Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - ALZACJA

  • Francja

Opis

Alzacja – region urzeka, pomimo że położony na pograniczu Francji i Niemiec, można tutaj posmakować prawdziwej Francji, tej z dala od zgiełku Paryża i tłumów turystów. To niewątpliwie kraina wyrafinowanych posiłków, albo raczej biesiad, wina, przepięknych krajobrazów, urokliwych miasteczek i idyllicznej atmosfery. Na początek zapraszamy do Colmar w Alzacji. To średniowieczne miasto położone między Strasburgiem i Bazyleą, kwintesencja tego, co w Alzacji najwspanialsze. Colmar jest niezwykle malownicze, pełne zachwycających zabytków, położone w samym centrum winnego szlaku, który rozciąga się pomiędzy Wogezami a Renem. Tutejsza przyroda eksploduje bogactwem zapachów i barw, zamieniając miasto we wspaniały ogród botaniczny. Zabytkowe średniowieczne kamieniczki centrum w otoczeniu zieleni, kunsztownie odestaurowane, pełne tajemniczych zaułków, zachwycają urodą, sprzyjając niespiesznej relaksującej włóczędze. Restauracje oferują tu niemal wszystko, od najprostszych przystawek po najbardziej wyszukane dania. Polecana jest szczególnie tarta – jeden ze sztandarowych specjałów alzackiej kuchni. Przyrządza się ją z serami, wędlinami czy nawet owocami, traktując zarówno jako przystawkę, szybkie danie główne lub deser. Najpopularniejsza jest w Alzacji „tarte flambée” na cieniutkim cieście zapieczonym z kwaśną, gęstą śmietaną, boczkiem i przypieczoną cebulą.

Mapa

Terminy

Czas trwania wyprawy 5 dni
Dostępne terminy wypraw

Cena

2310 PLN + 595 EUR / os.
ŚWIADCZENIA
PLN
EUR
POLKA STANDARD
2310
375

przelot na trasie Warszawa – Frankfurt – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

transfer na trasie Frankfurt – Strasburg – Frankfurt

transport autokarem według programu

noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 170 EUR/os.

śniadania według programu

opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie

ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

POLKA KOMFORT
0
150

obiady lub kolacje według programu

POLKA LUX
0
70

zwiedzanie winnic z degustacją

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

rejs po Renie oraz po kanałach Colma

Suma
2310
595

Uwagi

CENA NIE OBEJMUJE

Innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków, napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną pro-pozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – STRASBURG (Ś, K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Frankfurtu. Następnie przejazd do Strasburga, zakwaterowanie w hotelu. Zabytkowe śródmieście Strasburga (Grande Île) zostało w 1988 r. wpisane na listę UNESCO. Śródmieście znajduje się na wyspie, otoczonej kanałami, a charakterystyczne dla tej części miasta są zabytkowe budynki z czerwonego piaskowca. Najbardziej znana jest katedra Notre Dame i jej do dziś działający zegar astronomiczny z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Wieczorem poznamy położoną w płd.-zach. części śródmieścia dzielnicę Mała Francja (Petite France) z licznymi knajpkami, widokiem na kanały i kamienicami z wykuszami, zbudowanymi z muru pruskiego. Kolacja i nocleg.

2 dzień

REJS PO RENIE – OBERNAI – MOLSHEIM (Ś, O)
Po śniadaniu rejs po Renie. Następnie wyjazd na szlak winny, trasę o długości 180 km, prowadzącą przez winnice i malownicze wioski, wzdłuż której można degustować wina z 7 szczepów alzackich winorośli. Uprawa winorośli i produkcja wina są nierozłącznie związane z historią regionu. Przemierzając Szlak Win Alzacji, jeden z najstarszych tego typu we Francji i na świecie, odnajdziemy wspaniałe krajobrazy, tradycję i dziedzictwo kulturowe. Po południu zwiedzimy Obernai, z charakterystyczną dla Alzacji zabudową z domów szachulcowych. Wizyta w Molsheim, gdzie zobaczymy renesansowe domy i winnice, skąd pochodzi riesling. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w Colmar.

3 dzień

EGUISHEIM – RIQUEVIHR – RIBEAUVILLÉ (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do urokliwego Eguisheim, otoczonego potrójnym pierścieniem umocnień z XIII wieku. Spacer pośród drewniano-ceglanych domów, tworzących atmosferę niczym z bajki. Degustacja wina. Następnie przejazd do Riquewihr, jednego z najładniejszych miasteczek Francji, z fantastyczną średniowieczną i renesansową zabudową drewniano-kamiennych domów, z piętrami wysuniętymi w stronę ulicy. Zdobią je wykusze i rzeźbione portale. Na koniec odwiedzimy Ribeauvillé, niegdyś ważny ośrodek winiarstwa, centrum sprzedaży gatunkowych win alzackich, głównie rieslinga. Kolacja w restauracji regionalnej usytuowanej w historycznym zajeździe, gdzie na deser spróbujemy kougelhopfu, lekkiego migdałowego alzackiego ciasta. Powrót na nocleg.

4 dzień

ZAMEK HAUT – KOENIGSBOURG – COLMAR (Ś, K)
Po śniadaniu odwiedzimy jeden z najpopularniejszych zamków we Francji, w przeszłości o znaczeniu strategicznym, którego zadaniem było strzec handlowych szlaków regionu. Podczas wojny trzydziestoletniej został zburzony przez Szwedów, na szczęście cesarz Wilhelm II Hohenzollern postanowił go odbudować (wówczas Alzacja stanowiła część Niemiec). Po I wojnie światowej Alzacja ponownie została włączona do Francji, a zamek stał się jednym z najważniejszych zabytków kraju. W drodze do Colmar zatrzymamy się w Kayesberg, by podziwiać zabytkową szachulcową zabudowę. Późnym popołudniem spacer po Colmar, określanym mianem alzackiej Wenecji, z pewnością jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast regionu. Zobaczymy zachwycającą dzielnicę Mała Wenecja, malownicze, porośnięte kwiatami domy, położone nad kanałem. Spacer po starym mieście, podczas którego będzie możliwość spróbowania miejscowych specjałów. Na koniec będziemy podziwiać Colmar, płynąc łodzią wzdłuż kanału. Kolacja i nocleg.

5 dzień

STRASBURG – WARSZAWA S
Po śniadaniu przejazd do Strasburga, a następnie transfer do Frankfurtu. Powrót do kraju.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
BIRMA LAOS
Poznawcze
Adventure
16 dni

BIRMA LAOS

Birma - bajkowa podróż pzez jeden z najpiękniejszych krajów Azji...

więcej o wyprawie
KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI
Poznawcze
Taneczne
12 dni

KUBA SYLWESTER W HAWANIE WYCIECZKI

Szaleństwo w rytmie salsy, rum, cygara i cukrowe kolonialne imperia...

więcej o wyprawie
PERU BOLIWIA
Poznawcze
Adventure
15 dni

PERU BOLIWIA

Tajemniczy świat Inków, wulkany i kaniony Andów

więcej o wyprawie
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

MAJÓWKA 2019 Luksusowa podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…Uwaga przy zapisach do 21 grudnia - zniżka 500 zł/os.

więcej o wyprawie