarskie. Obiektem wzbudzającym zrozumiałe emocje zwiedzających, są wielokilometrowe XIII-wieczne piwnice, ciągnące się praktycznie pod całym Beaune. Najsłynniejsze to Marché aux Vins, Reine Pedaque czy Caves Patriarche. Zdawałoby się z nigdy nie kończącymi się korytarzami, oferują fascynującą wędrówkę enologiczną od burgunda… do burgunda.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 6 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2375 PLN + 1215 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
2375
525

bilet lotniczy na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi (samolot rejsowy)
transfery z i na lotniska
transport autokarem
noclegi w hotelu 4* w centrum Dijon, w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 350 EUR/os.
śniadania według programu
opiekę polskojęzycznego pilota
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
495

obiady i kolacje (kuchnia regionalna) według programu
obsługę lokalnych przewodników
degustacje win oraz produktów regio-nalnych według programu

POLKA LUX
0
195

rejs statkiem
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
zestaw słuchawkowy–nagłaśniający podczas zwiedzania
obiad w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin

Suma
2375
1215

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – PARYŻ – CHABLIS I ZŁOTE CHARDONNAY (O)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Paryża. Przejazd autokarem do Burgundii, do miasteczka Chablis – centrum produkcji białego wina o światowej renomie. Tutejsze szczepy Chardonnay uznawane są za najlepsze na świecie. Zwiedzanie jednej z piwnic winnych połączone z degustacją. Przejazd do Dijon. Regionalna kolacja powitalna i nocleg.

2 dzień

MALINOWA MUSZTARDA DIJON I LIKIER CASSIS (Ś, O, K)
Po śniadaniu zwiedzanie Dijon dawnej stolicy Księstwa Burgundii. Centrum miasta słynie ze wspaniałej architektury. Zobaczymy: kościół Notre Dame, pałac książąt Burgundii, katedrę St. Benigne. Spacer starą brukowaną ulicą Verrerie, wzdłuż której ciągną się rzędy domów o konstrukcji szkieletowej. Zwiedzanie Muzeum Sztuk Pięknych, z fantastyczną kolekcją dzieł mistrzów flamandzkich. Po doznaniach estetycznych czas na kulinarne wspaniałości. Musztarda, znana już w starożytności, stała się burgundzką specjalnością w XIV w. Odwiedzimy sklepik, gdzie obok tradycyjnego sosu z gorczycy i octu winnego stoją fajansowe słoje, moździerze, butelki oliwy i octu oraz dziesiątki nowinek: musztarda malinowa czy kokosowa. Wizyta w cukierni oferującej specjalność miasta – korzenne ciasteczka. Po południu przejazd słynnym szlakiem winnym, obiad w lokalnej oberży w słynnej miejscowości winiarskiej Gevrey – Chambertin połączony z degustacją wina. Wina burgundzkie uważa się za najprzedniejsze we Francji. Wśród czerwonych królują szczepy Pinot Noir oraz Gamay. Zwiedzanie Chateau de Vougeot, dawniej zaplecza gospodarczego opactwa Citeaux, kolebki Cystersów. Mnisi dokonywali w tutejszym ogrodzie winnym pierwszych prób uprawy i pielęgnacji szczepów. Burgundia znana jest też z innego specjału – cassis. Jest to likier z owoców czarnej porzeczki, będący bazą do słynnego aperitifu o nazwie „kir” – klasyczny likier porzeczkowy i białe wino. Zwiedzanie Cassisium w Nuits-Saints-Georges połączone z degustacją. Kolacja złożona z lokalnych specjałów w jednej z restauracji Dijon. Nocleg w Dijon.

3 dzień

FONTENAY – REJS PO KANALE I SŁYNNE ŚLIMAKI (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się do Fontenay, najstarszego opactwa cysterskiego, założonego przez św. Bernarda w XII wieku (UNESCO). Obiad w lokalnej oberży. Po południu przejazd do Auxerre, spacer po świetnie zachowanym średniowiecznym mieście, rejs statkiem. Powrót do Dijon. Wieczoem wyjście na degustację lokalnych specjałów w postaci słynnych ślimaków po burgundzku. Nocleg.

4 dzień

MUZEUM WINA W BEAUNE (Ś, O, K)
Śniadanie. Przed południem wizyta w stolicy burgundzkich win – Beaune. Zwiedzanie klejnotu średniowiecznej architektury – hospicjum flamandzko-burgundzkiego, dzieła gotyku pokrytego kolorową dachówką. Spacer urokliwymi uliczkami, wizyta w Muzeum Wina i wytwórni-muzeum musztardy (zwiedzanie połączone z degustacją). Podczas obiadu po raz kolejny okazja do wypróbowania regionalnych smaków. Po południu wizyta w jednej z lokalnych winiarni, połączona z degustacją. Powrót na kolację do Dijon.

5 dzień

NA SZLAKU, MALOWNICZY ZAMEK ROCHEPOT (Ś, O, K)
Po śniadaniu udamy się do XIII-wiecznego zamku, bajkowego Château de la Rochepot, wzniesionego na skalnej iglicy górującej nad malowniczymi dolinami. Następnie udamy się na pobliskie wzgórza, by podziwiać widok na malownicze winnice. Obiad zjemy w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin. Po obiedzie degustacja białych win z Puligny – Montrachet, należących do czołówki regionu. Powrót do Dijon. Czas wolny. Pożegnalna kolacja i nocleg.

6 dzień

BURGUNDIA – WARSZAWA (Ś)
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Paryża. Przelot do Polski i zakończenie kulinarnej przygody w Burgundii. Pora na wypróbowanie zakupionych specjałów, przygotowanie francuskich dań i skosztowanie win.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie