Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

 • Francja

Opis

24.09 – 29.09.2024

Bordeaux znane jest na całym świecie ze swojego wina, między innymi z tego względu w 2017 roku zostało wybrane przez Lonely Planet jako „Najlepszy cel podróży” i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Samo miasto zaskakuje niezwykłą jednością architektoniczną z XVIII wieku. Piękne kamienice, interesujące kościoły, mnóstwo uroczych zaułków, fantastyczne bary i restauracje i wszechobecne wino. Bordeaux jest idealną bazą wypadową na jednodniowe lub półdniowe wycieczki po winnicach ulokowanych przy monumentalnych zamkach, gdzie będziemy degustować fantastyczne wina oraz uczestniczyć w warsztatach enologicznych. Wybierzemy się do uroczych miasteczkach mogących służyć jako kadr do filmów kostiumowych czy do zatoki  Arcachon, by spróbować najlepszych we Francji ostryg i cieszyć się pięknymi plażami. Francja to królestwo dobrej kuchni, podczas naszej podróży nie zabraknie gęsich wątróbek, kaczych piersi, pysznych makaroników. Wybornym zakończeniem będzie kieliszek koniaku w piwnicach gdzie powstaje ten wyborny trunek.

GŁÓWNE ATRAKCJE

 • SPRÓBUJEMY OSTRYG Z ARCACHON
 • WEJDZIEMY NA NAJWIĘKSZĄ WYDMĘ EUROPY
 • SPRÓBUJEMY WIN Z OKOLIC BORDEAUX
 • W COGNAC UDAMY SIĘ NA WARSZTATY I KIELISZEK PYSZNEGO KONIAKU
 • ZACHWYCI NAS MIASTECZKO SAINT EMILION
 • ODWIEDZIMY FUTURYSTYCZNE CITE DE VIN 

 

 

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 6 dni
Dostępne terminy wypraw
 • 2024-09-24 - 2024-09-29
Cena od: 1990 PLN + 1455 EUR / os + 1600 bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1455 EUR + 1990 PLN + przelot ( 1600 PLN) 
 • dopłata do jedynki: 390 EUR 
 • wylot z Warszawy lub Krakowa 
 • grupa min. 16 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • transfery z i na lotniska
 • transport autokarem lub busem 
 • noclegi w hotelu 3/4* w Bordeaux, w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os.  
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady lub kolacje (kuchnia regionalna) według programu
 • obsługę lokalnych przewodników
 • degustacje win, koniaku oraz produktów regionalnych według programu
 • warsztaty kupażu wina 
 • warsztaty koniak i czekolada 
 • degustację ostryg
 • rejs statkiem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
 • zestaw słuchawkowy–nagłaśniający podczas zwiedzania

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu na trasie Warszawa/ Kraków – Bordeaux – Warszawa/ Kraków innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej.

Podróże do Francji w czasie Covid

 • negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego maksymalnie 24h przed wyjazdem.
 • certyfikat osoby zaszczepionej/ozdrowieńca
 • dzieci w wieku 12-18 lat, podróżujące z krajów członkowskich UE, przy wjeździe do Francji podlegają tym samym wymogom co osoby dorosłe. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z wykonywania testu PCR lub antygenowego
 • Certyfikat potwierdzający zaszczepienie jest honorowany pod warunkiem przyjęcia pełnego cyklu uodpornienia, a mianowicie: 7 dni po drugiej dawce dla szczepionek dwudawkowych (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) ; 28 dni po zastrzyku dla szczepionek jednodawkowych (Johnson & Johnson) ;

We Francji uznawane są te szczepionki, które zatwierdziła Europejska Agencja Leków: Pfizer, Moderna, AstraZeneca et Johnson & Johnson.

Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników lub wzrostu cen waluty cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – BORDEAUX (K) 

Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Bordeaux,  transfer do centrum. Bordeaux to miasto kojarzone przede wszystkim z winem i szeroko pojętą elegancją, przepełnione zachwycającą architekturą, nazywane często Paryżem w miniaturze lub miastem pełnym mostów. Spacer po mieście rozpoczniemy na Placu de la Bourse, czyli Placu Giełdy, zobaczymy liczne mosty w tym najdłuższy, zwodzony most Europy, przejdziemy się jedną z najdłuższych ulic zakupowych Europy, zajrzymy do katedry. Zajrzymy do jednej z cukierni, by spróbować Cannelés de Bordeaux – małe, słodkie, ciemnobrązowe babeczki przygotowywane z masła, jajek, wanilii i rumu. Fantastycznym doświadczeniem będzie wizyta w futurystycznym centrum wina La Cité du Vin. Kolację zjemy w jednej z fantastycznych restauracji,. Nocleg

2 dzień

NA SZLAKU WINA SAINT EMILION (Ś,O)

Po śniadaniu ruszamy na podbój świata wina. Naszym pierwszym celem będzie Saint-Emilion (UNESCO) średniowieczne miasteczko słynące z uprawy winorośli i produkcji wina.  Nazwę miasteczko zawdzięcza mnichowi Emilianaowi, który przybył tutaj z Bretanii w VIII wieku. Sławę zyskał dzięki licznym uzdrowieniom,  grota, w której mieszkał stała się miejscem kultu i licznych pielgrzymek. Czeka nas spacer po malowniczym miasteczku, odkrywając jego historie, główne zabytki i podziwiając piękne widoki. Zwiedzimy unikalny na skalę światową kościół podziemny. Odwiedzimy jedną z największych podziemnych wapiennych piwnic, w których dojrzewa i przechowuje się dzisiaj wino musujące,  Będziemy mieli również okazję skosztować innej specjalności St. Emilion – pysznych makaroników, które oprócz wyjątkowego smaku mają również ciekawą historię. Na obiad udamy się do jednej z winnic rozciągających się wokół eleganckiego zamku, co jest cechą charakterystyczną regionu. Do obiadu zostanie podane wino, a po obiedzie zwiedzimy winnicę.  Powrót na nocleg.

3 dzień

NAJWIĘKSZA WYDMA EUROPY, ZATOKA ARCACHON I OSTRYGI (Ś,O)

Chwila oddechu od tematu wina, po śniadaniu ruszamy bowiem tam, gdzie kończą się winnice, a rozpoczynają plaże. Udamy się do Arcachon, miasteczka położonego nad malowniczą zatoką, które słynie z wyśmienitych ostryg.  Czeka nas rejs po zatoce oraz degustacja ostryg w jednym z najsłynniejszych barów ostrygowych,  Spacer po eleganckim kurorcie, który sławę zyskał w XIX wieku dzięki przybywającym tutaj arystokratom.  Czas wolny na plaże lub filiżankę kawy a może kieliszek wina, plaże otaczają jedne z najwyższych wydm w Europie. Po południu wybierzemy się na największą wydmę na naszym kontynencie, wydmę Piłata, ma prawie 3 km długości, 115 m wysokości 500 m szerokości. Powrót do Bordeaux.

Uwaga: Opcjonalnie, za dodatkową opłatą możliwość wyjścia/ wyjazdu na kolację do restauracji 1* Michelin.

 

4 dzień

NA SZLAKU WINA I ZAMKÓW  (Ś,O)

Po śniadaniu rozpoczniemy przygodę winną w rejonie najsłynniejszych apelacji Bordeaux. Na początek aperitif, wizyta w miasteczku Podensac gdzie znajduje się istniejący od 1872 roku Maison Lillet, miejsce znane z produkcji słynnego aperitivu z Bordeaux na bazie pomarańczy i chinowca. Naszą podróż kontynuujemy w stronę najsłynniejszych apelacji w okolicy Graves. Odwiedzimy winnice przy słynnych chateaux, czyli  wizyta w posiadłości Chateau Smith-Haut-Lafitte, który jest jednym z najsłynniejszych przedstawicieli apelacji Pessac-Léognan, to również miejsce narodzin słynnych kosmetyków Caudalie, bazujących na winogronach. Zjemy tutaj obiad, a następnie czeka nas zwiedzanie połączone z degustacją. Tego dnia czeka nas jeszcze zwiedzanie jednego z historycznych zamków w okolicy.

 

5 dzień

NA KIELISZEK KONIAKU (Ś,O,K)

Po śniadaniu udamy się do Cognac, niezwykle urokliwego miasteczka, gdzie wszystko związane jest ze złotym trunkiem. Koniak to wyjątkowa brandy produkowana w w regionie Francji – Charente. Pierwszy koniak został wyprodukowany w XVII wieku. trunek produkuje się z białych winogron, a winnice zajmują tysiące ha i obejmują 6 różnych obszarów zwanych “crus”. Każdy z nich charakteryzują różne funkcje gleby, które wpływają na szczególne walory smakowe i cechy koniaku. Na początek spacer po miasteczku, lekki obiad w lokalnej restauracji. Niewątpliwie największą atrakcją będzie wizyta w Maisom Remy Martin, gdzie od pokoleń produkuje się koniak, taka wizyta zakończona zostanie degustacja.  Obiad zjemy w kolejnej wytwórni. Dania przygotowane na bazie koniaku. Czeka nas również degustacja. Na pożegnalną kolację wybierzemy się do jednej z restauracji Bordeaux, by przy doskonałej kuchni kieliszku wina podsumować nasz wyjazd. Powrót na nocleg.

6 dzień

POWRÓT DO KRAJU (Ś) 

Po śniadaniu wyruszymy do rejonu win Medoc, gdzie odwiedzimy jeden z zamków, gdzie od pokoleń produkuje się wino. Zwiedzanie połączone z degustacją. Ruszamy na lotnisko, by zakończyć francuski tydzień pełen smaku. Do domu wracamy z butelką wina, foie gras i makaronikami, by wspominać podróż w rodzinnym gronie.

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie