Chat with us, powered by LiveChat
aktualnie w sprzedaży ikona facebook ikona instagram ikona youtube
Europa

FRANCJA - ALZACJA I SZAMPANIA

 • Francja

Opis

07.08 – 13.08.2023 

Alzacja – region urzeka, pomimo że położony na pograniczu Francji i Niemiec, można tutaj posmakować prawdziwej Francji, tej z dala od zgiełku Paryża i tłumów turystów. To niewątpliwie kraina wyrafinowanych posiłków, albo raczej biesiad, wina, przepięknych krajobrazów, urokliwych miasteczek i idyllicznej atmosfery. Na początek zapraszamy do Colmar w Alzacji. To średniowieczne miasto położone między Strasburgiem i Bazyleą, kwintesencja tego, co w Alzacji najwspanialsze. Colmar jest niezwykle malownicze, pełne zachwycających zabytków, położone w samym centrum winnego szlaku, który rozciąga się pomiędzy Wogezami a Renem. Tutejsza przyroda eksploduje bogactwem zapachów i barw, zamieniając miasto we wspaniały ogród botaniczny. Zabytkowe średniowieczne kamieniczki centrum w otoczeniu zieleni, kunsztownie odestaurowane, pełne tajemniczych zaułków, zachwycają urodą, sprzyjając niespiesznej relaksującej włóczędze. Restauracje oferują tu niemal wszystko, od najprostszych przystawek po najbardziej wyszukane dania. Polecana jest szczególnie tarta – jeden ze sztandarowych specjałów alzackiej kuchni. Przyrządza się ją z serami, wędlinami czy nawet owocami, traktując zarówno jako przystawkę, szybkie danie główne lub deser. Najpopularniejsza jest w Alzacji „tarte flambée” na cieniutkim cieście zapieczonym z kwaśną, gęstą śmietaną, boczkiem i przypieczoną cebulą.

Szampania słynie z produkcji win musujących nazywanych szampanem. To właśnie tu znajdowały się królewskie winnice produkujące ten trunek. Region słynie nie tylko z produkcji cenionego na całym świecie szampana, ale także ze wspaniałych zabytków. W Reims znajduje się jedna z najpiękniejszych katedr gotyckich, która przez setki lat była miejsce koronacji francuskich królów.

GŁÓWNE ATRAKCJE 

 • DEGUSTACJA SZAMPANA W PIWNICACH  ÉPERNAY
 • KRÓLEWSKA KATEDRA W REIMS
 • SMAKI NA STYKU KRAJÓW
 • REŃSKIM SZLAKIEM
 • UKWIECONE COLMAR

 

Terminy

Czas trwania wyprawy 7 dni
Dostępne terminy wypraw

Każdą wyprawę możesz zorganizować w dogodnym dla siebie terminie, dla wybranej liczby osób.

Możemy zmodyfikować program na życzenie. Podany program jest przykładowym zawierającym kompletne świadczenia oraz opiekę pilota. Z przyjemnością dostosujemy program do Twoich potrzeb.

Cena imprezy może ulec zmianie w zależności od wybranego terminu oraz ilości Uczestników.

Prosimy o kontakt z biurem – przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Sprawdź zakładkę „aktualnie w sprzedaży” znajdziesz tam potwierdzone oraz sprzedawane oferty wyjazdów, do których możesz dołączyć!

1610 PLN + 1295 EUR / o s + bilet lotniczy

Uwagi

CENA I UWAGI DO WYJAZDU

 • cena pakietu: 1295 EUR + 1610 PLN + przelot
 • dopłata do jedynki: 370 EUR 
 • wylot z Warszawy 
 • grupa min. 16 os.
 • bilet pilota dzielony na uczestników

CENA OBEJMUJE

 • przejazdy pociągami TGV według programu
 • transport autokarem według programu
 • noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 370 EUR/os.
 • śniadania według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • obiady lub kolacje według programu
 • zwiedzanie winnic z degustacją
 • zwiedzanie domów szampana zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • rejs po Renie oraz po kanałach Colmar
 • degustacje lokalnych specjałów 
 • słuchawki podczas zwiedzania 

CENA NIE OBEJMUJE

 • przelotu na trasie Warszawa – Paryż – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 • Innych opłat niż wymienione powyżej
 • napiwków
 • napoi do posiłków oraz wydatków natury osobistej

Cena skalkulowana dla grupy min. 20 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem. Zawsze przedstawimy alternatywną pro-pozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Plan podróży

1 dzień

WARSZAWA – STRASBURG (Ś, K)
Spotkanie na lotnisku z pilotem Polka Travel, wręczenie dokumentów podróży, odprawa biletowo-bagażowa, przelot do Paryża Następnie przejazd  pociągiem TGV do Strasburga, zakwaterowanie w hotelu. Zabytkowe śródmieście Strasburga (Grande Île) zostało w 1988 r. wpisane na listę UNESCO. Śródmieście znajduje się na wyspie, otoczonej kanałami, a charakterystyczne dla tej części miasta są zabytkowe budynki z czerwonego piaskowca. Najbardziej znana jest katedra Notre Dame i jej do dziś działający zegar astronomiczny z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Wieczorem poznamy położoną w płd.-zach. części śródmieścia dzielnicę Mała Francja (Petite France) z licznymi knajpkami, widokiem na kanały i kamienicami z wykuszami, zbudowanymi z muru pruskiego. Kolacja i nocleg.

2 dzień

REJS PO RENIE – OBERNAI – MOLSHEIM (Ś, O)
Po śniadaniu rejs po Renie. Następnie wyjazd na szlak winny, trasę o długości 180 km, prowadzącą przez winnice i malownicze wioski, wzdłuż której można degustować wina z 7 szczepów alzackich winorośli. Uprawa winorośli i produkcja wina są nierozłącznie związane z historią regionu. Przemierzając Szlak Win Alzacji, jeden z najstarszych tego typu we Francji i na świecie, odnajdziemy wspaniałe krajobrazy, tradycję i dziedzictwo kulturowe. Po południu zwiedzimy Obernai, z charakterystyczną dla Alzacji zabudową z domów szachulcowych. Wizyta w Molsheim, gdzie zobaczymy renesansowe domy i winnice, skąd pochodzi riesling. Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w Colmar.

3 dzień

EGUISHEIM – RIQUEVIHR – RIBEAUVILLÉ (Ś, O)
Po śniadaniu udamy się do urokliwego Eguisheim, otoczonego potrójnym pierścieniem umocnień z XIII wieku. Spacer pośród drewniano-ceglanych domów, tworzących atmosferę niczym z bajki. Degustacja wina. Następnie przejazd do Riquewihr, jednego z najładniejszych miasteczek Francji, z fantastyczną średniowieczną i renesansową zabudową drewniano-kamiennych domów, z piętrami wysuniętymi w stronę ulicy. Zdobią je wykusze i rzeźbione portale. Na koniec odwiedzimy Ribeauvillé, niegdyś ważny ośrodek winiarstwa, centrum sprzedaży gatunkowych win alzackich, głównie rieslinga. Kolacja w restauracji regionalnej usytuowanej w historycznym zajeździe, gdzie na deser spróbujemy kougelhopfu, lekkiego migdałowego alzackiego ciasta. Powrót na nocleg.

4 dzień

ZAMEK HAUT – KOENIGSBOURG – COLMAR (Ś, K)
Po śniadaniu odwiedzimy jeden z najpopularniejszych zamków we Francji, w przeszłości o znaczeniu strategicznym, którego zadaniem było strzec handlowych szlaków regionu. Podczas wojny trzydziestoletniej został zburzony przez Szwedów, na szczęście cesarz Wilhelm II Hohenzollern postanowił go odbudować (wówczas Alzacja stanowiła część Niemiec). Po I wojnie światowej Alzacja ponownie została włączona do Francji, a zamek stał się jednym z najważniejszych zabytków kraju. W drodze do Colmar zatrzymamy się w Kayesberg, by podziwiać zabytkową szachulcową zabudowę. Późnym popołudniem spacer po Colmar, określanym mianem alzackiej Wenecji, z pewnością jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast regionu. Zobaczymy zachwycającą dzielnicę Mała Wenecja, malownicze, porośnięte kwiatami domy, położone nad kanałem. Spacer po starym mieście, podczas którego będzie możliwość spróbowania miejscowych specjałów. Na koniec będziemy podziwiać Colmar, płynąc łodzią wzdłuż kanału. Kolacja i nocleg.

5 dzień

STRASBOURG – REIMS (Ś, O) 
Po śniadaniu przejazd do Strasburga, a następnie przejazd pociągiem TGV do Reims, miasta ponad którym góruje gotycka katedra koronacyjna francuskich królów. Po zwiedzaniu czas na obiad w lokalnej restauracji, w której spróbujemy wybornej kuchni Szampanii. Na nocleg przejedziemy w okolice Épernay, stolicy szampana, po drodze będziemy mijać wiele winnic.

 

6 dzień

SZAMPAN, CHABLIS I ZŁOTE CHARDONNAY (Ś,O)

Od rana będziemy rozkoszować się luksusowym musującym napojem. Udamy się do jednego ze słynnych domów szampana, gdzie zostaniemy zabrani do piwniczki, by degustować ten szlachetny napój bogów. Jedynie musujące wino z regionu Szampanii może być nazywane szampanem, ponieważ jest to nazwa prawnie chroniona. Produkcja szampana jest rzemiosłem opartym na wielowiekowej tradycji. Dowiemy się, jak wygląda proces wytwarzania prawdziwego szampana. Po degustacji czeka nas jeszcze spacer po słynnej Alei Szampana, gdzie mieści się wiele słynnych domów szampana i gdzie mnich Dom Perignon ma swój pomnik. Poznamy historię tej kluczowej postaci dla produkcji trunku, to właśnie on trzy wieki temu opracował metodę produkcji. Przejazd autokarem do Burgundii, do miasteczka Chablis – centrum produkcji białego wina o światowej renomie. To jedno z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych białych win na świecie. Tutejsze szczepy Chardonnay uznawane są za najlepsze na świecie. Zwiedzanie jednej z piwnic winnych połączone z degustacją. Obiad zjemy w restauracji regionalnej, do obiadu zostanie podany szampan. Nocleg w Epernay.

7 dzień

ŚLIMAKI W DRODZE DO PARYŻA (Ś)

Po śniadaniu przejazd na farmę ślimaków, gdzie zapoznamy się z hodowlą. Poznamy wszystkie tajemnice na temat francuskiego ślimaka. Degustacja. Przejazd do Paryża na lotnisko i powrót do Polski.

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK
ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.POLKATRAVEL.PL W
CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA
JEST ZABRONIONE.

Informacje praktyczne

Nie wiesz, która wyprawa jest dla Ciebie?

Pomożemy Ci ją znaleźć!

Skontaktuj się z nami
HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – BILBAO, KRAJ BASKÓW i WINNY REGION RIOJA

Luksusowa wakacyjna podróż szlakiem architektury nowoczesnej, wina i doskonałej gastronomii…

więcej o wyprawie
KOSTARYKA
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
13 dni

KOSTARYKA

Szalony zjazd na linach przez środek dżungli, kawa i trekking na wulkan

więcej o wyprawie
GRUZJA
Poznawcze
8 dni

GRUZJA

Wyprawa w góry Kaukazu i degustacje win...

więcej o wyprawie
EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS
Poznawcze
Adventure
Przyrodnicze
Top service
15 dni

EKWADOR (GÓRNA AMAZONIA) + GALAPAGOS

4 dniowy Rejs po Galapagos śladami Darwina, wizyta na równiku, przygoda w Banos i trekking na Cotopaxi

więcej o wyprawie
FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

FRANCJA – NA SZLAKU WIN BORDEAUX, KONIAKU I PYSZNEJ KUCHNI

Kraina doskonałych win, wykwintnej kuchni, uroczych średniowiecznych miasteczek

więcej o wyprawie
HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA
Poznawcze
Top service
Kulinarne
Na winnym szlaku
6 dni

HISZPANIA – KASTYLIA – SZLAKIEM WINA

To podróż dla miłośników Hiszpanii, kultury, architektury, ale przede wszystkim tych, którzy lubią poznawać region przez smaki, tradycje kulinarne.

więcej o wyprawie
FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA
Poznawcze
Adventure
Kulinarne
10 dni

FRANCJA – NORMANDIA, BRETANIA

Skaliste wybrzeże, urokliwe zatoki, średniowieczne wioski, wyśmienita kuchnia...

więcej o wyprawie
UZBEKISTAN
Poznawcze
Adventure
11 dni

UZBEKISTAN

Podróż przez pustynię, wizyty w mdresach i na kolorowych targach...

więcej o wyprawie